Diskuze - Není poradce jako poradce

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 65 komentářů)

24. 4. 2003 20:27 | Daflik

Taky znám jednoho. Poradil mi pinýry z U.S./ v 98, to šli normálně nahoru./Copak jsem tušil že 5% je trochu moc.Dokonce tvrdil že 5% pouze při první platbě.Taky se asi teprve učil. Potom nějaké pojistky,úvěr/tam mi poradil,musím uznat/. A já se nestaral - mám rodinného poradce. Přece se od vidění známe jsme z jednoho městečka. Nová doba si žádá pečovat o své jméno. Pak jsem se probudil. Na Pionýrech jsem prodělal balík, a nyní sleduji Penize a učím se. Anglické přísloví : Když chceš něco udělat pořádně, udělej si to sám ,prostě platí. A závěr: Šlo pouze o provize,běh na delší trať se nakoná. Zdravím poradce z Vizovic, třeba tu omylem zabloudí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 4. 2003 14:36 | kybernet

Tipuji na 99%, že navrhl produkty s nejvyšším vstupním poplatkem. Mně se toto stalo před 2 roky také. Některé fondy vydělávají, jiné ne, ale vstupní poplatek byl největší. Díky čtení www.peníze.cz jsem však již poučenější.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 4. 2003 12:28 | Martin Zika

Dobrý den, díky i za Vaši zkušenost. Také si myslím, že záleží především na konkrétních lidech a jejich přístupu. Docela určitě neplatí tvrzení, že všichni poradci OVB jsou neseriózní.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 4. 2003 12:23

Pane Anonyme, tim ale nemuzete vinit Novaka, to by bylo dost sileny, smirte se s tim, ze jste trefil tu nejblbejsi dobu na trhu. Kdyby se proti Vam v te dobe posadil skutecny profik z renomovane inv. spol., rekl by Vam to same, jenom profesionalne a stejne by jste byl, tam kde ted nebo by Vam mozna o neco driv dal doporuceni z trhu vypadnout. Ale ja Vam dam radu zadarmo, soupnete tam dalsi penize a uvidite, ze driv nebo pozdeji ztratu smaznete.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 4. 2003 12:18 | Martin Zika

Dobrý den, díky za příspěvek, i já s Vámi musím souhlasit. Přesně to, co píšete v závěru, mělo být smyslem tohoto seriálu, ne někoho apriori kritizovat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 4. 2003 12:00

Pane Zika, odpovídám z druhé strany, jako finanční poradce jsem se zajímal o praktiky této společnosti na základě nabídky spolupráce od zástupce této společnosti. Společnost se nechová seriózně ani k uchazečům o spolupráci, údaje jsou zamlčované a možnosti získávání informací mimo vzdělávací systém OVB omezené. S touto společností bych nespolupracoval. Ke kvalitě finančního plánování: zde záleží především na poradci samotném a na jeho přístupu ke klientovy, společnost může poradci pouze poskytnout co nejlepší podmínky. Osobně pracuji samostatně a neváži se na jedinou finanční společnost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 4. 2003 11:23 | obiwan

Před 3 lety jsem přes OVB nakoupil podilove listy americkych akciovyvh fondu - samozrejme v dobe kdy byly nejdrazsi a prodejce vubec nemel sajnu o pohybech na akciovem nebo jakemkoliv jinem trhu. Maji pouze naucene taktiky jak dotlacit cloveka ke koupi, coz jsem zjistil hned zahy kdyz akcie zacaly padat a ted mam prd. Ja jako laik jsem se spolehl na "profesionala". Vtip byl, kdyz mi pan Novak (taky jsme se sesli v kavarne Louvre) asi po 2 letech!!! nechal vzkaz na zaznamniku, ze ho trosicku mrzi ze se nejakou dobu neozval, ale ze ma ted velice zajimave produkty, tak kdy se sejdeme. Na to jsem uz samozrejme nereagoval.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 4. 2003 9:24 | Dan Lukeš

Máte pravdu, překvapení asi očekávat nelze :-(
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 4. 2003 9:12

Nase firma zamyslela rozsirit prodejni sit. Takze jsem prosel nekolika koly skoleni jako novy prodejce i u OVB (pro otestovani firmy a fungovani). Ohledne faktu a urovne znalosti nejvyssich predstavitelu OVB hrozne! Vydalo by to na dlouhy clanek...... Takze uz vim jak skonci tato serie clanku o jednai s poradcem :-(
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 4. 2003 6:37 | Jana

Super, nemám co dodat!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 4. 2003 3:18 | Multilevelista

Docela mně překvapuje, že tito "poradci" maji ve zvyku obhajovat MLM a vyvyšovat se nad vysavačáře či prodejce hrnců... většina lidí na to má svůj názor a to, že mi někdo bude vykládat, že to dělá lépe ho asi moc nezmění... a myslím, že kdyby o tom nemluvil, tak většinu nebohých obětí ani nenapadne se o něco takového zajímat... to mi nepřišlo moc profesionální, protože kdyby se pan Zika chtěl hádat, tak mohli celou dobu diskutovat o smyslu víceúrovňového marketingu... takové chyby se na začátku prezentace dělat nemají... kdo to tvrdil, že tomají profes. zpracované?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2003 20:43 | Petr

Dík, já si už všechno zajistil sám, žádný problém. O těch kontaktech pořád mlel taky - že bych mu poslal svůj seznam neplatičů? Pomstil bych se jemu i jim.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 4. 2003 19:49 | Fredy

Pokračování bude v duchu toho, co zde již zaznělo. Hlavní důraz bude kladen na KŽP. Ale zpět na začátek. Pane Ziko, Váš postup mě celkem překvapil. Nic nepíšete o tom, zda jste požadoval od poradce zmocnění, zda může tuto činnost vykonávat. Dále bych požadoval ukázat registraci od „Úřadu pro ochranu osobních údajů“. V žádném případě bych se nespokojil s ofocenou registrací OVB. Každý slušný poradce by měl mít u sebe rovněž certifikáty od společností, jejíž služby nabízí. Pokud se poradce pan Novák oháněl nezávislostí, tak bych požadoval podrobnější seznam produktů a společností, které má v nabídce. Pokud by je předložil (jako že to OVB dělá), tak bych schůzku ukončil a poradce poslal dělat něco užitečnějšího. Přece jste chtěl finanční plán a ne snůšku naučených obratů, získaných na školeních od mlm nadřízených. Finanční plán je o něčem docela jiném. A věřte tomu, že jednotlivé produkty jsou to předposlední, co se do finančního plánu doplňuje. A tím posledním je výběr institucí. Pro každého jednotlivého klienta mohou být tyto poslední kroky docela jiné, vždy šité podle jeho konkrétních potřeb a přání a podle aktuálního stavu na trhu. To musí sledovat tým dobrých a profesionálních analytiků. Další důležitá věc je to, že finanční plán není obyčejné zboží, které se dá koupit (prodat) na dvou schůzkách. Je to hlavně o vzájemné důvěře a o profesionalitě poradce. Očekávám na Vaši adresu smršť kritiky za neobjektivnost a zaujatost hlavně od poradců OVB. Přece jenom jste si dovolil jim šáhnout na hřebínek a to se nedělá. Osobně Vám za tento seriál děkuji. Dnes je to jen ojedinělý akt, ale v budoucnu to bude naprostá samozřejmost. Lidé budou více vzdělanější, informovanější a hlavně budou náročnější vůči sobě i finančním poradcům. Finanční trh se musí vyčistit od různých šmudlů a šmudlinek a mlm zvonkových nutičů. Jen tak může získat profese Finančního poradce na vážnosti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2003 18:29 | fík

No, všechny SS nesnížily úrok na 2%. Ovšem u těch třech, které smějí mlm nutiči od OVB prodávat, tak ano.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 4. 2003 16:37 | Faraday

Moje zkušenost je staršího data (2 roky?), schůzka se sympatickou slečnou. Prodejní psychologii mají asi docela zmáknutou, nicméně pár věcí nezvládla: na otázku z čeho žijí, když je poradenství zadarmo chvíli mlžila s nějakými obejmy, pak z ní vypadlo - pochopitelně - že jsou to provize od dodavatelů příslušných fin. produktů. Když jsem se zeptal jakou mám záruku, že mi doporučí to, co je nejlepší pro mne a ne nejvýhodnější pro ně se samozřejmě tvářila pohoršeně a uraženě. Na konci po mně chtěla kontakty na další potenciální klienty - jen tak mi prý ukáže finanční plán. Když jsem jí řekl, že chci napřed vidět kvalitu toho, co nabízí a pak teprvě zvážím, zda dám své jméno všanc a dám své "doporučení", dozvěděl jsem se že takhle tedy ne. K další schůzce už tedy nedošlo... Jinak Petrovi bych zkusil doporučit www.simply.cz -dělá to kamarád (nemám žádné provize :-) ). Je to firma specializovaná na zprostředkování financování nemovitostí, nejen doporučí, ale jsou schopni i vše zařídit, takže člověk jen příjde podepsat finální smlouvy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 4. 2003 14:39 | Petr

Jsem zvědavej na pokračování. Mám s expertem z OVB četstvou zkušenost, zrovna minulý týden jsem jednoho vyhodil. Ta první schůzka skoro stejná, s tím rozdílem, že mě tvrdil, že jejich společnosti přišla působit do Čech na základě pozvání české vlády. Vzhledem k tomu, že jsem teď zrovna vybíral hypotéku, tak jsem ho přijal vstřícně. Myslel jsem si, že třeba ty kecy můžou být pravda, pokud nabídnou nejlepší hypotéku, jak tvrdil, proč ne. Takže dostal plný informace, včetně tý, že chci hypotéku bez živ. poj., protože ji prakticky obratem celou splatím z prodeje jiný nemovitosti.
A druhá schůzka? Začal srovnávat výhodu kombinace hypotéky s kapitálovým životním pojištěním na 20 let oproti hypotéce s úrokem 5,3 %. Přitom se snažil házet špínu na banky, že mě slíbí nižší úrok a pak mě oblafnout. Když nakonec po několika dotazech přiznal, že počítá se zhodnocením KŽP 6,5%, tak jsem ho vyhodil.
Kdybych o jejich praktikách slyšel dřív, mohl jsem si ty 2 ztracený hodiny ušetřit. Takže jehovisti, OVB, Zepter, Herbalife - pouštím psa.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2003 13:31 | Honza Satrapa

Ja osobne vyuzivam poradce z OVB a jsem velmi spokojen. Neni to jen o tom, ze Vam neco nabidne a uz se Vam neozve. Ozval se mi v breznu, protoze vi, ze pristi rok mi konci stavebko, a ze stavebni sporitelny snizuji uroky ze 3 na 2% k polovine brezna. Doporucil mi uzavrit smlouvu jeste pred 15.breznem, abych mel stale 3%. Takze jsem osobne spokojeny, protoze informace o tom, ze stavebni sporitelny meni uroky, jsem cetl az cca 20.brezna.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2003 13:14 | Martin Zika

Dobrý den, mrzí mě, že vám článek připadá předpojatý. O tom, že mezi finančními poradci jsou dobří i špatní, se asi přít nebudeme a četné příběhy o podivném přístupu takzvaných finančních poradců jsou také veřejně známé. Já jsem se setkal pouze s tímto jedním poradcem, ale v článku s nikým nesrovnávám. Je to pouze popis toho, jak setkání proběhlo a co mi poradce říkal. Článek je samozřejmě již hotový celý, ovšem materiálu bylo víc, proto jsme ho rozdělili na 2 části.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 4. 2003 12:58

hmm, to mne nenapadlo, ale davalo by to smysl....pokud jde o www stranky, diky za doporuceni, ale uprimne mne ta spolecnost ani zbla nezajima, slo mi spis o pristup autora.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 4. 2003 12:21 | Lady

Ještě dodatek: pokud společnost neznáte, stačí se podívat na jejich web. Graficky by to sice nebylo špatné, ale, nefunguje ve všech prohlížečích, na spoustě stránek jsou jen reklamní "kecy", ale žádné informace, některé stránky hází chybové hlášky, další jsou "ve výstavbě". Jediné kde se možná něco dovíte je sekce Společnost. Z jejich grafů jsem si odnesla jen pocit, že smlouvy musej sekat jak na běžícím pásu. Prostě už jen dle jejich webu bych jim moc nevěřila.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marek Dalík

lobbista a podnikatel

Patrik Nacher

podnikatel a ekonom

Marek Dalík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Patrik Nacher
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services