Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Sociální poradna

Sociální dávky pomáhají každému, kdo se ocitne v těžké životní situaci, rodičům se zaopatřením dětí… A odborníci z naší poradny zase pomůžou vyznat se v sociálních dávkách a nejen v nich. Dávky pomoci v hmotné nouzi, nemocenská, porodné, rodičovský příspěvek, důchody… Nevíte, jestli na ně máte nárok? Stačí se zeptat. Můžete také zapátrat v článcích v sekci důchody a dávky, napovědí i kalkulačky. Hodit se můžou i formuláře, žádosti, potvrzení….

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Porovnejte si nabídky, vyberte tu nejvýhodnější a ušetřete.

Hledáte kvalitní pojištění? Potřebujete výhodně půjčit? Porovnejte si naši nabídku finančních produktů.

Nejčastější otázky čtenářů

Podpora v nezaměstnanosti

Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti po dobu 8 měsíců. Když najdu na měsíc práci (výdělek vyšší než 4 500,- Kč) tak v uvedeném měsíci ztrácím nárok na podporu a tento měsíc se mi nezapočítává do uvedených 8 měsíců nároku na podporu?

Celý příspěvek a Odpověd

Mateřská a porodné

Dobrý den,chci se zeptat zda se do mateřské a porodného započítává částečný invalidní důchod děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Úřad práce a cesta do zahraničí

Dobrý den, prosím o radu, minulý měsíc jem dostal od změstnavatele výpověď dohodou pro nadbytečnost s odstupným na 5měsíců. Za měsíc chci na půl roku odcestovat do zahraničí za rodinou, ale po příjezdu nevím jak rychle seženu novou práci. Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti i když se na půl roku odhlásím z úřadu práce abych nemusel dojíždět na pravidelné schůzky? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Sociální poradna

Všechny dotazy

mám nárok na PPM?

Sociální poradna > Mateřská dovolená > mám nárok na PPM?

chtěla jsem se zeptat,jestli mám nárok na PPM U DRUHÉHO DITĚTE VE STEJNÉ VÝŠI JAKÁ BYLA U PRVNÍHO,?KDYŽ-V ROCE 2013 OD ŘÍJNA NÁSTUP NA NEMOCENSKOU OD 9.4.2014 PPM NA PRVNÍ DITĚ POTÉ 10DNÍ DOVOLENÁ A NÁSTUP NA RODIČOVSKOU DOVOLENOU NA 2,5 ROKU MEZITÍM JSEM ZNOVU OTĚHOTNĚLA.DITĚ SE NARODÍ V SRPNU.MÁM SMLOUVU NA DOBU NEURČITOU JEN ZMĚNA ZAMĚSTNAVATELE ODKUP FIRMY I SE ZAMĚSTNANCI.DĚKUJI

Celý příspěvek a Odpověd

PPM u druhého dítěte

Sociální poradna > Mateřská dovolená > PPM u druhého dítěte

Dobrý den, v září tohoto roku mi bude končit tříletá rodičovská dovolená a já bych měla 26.9.2016 nastoupit zpět do zaměstnání kde mám smlouvu na dobu neurčitou. Moje místo bylo ale zrušeno a tak mám na výběr buď odejít dohodou a dostanu odstupné 5 průměrných platů a nebo si hledat místo v rámci společnosti. Do toho jsem teď zjistila že čekáme druhé dítě, které se narodí cca v březnu 2017. Můj dotaz zní za jakých podmínek bych měla nárok na PPM, jestli tedy vůbec. Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Nárok na mateřskou dovolenou

Sociální poradna > Mateřská dovolená > Nárok na mateřskou dovolenou

Dobrý večer. Od 27.července bych mohla nastoupit na mateřskou, ale nevím jestli na ní mám nárok. Četla jsem, že musím mít odpracováno 270 dní za poslední 2 roky a že se do toho počítá' i úspěšně zakončené studium sš. Studium jsem ukončila v červnu 2015 i když maturitu jsem dodělala až v září'a do práce nastoupila v listopadu. Tam jsem pracovala 3 měsíce a poté šla na nemocenskou. Mám tedy na mateřskou nárok nebo se to studium nepočítá? Předem děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

přípěvěk na bydlei

Sociální poradna > Ostatní > přípěvěk na bydlei

dobry den jsem matka samoživitelka ,jsem na materske pobiram 4300kca od expritele dostavam 2000 jako vyzivne,chtela bych si najit byt se setrou ktera je na urade prace,mame narok na prispevek na bydleni?nebo nejaky prispevek?

Celý příspěvek a Odpověd

Sociální úřad

Sociální poradna > Ostatní > Sociální úřad

Dobrý den. Mám dotaz byl jsem dneska s kamarádkou na úřadě žádala si o příspěvek na bydlení a hmotnou nouzi a ostatní dávky. A musela předložit výpis účtu a tam jí ta velice příjemná pracovnice řekla: Že na tom účtě sou vidět jak vkládá peníze na spořící účty dětem. A že je má zrušit a že se jí to započítá jako další příjem a že pak nebude mít zase nárok tři měsíce na nic. Má na to ten úřad pravomoce tohle nařídit a vyžadovat ?? Předem děkuji za odpovědi

Celý příspěvek a Odpověd

Zahraničí

Sociální poradna > Rodičovská dovolená > Zahraničí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli budu mít nárok na rodičovský příspěvek. Jsem čerstvě vdaná, můj manžel je cizinec ze země EU. Nemá na území čr trvalé bydliště, ani zde nepracuje. Já jsem ukončila svůj pracovní úvazek v čr, a střídavě bydlím tady i tam. Nemocenské pojištění budu mít v Itálii(zatím ho však stále mám v čr) a zde se také narodí dítě. Mateřská ani rodičovská tady neexistuje a nikdy jsem v této zemi nepracovala. (resp. se mi nepodařilo najít si práci). Je nějaká možnost dostat rodičovský příspěvěk z čr? Měla bych si kvůli tomu raději platit zdravotní pojištění v čr? Nebo opravdu zůstanu bez prostředků? trvalé bydliště mám stále na území čr. Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

vdovský důchod.

Sociální poradna > Ostatní > vdovský důchod.

dobrý den moje mamina pobírá starobní důchod a nyní začala pobírat i vdovský důchod,celkem asi 11000kč.Někde se doslechla,že prý eexistuje možnost si vybrat jestli bude pobírat svůj starobní důchod,nebo starobní důchod po manželovi(ten je vyšší než její starobní důchod s vdovskym dohromady)Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Invalidní důchod z mládí

Sociální poradna > Ostatní > Invalidní důchod z mládí

Je mi 20 let, teď jsem dostal inval. důchod. Napřed jsem dostal posudek, poté mi přišla složenka s 66 tisíc korun (zpětně za těch 7 měsíců co jsem čekal). Potom rozhodnutí o invaliditě kde je napsáno 9 tisíc měsíčně. A po dvou dnech po tom rozhodnutí mi přišla složenka s 1.200 Kč. Tak bych se chtěl zeptat kdy mi prijde ten měsíční invalidní důchod ( rozhodnutí přišlo okolo toho 8. července) a za co bylo těch 1.200. Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Výplata nemocenské

Sociální poradna > Ostatní > Výplata nemocenské

Dobrý den, dojde k nějaké změně na výplatě peněz v neschopnosti v případě, že neschopnost je způsobena úrazem pod vlivem alkoholu? Pokud ano, týká se dávek od zaměstnavatele i po 14 dnech od sociálky? Informace o alkoholu je ve zprávě pro zaměstnavatele. Děkuji za odpověď. Jana Němcová

Celý příspěvek a Odpověd

Příspěvek

Sociální poradna > Ostatní > Příspěvek

Dobrý den,má sousedka je starobní důchodkyně, žije sama a pobírá důchod 8000,- Kč. Za nájem zaplatí 7000,- Kč, dále má drahé léky a nezbyde jí nic. Pobírá příspěvek na bydlení cca 3000,- Kč. Nyní jí zvýšili nájem na 9000,- Kč + jí ještě přišel nedoplatek za elektřinu 1000,- Kč, ale příspěvek na bydlení jí prý mohou zvýšit až za tři měsíce. Paní ovšem na navýšení nemá peníze. Nemohla by si paní zažádat o příspěvek v nouzi nebo jiný příspěvek, aby nepadla do dluhů? Moc děkuji za odpověď. Kadlec

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

Sociální pracovnice

Zuzana Ledesmová
Zuzana Ledesmová vystudovala Vyšší odbornou školu sociální v Ostravě a poté navázala bakalářským studiem v oblasti ekonomiky a managementu. Nyní dokončuje studium sociální práce na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzitě v Brně.
Jmenovaná má také praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala několik let na sociálním odboru městského úřadu. V současné době působí v roli sociálního pracovníka na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek.
Zuzana Ledesmová odpoví na vaše otázky nejen z oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění.

Ludmila Řezníčková
Ludmila Řezníčková vystudovala Sociálně právní akademii Ostrava a poté i bakalářské studium sociální práce na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jmenovaná má i praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala na sociálním odboru městského úřadu, a nyní pracuje na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek - oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi. Ludmila Řezníčková odpoví na vaše otázky z nejen oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění.

Za tuto kategorii odpovídá:

Zuzana Ledesmová

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

amortizace, zaměstnání, odpad, pracovní portály, nehoda, socioekonomie, miroslav lukeš, reklamování zboží, míra úspor, doporučený dopis, evropské společenství uhlí a oceli, politická krize, bramborový salát, supervolba, Srbsko, hypotéční kalkulačka, elektřina, plyn, cestovní pojištění online, povinné ručení, půjčka bez doložení příjmů

7U37019, 4M78897, 5C56563, 6P16171, 5C56563

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK