Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Právní poradna

Potřebujete právní radu, a pokud možno zdarma? Pak jste na správném místě. Experti z naší právní poradny vám poskytnou bezplatnou právní radu z nejrůznějších oblastí. Než se pustíte do pokládání dotazu, zkuste se podívat na nejčastější dotazy, je pravděpodobné, že stejný právní problém měl už někdo před vámi.

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Nejčastější otázky čtenářů

Těhotenství,smlouva na dobu určitou, neschopenka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám smlouvu na dobu určitou do 30.6.2015, jsem těhotná, můžu na neschopenku nastoupit od 1.7.2015 nebo je potřeba nastoupit o pár dní dřív před skončením smlouvy? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

výpověď

Dobrý den, mám dotaz. Může mi můj zaměstnavatel nějak bránit ve výpovědi? Chci podat výpověď, ale můj zaměstnavatel mi brání v tom, že za mne nejdříve musí sehnat náhradu – je to vůbec možné, aby mi bránil ve výpovědi a odkazoval se na to, že nemá za mne náhradu? To si myslím, že není můj problém, ale problém zaměstnavatele. Poradíte mi, jak mám správně postupovat? Děkuji za odpověď. Nashledanou.

Celý příspěvek a Odpověd

tvůrce webových stránek kontra jejich provozovatel

Moje firma vytvoří webovou stránku, na které bude její majitel provádět finanční transakce, bude mít přístup k účtům zákazníků. Je nějaký paragraf, zákon, který by určoval, že za případné chyby a finanční podvody nese odpovědnost POUZE majitel a provozovatel webu, nikoli tvůrce webu? Děkuji za odpověd.

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Právní poradna

Všechny dotazy

Náboroví příspěvek

Právní poradna > Pracovní právo > Náboroví příspěvek

Dobrý den,při nástupu mi šéf slíbil náboroví příspěvek,je to i na internetu a na nástěnce v práci ale šéf mi ho odmítá vyplatit.Jak to mám řešit? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Neschopenka

Právní poradna > Pracovní právo > Neschopenka

Dobrý den, dne 4.3.2019 jsem ukončila pracovní smlouvu a 8.3.2019 jsem zjistila že jsem těhotná co mám dělat teď? Nemám jinou práci a nevím co mám dělat můžu jít na neschopenku a do jaké doby? co když to do 7 dnů nestihnu co potom?

Celý příspěvek a Odpověd

exekuce

Právní poradna > Občanské právo > exekuce

Dobrý den, máme s manželem rodinný dům ve kterém bydlí dcera a vnučka. Má samostatný byt v podkroví, ale vchod máme společný. Je velmi zadlužená a bojíme se exekuce. Jak si máme chránit svůj majetek? Děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

uznání předchozí praxe

Právní poradna > Pracovní právo > uznání předchozí praxe

Před více než 6 lety jsem začala pracovat v příspěvkové organizaci na pozici, kde jsem neměla žádnou předchozí praxi v oboru (pracovník v sociálních službách - aktivizační pracovník), nicméně cca 24 letou praxi v jiných oborech(převážně referentských a ekonomických) . Při nástupu mi personalistka s mou nadřízenou oznámila, že mi mohou započíst pouze mateřskou, tj. necelých 6 let a proto po mně nechtěla ani zápočtové listy, která jsem chtěla doložit, ani vypsání dosavadní praxe. Myslela jsem si, že tak přistupují ke všem zaměstnancům a tak jsem to neřešila. Ovšem před nedávnem se má kolegyně, zařazená na té samé pracovní pozici prořekla, že má započtenou praxi 32 let a to pracovala rovněž v jiných oborech než já (zahradnice, prodavačka). Na to jsem zašla za personalistkou, která byla přijata jako nová a donesla jí, na její popud, vyžádaný informativní osobní list důchodového pojištění a vypsala jsem jí svou dosavadní praxi. V "listě" mám uvedenou praxi cca 30 roků. Na základě tohoto dokumentu mi nová personalistka započetla praxi 17 let a 94 dní k 28.2. 2019, místo předchozí 11 let a 160 dní k 31.1.2019 a na základě takto započtené praxe jsem byla zařazena do 7.plat. tarifu, 8. platového stupně (před tím 7. plat. tarif 6. platový stupeň. Ptám se - když vlastně po více než 6-ti letech opravili mou praxi a částečně ji uznali, neměla bych nárok na vyrovnání za předchozích 6 let? Dělá to několik desítek tisíc. Přece nemohou uznávat na stejné pracovní pozice praxi mimo obor dle sympatií?? Mohu se nějak bránit? Mohu s tím něco dělat? Předešlá personalistka je v organizaci stále zaměstnána, rovněž ředitel je po celou dobu stejný. Děkuji za odpověď peggy62

Celý příspěvek a Odpověd

Změna pracovní doby

Právní poradna > Pracovní právo > Změna pracovní doby

Dobrý den, mám dotaz ohledně změny pracovní doby a to z nepřetržitého provozu tedy 12hodinove směny, na trismeny provoz tedy 8hodinove směny. Jde mě o to jestli když na tyto Podmínky pracovní doby nepristoupim nějakým dodatkem od zaměstnavatele, jak mohu postupovat dále a zda mám nárok na odstupné děkuji za odpověď ,😉🙂

Celý příspěvek a Odpověd

Provize

Právní poradna > Pracovní právo > Provize

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli, když mám v pracovní smlouvě dohodu o mzdě, platové podmínky, smluvní hrubá měsíční mzda plus provize % z obratu. Jestli se jedná o nárokovou či nenárokovou položku? Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Odkoupení podílu

Právní poradna > Občanské právo > Odkoupení podílu

Dobrý den, Moje máma vlastní dům 3/4 a pak dvě další osoby mají 1/6. Ale nemáme na ně žádný kontakt, Jen adresu trvalého pobytu. Tak chceme napsat dopis a v tom navrhnout odkoupení každé 1/6 za určitou cenu. Je na to nějaka předloha? Co by měl obsahovat ? Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Výše minimální mzdy

Právní poradna > Pracovní právo > Výše minimální mzdy

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem: jaká je od 1. 1. 2019 výše minimální mzdy, když v pracovní smlouvě máme STANOVENOU týdenní pracovní dobu 37,5 hodiny? Pracuji ve firmě, která vyrábí plastové obaly, v dvousměnném provozu, což ale není ve smlouvě nikde uvedeno. Zaměstnavatelem mi byl vydán platový výměr na 598,50 Kč/den. Nevím, jestli je tato částka stanovena správně. Děkuji za informaci.

Celý příspěvek a Odpověd

OSVČ a výpomoc manželky

Právní poradna > Pracovní právo > OSVČ a výpomoc manželky

Dobrý den, k zaměstnání mám ještě živnost jako vedlejší, manželka je nezaměstnaná - může mi občas s živností vypomáhat, nebo je nutností jí uvést jako spolupracující osobu (Příjem z živnosti není nějak závratně velký abych musel rozdělovat příjem) Díky za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

dědictví

Právní poradna > Občanské právo > dědictví

Dobrý den, ráda bych se zeptala na tuto situaci: žiji s partnerem 11 let, máme společně 2 děti a jedno dítě má z předchozího vztahu (všechny jsou nezletilé). Přítel má rizikové povolání, pokud by se s nim něco stalo, mají právo na dědictví pouze jeho tři děti, když nejsme manželé? On o svatbě neuvažuje, ani předtím nebyl ženatý, je spokojený v našem vztahu tak, jak to je. Předem děkuji, Johana

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

Lefensor, s.r.o.

Lefensor, s.r.o.

Společnost Lefensor, s.r.o., úspěšně působí na trhu již od roku 1997. V současné době se orientuje zejména na právní a poradenskou podporu poskytovanou malým až středním podnikům, živnostníkům a nepodnikatelským subjektům – osobám, sdružením, atp. Naším cílem je poskytnout kompletní a komplexní právní zázemí všem našim klientům, a to v lepší kvalitě a rychleji než konkurence, za stejných jistot a nejnižší cenu na trhu. Díky vlastním, kvalitním lidským zdrojům a řadě spolupracujících subjektů jsme schopni zajistit všechny námi nabízené služby za zlomek jejich tržní ceny. Naším mottem není jednorázová spolupráce za vysokou cenu, ale dlouhodobé budování vzájemné důvěry založené na kvalitních službách.

Za tuto kategorii odpovídá:

Lefensor, s.r.o.

http://www.lefensor.eu/

Partnerem poradny od: 8. 10. 2014

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK