Plaťte radši dvakrát, radí pojišťovna klientům cestovek

ČTK, Jiří Hovorka | rubrika: Aktuálně.cz | 22. 7. 2012 | 4 komentáře
Příběh zkrachovalé cestovní kanceláře Majestic Travel se přiostřuje. Pojišťovna Generali podala trestní oznámení na majitelku společnosti.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

23. 7. 2012 0:13

bingo. můžete prosím ozřejmit, proč se tedy pojištění týká POUZE cestovky ve smyslu souběhu zajištění ubytování+dopravy? proč není pojištěná letenka a letecká společnost - to jako když se nepřepravíte zpět domů bez ubytování, tak už to tolik nevadí? proč není pojištěné počasí, jde-li o průtah s odletem a platnost víza? proč není povinné pojištění auta které si půjčíte v půjčovně na kubě a způsobíte tam s ním nehodu, za kterou se dostanete na čtvrt roku do vazby? jakože na dvě-tři rodiny či partu dvaceti kamarádů serepes, ale dvacet lidí od cestovky způsobí mezinárodní problém? kde prosím pracujete???? už jste někdy viděl letadlo?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 7. 2012 23:14 | No

To pojištění zájezdu je pěkná hloupost. Výsledkem je, že prudce klesá počet těch co jezdí přes cestovky. Někde jsem četl, že to letos bude nejméně od r. 2004 a to ani ne 2 mil. výjezdů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2012 22:20 | croco

U cestovek nejde o deset tisíc za dovolenou, ale o to, jak zabezpečit případný návrat desítek až stovek klientů ze zahraničí. Hrozí například v případě průtahů s odletem ztráta platnosti víza nebo cestovních dokladů, pojistek, atd. Podle mě z toho může vzniknout pro stát problematická situace mající potenciál ovlivnit mezinárodní vztahy. Samozřejmě jsou země a místa, u kterých to extra velký problém není, z Chorvatska se dostane asi každý i sám, tam je pak Vámi navržené opatření ideální, ale třeba s takovou Kubou už to taková prdel být nemusí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 7. 2012 15:51 | jezevec

je zajímavé, že když mně někdo okrade při transakci o automobilu za milion korun, nebo při nákupu nemovitosti za milionů dvacet - v takovém kšeftě je každý sám za sebe, zálohu lze vytunelovat a zpronevěřit atd. ovšem nějaká usoplená dovolená - tam se stát paradoxně může poprdět, aby mých deset tisíc někdo nezpronevěřil a nevytuneloval, samozřejmě ta ochrama je za moje peníze a bez ohledu na moji vůli. přitom by stačilo jediné - zavést trestní zodpovědnost jednatele a jeho osobní ručení v případě, že cestovka použije vybrané peníze jinak, než na úhradu plnění, za které vyinkasovala peníze. kdyby se teto zákon rozšířil na podnikání obecně, mnoha lidem vy se ulevilo. a bílí koně by stoupli v ceně, ano.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Daniel Křetínský

podnikatel, EPH a AC Sparta Praha

Radovan Vítek

podnikatel, CPI Group

Daniel Křetínský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Radovan Vítek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services