Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Daně z příjmů

Kolik zaplatíte na dani z příjmů, jaká pravidla platí pro podnikatele a živnostníky, jak daň z příjmů vypočítat, jak podat daňové přiznání? Odpovědi najdete v našich článcích, daňových kalkulačkách a také v daňové poradně. Před vložením otázky mrkněte na nejčastější dotazy, je pravděpodobné, že stejný problém měl někdo před vámi.

Porovnejte si nabídky finančních produktů

Končí vám povinné ručení, potřebujete půjčit nebo chcete výhodně investovat? Nalezneme pro vás optimální řešení.

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Nejčastější otázky čtenářů

fin. dary/příspěvky

Dobrý den, vím, že jsem psal už včera, ale chtěl bych se ještě zeptat, zda může přijímat finanční dary/příspěvky osoba, která nemá živnostenský list, popřípadě jestli je v tom nějaký výrazný rozdíl, mezi osobou, která ho má a která ne a přijímá fin. dary/příspěvky. Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

finanční dary

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli se platí daň z finančních darů a pokud ano, od jaké částky. Předem děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

chybně označení ve formuláři pro daně

Dobrý den, při podání formuláře na daně vybírané srážkovou daní bylo chybně zaškrtnuto označení osoby. Měla být fyzická a podáno na právnickou. Podáme na fyzickou, jen máme zmatek- vybrat řádné a opravné(současně) či dodatečné a opravné. Jinak bude beze změn částek srážek i odvodů. Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Daně z příjmů

Všechny dotazy

Čech živnostník na Slovensku

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Čech živnostník na Slovensku

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat jak správně podnikat na Slovensku jako Čech. Bývam priamo na československej hranici a v ČR mám živnost na geodetické práce - "Výkon zeměměřických činností". Tuto činnost jsem občas na Slovesnku prováděl pro českou firmu, která tu má organizační složku. Jelikož té práce tu budu mít čím dál víc, potřeboval bych poradit jestli se mám někde zaregistrovat, udělat si na Slovensku živnost a případně ve které zemi bych měl platit daně a pojištění? (je totiž možné že tu budu na stavbě pracovat déle jak půl roku a pak možná přijdou další zakázky. Vždy ale budu fakturovat české firmě. Můžete mi poradit? Nejsem si pak jistý jestli tu nebudu muset fungovat jako osoba usazená nebo hostující. S pozdravem Libor Vokřínek

Celý příspěvek a Odpověd

příjem ze zahraničí a paušální daň

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > příjem ze zahraničí a paušální daň

Dobrý den, prosím o radu s problémem, který řeší vice mých kolegů. Mají naprosto stejné podmínky jako já, ale nemůžeme se dohodnout na správném postupu. Jsem OSVČ, rezident ČR a pracuji jako opravář v ČR pro německou firmu, která mi ze zahraničí posílá měsíční odměnu (výplatu) dle mé pravidelné fakturace. Při podpisu smlouvy jsem měl za to, že na tento příjem jednoduše uplatním paušální daň. Nicméně německá firma mi ještě proplácí cesty k zákazníkovi, motel, materiál apod. na základě mých dokladů. Moje otázka je tedy – mohu uplatnit paušální daň a pokud ano, tak pouze na výplatu nebo musím zahrnout i příjmy, které mi firma poslala jako proplacení výdajů? Velmi děkuji za radu.

Celý příspěvek a Odpověd

dpč+dpp

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > dpč+dpp

Dobrý den, chci se zeptat - mám-li uzavřenou smlouvu DPP(nepřesáhnu 10.000 kč/měsíčně) a DPČ (výdělek do 5.000 kč/měsíčně), musím podávat daňové přiznání,popř.mám jiné povinnosti? Každá smlouva je u jiného zaměstnavatele a také navštěvuji obě zaměstnání každý měsíc pravidelně, student nejsem. Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Hlavní činnost OSVČ

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Hlavní činnost OSVČ

Dobrý den, je možné, že podnikám od roku 2011 bez registrace k dani z přijmu jako hlavní činnost OSVC? Po registraci na živnostenském úřadě mi došlo z finančího úřadu pouze přidělení DIC. Jde o to, že jsem nepodal dosud žádné daňové přiznání, po uplatnění výdajů paušálem mi vždy vycházela daň 0. Žádná výzva z finančího úřadu mi také nepřišla. Jaké mi horzí sankce a není tento přestupek promlčen? Díky za odpoveď.

Celý příspěvek a Odpověd

Zahraničí

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Zahraničí

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli musím podat daňové přiznání za rok 2016 pokud jsem byl z tohoto roku pouze 18 dní OSVČ bez výdělku, ale 5 měsíců jsem pracoval na Islandu, kde jsem však všechny své výdělky zdanil i podal daňové přiznání. Zároveň jestli v tomto případě musím podat Přehled o příjmech a výdajích OSVČ. Děkuji Slabý

Celý příspěvek a Odpověd

Tezaurující fond v zahraničí

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Tezaurující fond v zahraničí

Prosím o radu ohledně tezaurování zahraničního fondu drženého v zahraničí: dosažené výnosy automaticky reinvestuje tak, že za ně dokoupí další podíly. Toto není tedy prodej, ale ani čistě dividenda, přibudou mi za to další podílové listy. Zdaňuji to asi jako příjem z držby paragraf 8, hádám, správně? Některé z těchto automatických nákupů jsou zdaněny - Německo, daň stržena. Mám toto zdanit v ČR vždy a v zahraničí si zažádat o vrácení, nebo když bylo zdaněno v zahraničí, tak v ČR už nedanit? Děkuji za případné odpovědi.

Celý příspěvek a Odpověd

studentka OSVČ spoluprac.osoba + DPP

Daně > Daně z příjmů > Studenti a daně > studentka OSVČ spoluprac.osoba + DPP

Dobrý den, jsem OSVČ a moje dcera, studentka, je moje spolupracující osoba ( vedlejší činnost), její podíl na příjmech a výdajích činí 30%. Dílčí základ daně za rok 2016 byl 27 771 Kč. Toto praktikujeme spolu již několik daň. Odevzdává DP, přehled o příjmech a výdajích OSVČ a přhled na Zdravotní pojišťovnu. V roce 2016 poprvé pracovala na základě Dohody o provedení práce jako recepční, její příjem byl 118 760 Kč za celý rok. Chci se ujistit, zda nebude muset i nadále platit zálohy na sociálním pojištění. Zda se tyto příjmy náhodou nesčítají. Děkuji. Iva, Praha 3

Celý příspěvek a Odpověd

danění internetových příjmů

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > danění internetových příjmů

Dobrý den. Už vím z předchozího roku, že příjmy z internetu dávám do příjmů podle §7, protože mám ŽL. V roce 2016 jsem si v rámci internetové peněženky zřídil platební kartu. Když jsem si peníze posílal na účet, danil jsem částku, která přišla na účet. Kdy mám danit prostředky na kartě? Když s ní zaplatím nebo vyberu z bankomatu? A nebo již při připsání prostředků z peněženky na kartu? V druhém případě je to v EUR, to by se přepočítáválo na CZK jednotným kurzem, je to tak? A stačí tyto příjmy uvést v daňovém přiznání, nebo mají být zaneseny v daňové evidenci? Děkuji mnohokrát

Celý příspěvek a Odpověd

Akcie - započítání příjmů a výdajů

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Akcie - započítání příjmů a výdajů

Dobrý den, poprosím o zodpovězení následujícího dotazu. V roce 2016 jsem zakoupil akcie A a akcie B. Akcie A jsem ještě v tomtéž roce se ziskem prodal. Akcie B jsem prodal až v roce 2017, taktéž se ziskem. Jako výdaje za rok 2016 uvedu do daňového přiznání součet částek za nákup obou titulů? Nebo výdaje za nákup akcií B uplatním až při danění zisku z jejich prodeje, tedy v přiznání za rok 2017? Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Daňové přiznání

Daně > Daně z příjmů > Studenti a daně > Daňové přiznání

Dobrý den, potřebuji poradit, jestli musím podávat daňové přiznání. Mám jednu celoroční brigádu, kde mám podepsané růžové prohlášení, pracuji na dohodu o pracovní činnosti a můj výdělek nikdy nepřesahuje 2 500kč za měsíc. Celkem jsem si tam za rok vydělala 15 100. Pak mám druhou "letní" brigádu, na dohodu o provedení práce a můj výdělek nikdy nepřesáhl 10 000kč za měsíc. Celkem jsem si tam vydělala 11 800. A přišlo mi z téhle brigády potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, kde je uvedeno: Úhrn skutečně sražené daně 1 769kč. Opravdu se v tom nevyznám a nechci mít pak problémy, že jsem to přiznání nepodala. Děkuji za radu.

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

NeoTax spol. s r.o.

NeoTax spol. s r.o.

Společnost NeoTax poskytuje klientům své služby v oblasti vedení a zpracování účetnictví, mzdového a daňového poradenství od r. 2013. Nabízí individuální přístup malým a středním firmám, ale i fyzickým osobám doma v České republice či zahraničním společnostem působícím na českém trhu. Jako člen Komory daňových poradců pomáhá klientům zorientovat se v nepřehledném daňovém systému a nacházet optimální daňová řešení. I když hodně procesů řeší online, vychází vstříc všem, kteří preferují osobní jednání.
Společně s daňovými poradci připravila také online daňovou poradnu s nejčastejšími dotazy i s možností položit vlastní dotaz.
Mezi projekty společnosti patří webová aplikace pro zpracování daňového přiznání fyzických osob OnlinePriznani.cz. Ta je schopna pomoct při jeho vyplňování.
NeoTax je členem Asociace společenské odpovědnosti, a také proto se snaží o stále lepší přístup ke svým zákazníkům, kolegům i partnerům.

Za tuto kategorii odpovídá:

Ing. Marcela Vjačková
daňový poradce

http://www.neotax.eu/cs

Partnerem poradny od: 20.9.2016

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Zaplacená smlouva, Storno, P/E, automatizace, radovan burkovič, monika junicke, podnikání, koncese, světová ekonomika, rizikové životní pojištění s dividendou, filmový průmysl, liga mistrů, swing, Wilshire 5000 Index, Money Dispenser MD 400, psychická způsobilost, metoda, konzumenti

9S82889, 9S82889, 9S82889, 9S82889, 3H55731

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK