Diskuze - Není poradce jako poradce

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 65 komentářů)

28. 4. 2003 13:28 | Roman

Přečetl jsem si Váš článek a konstatuji toto. Neznamená, že tzv. pan Novák, jen proto, že se nedokáže správně vyjádřit, je podvodník. Tento člověk je pouze jakýsi finančním konzultant a co je podstatné, Váš problém neřeší on sám. Má za sebou celý tým odborníků a právníků, kteří Vás, jako anonymního klienta finančním světem prostřednictvím pana Nováka provedou a Vaše přání i potřeby pečlivě zapracují. OVB je navíc nadnárodní organizace, kterou založily velké finanční instituce a která existuje a hlavně dobře funguje již přes 30 let. Z toho lze vyvodit, že rozhodně má zkušenosti, určitou tradici a nečerpá informace z internetu a Hospodářských novin jako jiné podobné makléřské spolky. Navíc si tzv. partnery, od kterých používá produkty velmi pečlivě a přísně vybírá a při sebemenším náznaku nespolehlivosti s nimi ruší další spolupráci a to trvale. Své konzultanty nebo chcete-li poradce si školí odborně a pravidelně. Podle toho co uvádíte vyplývá, že pan Novák je teprve na začátku své kariéry a proto se Vám zdá být jeho postup neprofesionální. Nicméně věřím, že předložený program Vás uspokojí i když vzhledem k uvedené fikci Vám hold nebude ušit tzv. na míru. To jste si ale zavinil sám. Navíc je tato služba „zdarma“ a k ničemu Vás nezavazuje. Ještě poznámka. Některé programy se nedají vypočítat bez znalosti data narození klienta. Kdyby se Vás ale ptal na rodné číslo, tak je Vaše námitka rozhodně v této fázi jednání opodstatněná.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 4. 2003 19:57 | Harpagon

Za 1. republiky byl pyramidový prodej (=MLM) zakázán. Asi věděli, proč!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 4. 2003 15:09 | Honzajs

A proč vůbec MLM? Proč každý nemá provizi jen ze svých prodejů?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 4. 2003 11:46 | kocian1

Vidim, ze tady najdu lidi, kteri mi mluvi z duse, mam pioneera a taky jsem prodelal al eto bussines. Vzdy je nutno investovat tak, aby Vas to neohrozilo. Opravdu si myslim, ze pokud by Vas poradce byl profik, tak by Vas informoval, ze se muze neco stat, Pioneer zasila svym poradcum a vubec vsem co chteji mailem info a i odtud bylo poznat ze se neco deje a ti jiz pred 11.9. Jakmile slo vsechno dolu, vyrval jsem si asi 20 vlasu a cekal. Dnes mohu rici, ze jsem za par korun ( asi 50000 ) neco prikoupil a zase cekam ( tak 15 let ) aby se moje investice zhodnotila. Nekupoval jsem samotnej pionner ale i jinde.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 4. 2003 11:34 | kocian1

souhlasim s Vasim nazorem i kdyz sam vlastnim spolecnost s cca 1700 poradci po cele republice. Mam system pouze tristupnovy a nasi poradci opravdu berou daleko vice nez v rade jinych spolecnostech s napr. desetistupnovym MLM systemem. Co se taka masteni si kapsy tak opravdu nekdy neni o co stat. Pokud pracujete v financnictvi tak vite co je to vraceni provizi za neplacene smlouvy. Prave lide, kteri zacinaji a jejich "sefove" je nevedou spravne Vam prave zpusobi, ze klient zaplati 2-3 splatky a skonci. Tim padne smlouva a pojistovna apod. chce provizi zpet. Kdyz se "FP" dovi, ze ma vracet, tak skonci a dovedete si predstavit soudne vymahat treba za zivotku 3-5 tisic korun? Proste si to strhne pojistovna z vyplacenych provizi spolecnosti a ta at si pomuze. Na druhe strane je system MLM jedinny spravny a pokud je dobre nastaven a presne dodrzovan tak nema chybu. MLM system neni spatny ale kazi to lide, kteri jej nepochopili a chteji delat neco jinak nez po nich chce system.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 4. 2003 11:26 | kocian1

Opravdu neni financni poradce jako financni poradce, rada z tech profesionalnich se tesi na to, ze se povede opravdu uvest do zivota zakon a rada tech, kteri jdou za svoji provizi bez ohledu na klienta ubude. Vim ze bude nutno zaplatit za vydani licence i 20000 ale zase na strane druhe se nam otevre trh v evrope. V soucasne dobe se chystam na zkousky u komise abych mohl bez problemu prodavat fondy apod. Cas je pouze do poloviny cervence. Moje rada klientum a mam jich celkem dost a nastesti nikdo z nich se mnou neprodelal a dokonce jsem nektere klienyt na chvili ztratil, kdyz jsme jim odmitli uzavrit nejaky produkt, ktery melk soused a byl to ten zaruceny pro zbohatnuti ( je fakt, ze jsme prisel o provizi). Premyslim tak, abych se ke svym klientum mohl vratit treba za rok a oni mne privitali jako cloveka, ktery jim opravdu radi. Domnivam se, ze cim chudsi clovek, tim vice potrebuje dobre poradit. O bohateho se dle vyse jeho zustatku postaraji osobni poradce bank.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 4. 2003 22:27 | Jeslínková

Nechci polemizovat o tom, zda mi vnutí finanční poradce to, či ono - zkoušelo to jich už několik a bezúspěšně, ale vadí mi to, že radí ve věcech, u kterých jim chybí patřičné znalosti. Oceňuji nemovitosti pro banky a zrovna dnes jsem opět narazila na radu finančního poradce - ne mně, ale klientovi, která byla zcela zcestná a mohla by jemu i druhé straně ( šlo o prodej nemovitosti s půjčkou od banky ) způbit velké potíže a pravděpodobně i značnou ztrátu. Nestalo se to prvně a tak jsem v případech, kdy prodeje a půjčky jdou přes různé poradce, ve střehu a mohu říct, že mně udivuje, že se lidé, kteří se finančními radami živí, zcela bez jakýchkoli problémů radí i tam, kde jejich znalosti končí. Zrovna dnes přesvědčili klienta, že věcné břemeno doživotního užívání domku pro jejich rodiče při prodeji a půjčce nevadí, když tam rodiče již nebydlí a že je zbytečné toto věcné břemeno odstraňovat. Nebudu to prodlužovat, ale každý by měl radit jen tam, kde si je svou radou zcela jistý a může se za ni postavit. Jinak je poradcem jen na papíře a jednou by mohl silně narazit - i když zatím mi připadá, že spíš naráží jejich klienti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 4. 2003 21:45 | Lydla

Prosla jsem strukturou OVB v pocatcich jejich pusobeni v CR, kdy pole v oblasti financniho poradenstvi bylo zcela neorane. myslenka jsko takova se mi moc libila. Ovsem jen do te doby, nez jsem zjistila, ze dvoudeni skoleni pojistovny pro vrchol struktury se "dolu" prenaselo skolenim dvouhodinovym. A kdyz mi na me dotazy odpovidali ve smyslu "neni dulezite co bude az se neco stane, hlavne abyste umeli vyplnit smlouvu", vzala jsem nohy na ramena. Ale z oboru jsem neutekla, jen jsem zacala pracovat pro jinou firmu, ktera nevyuziva MLM a poradenstvi se venuje na opravdu profesionalni urovni. A poznala jsem i pristup z druhe strany - jak se ve skutecnosti divaji pojistovny na tyto firmy, kterym do ruky daji jen ty nejjednodussi produkty, ktere se moc nedaji zkazit (i kdyz takovym zivotnim pojistenim dokazete klientovi setsakra ublizit). A jaka je "umrtnost" u MLM spolecnosti? Zeptejte se na pojistovnach... toto cislo napovida o mnohem. Hlavni princip MLM je v neustale rotaci lidi na te nejnizsi urovni - oni "vytezi" sve okoli a pak zpravidla nemohou dal, tak nastoupi dalsi... A lide na vyssim stupni si masti kapsu. Ale abych byla objektivni, je zde nekolik malo spolecnosti, ktere zvladaji udrzet celou sit na slusne urovni. Myslim napr. SLON.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 4. 2003 15:15

>>>>>>> to znamená, že morálka neexistuje!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 4. 2003 14:53 | Harpagon

Poradce je v podstatě chudák, který pomáhá bohatým lidem k bankrotu! :o))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 4. 2003 13:46 | Eric

Jistě, ale podařilo se dokázat, že peníze ani lidé nemají s morálkou nic společného...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 4. 2003 13:23 | míša

Podle některých níže mám chápat poradce, jako stroj na zbohatnutí? To je nesmysl. Poradce a finanční rovněž je od slova radit. Třeba radit v tom, aby dotyčný neprodělal kalhoty, aby ho všemocná inflace nezrujnovala. Nebo také radit, jak se co nejdříve a co nejlevněji dostal ke svému vysněnému cíli. Třeba k vlastnímu bydlení. Na školeních (všech i těch mlm) se říká, že finanční poradce je "lékař" přes finance. Něco na tom bude. Skutečný lékař také nikomu neslibuje absolutní zdraví a nesmrtelnost. Zrovna tak skutečný finanční poradce by neměl nikomu slibovat bohatství a štěstí. Další důležitý nepoměr, který se často uvádí, je že bohatství = štěstí. To je další nesmysl. To už tady bylo také mnohokrát propráno. Křovákům stačí láhev Coli, iráčanům trocha pitné vody a našinec by nejraději pár milionů na kontech. Tak že, vážení poradci, jakou strategii na ty nezbedné klienty vymyslíte?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 4. 2003 12:59 | krovak

tohle uz jsou blaboly:)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 4. 2003 11:26 | Eric

Pokud přijmeme poměrně průzračný axiom e=mc2 = peníze=lidéxc2, pak mi zde nefilozofujte, protože morální nebo duševní bohatství se nám prostě do axiomu nevejde, řekli jsme si jasně lidé=hmota. Axiom taky nic neříká o tom, že by někdo měl těch peněz mít víc nebo méně, to je klasická fyzika zamítnutá výše. Jiné bohatství než peníze (v různých formách) rovnice nepopisuje. myslím, že jsem právě naznačil určitou děsivost teorie relativity. Morálka není hmotou, ani energií, ani světlem. Nezajímá nás.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 4. 2003 11:13

Skutečné bohatství může být mnohdy velmi relativní a také je. Když budou mít všichni milion, tak milion už nebude bohatstvím. Naproti tomu věřím, že ten křovák z filmu Bohové musejí být šílení byl v rámci svého kmene bohatý, protože jedině on měl tu prázdnou flašku od coly, kterou nikdo jiný nemohl získat. V některých státech je bohatý i ten, kdo prostě jen nemá hlad, zatímco v londýnském bankovním klubu by jste byl i s milionem dolarů pouhá socka!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 4. 2003 11:11 | Eric

Z vašeho pohledu je tedy zemětřesení nebo válka důsledkem jevů, které popisuje teorie relativity. To není špatné... Potom je tedy důsledkem i odhadce domluvený s prodejcem na provizi za nadhodnocení domu, za který zaplatím nekřesťanské peníze. Zrovna tak spekulant. Pokud koupím předražený dům, zchudl jsem. Pozor ale! Pohybujeme se stále v prostoru, kde energia a hmota jedno jest, kde rychlost světla není ultimátní záležitostí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 4. 2003 10:43 | Tyl

Dovolil bych si s vámi nesouhlasit. Bohatnutí nespočívá jen ve vlastnění většího množství peněz. Bohatstvím je i majetek atd. Opravdu někde musí peníze mizet aby se jinde objevili. Jenže když vám zmizí pár miliónů a místo nich se vám oběví dům (prostě ten dům koupíte) zchudl jste? Ne! V podstetě se dá zvyšovat bohatství všech aníž by někdo chudl. Například když objevíte zlatý důl tak zbohatnete, ale nikdo zákonitě nezchudne (jistě by se dal najít i lepší příklad, už teď mě napadá co bych tomu mohl vytknout). Toto je samozřejmě ideální stav a v současnoti k němu nedochází a vzkutku se prohlubuje mezera mezi chudým a bohatým obyvatelstvem světa. Je to proto, že kořistěním jde bohatnout mnohdy snáz a rychleji. Jenže tento rozdíl neni v rámci ČR nebo Evropy - je to celosvětový problém a mi se spíše vezeme s těmi bohatými. (Asi v mé reakci budu mít hodně chyb ale nechce se mi to po sobě kontrolovat)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 4. 2003 8:46 | Eric

Je to tak - je to jenom hra, ve které někdo prostě musí prohrát, jinak by zákon zachování energie prostě nemohl platit, jelikož, kdyby každý bohatl a dařilo se mu, tak by finanční svět popřel klasickou fyziku a postavil se na roveň Einsteinovým blábolům. Což by ovšem znamenalo, že vše je relativní, tedy v tomto případě především peníze a to jak ve formě hmoty, tak energie (hotovost i elektronické platby). e=mc2 pak tedy znamená, že peníze(všech forem) = lidstvo (hmota) krát rychlost světla na druhou. V praxi to znamená že než bude na světě tolik peněz, abychom mohli být všichni bohatí (dle názorů mnoha finančních poradců), pak nás bude muset být tolik jako všech peněz. Takže bych to viděl tak nějak čím více peněz, tím více lidí, čím více lidí, tím více peněz. Jinými slovy i v relativitě je zachována určitá rovnováha. Mudrcům z řad finančních poradců nechám na úvaze v jakých jednotkách si to spočítáme. Zkuste tedy narvat traverzu do ucha jehly. Pak budeme všichni bohatí:o)))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 4. 2003 8:14 | Jeliman

Vážený, ne, že bych tak úplně nevěřil anglickým příslovím, ale když pionýři přišli na český trh (někdy v 95-96), byli mezi prvními vlašťovkami - byli noví. Dal jsem jim nějaké peníze bez toho, abych se s kýmkoliv radil - prostě se mi to docela zalíbilo, tak jsem do toho šel. Zatím to nevypadá, že bych vydělal... Ale nezoufám, třeba bude líp.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 4. 2003 8:14 | Jeliman

Vážený, ne, že bych tak úplně nevěřil anglickým příslovím, ale když pionýři přišli na český trh (někdy v 95-96), byli mezi prvními vlašťovkami - byli noví. Dal jsem jim nějaké peníze bez toho, abych se s kýmkoliv radil - prostě se mi to docela zalíbilo, tak jsem do toho šel. Zatím to nevypadá, že bych vydělal... Ale nezoufám, třeba bude líp.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Jahn

manažer

Vladimír Franz

umělec

Martin Jahn
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 7 duelů
×
Vladimír Franz
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services