Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Zavřete obchody a propusťte prodavače?

Omezování otevírací doby v jakékoliv podobě je možná líbivé gesto směrem k nespokojeným zaměstnancům, ale je třeba vidět jeho další důsledky. Růst nezaměstnanosti kvůli dalšímu zásahu do přirozených ekonomických vztahů. Ještě horší je fakt, že úprava ublíží zejména těm, které má chránit.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 1. 2005 19:27, J&R

Vážený pane, Vy určitě nemáte žádný market u své nemovitosti. Každodenní hluk, prach a smrad od rána do večera. Kdy si má člověk odpočnout relaxací!

Reagovat

 

+34
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mr.Slider 09. 11. 2004 18:16)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

15. 11. 2004 11:05, Líba

Nevím,kdo touží po změně pracovní doby,zda zaměstnanci,či jen odbory.Zatím jsem se setkala jen s názorem odborů.
Asi jsme už zapomněli,jak tomu bývalo do roku 1989.Pokud byly nějaké svátky,tak byly tak nezřízené fronty a návaly v obchodech,že člověk měl dojem,že se jedná jen o svátky jídla.Kdo má odpor k frontám,tak to nemohl psychicky vydržet a raději to vzdal.
Zaradovala jsem se,že je to již za námi a můžeme si nakupovat kdykoliv.Ale chyba lávky.Je znovu snaha změnit běh dějin.Těm argumentům nerozumím.To snad nemají o svátcích pracovat lidé ani na jiných pracovištích? Co sestry a lékaři v nemocnicích ? Každý se přece může rozhodnout ,kde bude pracovat a tím přijímá i podmínky tohoto pracoviště. Poukazovaní na zahraničí se nám hodí jen pokud se nepoukazuje na výši platů,tam to jaksi nepoužíváme.
Věřím,že se již zpět nevrátíme,nebo se snad mýlím?

Reagovat

 

-6
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (49 komentářů)

9. 11. 2004 9:47 | Jirka

Teď jste mě přivedl(a) na bezva myšlenku. Kdyby se tak někdo chtěl zastat roznašečů reklamních letáků! :-)) Nemusel bych věčně žehlit a slepovat faktury a výpisy z účtů, udělalo by se něco pro životní prostředí, nemuseli bychom vymýšlet antispamové filtry proti papírové reklamě a v marketech by bylo ještě levněji! Netrávili bychom spoustu času prohlížením obsahu schránky, jestli někde mezi tím papírem není zapadlé oznámení o doručení zásilky. Ti, co ty letáky rovnou nevyhazují, by ušetřili spoustu času a třeba by zjistili, že půlhodinka porovnávání cen se dá strávit užitečnějším nebo příjemnějším zprůsobem. Mezi námi: kolik lidí počítá i s cenou času a paliva svého vozu na cestu po marketech, se zaokrouhlením ceny nákupu na nejbližší nižší padesátník?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Allíííí 08. 11. 2004 16:55)

9. 11. 2004 18:16 | Mr.Slider

Tak to fakt už nevim, kdy má normální člověk nakupovat. Přes tejden jsem v práci dlouho (ne jako úředníci do dvou), domu se vracim kolem osmý , o víkendu zas chci někam vypadnout do přírody, na výlet, něco si užít. A když se vrátím, tak je nejlepší čas na nákup. Jenže, to by muselo být otevřeno v noci jako je tomu teď. Kdy tedy budu nakupovat? Asi nikdy. Aspoň ušetřit, ale sníží se tím ekonomický růst, pokud to udělá víc lidí. A víc jich bude. A ještě, pokud chtěj aby rodina byla s dětmi, tak je to teď naprosto ideální. O víkendu nějaký ten výlet s rodinou a večer, když děti usnou následuje nákup. Takhle budete muset děti zanedbat, abyste si včas nakoupili. Ať jdou s omezováním někam.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

13. 11. 2004 16:28

Omyl. Značná část nákupu potravin je impulsivní. Jistě, že by se snědlo stejně masa a chleba, ale nejspíš by výrazně poklesla spotřeba "pochutin" (brambůrky, čokolády, ...), neb, když ty doma nebudou, tak je nikdo nesní a možná i takových věcí, co se rychle kazí a nejdou kupovat do zásoby (zelenina, jogurty, ...).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Sysel 02. 11. 2004 15:58)

13. 11. 2004 22:49 | Tridac

Vážení přátelé, kolegové. Jistě nepřispěji mnoho do diskuse. Pouze můj názor a moje zkušenost. Po několika celkem zajímavých diskusích, ale i mnoha urážkách a napadáních rádoby znalců, jsem si udělal dnes celý den čas a udělal jsem si vskutku zajímavý průzkum. A výsledky? Spíše závěr. Nebudu již diskutovat či se vyjadřovat k jakýmkoliv otázkám. Zde je pouze snaha z druhých dělat pitomce, omlouvám se ,ale jinak to nazvat nejde. Nevím kdo a proč si tyto lidi vybírá, ale pokud to nikdo nezjistil, máte možnost, stejně jako já.
Proč to píši? Prošel jsem poctivě 220 stránkových témat a skutečně jsem ohromen. I přes obranu a vysvětlování a různé, já nic já muzikant, jsem lidičky pod nicky Anonym, Fredy a některé další našel skoro všude. Je obdivuhodné, jak diskutují o Bushovi, irácké krizi, akciích, parlamentu, důchodech a penzích stejně jako půjčkách, spoření, hypotékách, tak i životním pojištění a kombinace a další a další oblasti. S takovými machry, odborníky a znalci nelze diskutovat. Vědí vše a ještě k tomu neomylně. U nás je na centrále cca 35 lidí, kteří ani zdaleka nemají takové znalosti v součtu dohromady.
Moje zkušenost? Placená klaka v nejlepším případě provokatéři a v posledním kroku lidi, kteří prostě žijí tím urážet, napadat, obelhávat lidi. Nikde totiž nenajdete odpovědi, když se někdo ptá, ale co je nejlepší a co jsem si ověřil i sám? Tito lidé zasvíceně mluví, radí a odsuzují věci, o kterých totálně vůbec nic neví a ani nemohou.
Takže jsem se rozhodl, že nebudu na takovýchto serverech vůbec reagovat ani přispívat. Je to škoda, spousta lidí to myslí dobře i se zájmem, jen mne šokuje, že správci těchto stránek ještě neťuklo. Vím, že je demokracie, každý má právo na svůj názor, ale o tom to na mnoha stránkách tady vůbbec není. Téma? Tyto lidi to vůbec nezajímá. Ihned se pustí do toho, kdo napíše něco, co se jim nelíbí. To nemá nikdo nárok na jiný názor? Tady ne.
Všem, s kterými jsem si příjemně pohovořil a vyměnil zkušenosti, děkuji, a těším se někdy v budoucnu třeba na shledání.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

14. 11. 2004 0:48 | Ivo

ČSSD se touto myšlenkou zabývala na podnět odborů a to po stížnostech zaměstnanců obchodních řetězců. Stížnosti však byly především na to, že zaměstnavatelé nepropláceli noční, přesčasové nebo sváteční příplatky. Méně pak jich bylo na problém dostat se v noci ze zaměstnání domů a problém byl i s bezpečností zejména žen. Argumentace se opírala zejména o stav v Německu. Živnostníci jsou v tom nevinně. Způsob řešení, který byl uvažován-nikoliv reálně navržen je ovšem pitomost a doufám že si to ČSSD uvědomí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+24
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 02. 11. 2004 17:22)

14. 11. 2004 10:20 | PSafranek

Pseudoanonym Tridac je jasný případ pro psychiatra, neboť sám v diskusi na http://www.penize.cz/info/zpravy/nazory.asp?NewsID=3243 nebyl několik dní schopen odpovědět na konkrétní dotazy diskutujících a jenom všem okolo nevybíravě nadával a urážel! Když ho někdo zřejmě upozornil, že je úplně mimo a vysvětlil mu, jak funguje akcie Immofinanz a že bez dividendy nebo prodeje z ní peníze nemůže dostat, tak se snažil vycouvat stylem "já nic, já muzikant" Pokud je opravdu manažerem Finance.EU resp. AWD ČR, pak Bůh s nimi, protože ten člověk nemá základní komunikační dovednosti.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tridac 13. 11. 2004 22:49)

15. 11. 2004 11:05 | Líba

Nevím,kdo touží po změně pracovní doby,zda zaměstnanci,či jen odbory.Zatím jsem se setkala jen s názorem odborů. Asi jsme už zapomněli,jak tomu bývalo do roku 1989.Pokud byly nějaké svátky,tak byly tak nezřízené fronty a návaly v obchodech,že člověk měl dojem,že se jedná jen o svátky jídla.Kdo má odpor k frontám,tak to nemohl psychicky vydržet a raději to vzdal. Zaradovala jsem se,že je to již za námi a můžeme si nakupovat kdykoliv.Ale chyba lávky.Je znovu snaha změnit běh dějin.Těm argumentům nerozumím.To snad nemají o svátcích pracovat lidé ani na jiných pracovištích? Co sestry a lékaři v nemocnicích ? Každý se přece může rozhodnout ,kde bude pracovat a tím přijímá i podmínky tohoto pracoviště. Poukazovaní na zahraničí se nám hodí jen pokud se nepoukazuje na výši platů,tam to jaksi nepoužíváme. Věřím,že se již zpět nevrátíme,nebo se snad mýlím?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-6
Líbí
Nelíbí

19. 11. 2004 20:00 | Tridac

Myslím si, že trpělivost běžela dost dlouho.
Chtěl bych tímto požádat správce serveru Penize.cz, zda je možno zjistit a zveřejnit, kdo kopíruje příspěvky mezi diskusemi? Klidně na všech stránkách.
Nevím jak dotyčný, ale nepoškozuje to ani tak mne či kohokoliv jiného, ale diskuse jako takové. Skutečně již nemám chuť někomu vysvětlovat, že šílenou kampaň si někdo zinscenoval a nést za toto jakékoliv odpovědnosti.
Děkuji a myslím, že takovéto lidi by bylo dobré zveřejnit s upozorněním při přístupu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

15. 1. 2005 19:27 | J&R

Vážený pane, Vy určitě nemáte žádný market u své nemovitosti. Každodenní hluk, prach a smrad od rána do večera. Kdy si má člověk odpočnout relaxací!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+34
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mr.Slider 09. 11. 2004 18:16)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 511 263 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2018

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Další čtení na flowee.cz

Porno? Ne, to je deepfake. Jak nasadit známou hlavu na cizí tělo

Porno? Ne, to je deepfake. Jak nasadit známou hlavu na cizí tělo

Někteří z nás v uplynulém roce možná zaregistrovali jedno či dvě z pornografických videí,...více

Jak na zimní deprese? Pěstujte kytky nebo stavte scény ze Star Wars

Jak na zimní deprese? Pěstujte kytky nebo stavte scény ze Star Wars

U některých lidí mohou mít změny ročních období výrazný důsledek na mentální zdraví. Výzkumy...více

Umělá inteligence možná časem dokáže číst emoce. Ale pochopí je?

Umělá inteligence možná časem dokáže číst emoce. Ale pochopí je?

Na začátku devadesátých let rozjela Lisa Feldman Barrettová experiment a zkoumala, jak...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radovan Krejčíř

podnikatel a kriminálník

Eduard Kučera

podnikatel, Avast

Radovan Krejčíř
ÚSPĚŠNOST
22,22 %

z 9 duelů
×
Eduard Kučera
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK