Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Sociální poradna

Sociální dávky pomáhají každému, kdo se ocitne v těžké životní situaci, rodičům se zaopatřením dětí… A odborníci z naší poradny zase pomůžou vyznat se v sociálních dávkách a nejen v nich. Dávky pomoci v hmotné nouzi, nemocenská, porodné, rodičovský příspěvek, důchody… Nevíte, jestli na ně máte nárok? Stačí se zeptat. Můžete také zapátrat v článcích v sekci důchody a dávky, napovědí i kalkulačky. Hodit se můžou i formuláře, žádosti, potvrzení….

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Porovnejte si nabídky, vyberte tu nejvýhodnější a ušetřete.

Hledáte kvalitní pojištění? Potřebujete výhodně půjčit? Porovnejte si naši nabídku finančních produktů.

Nejčastější otázky čtenářů

Podpora v nezaměstnanosti

Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti po dobu 8 měsíců. Když najdu na měsíc práci (výdělek vyšší než 4 500,- Kč) tak v uvedeném měsíci ztrácím nárok na podporu a tento měsíc se mi nezapočítává do uvedených 8 měsíců nároku na podporu?

Celý příspěvek a Odpověd

Mateřská a porodné

Dobrý den,chci se zeptat zda se do mateřské a porodného započítává částečný invalidní důchod děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Úřad práce a cesta do zahraničí

Dobrý den, prosím o radu, minulý měsíc jem dostal od změstnavatele výpověď dohodou pro nadbytečnost s odstupným na 5měsíců. Za měsíc chci na půl roku odcestovat do zahraničí za rodinou, ale po příjezdu nevím jak rychle seženu novou práci. Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti i když se na půl roku odhlásím z úřadu práce abych nemusel dojíždět na pravidelné schůzky? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Sociální poradna

Všechny dotazy

Rodičovská a návrat do práce

Sociální poradna > Rodičovská dovolená > Rodičovská a návrat do práce

Dobrý den, chci se zeptat. Snad mi poradíte. V březnu 2017 mi končí rodičovský příspěvěk. Měla bych od března nastoupit do práce, smlouvu mám na dobu neurčitou. Mám ale problém s tím, že syn se nedostal do školky, tudíž jdeme k zápisu až teď v květnu a do práce nastoupím až od září 2017. Rodičovský příspěvek ale už budu mít vyčerpaný v březnu, v práci mi místo podrží do září 2017, ale zajímá mě, zda mám nárok na nějaké dávky v takovéto situaci? Protože za měsíce duben - srpen budu bez příjmu.Ještě mě napadlo, kdo za mne bude v mezidobí platit zdravotní pojištění? Musím si ho hradit sama nebo ho bude hradit ÚP? A napadlo mne, zda by nebylo řešením rozepsat si výši rodičovského příspěvku tak, že bych od dubna až po srpen si nechala posílat např. 200,-, tím pádem bych byla stále evidována na ÚP? a ÚP by za mne hradil zdrav. poj? Vůbec nevím, jak mám tuto situaci vyřešit. Děkuji za pomoc. Koubková

Celý příspěvek a Odpověd

dávky v nezaměstnanosti

Sociální poradna > Ostatní > dávky v nezaměstnanosti

Jakým způsobem bude stanovena výše podpory v nezaměstnanosi při přechodu z nemocenské přímo na úřad práce.

Celý příspěvek a Odpověd

Mateřská v době neplaceného volna

Sociální poradna > Rodičovská dovolená > Mateřská v době neplaceného volna

Mám se zaměstnavatelem dohodu o neplaceném volnu po dobu jednoho roku, kdy v zahraničí doprovázím manžela na studijním pobytu na univerzitě.Otěhotněla jsem tam,informovala zaměstnavatele v naší republice a ten mi sdělil, že nemám nárok na mateřský příspěvek, přesto že platím zdravotní pojištění a splňuji odpracovanou dobu.Co bych měla udělat, abych splnila nárok na mateřskou,která by připadala v úvahu asi za 4 měsíce?

Celý příspěvek a Odpověd

Narok na RD

Sociální poradna > Rodičovská dovolená > Narok na RD

Dobrý deň, chcem sa spýtať či mám narok na rodičovský príspevok z Ciech, ked som slovenka pracovala som v Ceskej republike 3 roky, ale zijem na Slovensku.som vydata a manzel pracuje na slovensku.narok na matersku mam splnam podmienky.Ďakujem

Celý příspěvek a Odpověd

Podpora během těhotenství

Sociální poradna > Mateřská dovolená > Podpora během těhotenství

Dobrý den, od roku 2011 (září) do roku 2016 (listopad) jsem byla v pracovním poměru (u jednoho zaměstnavatele). Výpověď jsem dala v květnu 2016 a zbylých 6 měsíců jsem byla na nemocenské, ve výpočtovém listu mám uvedeno ukončení prac. poměru k 30.11.2016. Od prosince 2016 jsem na ÚP, kde budu mít podporu do dubna. Jelikož plánuji otěhotnět, chci se informovat, jak je to s mateřskou? Od května budu OSVČ a zajímalo by mě, jak se potom počítají dávky, pokud bych v nejbližších měsících přišla do jiného stavu. Děkuji, Lucie.

Celý příspěvek a Odpověd

výživné na zletilé dítě

Sociální poradna > Ostatní > výživné na zletilé dítě

Dobrý den, zajímalo by mě pár věcí kolem výživného na zletilou nevlastní dceru,která 5 měsíců před koncem školy přestoupila na jinou cca 100km vzdálenou kde bydlí u své tety. odešla z domu bez vysvětlení a po mé ženě chce 4000kč kdežto její otec alimenty občas platil občas ne a maximálně tak 1200kč. zajímalo by mě tedy kolik by mohla dostávat nebo jestli vůbec na něco má nárok a kolik. Jo a žena je do května na mateřské,ale pracuje.Děkuji za info.

Celý příspěvek a Odpověd

Příspěvěk na bydlení

Sociální poradna > Ostatní > Příspěvěk na bydlení

Sestra žije v bytě, na který má nájemní smlouvu spolu s nezletilým synem.Má v bytě trvalé bydliště. Pobírá příspěvek na bydlení. V bytě se zdržoval i její nyní již bývalý přítel, který tam tvalé bydliště nikdy neměl. Nyní ji vyhrožuje, že půjde nahlásit, že se v bytě zdržoval a že ona bude muset příspěvek na bydlení zpětně vracet. Je to pravda a na co se má připravit. Sestra se bojí zeptat. Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

RD delší než doba pobírání RP

Sociální poradna > Rodičovská dovolená > RD delší než doba pobírání RP

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké mám povinnosti vůči úřadům či zaměstnavateli v případě, že pobírám RP 11500,- do května 2017 a rodičovskou dovolenou chci čerpat až do 3 let věku dítěte, tedy do 28.03.2018. Musím si případně zbytek RP rozložit až do března 2018, aby za mne ZP a SP platil stát? Nebo mohu nastavené čerpání RP ponechat jen do května 2017, stát za mne bude platit pojistné a vůči úřadům a zaměstnavateli mám jen oznamovací povinnost? Jakou konkrétně? Moc děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Peněžitá pomoc v mateřství

Sociální poradna > Mateřská dovolená > Peněžitá pomoc v mateřství

Dobrý den, měla bych otázku. V roce 2015 sem vystudovala střední školu s maturitou ( v září ) , po-té pracovala na DPČ 3 měsíce - konec v prosinci. V lednu roku 2016 sem začala pracovat na DPP až do listopadu 2016. Od listopadu pracuji na HPP na dobu určitou - smlouva se každý půl rok prodlužuje. Chtěla sem se zeptat, jaký mám nárok na mateřskou ? Kolik dní přesně musím mít odpracováno? Počítá se i DPP? Předem děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

MD, RD

Sociální poradna > Rodičovská dovolená > MD, RD

Dobrý den, mám v péči vnučku ve věku 12 let a byl mi svěřen do péče vnuk 3 měsíce. Začínáme od "nuly". Výživné na žádné dítě nedostávám. Žijeme v pronájmu. Máme nárok na nějakou pomoc? Jak je to s mateřskou a rodičovskou v případě vnuka? Mohu zažádat i o porodné? Děti toho budou dost potřebovat. Nikdy jsem o nic nežádala. Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

Sociální pracovnice

Zuzana Ledesmová
Zuzana Ledesmová vystudovala Vyšší odbornou školu sociální v Ostravě a poté navázala bakalářským studiem v oblasti ekonomiky a managementu. Nyní dokončuje studium sociální práce na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzitě v Brně.
Jmenovaná má také praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala několik let na sociálním odboru městského úřadu. V současné době působí v roli sociálního pracovníka na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek.
Zuzana Ledesmová odpoví na vaše otázky nejen z oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění.

Ludmila Řezníčková
Ludmila Řezníčková vystudovala Sociálně právní akademii Ostrava a poté i bakalářské studium sociální práce na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jmenovaná má i praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala na sociálním odboru městského úřadu, a nyní pracuje na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek - oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi. Ludmila Řezníčková odpoví na vaše otázky z nejen oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění.

Za tuto kategorii odpovídá:

Zuzana Ledesmová

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Reklamace, Riziko portfolia, Eurodolar, elektronická evidence tržeb, cena ropy, generální finanční ředitelství, jaroslav šura, eet, doplatky, výnosy z pronájmu, george bush, levice, flash crash, příspěvek na dovolenou, david pavlis, Jan Landsman, Parworld QUAM 10, dědické právo

1AT6907, 1L81980, 2B24282, 6U12786, 5T07074, 2J50790, 2L11541, 2K65171, 2Z43771, 2T35262, 2A51181, 2U36962, 2L11542, 2E13701, 2K65173

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK