Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Sociální poradna

Sociální dávky pomáhají každému, kdo se ocitne v těžké životní situaci, rodičům se zaopatřením dětí… A odborníci z naší poradny zase pomůžou vyznat se v sociálních dávkách a nejen v nich. Dávky pomoci v hmotné nouzi, nemocenská, porodné, rodičovský příspěvek, důchody… Nevíte, jestli na ně máte nárok? Stačí se zeptat. Můžete také zapátrat v článcích v sekci důchody a dávky, napovědí i kalkulačky. Hodit se můžou i formuláře, žádosti, potvrzení….

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Porovnejte si nabídky, vyberte tu nejvýhodnější a ušetřete.

Hledáte kvalitní pojištění? Potřebujete výhodně půjčit? Porovnejte si naši nabídku finančních produktů.

Nejčastější otázky čtenářů

Podpora v nezaměstnanosti

Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti po dobu 8 měsíců. Když najdu na měsíc práci (výdělek vyšší než 4 500,- Kč) tak v uvedeném měsíci ztrácím nárok na podporu a tento měsíc se mi nezapočítává do uvedených 8 měsíců nároku na podporu?

Celý příspěvek a Odpověd

Mateřská a porodné

Dobrý den,chci se zeptat zda se do mateřské a porodného započítává částečný invalidní důchod děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Úřad práce a cesta do zahraničí

Dobrý den, prosím o radu, minulý měsíc jem dostal od změstnavatele výpověď dohodou pro nadbytečnost s odstupným na 5měsíců. Za měsíc chci na půl roku odcestovat do zahraničí za rodinou, ale po příjezdu nevím jak rychle seženu novou práci. Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti i když se na půl roku odhlásím z úřadu práce abych nemusel dojíždět na pravidelné schůzky? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Sociální poradna

Všechny dotazy

pobírání rodičovského příspěvku a nescho

Sociální poradna > Rodičovská dovolená > pobírání rodičovského příspěvku a nescho

Dobrý den,dne 7.6. dovrší dítko 3 let .Rodičovský příspěvek jsem si prodlužovala do konce července a však zaměstnavatel mi poslal papír ,že prodloužení u nich nelze...v září čekám další dítko ,paní na personalním mi řekla abych normálně donesla neschopenku od toho 8.6..Otázka zní příjdu o ten zbytek rodičovského příspěvku,nebo ho mohu normálně dobrat i když budu pobírat neschopenku ?na mateřskou dovolenou budu nastupovat v srpnu ...

Celý příspěvek a Odpověd

předčasný odcho do důchodu

Sociální poradna > Ostatní > předčasný odcho do důchodu

dobrý den. jsem ročník narození 1956, od r. 2010 jsem na úřadu práce, předtím jsem pracoval v různých funkcích. od kterého roku se mi vypočítává výše starobního důchodu v tomto roce eventuelně v příštích letech. jedná se mi o to zda se mi setrváváním v evidenci úřadu práce neposouvají roky pro výpočet výše důchodu (např. důchod se vypočítává pro tento rok od r. např.1986 a v příštím roce by se počítal až od r. 1987), resp. zda pro mě není lépe odejít hned do důchodu děkuji miroslav sýkora@volny.cz

Celý příspěvek a Odpověd

Prace/podnikani

Sociální poradna > Mateřská dovolená > Prace/podnikani

Dobry den, chtela jsem se zeptat, jak to budu mit s mateřskou dovolenou, kdyz jsem 4 roky byla zaměstnaná a nyní 10 měsíců podnikám. Vsude uz jsem se docetla, ze si musim platit nemocenské pojištění,aby mi vznikl nárok na mateřskou. Vzhledem k tomu, ze si nic takového neplatim, tak ze nemam na nic jako pracující osoba nárok?

Celý příspěvek a Odpověd

Příjmy při pobírání příspěvku na bydlení

Sociální poradna > Ostatní > Příjmy při pobírání příspěvku na bydlení

Dobrý den, co vše se počítá do příjmů při žádosti o sociální dávku na bydlení? Matka vydělává v Praze 10600kč dvě děti ve střídavé péči 7 a 11 let. Přítel není v bytě hlášen. Nájem činí 12000kč. Dále matka dostává alimenty 3000kč, příspěvky na děti. Započítávají se i hotovostní vklady na účet? Matka dostává cca 10-20tis měsíčně v hotovosti a část vkládá na účet. Jedná se o dary, musí je přiznávat? Je překážkou užívání služebního vozu k soukromým účelům? Může matka vycestovat na zahraniční dovolenou na měsíc a pobírat dávky? Co se počítá za majetek, který je na překážku vyplácení dávek, vadí PC, televize nebo pěkné oblečení? Děkuji za odpovědi.

Celý příspěvek a Odpověd

Sirotčí důchod a práce

Sociální poradna > Ostatní > Sirotčí důchod a práce

Dobrý den, jsem studentem prezenční (denní) formy studia na vysoké škole a pobírám sirotčí důchod. Nastupuji do práce a chtěl jsem se zeptat jestli tímto neztrácím nárok na tento důchod? Jedná se o práci na dobu určitou (6 měsíců) a na plný úvazek. Ve škole dodělávám pouze závěrečnou práci, přesto jsem evidován jako student, je mi 24 let. Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Nárok na druhou mateřskou

Sociální poradna > Mateřská dovolená > Nárok na druhou mateřskou

Dobrý den, mám dotaz ohledně druhé mateřské. Nyni jsem na rodičovské,do ledna 2018,a další dítě by se mělo narodit v prosinci 2017.Zda budu mít na ni nárok, když mám smlouvu na dobu neurčitou, firma nezkrachovala, výpověď nemám, ale již jiná firma zaměstnává pod sebou mé kolegyně z práce a při dotazu mi manažerka řekla že mi nikdo z předchozí firmy platit mateřskou nebude, protože firma již nefunguje. Mám tedy nárok na mateřskou nebo ne? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Ošetřovné

Sociální poradna > Ostatní > Ošetřovné

Dospělý syn po mozkové mrtvici dostal lázně, kde je doprovod rodičů možný. Chceme se u něj s manželem střídat po týdnu. Máme nárok na ošetřovné tzv. paragraf v zaměstnání ? Problém je, že nemáme stejné trvalé bydliště, ale syn už více jak rok bydlí kvůli nemoci u nás. Jak se tato skutečnost prokazuje? Děkuji za odpověď. Libuše Prokopová

Celý příspěvek a Odpověd

mam narok na materskou?

Sociální poradna > Mateřská dovolená > mam narok na materskou?

Dobry den, rada bych se informovala, zda vubec budu mit narok na materskou? V cervnu 2016 jsem nastoupila do zamestnani, zamestnana jsem byla pod pracovni agenturou. Od 1.2.2017 jsem prestoupila pod firmu, jako kmenovy zamestnanec a dostala jsem smlouvu na dobu neurcitou. Od 13.2.jsem na neschopence, na rizikovem. Termin mam 17.9., muj dotaz tedy zni, mam narok na materskou, kdyz jsem stale zamestnana a druhy dotaz, mohu si vybrat, i presto, ze jsem na neschopence, zda nastoupim na materskou 6 nebo 8 tydnu pred terminem? Dekuji za odpovedi

Celý příspěvek a Odpověd

Příspěvek od státu

Sociální poradna > Ostatní > Příspěvek od státu

Dobrý den, prosím o radu. Můj otec byl celý život OSVČ, na podzim 2016 podnikání ukončil ( neboť již neměl sil ) a přihlásil se na ÚP. Nyní, zhruba měsíc zpátky, začal být nemocný. Zjistili mu Hodgkinův Lymfom - čeká ho tedy ozařování, chemoterapie ... Má otázka zní, zda má od státu nárok na nějaké příspěvky - na bydlení aj. .. ? Z ÚP mu nyní přichází zhruba 2.900 ,- , měsíční poplatky jsou něco kolem 7.000 kč, bydlí ve vlastním domě. Do důchodu mu chybí zhruba 15 měsíců a nepředpokládám, že by v nejbližší době mohl ještě pracovat. Předem děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Příspěvek na živobytí, bydlení

Sociální poradna > Ostatní > Příspěvek na živobytí, bydlení

Mám nárok na tyto (nebo jiné) sociální dávky: příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení? Mám 84 let, bydlím v Domově pro seniory, neziskové nestátní organizaci, umístěném v malé obci na Moravě. Platím za pobyt a služby 210 Kč za den, stravování 170 Kč za den. Pobírám starobní důchod 10.170 Kč. Měsíčně pak musí můj syn (také důchodce) v Domově doplácet 2.619 Kč. Než začnu vyřizovat formuláře žádostí o příspěvky potřebuji vědět, zda na příspěvky vznikne nárok.

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

Sociální pracovnice

Zuzana Ledesmová
Zuzana Ledesmová vystudovala Vyšší odbornou školu sociální v Ostravě a poté navázala bakalářským studiem v oblasti ekonomiky a managementu. Nyní dokončuje studium sociální práce na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzitě v Brně.
Jmenovaná má také praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala několik let na sociálním odboru městského úřadu. V současné době působí v roli sociálního pracovníka na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek.
Zuzana Ledesmová odpoví na vaše otázky nejen z oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění.

Ludmila Řezníčková
Ludmila Řezníčková vystudovala Sociálně právní akademii Ostrava a poté i bakalářské studium sociální práce na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jmenovaná má i praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala na sociálním odboru městského úřadu, a nyní pracuje na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek - oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi. Ludmila Řezníčková odpoví na vaše otázky z nejen oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění.

Za tuto kategorii odpovídá:

Zuzana Ledesmová

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Kontinuální režim, Bezriziková výnosová míra, Životní náklady, hypotéky, nemovitosti, ltv, auto, ceny nemovitostí, Občanské sdružení, Winterthur, potřební, systém registrací, výnos, rodinné právo , paušály, Dopravní podnik, operační programy, 106/1999 Sb.

3AA9668, 2H90069, 4Z49652, 4J14962, 4J14962

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK