Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kam byste se vydali, kdybyste museli emigrovat z Česka? A co by se muselo stát, abyste o takovém kroku začali přemýšlet? Zeptali jsme se ekonoma Pavla Kohouta, sociologa Jana Kellera, politologa Jiřího Pehe, advokáta Tomáše Sokola a dalších osobností.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 7. 2015 12:43, SpookY

Sokolík nepřekvapil. Gauner se "pohoršuje" nad tím, že ho (a jeho kumpány) lidi nemají rádi za to, co s touhle zemí v devadesátých letech provedla celá ta jeho OSácká "Sqadra Azzura". A nepřekvapuje, že dneska dělá obhájce samým gaunerům.

Reagovat

+92
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (20 komentářů)

24. 7. 2015 5:27 | Timy

O tomto tématu poslední dobou taky hodně rozmýšlím a fakt jsem ještě na nic nepřišel.
Anglie - hnusné počasí
Španělsko, Itálie, Řecko - chudoba, chudoba, chudoba + plánované území Islámského chalífátu (přičemž rozšiřování "muslimského problému" považuji za důvod k emigraci, takže by byla blbost emigrovat do zemí nejvíce ohrožených)
Rusko - policejní stát, mafie, Putin
Japonsko - mafie, naprosto odlišná kultura, písmo
Jižní Amerika - drogové kartely, chudoba
USA - policejní stát, politická korektnost až za hrob (= rakovina současné společnosti)
Čína - totalita
Německo, Rakousko, Švédsko, Francie - další potenciální členové chalífátu

Nejlíp mi vychází Austrálie, ale když to vezmu do důsledků, tak si stejně nedokážu představit, že bych sám sebe vytrhl i s kořeny. Asi bych tam umřel steskem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+28
Líbí
Nelíbí

24. 7. 2015 5:39 | Tarzan

Ptát se ekonomů kam by emigrovali ?
Nikam tady se jim národ okrádá nejlíp !
Reagovat | Citovat

+60
Líbí
Nelíbí

24. 7. 2015 7:34 | eďa

Mele se to dnes všude a sám před sebou stejně nikdo neuteče. Spíš to chce změnit sebe, své zvyky, zvyklosti a hlavně opustit své rutiny. Vůbec nejlepší je naučit se migrovat ze země v astrálním těle.
Reagovat | Citovat

+6
Líbí
Nelíbí

24. 7. 2015 9:35 | lajos

Sokole, ty jsi proste blb!
Reagovat | Citovat

+17
Líbí
Nelíbí

24. 7. 2015 12:02 | Marcela

Jestli to půjde v EU s imigrační politikou takto dále,tak buď budeme konvertovat k Islámu a nebo mě vychází Austrálie a Rusko.
Nyní již útočí teroristi z tzv. IS na Turecko. A to je secsakra blízko.Co na to NATO?
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

24. 7. 2015 12:43 | SpookY

Sokolík nepřekvapil. Gauner se "pohoršuje" nad tím, že ho (a jeho kumpány) lidi nemají rádi za to, co s touhle zemí v devadesátých letech provedla celá ta jeho OSácká "Sqadra Azzura". A nepřekvapuje, že dneska dělá obhájce samým gaunerům.
Reagovat | Citovat

+92
Líbí
Nelíbí

24. 7. 2015 13:00 | Timy

To Rusko by se mi líbilo taky a moc! Vlastně ze všech možností úplně nejvíc...
Je tam krásná příroda, neopakovatelná architektura, příbuzná řeč. Ruský přínos světové kultuře rovněž není zanedbatelný, Moskva je nádherné moderní město, v Rusku se hraje nejlepší hokejová liga Evropy, sídlí tam dakarský tým Kamaz, Rusky jsou fakt pěkné ženské, ... - prostě by se mi tam fakt líbilo!

ALE!!! Jak už jsem naznačil výše, z politického hlediska je to velmi zvláštní stát. EU a USA sice pomocí salámové metody směřují neochvějně k totalitnímu zřízení, ale pořád ještě mi přijdou v mnoha zásadních ohledech jako politicky svobodnější útvary, než jakým je současné Rusko.
Reagovat | Citovat

+8
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Marcela 24. 07. 2015 12:02)

24. 7. 2015 17:30 | eďa

Tarzane, ty jsi uhodil hřebíček přímo na hlavičku.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tarzan 24. 07. 2015 05:39)

24. 7. 2015 18:29 | eďa

Jenže v Austrálii je už plno, tam Tě neveznou, Timy.
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Timy 24. 07. 2015 05:27)

24. 7. 2015 20:23 | Ramon

Me vzdycky fascinuje jak si lidi predstavuji ze je emigrace do jineho statu mimo EU jednoducha. Zkratka se sbalim a vyrazim do jinyho (neevropskeho) statu klidne i s rodinou a zacnu tam zit pracovat. Zkuste to rict jakemukoliv imigracnimu urednikovi na letisti!
Zkuste si z pozice radoveho delnasa , statniho zamestnance nebo zivnostmika vyridit pobytove a pracovni povoleni treba jen na mizernej rok kdekoliv ve svete.Nemusi to byt jen USA , Australie, Kanada atd. Zkuste treba Rusko nebo Jizni Ameriku. Pokud se za vas nezaruci nejaka velka silna firma nebo neprokazete ze mate dost penez a pracovat v danne zemi nemate zapotrebi delsi jak turisticke vizum je prakticky nerealne. Netyka se samo studentu, top manazeru , a lidi tezce za vodou.

Ti co odpovidali ze by nikdy neemigrovali,proto neodpovedeli kam : sudetsti nemci si taky mysleli ze nikdy emigrovat nebudou, a holt museli a nikdo se jich neptal jestli chteji.
Reagovat | Citovat

+8
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (eďa 24. 07. 2015 18:29)

24. 7. 2015 20:56 | eďa

Mě taky. "Všude na nás čekají s otevřenou náručí"
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ramon 24. 07. 2015 20:23)

27. 7. 2015 19:22 | Jiří Šosvald

S panem Kellerem se neshodnu v několika pohledech na dění světa. S jeho odpovědí na emigraci se ale plně ztotožňuji. Jsme doma tady v Česku, tady máme kořeny, rodinu, domov. Líbilo se mi v mnoha zemích, které jsem navštívil, ale vždy jsem se rád vrátil do Českého Ráje.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

30. 7. 2015 6:52 | Max

Pane Sokol už jsme se jednou videli ve vytahu pamatujete?Kdybych vedel ze od vas dostanu exekuci,asi bych se choval jinak.Moje rodina kdysi tez byvala bohata,ale mela moralni kodex.Ukazte ze ho mate take a pomozte lidem v exekuci.Ne kazdy ji ma pravem a ne kazdy ma prostredky ji resit,kort v tomhle state ktery jde proti lidem a ten debilni lid uz neni co byval a neudela defenestraci.Zavidet muze jen blbec a bohuzel kazdy druhy cech,ale do hrobu si to stejne nevezmeme,tak co se chovat lidsky,to znamena s chybami sobe vlastni?
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

30. 7. 2015 6:54

k tematu,sam ted resim emigraci z teto zeme,kde ac mam dost pratel a rodinu,nezajisti mi ani zakladni potreby,tudiz tot vse k tematu
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Max 30. 07. 2015 06:52)

1. 8. 2015 12:45 | Alena

Za pár desítek let, až bude naše zem i celá evropa přecpána uprchlíky ,budem rádi, že můžem emigrovat, možná zrovna do afriky, která bude vylidněná. Ale je to smutná vize, hlavně pro naše děti, jejich děti atd.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

2. 10. 2015 9:13 | Betty

Takže ekonomický migrant. Hlavně si neberte sebou mobil, nebo vás budou považovat za boháče :)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 30. 07. 2015 06:54)

9. 12. 2015 15:35 | Pavel

Souhlasím s doporučením Ruska.Bylo by třeba si ale uvědomit, že tak velký stát (země) nikdy nebude pořádně fungovat bez určité máry diktatury.Jestli nechceš dělat politickou kariéru nebo opozičně mektat do politiky, ale jen slušně pracovat a slušně a bezpečně se mít, tak do Ruska!Rusko nikdy nebylo dlouho okupované a nikdy nebude. Tendence rozpadu SSSR už má za sebou.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Timy 24. 07. 2015 13:00)

9. 12. 2015 15:36 | Pavel

Souhlasím s doporučením Ruska.Bylo by třeba si ale uvědomit, že tak velký stát (země) nikdy nebude pořádně fungovat bez určité míry diktatury.Jestli nechceš dělat politickou kariéru nebo opozičně mektat do politiky, ale jen slušně pracovat a slušně a bezpečně se mít, tak do Ruska!Rusko nikdy nebylo dlouho okupované a nikdy nebude. Tendence rozpadu SSSR už má za sebou.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Timy 24. 07. 2015 13:00)

8. 3. 2016 6:21 | Rad

Uz jsem emigroval pred 5 lety a jen me mrzi ta leta co jsem ztratil v tom nasem zkurvenym a zkorumpovanym Czechunistanu!!! Puvodem jsem 100% Cech s nekolika slavnymi predky z ceske historie ale I filmu.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

30. 4. 2016 23:57 | David

Ale kam? To je ta otazka .Vypada to ze Rusko se zveda, zrovna sleduju na RT primy prenos z Moskevske Kristovy katedraly a ta atmosfera, ti pozitivne naladeni Rusove u nas je to opravdu v riti. Ja jsem ve shode s rodinou ze tady je to v prdeli
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Rad 08. 03. 2016 06:21)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 382 418 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Turek

manažer a podnikatel

Tomáš Paclík

podnikatel, Viktoria Plzeň a Dočista

Pavel Turek
ÚSPĚŠNOST
33,80 %

z 71 duelů
Tomáš Paclík
ÚSPĚŠNOST
22,86 %

z 70 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Nerozdělený zisk, Administrativní cena, SKP, pavel bělobrádek, benefity, kalkulačka, zaměstnání, závěť, rovné příležitosti, Paul Feldman, oltcit, výnosy z pronájmu, nabyvatel, ČSSZ, honitba, energetický standard, barclays multiverse, jaroslav faltýnek

F0T0LAB7, F0T0LAB5, F0T0LAB3, F0T0LAB1, 3M62882

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK