Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Daně z příjmů

Kolik zaplatíte na dani z příjmů, jaká pravidla platí pro podnikatele a živnostníky, jak daň z příjmů vypočítat, jak podat daňové přiznání? Odpovědi najdete v našich článcích, daňových kalkulačkách a také v daňové poradně. Před vložením otázky mrkněte na nejčastější dotazy, je pravděpodobné, že stejný problém měl někdo před vámi.

Porovnejte si nabídky finančních produktů

Končí vám povinné ručení, potřebujete půjčit nebo chcete výhodně investovat? Nalezneme pro vás optimální řešení.

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Nejčastější otázky čtenářů

Pronájem bytu rodině

Dobrý den. Chtěl bych ve svém bytě nechat zdarma bydlet neteř. Nebudu muset přesto platit nějakou daň z pronájmu? A kdyby mi přispívala na energie? Zvažuje, že by tam s ní bydlela kamarádka, která by případně platila část energií. Změnilo by to situaci? Jak to vyřešit? A jaké pokutě/sankci se vystavuji, když to nepřiznám? Děkuji. Petr S.

Celý příspěvek a Odpověd

Srážková daň

Dobrý den, mohu Vás požádat o radu, ohledně vrácení srážkové daně. Podepsal jsem daňové přiznání u mého zaměstnavatele a dále jsem pracoval na dohodu o provedení práce u více zaměstnavatelů, kde mi byla odměna zdaněna srážkovou daní. Při ročním vyúčtování daní, u mého stávajícího zaměstnavatele mi bylo sděleno, že z těchto dohod nebude nic vráceno. Je tento postoj správný, nebo jak mám postupovat, abych obdržel část zaplacené daně zpět ? Velice děkuji za Vaši názor.

Celý příspěvek a Odpověd

Nepodané daňové přiznání

Dobrý den, podnikám od roku 2011. Mé přijmy jsou nízké a vycházejí na nulovou daň s použitím paušálu 60%. Bohužel jsem celou dobu žil s tím, že tedy v tomto případě nemusím podávat daňové přiznání na finanční úřad. Jaké sankce mi hrozí, pokud tam zajdu se přiznat s tím že chci dát vše do pořádku? Žádná výzva ani dopis mi dosud z FU nepřišel. Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Daně z příjmů

Všechny dotazy

dpč+dpp

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > dpč+dpp

Dobrý den, chci se zeptat - mám-li uzavřenou smlouvu DPP(nepřesáhnu 10.000 kč/měsíčně) a DPČ (výdělek do 5.000 kč/měsíčně), musím podávat daňové přiznání,popř.mám jiné povinnosti? Každá smlouva je u jiného zaměstnavatele a také navštěvuji obě zaměstnání každý měsíc pravidelně, student nejsem. Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Hlavní činnost OSVČ

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Hlavní činnost OSVČ

Dobrý den, je možné, že podnikám od roku 2011 bez registrace k dani z přijmu jako hlavní činnost OSVC? Po registraci na živnostenském úřadě mi došlo z finančího úřadu pouze přidělení DIC. Jde o to, že jsem nepodal dosud žádné daňové přiznání, po uplatnění výdajů paušálem mi vždy vycházela daň 0. Žádná výzva z finančího úřadu mi také nepřišla. Jaké mi horzí sankce a není tento přestupek promlčen? Díky za odpoveď.

Celý příspěvek a Odpověd

Zahraničí

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Zahraničí

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli musím podat daňové přiznání za rok 2016 pokud jsem byl z tohoto roku pouze 18 dní OSVČ bez výdělku, ale 5 měsíců jsem pracoval na Islandu, kde jsem však všechny své výdělky zdanil i podal daňové přiznání. Zároveň jestli v tomto případě musím podat Přehled o příjmech a výdajích OSVČ. Děkuji Slabý

Celý příspěvek a Odpověd

Tezaurující fond v zahraničí

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Tezaurující fond v zahraničí

Prosím o radu ohledně tezaurování zahraničního fondu drženého v zahraničí: dosažené výnosy automaticky reinvestuje tak, že za ně dokoupí další podíly. Toto není tedy prodej, ale ani čistě dividenda, přibudou mi za to další podílové listy. Zdaňuji to asi jako příjem z držby paragraf 8, hádám, správně? Některé z těchto automatických nákupů jsou zdaněny - Německo, daň stržena. Mám toto zdanit v ČR vždy a v zahraničí si zažádat o vrácení, nebo když bylo zdaněno v zahraničí, tak v ČR už nedanit? Děkuji za případné odpovědi.

Celý příspěvek a Odpověd

studentka OSVČ spoluprac.osoba + DPP

Daně > Daně z příjmů > Studenti a daně > studentka OSVČ spoluprac.osoba + DPP

Dobrý den, jsem OSVČ a moje dcera, studentka, je moje spolupracující osoba ( vedlejší činnost), její podíl na příjmech a výdajích činí 30%. Dílčí základ daně za rok 2016 byl 27 771 Kč. Toto praktikujeme spolu již několik daň. Odevzdává DP, přehled o příjmech a výdajích OSVČ a přhled na Zdravotní pojišťovnu. V roce 2016 poprvé pracovala na základě Dohody o provedení práce jako recepční, její příjem byl 118 760 Kč za celý rok. Chci se ujistit, zda nebude muset i nadále platit zálohy na sociálním pojištění. Zda se tyto příjmy náhodou nesčítají. Děkuji. Iva, Praha 3

Celý příspěvek a Odpověd

danění internetových příjmů

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > danění internetových příjmů

Dobrý den. Už vím z předchozího roku, že příjmy z internetu dávám do příjmů podle §7, protože mám ŽL. V roce 2016 jsem si v rámci internetové peněženky zřídil platební kartu. Když jsem si peníze posílal na účet, danil jsem částku, která přišla na účet. Kdy mám danit prostředky na kartě? Když s ní zaplatím nebo vyberu z bankomatu? A nebo již při připsání prostředků z peněženky na kartu? V druhém případě je to v EUR, to by se přepočítáválo na CZK jednotným kurzem, je to tak? A stačí tyto příjmy uvést v daňovém přiznání, nebo mají být zaneseny v daňové evidenci? Děkuji mnohokrát

Celý příspěvek a Odpověd

Akcie - započítání příjmů a výdajů

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Akcie - započítání příjmů a výdajů

Dobrý den, poprosím o zodpovězení následujícího dotazu. V roce 2016 jsem zakoupil akcie A a akcie B. Akcie A jsem ještě v tomtéž roce se ziskem prodal. Akcie B jsem prodal až v roce 2017, taktéž se ziskem. Jako výdaje za rok 2016 uvedu do daňového přiznání součet částek za nákup obou titulů? Nebo výdaje za nákup akcií B uplatním až při danění zisku z jejich prodeje, tedy v přiznání za rok 2017? Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Daňové přiznání

Daně > Daně z příjmů > Studenti a daně > Daňové přiznání

Dobrý den, potřebuji poradit, jestli musím podávat daňové přiznání. Mám jednu celoroční brigádu, kde mám podepsané růžové prohlášení, pracuji na dohodu o pracovní činnosti a můj výdělek nikdy nepřesahuje 2 500kč za měsíc. Celkem jsem si tam za rok vydělala 15 100. Pak mám druhou "letní" brigádu, na dohodu o provedení práce a můj výdělek nikdy nepřesáhl 10 000kč za měsíc. Celkem jsem si tam vydělala 11 800. A přišlo mi z téhle brigády potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, kde je uvedeno: Úhrn skutečně sražené daně 1 769kč. Opravdu se v tom nevyznám a nechci mít pak problémy, že jsem to přiznání nepodala. Děkuji za radu.

Celý příspěvek a Odpověd

Daňové přiznání

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Daňové přiznání

Dobrý den. Potřeboval bych se zeptat, zda musím podepsat daňové přiznání za loňský rok u předchozího zaměstnavatele? K 31.12.2016 jsem u něj ukončil pracovní poměr. Zároveň bych se chtěl zeptat, zda musím doplácet za 1.1.2017 zdravotní a sociální, když jsem do současného zaměstnání nastoupil od 2.1.2017? Předem děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

pronajem - fond oprav

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > pronajem - fond oprav

dobry den, pri snaze uplatnit fond oprav v danovem priznani jsem narazila na skutecnost, ze nedokazu ze SVJ dostat informace o tom, jake castky z fondu oprav byly uctovany jako naklad na provoz a udrzovani a jake jako zhodnoceni. Pry takove informace "nikdo neeviduje", nikdo mi je do terminu danoveho priznani 31.3. neposkytne, mozna by to dokazala ucetni, ktera je externi (jako ve vetsine pripadu), ale na tu nemuzu samozrejme dostat kontakt a ani by jeji sluzba nemohla byt zdarma. Jsou prosim nejake paky, jak tyto informace ze SVJ dostat a dostat je vcas? Predpokladam, ze toto neni jen muj problem... velice dekuji, pb

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

NeoTax spol. s r.o.

NeoTax spol. s r.o.

Společnost NeoTax poskytuje klientům své služby v oblasti vedení a zpracování účetnictví, mzdového a daňového poradenství od r. 2013. Nabízí individuální přístup malým a středním firmám, ale i fyzickým osobám doma v České republice či zahraničním společnostem působícím na českém trhu. Jako člen Komory daňových poradců pomáhá klientům zorientovat se v nepřehledném daňovém systému a nacházet optimální daňová řešení. I když hodně procesů řeší online, vychází vstříc všem, kteří preferují osobní jednání.
Společně s daňovými poradci připravila také online daňovou poradnu s nejčastejšími dotazy i s možností položit vlastní dotaz.
Mezi projekty společnosti patří webová aplikace pro zpracování daňového přiznání fyzických osob OnlinePriznani.cz. Ta je schopna pomoct při jeho vyplňování.
NeoTax je členem Asociace společenské odpovědnosti, a také proto se snaží o stále lepší přístup ke svým zákazníkům, kolegům i partnerům.

Za tuto kategorii odpovídá:

Ing. Marcela Vjačková
daňový poradce

http://www.neotax.eu/cs

Partnerem poradny od: 20.9.2016

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Reference, P/E, Nominální úrok, roklen, crowdfunding, liberalismus, investment crowdfunding, investiční certifikáty, Basic, inkasa, emaily, LSE, zdravotní péče, Ekonomika a Daně, martin urban, kalkulačka, Měny, urbanismus

2AX8668, 2AX8668, 2AX8668, 2AX8670, 2AX8670

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK