Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Co se děje | 21. 7. 2008 | 7 komentářů
Dovolená v zahraničí vyjde letos proti loňsku výrazně levněji. V absolutních číslech se ušetří 5150 korun na nákupu tisícovky eur. Příští rok už bychom se z toho ale nemuseli tolik radovat.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 7. 2008 14:14, MiF

Takže podle našich "ekonomů" silná marka zničila Německo a silné euro zlikviduje hospodářství EU. Zato slabý dolar je snem každé ekonomiky. Anebo spíše silná koruna snižuje nekřesťanské zisky nadnárodních společností které u nás vyrábějí. Zajímavé ovšem je že tyto korporace během posilování koruny neráčily tuto skutečnost promítnout do cen dováženého zboží, které naopak zdražily. Celý humbuk kolem zhodnocování naší měny naopak pěkně smrdí snahou odrat tento národ co to jen půjde.

Reagovat

+8
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (7 komentářů)

21. 7. 2008 1:35 | Mikitis

Mám třeba na Moravě jednoho kámoše, kterýho už kvůli tomu propustili i spolu s dalšími zaměstnanci, protože museli zavřít jeden ze svých oděvních závodů...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

21. 7. 2008 7:28 | Pavel

No, když v té firmě v době slabé koruny a nízké ceny práce u nás šili pro jiné značky a na vlastní značku resignovali, není se co divit. Kdyby v té době investovali do kvality a do propagace značky, tak by teď lidi kupovali i to jejich dražší zboži. Ale pokud bylo jejím cílem trhnou, co se dá, a po mě potopa, tak ať se té potopě pak nediví.
To není způsobeno silnou korunou, ale špatným managementem, který prostě kašlal na budoucnost.
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mikitis 21. 07. 2008 01:35)

21. 7. 2008 10:15 | Rejpal

Po přečtení tohoto článku jsem se jen utvrdil v přesvědčení, že je třeba část úspor i za cenu dočasných ztrát převést a uložit v eurech. Jako nejvhodnější dobu typuji po najetí Hyundaie na jaře příštího roku, Kde bych předpokládal, že koruna bude vůči všem měnám nejsilnější. Máte jiný názor, sem s ním, ať se s ním mohou seznámit i jiní.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

21. 7. 2008 11:17 | bredy.jinak.cz

Taky si myslím. Otázkou je kdy.... Jakmile koruna klesne o X% aby ten pád byl dostatečně zřejmý?
Jsem zvědavej na fondy. mám něco ve zlatě, které navzdory stoupajícímu kurzu zatím když už nepadá, tak drží hodnotu. Co to udělá po pádu měny? (předpokládám, že to mají v eurech).
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Rejpal 21. 07. 2008 10:15)

21. 7. 2008 23:18 | Emilly

Počkejte něco je špatně!Na vaše podniky čeká někdo,až padnete? A nebo se hraje špinavá hra?Zachranit co se dá ? Zkoupit levné valuty a hurááá! Kuba to bude točo!!!!Už vidím naše šikovné asiati a společnost z K.Varů jak mlaskají.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

23. 7. 2008 14:14 | MiF

Takže podle našich "ekonomů" silná marka zničila Německo a silné euro zlikviduje hospodářství EU. Zato slabý dolar je snem každé ekonomiky. Anebo spíše silná koruna snižuje nekřesťanské zisky nadnárodních společností které u nás vyrábějí. Zajímavé ovšem je že tyto korporace během posilování koruny neráčily tuto skutečnost promítnout do cen dováženého zboží, které naopak zdražily. Celý humbuk kolem zhodnocování naší měny naopak pěkně smrdí snahou odrat tento národ co to jen půjde.
Reagovat | Citovat

+8
Líbí
Nelíbí

26. 7. 2008 7:56 | očičko

Někde jsem četlo studii, že koruny má i na hladiny 2-5 korun za dolar a 12-17 korun za euro, takže bych s nákupem ještě počkalo. Posilování bylo zahájeno kolem r.2002/3, tak bych tomu dalo ještě dalších pět let. No a pak se uvidí. Rozhodně nikde nic nenasvědčuje tomu, že by se v dohledné době konal návrat k hladinám 28 korun za euro či 20 korun za dolar - minimálně dokonce roku je nastaveno výhradně posilování, takže bych to vidělo na vánoce za 22-21 korun za euro a 10-12 korun za dolar. Ty fronty v pražských směnárnách byly tragikomické.
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Rejpal 21. 07. 2008 10:15)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mojmír Hampl

viceguvernér ČNB

Radim Passer

podnikatel, Passerinvest Group

Mojmír Hampl
ÚSPĚŠNOST
87,80 %

z 41 duelů
Radim Passer
ÚSPĚŠNOST
36,99 %

z 73 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Akciový trh, Depozitum, Běžná cena, petr fiala, e-shopy, daň z příjmů, paušální daň, referendum, ústavní činitel, předpis, péče na lůžku, DB (defined benefit), CETV, Erasmus, platidla, 586/1992 Sb., dědická daň, Peníze jako dluh

PETRA275, 2SA3290, 2SY0203, 4M49896, 4M49896

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK