Diskuze - Exekuce bez legrace

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 125 komentářů)

18. 12. 2009 19:32 | SROVNAL PAVEL

KONCEM DUBNA1998 JSEM PŘIŠEL O ZAMĚSTNÁNÍ BYLA MĚ NABÍDNUTA JINÁ PRÁCE ALE TRVALO MĚSÍC NEŽ MĚ VZALI.DOVĚDĚL JSEM SE ŽE MUSÍM ZAPLATIT ZDRAV . POJIŠTOVNĚ A SLEČNA OD POJIŠTOVNY MĚ ŘEKLA ŽE MĚ POŠLE PENĚŽNÍ POUKÁZKU.KDYŽ DOŠLA TAK JSEM JI NECHAL MANŽELCE PROPLATIT .ALE TA ŘÍKÁ ŽE JI ZŘEJMĚ ZAPLATILA ALE ÚTRŽEK JSME NENAŠLI.NABYLI JSME DOJMU ŽE KDYŽ TAK SE POJIŠTOVNA OZVE. PO ČASE JSME NA ZAPOMĚLI AŽ V ŘÍJNU 2009 ABYCH SI UJASNIL JAK TO JE JSEM ZAŠEL NA POBOČKU A PANÍ MĚ PORADILA ABYCH PODAL ŽÁDOST O BEZDLUHOVOSTI.ZATÍM ČEKÁM NA VÝSLEDEK A RÁD BYCH TO NĚJAK UKONČIL
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2009 15:08 | MisaSisi

Má dcera má dluhy,splácí co se dá,ale není to tolik,kolik se po ní žádá.Před 4 roky jí a jejího syna a druha vystěhovali na ulici,uznávám,je to správné,ale své dítě a vnuka nenecháte na ulici.Vrátila se domů,trvalé bydliště tu nemá,jen kontektní adresu.Její majetek je televize.Přišli tu exekutoři,s manželem jsme byli v práci,tak jsme o ničem nevěděli a dcera měla strach nám to povědět.Zjistila jsem to dva dny před odvezením zabaveného majetku,který je syna.Exkutorku prý nezajímalo,že sepisuje věci třetí osoby.Má exekutor právo vejít do bytu,který je vlastnictvím někoho jiného a zabavovat jeho majetek.Kdyby aspoň dodatečně majitelům bytu dali vědět,ale tím se nikdo nezabývá.Proč mají práva a povinosti ne.To se dlužník,který udělal chybu,jen zašlapuje do země a když se snaží z toho dostávat,tak se ještě pěkně přišlápne i s těma,co je nenechají na ulici.Můžete prosím poradit,jestli exekutoři měli na vše právo a kde jsou práva třetích osob.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2009 0:06 | petr

To nic není,já jsem si půjčila 6.000kč a za dva roky,jsem zaplatila 70.000kč Né jen že,soudy daly ruce od toho pryč,ikdyž je lichva zakázaná,ale po propočítání soudem mi měl exekutor vrítit částku 34.540kč a dnes je to zhruba rok a nemám ani peníze,ani vyjádření exekutora,jak to bude řešit! Kdo jim dal tu pravomoc,k tomu aby dělali z lidí blbce?!!!!! A stát to toleruje? Je to v tomto státě bordel,Jediný řešení,je střílet na ně,aby měli strach a daly konečně pokoj!!!!
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 11. 2009 21:24 | jarka

mám dceru která u mě má trvalé bydliště a nesplácí své uvěry přišli exekutoři a chtějí mi vzít moje věci dcera tam nemá žádné vše je moje poradtě mi
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 9. 2009 18:17 | Marie CERVENKOVA

Dobrý den,chtela jsem se zeptat,jsem rozvedena od roku 2008 bývalý manzel ma exekuce,býdli v dome kde je trvale prihlasen a ja v býte.Oboji je v nasem spolecnem vlastnictvi.Po rozvodu nemame majetkopravni výrovnani a nýni mi chodi exekuce meho bývaleho manžela na mou adresu a v nedeli mne navstivil soudni znalec pan ing.CHMELIK z Chebu,a xa me nepritomnosti vnjkl do meho bytu kde byl jen muj nezletily syn a vse bez pritomnosti jine osoby v byte fotil.Podotykam že ja nemam vuci jeho narizeni žadne pohledavky,jsou jen meho byvaleho manzela,ktery s nami už od roku 2007 nebydli.Zajimalo by mne jestli soudni znalec muze takto postupovat..Dekuji za odpoved.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 9. 2009 18:01 | Marie CERVENKOVA

Dobrý den,chtela jsem se zeptat,jsem rozvedena od roku 2008 bývalý manzel ma exekuce,býdli v dome kde je trvale prihlasen a ja v býte.Oboji je v nasem spolecnem vlastnictvi.Po rozvodu nemame majetkopravni výrovnani a nýni mi chodi exekuce meho bývaleho manžela na mou adresu a v nedeli mne navstivil soudni znalec pan ing.CHMELIK z Chebu,a xa me nepritomnosti vnjkl do meho bytu kde byl jen muj nezletily syn a vse bez pritomnosti jine osoby v byte fotil.Podotykam že ja nemam vuci jeho narizeni žadne pohledavky,jsou jen meho byvaleho manzela,ktery s nami už od roku 2007 nebydli.Zajimalo by mne jestli soudni znalec muze takto postupovat..Dekuji za odpoved.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 9. 2009 17:41 | Marie CERVENKOVA

Citace - Mrazkova Daniela / 11.08.2009 15:15

Dobrý den. Potřebovala bych radu. Od roku1997 žijeme s exmanželem oddeleně. Rozvedeni jsme od 11.2008. Dnešního dne 11.8.2009 jsem obdržela oznámení o přibrání dalšího dlužníka řízení-manžela povinného. Zároveň mi byl vydán exekuční příkaz na Penzijní fond ČP,a.s. Fond a to ze dne 23.1.2009 . Fond je pouze na mé jméno a jako dědicové jsou zde uvedeny deti. Když jsem požádala o vysvětlení Exekuční úřad Olomouc , tak mě bylo sděleno že pohledávka vznikla v roce 2006 a to za trvání manželství. Podle mě se nejedná o společný majetek . Majetkově jsme vyrovnáni. Mají nárok blokovat mé věci. Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 8. 2009 15:15 | Mrazkova Daniela

Dobrý den. Potřebovala bych radu. Od roku1997 žijeme s exmanželem oddeleně. Rozvedeni jsme od 11.2008. Dnešního dne 11.8.2009 jsem obdržela oznámení o přibrání dalšího dlužníka řízení-manžela povinného. Zároveň mi byl vydán exekuční příkaz na Penzijní fond ČP,a.s. Fond a to ze dne 23.1.2009 . Fond je pouze na mé jméno a jako dědicové jsou zde uvedeny deti. Když jsem požádala o vysvětlení Exekuční úřad Olomouc , tak mě bylo sděleno že pohledávka vznikla v roce 2006 a to za trvání manželství. Podle mě se nejedná o společný majetek . Majetkově jsme vyrovnáni. Mají nárok blokovat mé věci. Děkuji za odpověď.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2009 2:53 | Jana

Dobrý den. potřebovala bych poradit, kam se mám obrátit o pomoc v případě, kdy mi byla exekučně stržena z platu částka přes 11 000Kč. Zůstatek pro mne a studující dceru tak činí 6 200Kč. Mohu požádat o jednorázovou finanční výpomoc a koho? Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2009 15:44 | Bohumila

Dobrý den.Potřebovala bych poradit!Můj přítel má exekuci na plat.Měsíčně mu v práci strhávají v práci z výplaty peníze a nechávají mu jen životní minimum!Teď se chtěl domluvit z exekutorem na tom že když se mu to strhávaji z platu tak jestli by mu nemohly odblokovat učet v Ge bance kvůli pujčce kterou tam platí!A exekutor mu řek že ne a že stejně se chystá ho navštívit!Že ta částka je moc velká 160000,-kč .Tak by mě zajímalo jestli má na to nárok když mu to strhávají v práci(měsíčně kolem 4 tisíc)!?Prosím poradte kdo má stím skušenost!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 2. 2009 18:18 | Lenka

No me zabral exekutor cca pred peti lety 2900,- mesicne z materske, ktera byla v te dobe 3500,- mmj zkusenost s ge money mam take...schazelo doplatit 8000,- a nahle a ani ne za tak dlouho je to 65000,- jj skoda, ze nedelam exekutora....
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2008 9:49 | eva safrankova

prosim o radu.....muj druh ma 2 exekuce na plat......muzeme se domluvit s exekutorem na menších splatkach po dobu jen 2 měsicu a potom dale splacet jak to bylo?děkuji za odpověd
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2007 17:54

TOTO OPRAVDU NENÍ ŽÁDNÁ VYMYŠLENÁ POHÁDKA Jsem bývalý podnikatel,který si bláhově myslel,že jsou všichni stejně slušní a poctiví,jako já sám,případně můj strýc,který dopadl stejně,jako já a než skončit ve vězení,raději spáchal sebevraždu.Jeho dlužníci,a exekutoři,kteří jej ,pro neschopnost splácet,následně "týrali",jak mohli,mají ale samozřejmě svědomí čisté. V mém podnikání jsem z důvěřivosti nechal spoustu zákazníků dlužit mi za služby,s očekáváním,že v termínu své peníze dostanu.To byl samozřejmě omyl. Aby nebylo mému"štěstí"málo,nara zil jsem i na velmi "slušného a solidního" pronajímatele nebytových prostor,které jsem užíval,takže jsem se dostal do situace,kdy jsem po jisté menší rekonstrukci provozovny na své náklady,nejen že nedostal své investice zpět,ale dostal jsem i ukončení smlouvy o nájmu,zřejmě jako "protihodnotu".Tím jsem přišel o dvě třetiny svých příjmů,kterými jsem platil úvěry pořízené pro rozběh podnikání a další osobní platby ve výši asi dvaceti tisíc korun měsíčně. A ještě jsem z něčeho musel žít,ža ano. Aby toho nebylo málo,byl jsem dvakrát okraden,z toho jednou jsem věděl kým a nahlásil jsem to policii,kterou to ovšem nezajímalo,a jednou podveden,což zase policii nepřipadalo nenormální a přiklonili se na stranu podvodníka. Po těchto zkušennostech s policií a soudem,u kterého mám již patnáct let podanou žalobu na dlužníka,jsem se uchýlil ke způsobu nabídnutému mi známým,a sice najmout si vymahače dluhů. To už samozřejmě policii i soudy zajímalo a z poctivého podnikatele,nebo spíše živnostníčka,udělali nebezpečného vyděrače a kriminálního živla. Za "vydatné pomoci" mého advokáta ex offo,kterého jsem viděl dvakrát za čtyři měsíce ve vazbě,jsem získal "odměnu" dva roky na tvrdo. Po podmínečném propuštění po patnácti měsících jsem "velmi žádoucí" zaměstnanec a v živnosti pokračovat nemohu,protože odsouzenci na dva a více roků automaticky přicházejí o živnostenské listy.Mohu jej dostat zpět po deseti letech.Škoda jen,že těch deset let nemusí čekat také exekutoři,kteří psychicky deptají zbytky mé osobnosti,ale i mé blízké a rodinu. A co moji dlužníci? Ti jsou nepostižitelní a jsou si toho velice dobře vědomi. Soud jim dal přece návod,jak to dělat dál,aby se mohli i nadále svým věřitelům smát. Toto je můj názor nejen na exekutory,ale veškerý šmejd,který v naší republice má nějakou moc. JSOU TO DACANI,KTEŘÍ NAHRAVAJÍ SOBĚ PODOBNÝM,ALE SLUŠNÉ LIDI BEZ MILOSTI LIKVIDUJÍ. Stydím se za to,že jsem Čech,ale nestydím se za to,že jsem byl ve vězení.Za to by se měla stydět naše slavná justice.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 11. 2007 6:58

Vážení, i já mám neblahou zkušenost s exekutory. Manžel dlužil částku 4.698, Kč a nějaké náklady od soudujedné nejmenované firmě. Nebylo to zaplacené,půl roku se nedělo nic, pak měl manžel havárii a já jsem dělala jeho účto. Ihned jsem volala na příslušná místa, kde mám co zaplatit, bylo mi řečeno, že na manžela je exekuce-do té doby nepřišlo poštou nic!!! a že celková částka činí již 27.000,-Kč. Částku jsem uhradila a čtyři dny poté, co jim byly peníze připsány na účet, nám bylo zaneseno do katastru zástavní právo na nemovitost-to jsem asi měli za to, že jsme všechno zaplatili!!! Dva dny před tímto úkonem jsem dostala písemné vyrozumění o ukončení exekuce-jak je tohle možné?Běda, jak budete slušní.Náš stát totiž podporuje jenom zloděje!!!!
-14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2007 15:23

24.9.07 mi do schránky byl vhozen doslova ofocený cár papíru,že manžel dluží GE Money Bank a že se má dostavit 1.10. v úř.hod. na ex.úřad,jinak bude provedena exekuce majetku atd. Dole bylo uvedeno tel.č., na které jsem ihned volala. Ex.vykonavate hlučně žvýkal do sluchátka,což jsem považovala za značně nevhodné. Sdělila jsem mu, že manžel je výkonu trestu. Na to mi sdělil,ať mu zavolám v úředních hodinách, jak je uvedeno na papíře. Do 1.10. jsem byla značně nervózní, o co a kolik jde. Volala jsem na den přesně i v přesně stanovenou dobu. Tento "milý"muž opět svačil a téměř mne seřval,choval se velmi vulgárně. Jsem vychovaná ke slušnosti v jakékoli situaci a v tomto případě spíše k poníženosti. Sdělila jsem mu opět skutečnost současného pobytu mého muže a co s tím...Okamžitě mi sdělil, že mám nemovitost....Já mu oponovala, že ano,ale je pouze mým majetkem - dar od rodičů a tudíž není ve SJM- vzápětí mne opět seřval a současně hlasitě dále svačil - že to snad musím zaplatit. Odpověděla jsem mu, že bych ráda viděla veškeré doklady a oprávnění k exekuci. Na to mi sdělil, že hmmmm, že to pošlou manželovi do výkonu trestu..... Úžasné jednání, že? Chápu, že dluh se zaplatit musí,ale slušné jednání by mělo být. Doporučeným dopisem jsem jim sdělila veškeré skutečnosti a jelikož se jedná o částku 112tis.Kč i návrh splátky, ihned 30 tis. a pak po 1tis.Kč měsíčně,ale až po té, co mi pošlou veškeré doklady o rozhodnutí s tím, že dluh padá i na mne. Do dnešního dne se nikdo neozval.......Myslíte , že mi někdo poradí.....Poradí, co s tím?.....Proč se tak chovají?
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2007 22:51 | Petr

Ahoj máte dobré názory, tak se přidám. Měl jsem 30.000,- úvěr od GE Money bank, který jsem do poloviny uhradil, ale bohužel jsem pak na to neměl, protože mi bývalá žena totálně vybrala účet. 3 roky nic, mezitím se úvěr stal splatným, a ikdyž jsem se snažil banku kontaktovat, a splátky dodatečně platit - nezájem. Dnes byl u mě exekutor a sdělil mi , že dlužím 60000,- Kč + výlohy. počala exekuce na plat, nemovitost, movitý majetek, mimo jiné tím vším co mi bere ,mi zajistil začínající další exekuci, protože nemám na splátku Cetelemu, za pračku. No a protože, přijde doplatek elektřiny, bude další exekuce, Čezu. Po novém roce to bude voda, popelnice, atd. To bude exekucí!!!!!!!!
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2007 8:09

To Anonym... měl bys dobytku zapojit mozek než něco napíšeš!!!.neměl by bejt trest vždy úměrný provinění? pokud po někom požaduje někdo uhradit stonásobek dlužné částky na uhradu exekuce není to vymáhání dluhu ale něco jako výpalné. Všechny tyhle případy nasvědčujou jen tomu že se zase jedná o zneužití pravomocí a nedokonalost zákonů.Exekutorský úřad 20 století by měl být o ochraně občana a nikoliv o jeho likvidaci.Zase je to v lidech...
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 7. 2007 13:29

no ted se asi poprve zastanu dluzniku - na tech uctenkach vetsinou nebyva rodne cislo
+87
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 7. 2007 13:22

pokud přihlédnete na rychlost soudů v ČR, tak je téměř jisté, že jinak než exekucí peníze dlužník získat nemůže
+72
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 7. 2007 12:57

měl majetek a nehradil pohledávku? Dobře mu tak. Doba, než to proběhlo soudem je hodně dlouhá. Dotyčný spoléhal že se mu nemůže,. .... mohlo, bohudík
-19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Pomothy

podnikatel, ČSFD.cz

Jiřina Hajduková

podnikatelka, Komas

Martin Pomothy
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jiřina Hajduková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services