Tvrďáci Češi: Víme, co živly umí, a přece je půlka škod nepojištěných

Každý sedmý už se musel vyrovnávat se škodou způsobenou přírodními živly. Tři čtvrtiny z nás mají s jejich řáděním aspoň zprostředkovanou zkušenost. Po každém sčítání škod se ale ukáže, že nás to nenaučilo. Tedy že nás to nenaučilo orientovat se v pojištění. Nebo jsme prostě tvrďáci s povahou hazardního hráče?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 2. 2014 11:18, klm

Nekdo se nepojisti, nekoho pojistovna nepojisti a stejne i v tech nejlepsich a nejdrazsich pojistkach toho strasne moc chybi nebo je nesmyslne limitovana. Pojisteni pro zajisteni rodiny apod. - vazna onemocneni strasne draha a stejne kdyzz se neco podstatneho stane a neni to zrovna v danem seznamu, tak clovek platil zbytecne. A pak se nesmime divit tem, co pojisteni neveri - kdyz si nekdo z okoli hodne platil a pa se na nej pojistovna .... Pojisteni majetku jakbysmet, staci si precist pojistne podminky a vyluky a clovek se divi na co vse pojisten neni. Takze je to spise apel na pojistovny, nejen na lidi.

+8
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

12. 2. 2014 20:31 | miro

Pojišťovny uzavírají dnes pojistky tak,že kde hrozí i malé riziko pojistné události pojistku neuzavřou,nebo za takových podmínek,že se vždy najde důvod odmítnout plnění.Také jsem chtěl pojistit prodejnu a když jsem udělal téměř všechna opatření podle pojišťovny,smlouvu jsem neuzavřel a přez jeden pokus o vloupání jsem na tom vydělal za 15 let desítky tisíc.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2014 16:26 | Jelen

Pokud Vás ovšem někdo v povodňové oblasti pojistí
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2014 16:24 | zhnusendavem

Čím to asi je?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2014 12:51 | Láďa

Je pravda, že pojišťovny nejsou charitativní organizace, aby dělaly pro lidi něco za hezký pohled. Na druhou stranu souhlasím, že výluk a výjimek, které následně bagatelizují pojištění, je velmi mnoho. Na druhou stranu, bydlím-li u potoka, který se pravidelně rozvodňuje, měl bych být pojištěný na povodeň, ale taky chápat proč je to tak drahé... PS: Najít si rozdíl mezi povodní a záplavou je otázka dvou vteřin na internetu, aby i člověk, který v okolí nemá žádný tok, chráněn před vodou byl :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2014 11:18 | klm

Nekdo se nepojisti, nekoho pojistovna nepojisti a stejne i v tech nejlepsich a nejdrazsich pojistkach toho strasne moc chybi nebo je nesmyslne limitovana. Pojisteni pro zajisteni rodiny apod. - vazna onemocneni strasne draha a stejne kdyzz se neco podstatneho stane a neni to zrovna v danem seznamu, tak clovek platil zbytecne. A pak se nesmime divit tem, co pojisteni neveri - kdyz si nekdo z okoli hodne platil a pa se na nej pojistovna .... Pojisteni majetku jakbysmet, staci si precist pojistne podminky a vyluky a clovek se divi na co vse pojisten neni. Takze je to spise apel na pojistovny, nejen na lidi.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2014 9:14 | jura

Žádní tvrďáci, ale chytráci. Pojišťovny mají pupky nacpané dost a proč do nich cpát ještě víc, když mají při pojistné události stejně plno výmluv a vytáček, aby to nemuseli platit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2014 8:13 | pojke

tvrďáci češi mají zkušenosti s pojišťovnami ... asi tak
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2014 5:41 | Ficus

Pojištění jako takovému se vyhýbám. Nemám pojištěno nic. (krom povinného) Jen z ušetřeného pojistného za deset let, na patnácti nákladácích a pěti strojích, mám již naspořenou nemalou částku, která pokryje všechny případné škody. S nemovitostmi jsem to udělal podobně, a obě částky jsem spojil. Mám dostatek ušetřených peněz, které navíc mohu investovat, což jsem na podzim udělal. To přinese další peníze. To žádná pojištovna neudělá, aby z neproplacených peněz, mi investovala do firmy, nebo do baráku.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ladislav Jakl

bývalý tajemník prezidenta

Václav Hrbek

podnikatel, Alpine Pro

Ladislav Jakl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Václav Hrbek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services