Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Právní poradna

Potřebujete právní radu, a pokud možno zdarma? Pak jste na správném místě. Experti z naší právní poradny vám poskytnou bezplatnou právní radu z nejrůznějších oblastí. Než se pustíte do pokládání dotazu, zkuste se podívat na nejčastější dotazy, je pravděpodobné, že stejný právní problém měl už někdo před vámi.
  • Vašich dotazů přichází mnoho a my vám za ně děkujeme. Abychom neupřednostňovali kvantitu před kvalitou, tato poradna se každý den po vložení určitého počtu dotazů uzavře a dnes už je plno. Zkuste to prosím zítra.
    Děkujeme za pochopení.

Nejčastější otázky čtenářů

Těhotenství,smlouva na dobu určitou, neschopenka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám smlouvu na dobu určitou do 30.6.2015, jsem těhotná, můžu na neschopenku nastoupit od 1.7.2015 nebo je potřeba nastoupit o pár dní dřív před skončením smlouvy? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

výpověď

Dobrý den, mám dotaz. Může mi můj zaměstnavatel nějak bránit ve výpovědi? Chci podat výpověď, ale můj zaměstnavatel mi brání v tom, že za mne nejdříve musí sehnat náhradu – je to vůbec možné, aby mi bránil ve výpovědi a odkazoval se na to, že nemá za mne náhradu? To si myslím, že není můj problém, ale problém zaměstnavatele. Poradíte mi, jak mám správně postupovat? Děkuji za odpověď. Nashledanou.

Celý příspěvek a Odpověd

tvůrce webových stránek kontra jejich provozovatel

Moje firma vytvoří webovou stránku, na které bude její majitel provádět finanční transakce, bude mít přístup k účtům zákazníků. Je nějaký paragraf, zákon, který by určoval, že za případné chyby a finanční podvody nese odpovědnost POUZE majitel a provozovatel webu, nikoli tvůrce webu? Děkuji za odpověd.

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Právní poradna

Všechny dotazy

placení nájmu bytu v dědickém řízení

Právní poradna > Občanské právo > placení nájmu bytu v dědickém řízení

Dobrý den , náš otec nedávno zemřel a v dědickém řízení je byt , za který je potřeba dále platit nájem . Bratr však jako spoludědic placení odmítá , zajímá mě existuje - li způsob , jak ho k placení přimět , případně postačí - li , když budu poměrnou část nájmu prokazatelně hradit sám ? Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Založení Spolku/asociace nebo sdružení??

Právní poradna > Občanské právo > Založení Spolku/asociace nebo sdružení??

Dobrý den chtěla bych založit Asociaci (profese). Tedy vlastně nevím, zdali Asociaci, Sdružení a nebo Spolek, protože pro mě mají tyto názvy stejný význam ale rozumím, že každý je jinak právně upravený. Nicméně první co mě napadlo je asociace xx profese. který z těchto typů je nejvhodnější pro sdružení profese? Dokáže mi někdo vysvětlit rozdíl těchto tří názvů, jejich využití a podmínky založení? Jaký druh je "nejvýhodnější" z pohledu dotací? Děkuji! S přátelským pozdravem Aneleh

Celý příspěvek a Odpověd

Prodej auta

Právní poradna > Obchodní právo > Prodej auta

Dobrý den , můj tatínek prodal auto jelikož auto nepřepsali hned na nového majitele tak se udělala plná moc aby si nová majitelka vůz přepsala u sebe . Jelikož se přepsání neuskutečnilo a přišla nám pokuta za auto že bylo chyceno v Praze bez technické a že řidič boural přišla pokuta k nám . Jelikož auto nebylo schopné odjet tak ho nechali odtáhnout na určité placené parkoviště , jeden den staní stojí 400 Kč + odtah . Pokuty celkem stály 6500kč a staní na parkovišti ještě běží pač nový majitel který nic neudělal doted nevyzvednul auto, částka k zaplacení už je přeš 35 000 Kč . Nevím jak to mám vyrešit ,protože velký technický průkaz má nová majitelka která s náma nekomunikuje jak přes email tak telefonicky , problém je ještě ten že se stratila kupní smlouva takže to nemáme jak podložiz že jsme auto prodaly. Děkuji předem za odpověd. Bednaříková

Celý příspěvek a Odpověd

směnka

Právní poradna > Občanské právo > směnka

Dobrý den,prosím o radu, jak dostat své peníze zpět. V roce 2009 jsem půjčil svému kamarádovi peníze. On mi podepsal směnku na 340 000,- Kč. Dlouho se neměl k vrácení a proto jsem se v listopadu 2011 rozhodl řešit to právní cestou. Navštívil jsem právníka, který mne ujistil, že směnka je v pořádku a že mne bude v této věci zastupovat. Upozornil jsem ho tenkrát že kamarád může vyřizovat insolvenci. To se taky stalo o měsíc později, právník však tuto věc zanedbal.Kamarád byl v insolvenci, kterou má dnes už vyplacenou. Mám ještě nárok dostat od kamaráda své peníze zpátky?

Celý příspěvek a Odpověd

Jak přimět nadřízenou převzít výpověď?

Právní poradna > Pracovní právo > Jak přimět nadřízenou převzít výpověď?

Dobrý den. Dcera chce ve zkušební době odejít ze zaměstnání, ale nadřízená ji odmítá podepsat převzetí výpovědi s tim; ze musi pracovat dokud nezauci náhradu, kterou v podstatě za sebe sehnala. Nadrizena vyhrožuje "acky", když dcera odmítne a řekla ji, ze výpověď podepíše až bude ta nová zaucena. Jak to tedy udělat, aby nemohla popřít, ze výpověď obdržela a akceptovala ji? Děkuji Pospíšilová

Celý příspěvek a Odpověd

Vchodové dveře

Právní poradna > Občanské právo > Vchodové dveře

Dobrý den, bydlím v přízemí v panelovém domě. Můj syn (31 let) měl spor se sousedkou, která bydlí též v přízemí a poničil hlavní vchodové dveře. Já v době incidentu nebyla doma. Byla přivolána Policie České republiky a začalo vyšetřování incidentu. Policie mého syna kvůli incidentu trestně stíhá. Nemá v mém bytě trvalé bydliště. Asi dva měsíce od incidentu, mě přišla poštou refakturace na mé jméno od Krušnohoru (který je vlastníkem panelového domu) z firmy VOBAS s.r.o., kterou shodou okolností vlastní domovník, který byl přivolán na místo incidentu. V refakturaci mám zaplatit částku 6500 Kč za poškozené dveře. Spojila jsem se telefonicky s domovníkem a ptala se ho, z jakého důvodu mám částku zaplatit? Odpověď byla: “je to váš syn“. Jak bych měla postupovat? Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Obvinění

Právní poradna > Občanské právo > Obvinění

Dobrý den. Nad mé rodiče se přistěhovala mladá mamina 2 dětí. Děti jsou hlučné i po 22 hodině,maminka si parkuje i na zákazech, prostě moderní doba typu..koupila jsem si byt,tak si tu můžu dělat co chci.Rodiče večer nemůžou spát.Skákání,řvaní dětí. Domluva nestačila.Naopak paní na rodiče poslala dopoledne policii a řekla,že je můj otec agresivní. Což je lež. Mamka se málem zhroutila. Vypadá to,že paní je schopná si vymýšlet a vyhrožovat stále policii. Sama jsem zažila jský hluk ty děti dělají. Co když si začne vymýšlet,že můj taťka třeba obťěžuje holky? Můžou vůbec rodiče se nějak bránit? Celý život s nikým neměli problèm. Mám starost,aby je to nepoložilo. Mají 62 let. Stěhování by je zabilo. Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

placená překážka

Právní poradna > Pracovní právo > placená překážka

Dobrý den, chci se zeptat, zda je v zákoně stanoveno, že ortodoncie nespadá do kategorie, která se dá uplatnit jako placená překážka v práci? Mám potvrzení od lékaře, že se při každé návštěvě ordinace jedná o ošetření/vyšetření během léčby a zaměstnavatel mi nechce absenci omluvit. Ortodoncie prý spadá do stejné kategorie jako rehabilitace, i když je vyšetření prováděno ve zdravotnickém zařízení, lékařem (specialistou). Velice děkuji!

Celý příspěvek a Odpověd

Hmotná odpovědnost

Právní poradna > Pracovní právo > Hmotná odpovědnost

Chtěla bych se zeptat, jestli v tomto znění pracovní smlouvy je zahrnuta jinými slovy i hmotná odpovědnost? Děkuji za váš názor Zaměstnanec je povinen... Pracovat svědomitě a řádně podle svých sil,znalostí, schopností, plnit pokyny nadřízených, dodržovat zásady spolupráce s ostatními zaměstnanci Plně využívat pracovní doby a výrobních prostředků k výkonávání pracovních úkolů, plnit tyto úkoly kvalitně, hospodárně a včas Dodržovat právní a ostatní předpisy vztahující se k práci jím vykonávané, včetně vnitřních předpisů zaměstnavatele Řádně hospodařit s prostředky svěřenými mu zaměstnavatelem a střežit a ochraňovat majetek zaměstnavatele před poškozením, ztrátou, zničením a zneužitím a nejednat v rozporu s oprávněnými zájmy zaměstnavatele ;je povinen upozornit svého nadřízeného na škodu hrozící zdraví nebo majetku a zakročit k odvrácení škody, je-li toho neodkladně třeba a nebrání-li v tom zaměstnanci důležitá okolnost.

Celý příspěvek a Odpověd

doplacení dovolené

Právní poradna > Pracovní právo > doplacení dovolené

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli po mě zaměstnavatel může chtít úhradu za dovolenou. Nastoupila jsem do zaměstnání 12.6.2017, 3 dny dovolené jsem si vybrala v červenci, další 2 dny v srpnu. Dostala jsem lepší prac. nabídku a pracovní poměr ukončila ve zkušební době k 8.9.2017. Moje nadřízená mi řekla, že vybranou dovolenou budu muset uhradit, protože jsem neměla odpracovaných 60 dnů, když jsem o dovolenou žádala. Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

Lefensor, s.r.o.

Lefensor, s.r.o.

Společnost Lefensor, s.r.o., úspěšně působí na trhu již od roku 1997. V současné době se orientuje zejména na právní a poradenskou podporu poskytovanou malým až středním podnikům, živnostníkům a nepodnikatelským subjektům – osobám, sdružením, atp. Naším cílem je poskytnout kompletní a komplexní právní zázemí všem našim klientům, a to v lepší kvalitě a rychleji než konkurence, za stejných jistot a nejnižší cenu na trhu. Díky vlastním, kvalitním lidským zdrojům a řadě spolupracujících subjektů jsme schopni zajistit všechny námi nabízené služby za zlomek jejich tržní ceny. Naším mottem není jednorázová spolupráce za vysokou cenu, ale dlouhodobé budování vzájemné důvěry založené na kvalitních službách.

Za tuto kategorii odpovídá:

Lefensor, s.r.o.

http://www.lefensor.eu/

Partnerem poradny od: 8. 10. 2014

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK