Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Daně z příjmů

Kolik zaplatíte na dani z příjmů, jaká pravidla platí pro podnikatele a živnostníky, jak daň z příjmů vypočítat, jak podat daňové přiznání? Odpovědi najdete v našich článcích, daňových kalkulačkách a také v daňové poradně. Před vložením otázky mrkněte na nejčastější dotazy, je pravděpodobné, že stejný problém měl někdo před vámi.

Připravte si s námi kompletní daňové přiznání online za 15 minut, bez registrace a anonymně. Za cenu jednoho lístku do kina. Na podání daňového přiznání máte ještě:

dníhodinminutvteřin
Chci vyplnit daňové přiznání

Chcete-li si jen stáhnout formuláře, pokračuje na daňové formuláře

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Nejčastější otázky čtenářů

Sleva na studenta

Dobrý den mohu uplatnit slevu na studenta (4020 KČ) i v případě, že samotná daň z příjmů je nižší než použitá sleva (jen 1020 KČ) ? Když v danovém přiznání slevu použiji, vyhází mě nesmysly. Jak slevu na studenta uplatnovat správně ? Měl jsem souběžně 2 dohody o provedení práce s nízkými příjmy, bez podepsání "prohlášení k dani. Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Termín zaplacení daně z příjmu

Dobrý den, nikde jsem se nedočetl do kdy mám zaplatit daň z příjmu. Daňové přiznání jsem dělal 13.3.2017. Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Daň z příjmu-prodej nemovitost

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co je nutné přikládat za přílohy k daňovému přiznání k dani z příjmu, pokud jsem prodala v loňském roce pozemek. Stačí přiložit Vyrozumění o provedení vkladu do katastru nemovitostí? Děkuji, Kristýna Špačková.

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Daně z příjmů

Všechny dotazy

Nezaměstnaný - vyplatí se podávat danové

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Nezaměstnaný - vyplatí se podávat danové

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se mi vyplatí podávat daňové přiznání. Od 5.1 2016 do 24.10.2016 a od 5.11.2016 jsem vedena na pracovním úřadě. Měla jsem od 1.3. 2016 - 31.5.2016 nekolidující zaměstnaní(brigáda). Od 25.10.2016 do 4.11.2016 jsem byla zaměstnaná na HPP. Během přihlášení na pú jsem měla vyplacené 2měsíční odstupné a následně jsem pobírala 5měsíců podporu. Chtěla bych se zeptat zda se vůbec vyplatí v tomto případě podávat daňové přiznání abych tam nechodila kvůli pár stovkám, zda potřebuji k tomu doložit nějaký papír o tom odstupném a nebo zda se to nevyplatí a nejsem povinna to podávat? Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Příjem ze zahraničí

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Příjem ze zahraničí

Dobrý den, manžel měl v roce 2016 příjmy ze zahraničí. V zahraničí neplatil žádnou daň a má zdanění provést u nás. Kam má tyto příjmy do daňového přiznání uvést? Do přílohy číslo 3, s tím, že příjmy sníží o 40% paušální výdaje a takto snížené příjmy zanese do řádku 31 daňového přiznání?Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Danovy nerezident s prijmem v CR

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Danovy nerezident s prijmem v CR

Dobry den, mam dotaz ohledne zdaneni danovych nerezidentu (fyzickych osob), jiz maji prijem na uzemi CR, tj. od ceske firmy. Jedna se totiz o danoveho nerezidenta bez trvaleho bydliste v CR, ktery ma podepsanou smlouvu o poskytovani konzultacnich sluzeb s ceskou spolecnosti. Odmena mu bude vyplacena na jeho ucet zalozeny v ceske bance. Jelikoz mezi CR a zemi jeho danove rezidence je podepsana dohoda o zamezeni dvojimu zdaneni, rada bych se zeptala, jak ma dotycny postupovat po pripsani odmeny na jeho ucet, tedy zda ji musi/muze zdanit v CR (pokud ano, jaka je procedura?), nebo dolozit ceske bance jeji zdaneni v zemi rezidence (vyzadovany postup/terminy?). Predem moc dekuji za odpoved, Ludmila Vanova

Celý příspěvek a Odpověd

Zdanění zahraničních příjmů

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Zdanění zahraničních příjmů

Dobrý den, mám dotaz, týkající se zdanění zahraničních příjmů. Jednalo se o sezonní práce a příjmy již byly zdaněny v Norsku. Jak mám prosím postupovat při podání daňového přiznání v České republice? Děkuji za odpověď. I.

Celý příspěvek a Odpověd

rezident s pobytem pod 183 dni

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > rezident s pobytem pod 183 dni

Dobrý den, pobývám přechodně (více než 183 dní v roce) v Lucembursku, kde žije i má rodina. Mám trvalý pobyt v ČR. Jsem OSVČ (s provozovnou v ČR) a jednatel a společník s.r.o. se sídlem v ČR. Všechny mé příjmy ze závislé činnosti i ze SVČ mi plynou z ČR. Pracuji většinou na dálku, přes internet, do ČR dojíždím na cca 130 dní v roce. Podle lucemburského FÚ nejsem daňovým rezidentem Lucemburska (dle dohody o zamezení dvojího zdanění, kvůli provozovně/ám v ČR, protože nemám žádné příjmy ze zdrojů v Lucembursku). Domnívám se, že jsem daňovým rezidentem ČR. Kam mám správně uvést lucemburskou adresu pobytu do DP, mám ji tam vůbec uvádět? Mám podávat DP FÚ dle místa trvalého pobytu (provozovny SVČ – nižší % příjmů než ze s.r.o.) nebo dle sídla s.r.o., která mě „zaměstnává“? Děkuji mockrát za radu.

Celý příspěvek a Odpověd

Daň z příjmů při prodeji nemovitosti

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Daň z příjmů při prodeji nemovitosti

Dobrý den, mám otázku zda musím platit daň z příjmů z prodeje nemovitosti, když jsem RD vlastnila 4 roky a předtím ho vlastnil otec, který mi jej daroval. Jedná se mi o časový test 5 let, jestli se do něj započítává i otec. Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

DP 2017

Daně > Daně z příjmů > Studenti a daně > DP 2017

Dobrý den. Synovi je 20, je studentem střední školy a má smlouvu s sportovním klubem na částku 15 000/měsíčně od května 2016. Je to na živnostenský list. Zdravotní a sociální poplatky jsou placené státem. Jakém způsobem si udělá daňové přiznání? Předem děkuji. Gábi Kaňáková

Celý příspěvek a Odpověd

Daně

Daně > Daně z příjmů > Studenti a daně > Daně

Dobrý den, mám dvě smlouvy na DPP u různých zaměstnavatelů u jednoho zaměstnavatele maám podepsané prohlášení tudíž mi daně nestrhávají, jak je to u toho druhého? Musejí mi tam už strhávat daň? Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Musím podávat daňové přiznání

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Musím podávat daňové přiznání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli musím podávat daňové přiznání. V únoru jsem ukončila studium na VŠ. Poté jsem si jako OBZP platila zdravotní pojištění a neměla jsem žádné příjmy. Od srpna jsem nastoupila do zaměstnání kde jsem do teď a kde jsem podepsala přihlášení k dani. Předem moc děkuji za Vaši odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Opravné DAP po roční zúčtování daně

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Opravné DAP po roční zúčtování daně

Dobrý den, manželce provedl zaměstnavatel roční zúčtování daně a spolu s únorovou výplatou jí spočtený přeplatek daně vrátil. Bohužel až pozdě jsme zjistili, že by pro nás bylo výhodnější kdyby ona přiznala příjmy z pronájmu bytu v SJM (díky slevě na poplatníka by její výsledná daň byla stále 0). Chtěl bych se zeptat zda může manželka ještě podat daňové přiznání a v něm uvést navíc příjem z pronájmu? A jaké by to bylo DAP - řádné nebo opravné? Děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

NeoTax spol. s r.o.

NeoTax spol. s r.o.

Společnost NeoTax poskytuje klientům své služby v oblasti vedení a zpracování účetnictví, mzdového a daňového poradenství od r. 2013. Nabízí individuální přístup malým a středním firmám, ale i fyzickým osobám doma v České republice či zahraničním společnostem působícím na českém trhu. Jako člen Komory daňových poradců pomáhá klientům zorientovat se v nepřehledném daňovém systému a nacházet optimální daňová řešení. I když hodně procesů řeší online, vychází vstříc všem, kteří preferují osobní jednání.
Společně s daňovými poradci připravila také online daňovou poradnu s nejčastejšími dotazy i s možností položit vlastní dotaz.
Mezi projekty společnosti patří webová aplikace pro zpracování daňového přiznání fyzických osob OnlinePriznani.cz. Ta je schopna pomoct při jeho vyplňování.
NeoTax je členem Asociace společenské odpovědnosti, a také proto se snaží o stále lepší přístup ke svým zákazníkům, kolegům i partnerům.

Za tuto kategorii odpovídá:

Ing. Marcela Vjačková
daňový poradce

http://www.neotax.eu/cs

Partnerem poradny od: 20.9.2016

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Medián, Nezaměstnanost, Valuta, registr smluv, jiří čapek, jan pirk, nadstandardy, lukáš kovanda, zeslabení, daňový kolotoč, PaySec, tarifní program, autosedačky, Index, Defined Contribution, počítače, automobilová doprava, Ondřej Veselý

1AF6746, 4Z56308, 4Z56308, 7B13892, 3AF1856

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK