Poradna při finanční tísni

Ve finanční tísni je stále víc lidí. Někteří mají nízké příjmy, jiní zápasí i s půjčkami a dluhy. Stát sice lidem v nouzi vyplácí sociální dávky, ty ale problém většinou neřeší. Pokud jste ve finanční tísni i vy a nevíte si rady, kupříkladu s dluhy, obraťte se na odborníky z naší poradny. Tématům se také pravidelně věnujeme v článcích, které najdete v sekci sociální dávky, dluhy nebo exekuce.

Poradna je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Porovnejte si nabídky, vyberte tu nejvýhodnější a ušetřete.

Hledáte kvalitní pojištění? Potřebujete výhodně půjčit? Porovnejte si naši nabídku finančních produktů.

Nejčastější otázky čtenářů

Osobní bankrot a těhotenství

Dobrý den, v dubnu 2020 to byl rok co jsem v osobním bankrotu. Mzdu mam 35000 hrubého ale každý měsíc jinak.pod 20000 čistého ne. Ted jsem zjistila že jsem těhotna a bojim se dítě necha,protoze nevím jak se to řeši. A druha věc je,jestli když splatim do tři let 60% tak mam po bankrotu? Moc děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Insolvence fyzické osoby

Dobrý den,chci se zeptat,jsem mladá matka dvou dětí a žijeme s otcem,náš problém ale je zadlužení,děti jsou již školou povinné a my pracující(kromě rodičovské a hmotné nouze jsem nic nepobirala),ale k věci,dluhy má dnes z vlastní blbosti asi každý druhý a já i partner mezi ně patříme ,ale jak prosím na oddlužení ? Už je toho na nás oba moc ,nestačíme splácet,před půl rokem jsme se museli přestěhovat do menšího bytu a já za tu dobu vystřídala již tři zaměstnání,nedá se tu pořádně sehnat práce,ale přes to bych byla ráda kdyby se ty dluhy mohly řešit,máme strach o děti,nechceme o ně z vlastní blbosti přijít ,dlužíme i na činži ,bojím se nejhoršího mohl by nám někdo poradit a pomoct moc prosím ,chceme se zbavit dluhů jen už nevíme jak z toho ven :'( děkujeme moc email:mikimili13@gmail.com hezký den všem

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Poradna při finanční tísni

Všechny dotazy

Zadlužení díky nelehké situaci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na to, jak řešit přítelovu nelehkou situaci. Žije na Slovensku, nemá pevný plat (dostává jen provize nebo díky klientům). Bohužel, za poslední dobu se toho naskládalo tolik, že se dostal do těžké krizové situace. Nejdříve nedostal zaplaceno od klientky, poté mu zkolaboval počítač (potřebuje jej k práci), poté měl závažné zdravotní problémy a musel být hospitalizován v nemocnici, což znamená další výdaje a už tak je v mínusu. Zezačátku jsem se mu snažila vypomoct, ovšem jsem student, a nemůžu si dovolit mu nabídnout velkou částku, jakou potřebuje. Chtěla bych se zeptat, jak v dané situaci postupovat a jaké má možnosti. Předem děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: alzbet, 27. 05. 2022 19:45

Dobrý den, nevím, jak je na Slovensku nastaven systém sociální pomoci státu, v ČR by se občan v této těžké situaci obrátil o nějakou dávku státní sociální podpory na příslušný úřad práce. Do budoucna by Váš přítel měl určitě zvážit změnu příjmu, zajistit si stabilní zaměstnání s pravidelným výdělkem a vytvořit si pro tyto případy finanční rezervu.

Poradna při finanční tísni, o.p.s., Monika Hrabáková, 15. 06. 2022 13:10

Poměrný starobní důchod

Jsem ročník 1955, mám odpracováno 28 let. Tedy 28 let platím minimální důchodové pojištění. Od září 2023 dostanu poměrný starobní důchod. Jakou výši mohu očekávat? Z čeho mám žít teď? Mám nárok na nějakou pomoc v nouzi? Do února 2022 mne živil bývalý manžel, který zemřel. Jako bývalá manželka nejsem dědic. Bydlím v bytě u dcery, které je 19 let a studuje. Děkuji Vám za odpověď. Martina

Dotaz poslal/a: MarCem, 23. 05. 2022 18:05

Dobrý den, svůj dotaz prosím zadejte sociálně právní poradně, můžete zde :https://www.penize.cz/62592-ostatni. Naše poradna poskytuje dluhové poradenství převážně v oblasti exekucí a insolvence.

Poradna při finanční tísni, o.p.s., Monika Hrabáková, 26. 05. 2022 10:49

Dlužím na nájmech

Dobrý den dostala jsem se do slepého bodů od minulého roku od května neplatím nájem byla jsem v té době se synem doma , který nastoupil do školky od září roku 2021 bohužel byl však neustále nemocný a museli jsme přerušit docházku do školky protože teď v březnu podstoupil operaci nosních mandlí. Já jsem vedena na úřadu práce, aby se mi krylo zdravotní a já dostávala aspoň nějaké peníze, které ale už minulý měsíc skončili.Rok předtím jsem byla vedena na úřadu jako samozivitelka a pobírala příspěvek na bydlení od ledna roku 2022 jsem byla ve vztahu s partnerem kterého jsem musela uvést do smlouvy bytu a tudíž jsem si myslela , že už nárok na peníze od státu nemám.Partner mi platil tedy nájem od ledna do dubna, pak byl bez práce a to co si po jednorázových brigádách vydělal pokrylo akorát energie a školné ve školce bohužel jsem věřila a doufala, že to dá dohromady protože v prosinci roku 2021 zaplatil nájem a řekl, že ty dluhy zaplatí pak opětně přišel o práci do toho měl nějaký problémy s policií protože to není úplně přiklad zodpovědnosti a dluh narůstal. Přesně v pátek byl sebrán do vazby , kde bude čekat na soud minimálně jeden měsíc a já tudíž zůstala úplně sama i bez toho aby se zaplatili aspoň ty energie do prvního března jsem měla uhradit dluh který činí přesně 100000kč nájem každý měsíc činní 8768korun hrozí mi že skončím se synem na ulici. Prožila jsem tu pět let svého života mám tu celý svůj život svůj nábytek všechno..nedokážu si představit že bych měla zůstat někde v azylaku a tím tak přijít o své věci protoze zvíře a nábytek si do azylaveho domů vzít člověk nemůže. Prosím o radu co mám dělat jelikož nejsem teď zaměstnaná a jsem na úřadu práce. práci si však hledám, proto jsem viděla jako řešení půjčku která mi okamžitě zaplatí dluhy a já pak budu mít cisty štít s majitelkou a budu splácet půjčku bohužel já nemám čím ručit ,nemám výplatní pásky na půjčku narok nemám Absolutně nevím co mám dělat, a tak prosím o radu o jakoukoliv na koho se mám obrátit děkuji Slaninová.

Dotaz poslal/a: Tereza2425, 11. 04. 2022 11:17

Dobrý den, je mi velmi líto, ale ve Vaší situaci Vám žádný prověřený zodpovědný poskytovatel úvěrů a půjček nemůže žádné finanční prostředky půjčit. Poskytovatelé musí zkoumat úvěryschopnost klienta, což mimo jiné znamená mít dostatečný stabilní příjem. Na úřadu práce by Vám měli sdělit, zda máte nárok na přiznání některé z dávek státní sociální podpory nebo hmotné nouze, přítel by v současné době neměl být společně posuzovaná osoba. Zároveň doporučuji se obrátit na některou z charitativních organizací.

Poradna při finanční tísni, o.p.s., Monika Hrabáková, 20. 04. 2022 15:21

zadost o prispevek na bydleni

Dobry den, prosim o radu pro sestru, pobira prispevek na bydleni, ale po zdrazovani elekrtiny ji nestaci finance, musi si pozadat o zvyseni prispevku ona osobne, anebo to navysuji automaticky.Jde mi o to jestli musi znova pozadat o zvyseni prispevku.Dekuji.

Dotaz poslal/a: dorinka58, 13. 02. 2022 15:04

Dobrý den, s Vaším dotazem se prosím obraťte přímo na příslušný úřad práce, který dávku vyplácí nebo na sociální poradnu, která tento druh poradenství poskytuje : http://www.penize.cz/62550-socialni-poradna.

Poradna při finanční tísni, o.p.s., Monika Hrabáková, 14. 02. 2022 15:11

Inkasní agentura

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, je možné dojednat s inkasní agenturou nějaký splátkový kalendář? Telefony jsem jim zvedala, snažila jsem se to s nimi řešit, že bych jim dluh splácela po 5000 měsíčne.. řekli mi,ať těch 5000 pošlu. Druhý den volali, kdy pošli zbytek. Zbytek je nějakých 27 000. ( Papír od toho nemám žádný, takže nevím.) Což nejsem schopná dát, ale je žádná domluva prostě nezajímá. Jsou arogantní, uráží mě a volají 6x denně. Poslední 3 dny jsem jim tedy telefon nezvedla, protože volají vždy, když jsem v práci. Prosím, můžete mi nějak poradit? Samozřejmě jim chci svůj dluh zaplatit, ale nejsem schopná dát ho najednou. Děkuji mnohokrát za každou radu.

Dotaz poslal/a: NikyLip, 29. 12. 2021 19:36

Dobrý den, nepřijatelné vystupování pracovníků inkasních agentur je bohužel velmi časté a účinná obrana neexistuje. Nemusíte ale s nimi telefonicky komunikovat. Doporučuji písemný styk, emailem nebo doporučeně poštou ( pro případné doložení Vaší snahy o domluvu soudu ), z upomínek znáte číslo účtu a VS, uhraďte tedy splátky dle Vašich možností a jen písemně inkasní agenturu informujte o provedené částečné platbě. Také můžete písemně zaslat přímo věřiteli stížnost na postup pracovníků inkasní agentury s popisem situace, hovory by měly být nahrávány. Věřitel při opakovaných stížnostech klientů může zvolit spolupráci s jinou agenturou.

Poradna při finanční tísni, o.p.s., Monika Hrabáková, 05. 01. 2022 12:22

Insolvence - půjčka manžela

Dobrý den. Jsem vdaná a už dva roky jsem v oddlužení ( jen já) kvůli dluhům vzniklým dávno před manželstvím. Je možné, aby si vzal můj manžel teď půjčku? Neohrozí to moje oddlužení? Nemyslím nějakou závratnou částku, ale bohužel máme nečekané výdaje. Může si zažádat třeba o kontokorent?

Dotaz poslal/a: zuzanazz, 20. 09. 2021 09:47

Dobrý den, ano Váš manžel si o půjčku může zažádat, nijak to průběh Vašeho oddlužení neohrozí. O půjčku si můžete dokonce zažádat i Vy, v oddlužení jen nesmíte dělat závazky, které byste nemohla plnit.

Poradna při finanční tísni, o.p.s., Monika Hrabáková, 21. 09. 2021 14:23

Exekuce na duchod

Dobrej den,mam invalidni duchod 1,stu.nezadbavitelnou částku 7833,CSSZ, MI PORAD PSALI ZE NEMUZOU STRHAVAT Z DUCHODU EXEKUCI ,NAJEDNOU ZE MUZOU,1200,mi chteji sebrat.všude sem cetl ze nesmí od 1.1,2021,nesmí strhávat.Ti bych musel mít hodně ,ale paní ředitelka CSSZ,trvá ze MUZOU.Ja říkám ze nesmí dle usnesení.mam podat soudní odvolání?dekuji

Dotaz poslal/a: Jiří 64, 15. 09. 2021 13:53

Dobrý den, ve svém dotazu neuvádíte, zda máte i jiný příjem než uváděný důchod 1.st. Jestliže jiný příjem nemáte, není možná exekuční srážka z důvodu, že máte příjem v nezabavitelné výši. Jestliže máte nějaký přivýdělek ( i DPP, DPČ ), lze z Vašeho důchodu srážku provést.

Poradna při finanční tísni, o.p.s., Monika Hrabáková, 17. 09. 2021 12:44

Exeair

Dobrý den, synovi(15)let,přišla SMS od společnosti Exeair: ,,nyní vymáháme Váš dluh ID...ve výši 11502,-,, s odkazem na telefon a email. Nevím, kde by synovi dluh mohl vzniknout. Chtěla jsem se zeptat, zda máme na SMS reagovat. Domů žádný dopis nepřišel. Předem děkuji za odpověď. Markéta

Dotaz poslal/a: market79, 13. 05. 2021 17:36

Dobrý den, na sms nijak nereagujte. Jestliže Váš syn má nějaké závazky ( napadá mne pouze pokuta za jízdu bez platného jízdního dokladu ), musí mu přijít písemná upomínka. Poté můžete u věřitele ověřit, že se jedná skutečně o závazek Vašeho nezletilého syna. S přáním hezkého dne Monika Hrabáková

Poradna při finanční tísni, o.p.s., Monika Hrabáková, 17. 05. 2021 14:34

Máme na něco nárok?

Dobrý den, prosím, ráda bych nějakou radu jestli máme na něco nárok. Já jsem na rodičovské dovolené, máme dvě dcery mladší 3let, manžela před měsícem vyhodili z práce na paragraf. Já beru 10 000 Kč měsíčně, manželovi přišlo v únoru nějakých 11 000 Kč, jinak bral 17-18 v čistém. Nájem platíme 14350 Kč, máme na něco nárok? Na UP se přihlásit nemůže, kvůli tomu vyhazovu na paragraf, řešíme teď abychom si tu udělali trvalý pobyt a mohli si zažádat o příspěvek na bydlení. Ale můžeme něco zažádat teď? Manžel hledá práci, ale není to snadné. Než ho pravděpodobně vezmou, tak si musí vyřídit doktory - plicní, krev, orl.. Je to zkrátka na delší dobu. Teď má přijít mě jen ten rodičovský příspěvek a nic víc mít nebudeme..

Dotaz poslal/a: Tynulem, 02. 03. 2021 09:20

Dobrý den, naše poradna poskytuje pouze dluhové poradenství, převážně v oblasti insolvence a exekucí. Ohledně dotazu v oblasti odborného sociálního poradenství, se prosím obraťte buď na sociální poradnu zde : http://www.penize.cz/62550-socialni-poradna nebo na některou z občanských poraden, jejich seznam naleznete zde : http://www.obcanskeporadny.cz/component/option,com_poradny/Itemid,8/view,poradny/ . S přáním hezkého dne, Monika Hrabáková

Poradna při finanční tísni, o.p.s., Monika Hrabáková, 02. 03. 2021 11:26

dávky v hmotné nouzi

dobrý den. Budu se ptát za sestru. Žádá si o dávky v hmotné nouzi. Měla již vše doložené, co po ní paní požadovala a poslední den po ní ještě paní chtěla doložit, nájemní smlouvu od syna, který u ní nebydlí. Ten ji však nemá, protože bydlí jen na dobré slovo u kamaráda a ten mu ji nechce napsat. Dočetla jsem se, že by mělo stačit jím vypsané čestné prohlášení. Sestra má navíc doklad o vyúčtování z bytu každé čtvrtletí, tedy i toto poslední čtvrtletí a v něm je napsaná jako uživatelka bytu jen ona a dcera, která tam s ní bydlí. Syn už tam od té doby, co se odstěhoval, uveden není. Mělo by toto tedy paní úřednici stačit, když má vlastně dva doklady o tom, že tam syn nebydlí? To čestné prohlášení a vyúčtování o nákladech na bydlení? Děkuji R.Böhmová

Dotaz poslal/a: johy, 01. 02. 2021 13:15

Dobrý den, velmi se omlouvám, ale naše poradna poskytuje pouze dluhové poradenství, převážně v oblasti insolvence a exekucí. Ohledně dotazu v oblasti odborného sociálního poradenství, kam bytové poradenství spadá, se prosím obraťte buď na sociální poradnu zde : http://www.penize.cz/62550-socialni-poradna nebo na některou z občanských poraden, jejich seznam naleznete zde : http://www.obcanskeporadny.cz/component/option,com_poradny/Itemid,8/view,poradny/ . S přáním hezkého dne, Monika Hrabáková

Poradna při finanční tísni, o.p.s., Monika Hrabáková, 05. 02. 2021 12:35

Stránka 1/27

Předchozí

1

Partner sekce

Poradna při finanční tísni, o.p.s.

Poradna při finanční tísni, o.p.s.

Nezisková a nekomerční obecně prospěšná společnost založená s cílem poradit dlužníkům, fyzickým osobám ve finančních těžkostech, jak najít cestu z dluhů ven. S pobočkami v Praze, Ostravě, Ústí nad Labem, České Lípě, Litvínově, Plzni, Hradci Králové, Prostějově, Šumperku a Příbrami poskytuje odborné dluhové poradenství dlužníkům v exekuci, právním i mimosoudním vymáhání, zpracovává návrhy na oddlužení – osobní bankrot, konzultuje další postup ve věcech spojených se závazky všeho druhu (dědictví, společné jmění manželů, spotřebitelské a jiné úvěry). Provozuje bezplatnou poradenskou linku každé pondělní na čísle 800 722 722. Všechny služby nabízí zdarma, včetně zpracování insolvenčního návrhu – návrhu na oddlužení (osobní bankrot). Poskytuje i preventivní rady a konzultace před uzavřením smlouvy, školí kolektivy všeho druhu.

Kontakt:
Tel. 222 922 240

Za tuto kategorii odpovídá:

Monika Hrabáková

http://www.financnitisen.cz/

Partnerem poradny od: 10.10.2013

Aktuální články

Nezaměstnaných je víc než volných míst. Poprvé po pěti letech

Nezaměstnaných je víc než volných míst. Poprvé po pěti letech

Počet nezaměstnaných podle dat, která dnes zveřejnil Úřad práce ČR, po skoro pěti letech...více

První řetězce v Česku začnou vykupovat PET lahve a plechovky

První řetězce v Česku začnou vykupovat PET lahve a plechovky

Kaufland a Lidl budou od 23. února vykupovat PET lahve a plechovky. Zatím jen ve vybraných...více

Komerční banka má rekordní zisk. Vyplatí 60 Kč na akcii

Komerční banka má rekordní zisk. Vyplatí 60 Kč na akcii

Čistý zisk Komerční banky loni dosáhl 17,6 miliardy korun, což je o 37,9 % více než před...více

Interaktivní grafiky

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

Do Česka letos zamířilo dvacet nových značek obchodů a služeb. U některých se budete divit,...více

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Posledního června si Jiří Rusnok sbalí diplomatku a v červenci už do práce nepřijde. V...více

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních...více

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.