Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Na měnových peřejích

Petr Fejtek | | 30. 10. 2003 | 18 komentářů
Obáváte se, že zahraniční měna, v níž je vyjádřeno vaše aktivum, se oproti koruně časem znehodnotí, a díky tomu klesne výnos vaší investice vyjádřený v domácí měně? Do kterých měn se vyplatí investovat?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 10. 2003 16:45, Honzajs

Risknu to ... sázím na pomalý, ale zato dlouhodobý a vytrvalý pokles USD vůči ostatním měnám.

Reagovat

 

+42
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

5. 11. 2003 16:53, fmarek

Nesmite to videt vsechno zas tak cerne. Vzdyt je tu hezky. Na venkove je cisty vzduch. Nektere reky, ricky a potoky jsou plne raku a podobnych zivocichu, ktere nase deti pred tim nikdy nevidely. Mame relativne levne potraviny. A bydleni je tu za hubicku (tem par jedincum, co nemaji regulovane najemne se omlouvam). Duchody jsou na silidni urovni, jejich prumer v cistem je nekde kolem 8.000 Kc. Odhaduji, ze dobra tretina pracujicich na to nedosahne. Ale ty si pomohou jinak. Tem nejmladsim pomahaji duchodci a starsi zase roztaceji kola sede ekonomiky. Na korunu nedam dopustit.

Vzdyt rikam, je tu krasne.

Reagovat

 

-14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Kolda von Žampach 03. 11. 2003 18:56)

Další příspěvky v diskuzi (18 komentářů)

30. 10. 2003 8:01 | Adraj

Všem potencionálním investorům doporučuji - vyhněte se investicím do měn. Dle mého názoru jde o jednu z nejriskantnějších investic vůbec. Důvodem je to, že na měnový trh působí téměř nepřetržitě řada informací. Pokud si tedy investor zpracuje vlastní analýzu a investuje, řekněme na 6 měsíců, během tohoto období působí na očekávaný budoucí kurz zvolené měny mnoho proměnných, které směr trendu mohou ve velmi krátkém období vrhnout úplně opačným směrem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

30. 10. 2003 10:50 | FejtekP

Vřele souhlasím, je to horší než ruleta. Šlo mi však spíše o upozornění na to, že lidé často bezhlavě jdou do různých (i chytrých) produktů denominovaných v cizích měnách a neuvědomují si měnové riziko.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Adraj 30. 10. 2003 08:01)

30. 10. 2003 16:51 | zarecky

Občas si schovám měnové předpovědi od bankovních odborníků. Je zajímavé je číst s odstupem času. Jistá banka prognózovala před 3 lety kurs 39,- CZK/EUR na konci roku 2004. Paní Markéta z Volksbank očekávala letos v červenci na konci tohoto roku kurs 30,90 CUK/EUR.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

30. 10. 2003 17:23 | viktora

Předpovědi si ani neschovávejte. Každý Vám potvrdí (včetně těch, které jmenujete), že předpovídat kurzy měn je téměř nemožné. Obvykle však novináři přestanou "prudit" až v momentě, kdy jim někdo řekne, že kurz 31.12 bude přesně 31,25. Někdy je, pravda, z různých důvodů nutno "něco" očekávat (snad nějakou střední hodnotu). Ale takovéto analýzy pak čtou lidé, kteří ví, o co jde a jak to interpretovat. Nemějte, prosím, analytikům za zlé, že nedokáží odhadovat kurzy. Nebo znáte metodu, jak přepovídat vládní krize, jak bude hlasovat parlament o tom či onom, teroristické útoky, budoucí chování mnoha protistran a další "náhodné" události? Pokud ano, sem s Vaší metodou! Pokud jen chcete ukázat, že Váš selský rozum je lepší než výplody analytiků, budiž, když Vám to udělá radost. Ani sebezdatnější znalec fyziky není schopen odhadovat, jestli při házení mincí padne panna nebo orel (a to jsou jen dvě možnosti!) Přesto nikdo normální žádného fyzika nepovažuje za blbce jen proto, že neví, která strana mince padne při dalším pokusu (a to má na to univerzitu!). Fyzik totiž (stejně jako analytik) zná princip, pravděpodobnosti a souvislosti. A také nejlépe ví, že nic neví. A za to je placen.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (zarecky 30. 10. 2003 16:51)

30. 10. 2003 18:26 | zarecky

Ano, vím, že předpovídat kurs je nemožné, zvlášt v delším časovém horizontu. Ale taky vím, že fyzik asi nebude veřejně předvídat, zda padne hlava či orel.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+16
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (viktora 30. 10. 2003 17:23)

30. 10. 2003 20:44 | fmarek

Ten konec sedí. Řekl bych slovy jednoho bezdomovce (možná bývalého hospodského analytika) "jo, jo furt se něco děje". Má pravdu, jen za ní není placen.
S Vaším textem o nemožnosti předvídání nelze než souhlasit. Co mě ale na této, řekněme jasnovidecké profesy vadí je soustavné opisování jedněch od druhých. Například paní Markéta z Volksbank ještě nedávno uváděla, v souvislosti se stavebním spořením, současné výnosy 14%. Jistě víte, že to patří již dávné minulosti. Dnes je to kolem 10%. Ale těch "napodobenin" je dnes a denně na tucty. Za to bych se styděl vzít i korunu. Jenže nejsem analytik :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (viktora 30. 10. 2003 17:23)

31. 10. 2003 7:55 | Adraj

Zdánlivě máš pravdu. Jenže: každá firma, stát nebo investiční společnost orientovaná na zahr. trhy si přece musí utvořit predikci vývoje měn ( akcií, úrok. měr apod. ), které mohou ovlivnit hospodářský výsledek. Proto se také ony analýzy provádějí ( říkají kam dojdem za současného stavu věcí ); vtip je v tom, že předpokládané výsledné hodnoty těchto analýz musím plavně měnit, podle toho jak se mění situace na trzích. Musím se též zastat p. Šichtařové: Volksbank vydává jedny z nejlepších měnových analýz na našem trhu. Nesmíte koukat na odhadovaný kurz, ale na zdůvodnění proč a jak jej odhadují.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+22
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (zarecky 30. 10. 2003 18:26)

31. 10. 2003 16:45 | Honzajs

Risknu to ... sázím na pomalý, ale zato dlouhodobý a vytrvalý pokles USD vůči ostatním měnám.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+42
Líbí
Nelíbí

31. 10. 2003 17:18 | fmarek

Celkem by mě zajímalo, podle čeho tak soudíte?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+30
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honzajs 31. 10. 2003 16:45)

3. 11. 2003 18:54 | Jan Kolda von Žampach

Důvod k optimismu při rozpravě o konečném kursu české koruny vůči euru já neshledávám. Nevidím fundament. Tedy, pokud jaksi zrovna "náhodou", tedy z dovolení naší strany a vlády, nebude privatizován do zahraničí kupř. takový mamutí ČEZ či nebude organizován masivní výprodej i té poslední žádané loučky někde v Horní Dolní. Třeba jako budoucí místo pro radikální vypakování dosud probíhající nežádoucí imigrace do Evropy řečené Západní. A tak podobně...
Jinak trend vývoje a tedy perspektiv pro případného KORUNOVÉHO investora a spekulenta je dle mne žalostný : stačí se jen podívat na propad počtu aktivně obchodovaných KORUNOVÝCH titulů na české Burze CP a v RM-Systému za posledních nekolik let. Odmyslíme-li zjevné ( či skrytější ) formy rozkradení a následných krachů, osudem u perspektivních titulů zde je přece postupná koncentrace akcií do rukou zahraničního majoritního NE-KORUNOVÉHO vlastníka, který následně zruší veřejnou obchodovatelnost KORUNOVÝCH akcií a vývar z titulu je případně vyplácen již formou NE-KORUNOVÉ dividendy u této nové ZAHRANIČNÍ matinky či růstem ceny její NE-KORUNOVÉ akcie. A zblblý zdejší domorodec ? Tak ten ať zaplatí takto již "ošetřeným" firmám v KORUNÁCH ČESKÝCH postupně na ( téměř ) světovou úroveň ZVYŠOVANÉ CENY jejich produktů a služeb, a to včetně případného kursového rizika při vyvedení vývaru do NE-KORUNOVÉ oblasti, a jako daňový poplatník zaplatí NAVÍC formou ZVÝŠENÝCH DANÍ i předchozí státem případně provedené sanace a jiné privatizační náklady původně státních ( polostátních ) podniků. Za odstrašující příklad si možno směle vzít podivnou socanskou privatizaci polostátní a v reatilu monopolní České spořitelny, těsně před privatizací sanované, vlastně na úvěr a právě z budoucích daní daňových poplatníků, a navíc privatizované bez řádného výběrového řízení. A pikantnost : skrze právě a tuto banku ( a jiné podobné banky a pojišťovny ) tento stát, zase z daní daňových poplatníků, téměř geblsovsky marketingově podporuje takové obskurní a nelikvidní, prý investiční "příležitosti", jako je životní kapitálové a důchodové pojištění ( připojištění ). Nebo, již bez této přímé finanční podpory, alespoň vystrašené "investice" domorodců do tuzemských KORUNOVÝCH fondů peněžního trhu nebo do fondů dluhopisových. Vždyť právě KORUNOVÝ domorodec tak ve všech těchto případech, zprostředkovaně a ve skutečnosti, "investuje" zase do státních pokladničních poukázek nebo státních dluhopisů. Tedy zase do zdejší "moudré" strany a vlády a kruh neproduktivní ničemnosti se uzavírá. Jen né právě, ač by to bylo zcela logické, do té eurozónové Erste nebo do jiných zahraničních titulů ! To by se také mohl tuzemský domorodec móóóc všetečně ptát a nebyly by přece prašule na "sociální" experimety, vládní limuzínky, rauty apod., že.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

3. 11. 2003 18:56 | Jan Kolda von Žampach

Osobně to vidím tak, že zbývá na posledních českých privatizačních očekáváních vyrejžovat tady v KORUNÁCH ČESKÝCH co se dá a honem pěkně hupky hopky za hranice, asi především do eurozóny. Tady v Česku už je jen pár korunových titulů, ale žel málo likvidních, které stojí za to i dlouhodobě držet, mají kvalifikovaného zahraničního vlastníka a snaží se pravidelně vyplácet KORUNOVOU dividendu. Otázkou však je, jak dlouho to bude rozhodujícího vlastníka tady ještě bavit ! Kde se totiž ve skutečnosti stále nalézáme, to nám časově synchonizovaně nyní připomenul v Rusku pan Putim na Jukosu a tady Špidla aspol. na hnědým uhlí a ČEZu. Aby nebylo obav z mé neinformovanosti, osobně jsem byl po vícero let pozorným a všímavým akcionářem mj. Sokolovské uhelné, nyní jsem akcionářem Severočeských dolů, ČEZu a Metalimexu.
A už mne to tu přestává bavit taky !

Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Kolda von Žampach 03. 11. 2003 18:54)

5. 11. 2003 16:53 | fmarek

Nesmite to videt vsechno zas tak cerne. Vzdyt je tu hezky. Na venkove je cisty vzduch. Nektere reky, ricky a potoky jsou plne raku a podobnych zivocichu, ktere nase deti pred tim nikdy nevidely. Mame relativne levne potraviny. A bydleni je tu za hubicku (tem par jedincum, co nemaji regulovane najemne se omlouvam). Duchody jsou na silidni urovni, jejich prumer v cistem je nekde kolem 8.000 Kc. Odhaduji, ze dobra tretina pracujicich na to nedosahne. Ale ty si pomohou jinak. Tem nejmladsim pomahaji duchodci a starsi zase roztaceji kola sede ekonomiky. Na korunu nedam dopustit.
Vzdyt rikam, je tu krasne.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Kolda von Žampach 03. 11. 2003 18:56)

11. 1. 2004 9:58 | Kamikaze

Zdravím. Je výhodné momentálně ivestovat do dollaru? Nebo je lepší ještě počkat? Poraďte prosím. Díky!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

11. 1. 2004 11:34 | TGP

Většina odborníků očekává, že dolar bude ještě klesat - ale měnové trhy jsou nevypočitatelné!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Kamikaze 11. 01. 2004 09:58)

24. 1. 2004 15:50 | Lhotska

Mám nějaké peníze na termínovaných vkladech v Dolarech a Euru. Uvažuji, že se zbavím Eur (dokud jsou aspoň trochu nahoře) a budu nadále doufat, že se NĚCO přihodí a Dolar zas, aspoň chvilkově, jako v létě vzroste. Poraďte mi, co mam jineho s termiňáky v Dolarech nebo Euro dělat. Díky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Adraj 30. 10. 2003 08:01)

28. 1. 2004 9:56 | Adraj

V dotazu Ti chybi jedna zasadni vec: na jak dlouho mas ty meny volny ( kdy je budes potrebovat ). S eurem bych mozna chvilku pockal, soucasny sentiment je pro korunu negativni, muzem se klidne dockat na chvilku 33,50. Pokud, ale zacne kouruna posilovat radsi bych tak na 32,80 prodal, musis to, ale denne sledovat a to se potom trosku vyhoda terminaku vytraci. Dolary jsou horsi, USD/CZK se ridi podle kurzu EUR/CZK a hlavne podle EUR/USD. Jakakoli dlouhodoba predpoved ted bude 50/50. Osobne bych do terminaku v cizi mene nesel, pokud bych nevedel, ze v te mene budu neco platit. Kurzove riziko je obrovske. Pri soucasnych sazbach staci jeden, dva dny a mas vyhodu lepsich uroku smaznutou.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Lhotska 24. 01. 2004 15:50)

28. 1. 2004 12:25 | Lhotska

Diky za nazor. Uvazuji, ze euro v blizkych nekolika dnech asi smenim. Nevim o zadnych vyraznejsich faktorech, ktere by mohly způsobit zvyseni hodnoty eura v několika dalsich mesicich. Jaky mate nazor na spolecnosti Camfex group, Alfa Praque a Exchange a jejich sluzby?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Adraj 28. 01. 2004 09:56)

28. 1. 2004 12:46 | Adraj

1. politicka nestabilita 2. mame proti ostatnim menam v regionu nizke urokove sazby, coz muze nektere investory vest prodeji korun a nakupu napr. zlotych 3. velmi spatne verejne finance Otazka zni jak dalece jsou tyto skutecnosti jiz zapocitane v dnesnim kurzu ( napr. v prosinci na 32,30 se trhem nesla jednoznacna predikce na posileni koruny ... ).
Uvedene spolecnosti neznam, proto by nebylo korektni je hodnotit; jako jiste voditko bych doporucil web CNB a podival se jestli maji licenci. Taky zalezi na tom jakou transakci pres ne chces provadet.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Lhotska 28. 01. 2004 12:25)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 787 919 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2018

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Hrušínský

herec a podnikatel

Libor Malý

podnikatel, zakladatel Jobs.cz

Jan Hrušínský
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 52 duelů
×
Libor Malý
ÚSPĚŠNOST
42,65 %

z 68 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK