Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Rodičovská dovolená

Zatímco na mateřské dovolené pobíráte mateřskou, na rodičovské zase rodičovský příspěvek. Zdá se to prosté, jenže mnoho rodičů nemá jasno v tom, jakým způsobem vlastně rodičovský příspěvek čerpat – v jaké výši a po jakou dobu. Kromě článků, kalkulačky a formulářů pro vás máme také poradnu, která odpoví na všechny dotazy. Než ale otázku položíte, zkuste si projít nejčastější dotazy ohledně rodičovské a odpovědi na ně, pravděpodobně narazíte na někoho, kdo měl stejný problém, a budete vědět bez čekání.

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Porovnejte si nabídky, vyberte tu nejvýhodnější a ušetřete.

Hledáte kvalitní pojištění? Potřebujete výhodně půjčit? Porovnejte si naši nabídku finančních produktů.

Nejčastější otázky čtenářů

Výše RD

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, do konce prosince jsem pobírala rodičovský příspěvek ve výši 7500 korun na první dítě.16.12 2014 se mi narodilo druhé dítě. Před prvním otěhotněním jsem pracovala , a mateřskou jsem pobírala, nyní mi bylo řečeno, že nárok na mateřskou nemám, a že začnu pobírat rodičovský příspěvek. Chci se zeptat, jesli si mohu určit výši příspěvku, a tím pádem i jak dlouho budu s dítětem doma. Děkuji za odpověď Věchetová

Celý příspěvek a Odpověd

rodičovský příspěvek a ppm

Dobrý den, právě pobírám rodičovský příspěvek ve výši 11.500kč měsíčně, který mi má končit v dubnu 2015, ale jsem těhotná a 8. 11.2014 nastupuji na PPM a proto mi má být ukončen RP, jelikož se dá dávka pobírat jen na nejmladší dítě v rodině. Proto se chci zeptat zda by bylo možné aby zbytek RP dočerpal přítel a otec staršího dítěte (manželé nejsme), i když budu já souběžně na PPM. Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Výměna rodičovské dovolené

Dobrý den, jelikož ani já, ani partner jsme neměli odpracovaný celý rok před narozením syna (1/2014), nemohla jsem si vybrat délku RD, musela jsem jít na 4 roky. Víc by mi vyhovovala 3letá varianta s možností určování si výše rodičovské. Teď má přítel už více než rok odpracovaný. Chtěla bych se zeptat, zda by RD šla nějak zkrátit?

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Rodičovská dovolená

Všechny dotazy

Rodičovský příspěvek - zákonný nárok

Dobrý den, ráda bych se zeptala na upřesnění týkající se pobírání rodičovského příspěvku. Jsem na RD s 1. dítětem narozeným 8.10.2014. 8.9.2016 jsem nastoupila na MD s 2. dítětem, které zanedlouho očekávám. Dnes jsem volala na ÚP s ohlášením skutečnosti nástupu na MD. Ptala jsem se, zda mám nárok na výplatu RD ještě za měsíc září a bylo mi řečeno, že ne. Dle informací z MPSV z jejich portálu http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/rodicovsky_prisp se však domnívám že splňuji konkrétně tuto podmínku: "Podmínka osobní celodenní péče se považuje za splněnou a rodičovský příspěvek náleží i v kalendářním měsíci, v němž: ◦dítě se narodilo, ◦rodič měl po část měsíce z dávek nemocenského pojištění nárok na peněžitou pomoc v mateřství nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem, atd." Kde uplatňovat nárok, či odvolání ? Další můj dotaz se vztahuje k výpočtu řádné dovolené, na kterou mi u zaměstnavatele vznikne nárok za dobu na MD. Počítají se do fondu odpracované doby na nárok pro výpočet i svátky ? Předem děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: primalavera, 12. 09. 2016 13:41

Dobrý den, v případě, že vám úřad práce vydá zamítavé rozhodnutí anebo takové rozhodnutí např. s nižší dávkou, se kterou nesouhlasíte, tak máte vždy právo podat odvolání a to tak, že podáte odvolání přímo tomu Úřadu práce, který rozhodnutí vydal a ten postoupí celou dokuemntaci odvolacímu orgánu, kterým je Ministertsvo práce a sociálních věcí. Akorát pozor odvolání je nezbytné podat do 15 dnů od přijetí rozhodnutí (oznámení). Podrobněji poradí na ÚP anebo přímo na MPSV. co se týče dovolené, tak si dovolím odkázat Vás na naše kolegy, kteří se zabývají dotazy z oblasti zaměstnání: http://www.penize.cz/62616-pracovni-pravo

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 15. 09. 2016 22:25

rodičovská dovolená delší než tři roky

Dobrý den, rodičovský příspěvek čerpám do konce srpna 2019, dcera bude mít už v květnu 2019 tři roky. Můžu čerpat u zaměstnavatele rodičovskou dovolenou do srpna 2019? Tedy ne do doby tří let věku dítěte? Nebo mám zažádat o rodičovskou dovolenou do května 2019 a pak čerpat do nástupu do práce neplacené volno? Děkuji za informace.

Dotaz poslal/a: mikle, 14. 09. 2016 13:11

Dobrý den, rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek se nemusí shodovat a tzv. termín prodloužená rodičovská dovolené do 4 let dítěte dle zákoníku práce neexistuje, ten stanoví rodičovskou dovolenou pouze do 3 let dítěte. Pokud chtějí rodiče zůstat doma i onen 4 rok péče o dítě, musí si se svým zaměstnavatelem dohodnout klasické neplacené volno, přitom záleží na jejich dohodě, do si kdy neplacené pracovní volno dohodnou. (zaměstnavateli tedy předejte písemnou žádost o neplacené volno z důvodu péče o dítě do 4 let věku dítěte). Toto volno však již není rodičovskou dovolenou a zaměstnavatel ho poskytnout může, ale také nemusí, záleží na něm. Pokud byste ho ale potřebovala, můžete si o něj požádat. Zdravotní pojištění za vás zaměstnavatel v době neplaceného volna neplatí, ale toto je za vás placeno státem z titulu péče o dítě, měla byste o tomto pouze uvědomit svoji zdravotní pojišťovnu. Pokud je dítě starší 2 let může chodt do školky neomezeně.U dětí starších 2 let již není žádný zákonný limit. Podrobněji k rodičovskému příspěvku poradí na úřadu práce, oddělení dávek státní sociální podpory.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 14. 09. 2016 20:21

potvrzení o naroku na davky

Dobry den, Mam dotaz ohledně vyplnění fialoveho potvrzeni o naroku na dávky. Jedna se mi o cast E. Vyplni mi ji ossz nebo musím za zaměstnavatelem a az pote na ossz ?

Dotaz poslal/a: antonie12345, 13. 09. 2016 18:42

Dobrý den, je mi líto, ale nneznám přesně barvu daných formulářů. Formuláře jsou k vyplnění také zde: http://portal.mpsv.cz/forms Avšk doporučuji obrátit se na Úřad práce anebo přímo na OSSZ, dle typu formuláře.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 14. 09. 2016 20:19

konec rodičovské dovolené

Dobrý den, 7.8.2015 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Konec mateřské dovolené byl 18.2.2016 Od 19.2.2016 šel na rodičovskou dovolenou můj manžel a já do práce. Od března 2016 pobírá rodičovský příspěvek ve výši 11 500 Kč měsíčně. Prosím, můžete mi sdělit, kdy přesně mu končí rodičovská dovolená (přesné datum)? Jestli po vybrání celého rodičovského příspěvku - tedy po 19 měsících. Pokud by končila rodičovská do věku dítěte 3 let, mohl by v období mezi koncem příspěvku a tří let dítěte pracovat? Je příjem nějak omezený? Dále se chci zeptat, když dítěti budou tři roky (už nebudeme pobírat rodičovský příspěvek). A nám se narodí další dítě, budu opět brát na další dítě mateřskou dovolenou a rodičovský příspěvek. Předem moc a moc děkuji za odpověď. Hezký den. Jana Svobodová

Dotaz poslal/a: kocourek123, 05. 09. 2016 12:47

Dobrý den, průběh rodičovské se pokuste vyčíst z oznámení z Úřadu práce anebo vám jej sdělí přímo na ÚP, oddělení dávek státní sociální podpory. Co se týče výdělku u rodičovské, tak v současnosti je možné si při jeho pobírání neomezeně přivydělávat, pokud dítě nechodí do jeslí, školky nebo nějakého jiného podobného zařízení. Nicméně pozor, za jakých podmínek do zaměstnání nastoupí. „Jestliže si najde během rodičovské práci u jiné firmy, není nijak omezen druhem práce. V průběhu rodičovské dovolené může pracovat i u svého zaměstnavatele, ale pouze na jiné pozici, vykonávat odlišný druh práce, nežli byla pozice původní. Ano při splnění podmínek u druhého dítěte bude možné pobírat nejdříve mateřskou z okresní právy sociální zabezpečení a poté rodičovský příspěvek z úřadu práce. Na rodičovský příspěvek vznikne nárok vždy, u mateřské jsou podmínky nároku přísnější. Podrobněji poradí přímo na okresní právě sociálního zabezpečení a k rodičovskému příspěvku na Úřadu práce.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 07. 09. 2016 10:00

Jak si zlepšit finanční situaci?

Dobrý den, jsem svobodná matka samoživitelka, je mi 24 let, mám roční dcerku, takže dostávám rodičovský příspěvek (ve výši 7 100,-), bydlím u rodičů, se kterými nemám sepsanou podnájemní smlouvu, ale do domácnosti musím normálně přispívat (3 000) a mám na své jméno půjčku ve výši 190 000 bez úroků na 7 let s měsíční splátkou 4 000,-, se kterou nemohu hnout na nižší částku. Ráda bych radu, jak si mohu vypomoci v téhle situaci a na co bych případně měla nárok od státu? Předem děkuji za rady.

Dotaz poslal/a: ALNF, 05. 09. 2016 21:00

Dobrý den, můžete se zkusit obrátit na Úřad práce oddělení dávek hmotné nouze a požádat o příspěvek na živobytí, ale musím podotknout, že Úřad práce k dluhům nepřihlíží. Podrobnější a další informace podá přímo úřad práce.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 06. 09. 2016 16:22

Rodicovdka dovolena

Dobry den chtela bych se zeptat mela jsem rodicovskou dovolenou do 4 let dcery a dceri byli ted 30.8.2016 4 roky a dostanu jeste ted v zari rodicovsky prispevek? Dekuji za odpoved

Dotaz poslal/a: Kacka308, 01. 09. 2016 14:30

Dobrý den, rodičovský příspěvek se vyplácí zpětně o měsíc tzn., pokud v oznámení/rozhodnutí o dávce nemáte uvedeno jinak, tak za srpen dostanete dávku vyplacenou v září 216. Podrobněji a blíže poradí přímo na Úřadu práce, oddělení dávek státní sociální podpory.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 01. 09. 2016 16:17

Ze zahraničí -střídavý pobyt

Dobrý den, Před 4 měsíci se mi v Kanadě narodil syn, vyřizuji mu české občanství. Tento proces ma trvat 3-4mesice, protože to jde přes ambasádu. Žijeme střídavě v ČR i v Kanadě. Trvalé bydliště mám stále v ČR. Mám dotaz, zda máme nárok na rodičovský příspěvek a pokud ano, jestli bude vyplacen i zpětně, než se nám vyřídí rodné číslo pro mého syna.

Dotaz poslal/a: Bettycotty, 01. 09. 2016 00:16

Dobrý den, pro vyřízení rodičovského příspěvku v ČR bude nezbytné, abyste žila v ČR, nelze jeje totiž zasílat do zahraničí tzn. podmínka trvalého pobytu a bydliště na území České republiky musí být splněna u oprávněné osoby a u dítěte zakládajícího nárok na rodičovský příspěvek Zkuste se případně informovat ohledně dávek také v Kanadě. K vyřízení bude potřeba rodný list dítěte v češtině a také prohlášení o tom, že budete pobývat v ČR. Co se týče výplaty zpětně, tak zákon o státní sociální podpoře stanoví, že nárok na dávku může být uplatněn 3 měsíce zpětně od podání žádosti. Podrobnější informace k dávce získáte na úřadu práce www.uradprace.cz/kontakty

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 01. 09. 2016 16:09

OSVČ a konec rodičovského příspěvku

Dobrý den, prosím o radu, jak máme postupovat u manželky. V 09/2014 nastoupila na rodičovskou dovolenou a pobírá od této doby rodičovský příspěvek. Vzhledem k tomu, že jsem měl dostatečně vysoký příjem, mohli jsme si zvolit variantu na dva roky. Nyní v 08/2016 skončí rodičovský příspěvek. Manželka podniká jako OSVČ a bylo tomu tak i před narozením syna. Platila si nepovinné nemocenské pojištění. Příjem z podnikání však měla nízký, vždy do 50.000 Kč ročně. Změnila si podnikání na vedlejší činnost. Prosím o informaci, jak postupovat po skončení rodičovského příspěvku? Musíme činit nějaké kroky, nebo může nadále zůstat doma se synem až do jeho určitého věku? Je nutné cokoli hlásit na sociálku nebo Úřad práce? Pokud by se přihlásila na Úřad práce, bude moci pobírat podporu v nezaměstnanosti? Kdo bude muset od 09/2016 hradit sociální a zdravotní pojištění? Předem děkuji za odpověď. Michal.

Dotaz poslal/a: forrest, 04. 08. 2016 08:46

Dobrý den, rodičovská dovolená se zpravidla čerpá do 3 let věku dítěte. S dítětem je možno zůstat „doma“ až do 4 let jeho věku. Jako OSVČ si nemusíte v době RP platit povinné pojištění (platí jej za vás stát), ale musíte si hlídat výši příjmu - jde o to, že pokud pobíráte RP, je to vedeno jako vaše hlavní činnost a stát za vás platí povinné zdravotní a sociální pojištění. Jakmile by váš příjem z vedlejší činnosti přesáhl zákonem stanovenou hranici (např. pro rok 2016 je to 64.813,- Kč) musela by si doplácet právě toto povinné pojištění, zpětně za celý rok. Akorát pozor dočerpáním rodičvského příspěvku nekončí rodičovská dovolená, občas se toto může lišit. Jakmile skončí rodičovská dovolená a v podnikání nebude chtít pokračovat tzn. nebude výdělečně činná, tak s emůže nahlásit na ÚP a požádat o podporu při nezaměstnanosti. Má tak možnosti – buď podnikání ponechá a bude z něj hlavní činnost anebo jej úplně zruší, nebo ho na nějakou dobu přeruší a pak může využít služeb úřadu práce a najít si vhodné zaměstnání a může mít nárok na podporu v nezaměstnanosti a stát se uchazečem o zaměstnání. (při evidenci na úp je nutné doložit úřadu práce potvrzení o ukončení či přerušení samostatné výdělečné činnosti), doporučuji obrátit se pro konkrétnější informace přímo na úřad práce, oddělení zaměstnanosti www.uradprace.cz/kontakty

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 31. 08. 2016 18:26

Rodičovská dovolená pro nezaměstnané

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na koho se mám obrátit s prosbou o informace ohledně rodičovské dovolené nebo mateřské dovolené. Jsem studentka a nyní nastupuji do posledního ročníku magisterského studia. Nikdy jsem nebyla zaměstnaná kromě brigád na dohody. Jsem vdaná od letošních prázdnin a můj manžel má výplatu 22000 Kč na hlavní pracovní poměr a 14000 Kč jako OSVČ. Jaka je možnost nároku na mateřskou nebo rodičovskou dovolenou? Chtěla bych se informovat na úřadu, ale nevím přesně, kam mám zajít. Těhotná zatím nejsem, ale chci se informovat předem. Moc děkuji za případné informace a rady. Hezký den.

Dotaz poslal/a: kkatulinkka, 30. 08. 2016 20:26

Dobrý den, mateřská neboli peněžitá pomoc v mateřství tak tato dávka se vyřizuje na okresní správě sociálního zabezpečení, nejblíže vašemu bydlišti www.ossz.cz/kontakty a nárok na ni vznikne, pokud budete v době žádání zaměstnaná a splníte potřebnou dobu pojištění. Tzn. nárok na ni máte, pokud jste v okamžiku nástupu na mateřkou dovolenou nemocensky pojištěny – jste zaměstnaná anebo se vejdete do tzv. ochranné lhůty (ta tzpravidla trvá po 180 dnů od ukončení zaměstnání tzn. od zániku nemocenského pojištění). Zároveň musíte být účastnicí nemocenského pojištění alespoň 270 dnů v uplynulých dvou letech před nástupem na mateřskou. Na mateřskou dovolenou je možní nastoupit 6 až 8 týdnů před termínem porodu. Pokud porodíte předčasně, náleží vám mateřská od dne nástupu na mateřskou do uplynutí 28 týdnů. Pokud však z mateřské vyčerpáte méně než šest týdnů z jiného důvodu, dostanete mateřskou až od porodu a bude vyplácena do uplynutí 22 týdnů. Případně 37 týdnů v případě narození dvou a více dětí. Žádost o mateřskou vyplní váě gynekolog a vy ji poté předáte vašemu zaměstnavateli. Pokud podnikáte, předáte jej přímo na příslušné OSSZ. (i díky tzv. brigádám lte mateřskou získat, pokud jste byla účastná nemocenského pojištění). V případě, že máte pochybnosti určitě neváhejte a obratte se na okresní správu anechte si nárok na dávky posoudit. V případě, že nárok na mateřskou nevznikne po narození dítěte budete pobírat rodičovský příspěvek z úřadu práce. Tuto dávku vyřídíte jakmile budete mít rodný list dítěte a díky příjmům otce (tzn. na zákaldě vyměřovacího základu jednoho z rodičů) můžete mít možnost volby výše dávky. Pdoorbnější informace podá přímo úřad práce. také doporučuji zkusit si požádat o porodné. Orientačně zde naše kalkulačky: http://www.penize.cz/kalkulacky/materska http://www.penize.cz/kalkulacky/pridavky-na-dite http://www.penize.cz/kalkulacky/rodicovsky-prispevek http://www.penize.cz/kalkulacky/narok-na-porodne

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 31. 08. 2016 17:28

přivýdělek při rd jako osvč

Dobrý den, tento měsíc jsem si začala přivydělávat při rodičovské dovolené coby osvč. Na vašich stránkách i jinde jsem se dočetla, že se v prvním roce zahájení činnosti osvč neplatí zálohy za sociální a zdravotní pojištění, protože se jedná o vedlejší činnost. Ale pracovnice všeobecné zdravotní pojišťovny mi u přepážky sdělila, že mám platit měsíčně minimální zálohu, i když jsem jí vysvětlila, že se jedná o práci při rd a že třeba na ossz zálohu platit letos nebudu. Má pravdu? Děkuji za odpověď, Jana

Dotaz poslal/a: janatritony, 22. 08. 2016 17:10

Dobrý den, v prvním roce výkonu samostatné výdělečné činnosti zálohy na zdravotním pojištění platit nemusíte a v dalších letech závisí výše zálohy na skutečném hrubém zisku. Tzn. Osoby za které platí pojištění stát tj. i příjemce rodičovského příspěvku, žena na mateřské dovolené – neplatí pro ně minimální vyměřovací základ tzn. Neplatí minimální pojistné, ale pojistné podle dosaženého vyměřovacího základu (příjmy – výdaje) – platí pro zálohy i doplatek. Tzn. pokud pobíráte rodičovský příspěvek, je podnikání považováno za vedlejší činnost, tedy pokud se jedná o souběh podnikání( tzn. po celý kalendářní měsíc máte rodičák a zároven podnikáte) a pobírání rodičovského příspěvku, nemusíte v roce zahájení činnosti platit zálohy na pojištění, avšak můžete, pokud již dopředu víte, že vaše výdělky budou vysoké. I když zdravotní pojištění za pojištěnce platí stát, je tzv. státní pojištěnec, tak bude OSVČ vyměřeno ze skutečně dosažených příjmů z titulu vedlejší samostatné výdělečné činnosti a to na základě Přehledu o příjmech a výdajích. U tohoto pojištění totiž platí zásada, že se posuzuje samostatně, ve Vašem případě na základě zisku z podnikání. Doporučuji obrítit se na vaši účetní popř. přímo na pojištovnu, kde vám sdělí podorbnější inrofmace.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 31. 08. 2016 17:14

Partner sekce

Sociální pracovnice

Zuzana Ledesmová
Zuzana Ledesmová vystudovala Vyšší odbornou školu sociální v Ostravě a poté navázala bakalářským studiem v oblasti ekonomiky a managementu. Nyní dokončuje studium sociální práce na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzitě v Brně.
Jmenovaná má také praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala několik let na sociálním odboru městského úřadu. V současné době působí v roli sociálního pracovníka na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek.
Zuzana Ledesmová odpoví na vaše otázky nejen z oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění.

Ludmila Řezníčková
Ludmila Řezníčková vystudovala Sociálně právní akademii Ostrava a poté i bakalářské studium sociální práce na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jmenovaná má i praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala na sociálním odboru městského úřadu, a nyní pracuje na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek - oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi. Ludmila Řezníčková odpoví na vaše otázky z nejen oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění.

Za tuto kategorii odpovídá:

Zuzana Ledesmová

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Underperformance, Podílový fond uzavřený, Úvěrové družstvo, polsko, platinová kreditka, kariéra, imigrace, visa credit gold, Leasingová společnost, vymezení trhu, úvěr na bydlení, tuzemský platební styk, emisní norma, dražba, bankovní domy, poplatky za pobyt v nemocnici, Genius Student, pracovní místo

9B76520, 5E22750, 6U90266, 8B61175, L3TDREAM

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK