PPL obhájilo titul Top Employer. Svým zaměstnancům nabízí moderní pracovní prostředí i pestrou paletu benefitů

Protext | rubrika: Tisková zpráva | 12. 2. 2024
PPL obhájilo titul Top Employer. Svým zaměstnancům nabízí moderní pracovní prostředí i pestrou paletu benefitů

Zdroj: Protext

Praha 12. února 2024 (PROTEXT) - Společnost PPL CZ už potřetí v řadě získala certifikaci Top Employer 2024. Certifikace je udělována na základě nezávislé analýzy 20 oblastí v řízení lidských zdrojů a personálního vedení firmy. PPL se dlouhodobě snaží tvořit vstřícné a moderní pracovní prostředí a udržovat své zaměstnance spokojené.

Možnosti vzdělávání, podpora duševní i fyzické pohody, rozvoj talentů nebo příjemné a rozmanité pracovní prostředí. To jsou některé z kategorií, které organizace Top Employers Institute analyzuje předtím, než udělí společnosti certifikát Top Employer. A právě v těch i všech dalších společnost PPL prokázala své hodnoty. Řadí se tak po bok společností, jako je například francouzský Airbus nebo americká PepsiCo.

„Celoročně vynakládáme velké úsilí k tomu, aby se u nás naši zaměstnanci cítili dobře, za svou práci byli adekvátně hodnoceni a do práce se těšili. V uplynulém roce jsme se například přestěhovali do nových kanceláří s moderním vybavením a otevřeli další dvě zbrusu nová pracoviště. Snažíme se neustále zdokonalovat veškeré vybavení i procesy podporující bezpečnost práce a zdraví našich pracovníků,“ komentuje Kamila Kuchárová, personální ředitelka PPL CZ.

PPL jako férový zaměstnavatel

Společnost PPL se jako zaměstnavatel potýká se specifiky, které s sebou přináší podnikání v logistice a dopravě. Mimo zaměstnance na centrále spolupracuje rovněž s partnerskými řidiči a každoročně nabírá velké množství sezónních pracovníků.

„To, jaká jsme společnost, určuje především patnáct set našich zaměstnanců, 2 000 řidičů, 4 500 provozovatelů PPL Parcelshopů a mnoho dalších. Je potřeba brát v potaz měnící se požadavky a návyky různých generací, ale také zachovat vzájemnou sounáležitost a pochopení. Ať už jde o pracovníky v provozu či v kanceláři, řeší se všeobecná flexibilita jako možnost částečných úvazků, podpora rodičů nebo osob s handicapem. Home office se stává ve firmách jistým standardem, ale pro provoz, který třeba práci z domova vykonávat nemůže, je důležité cítit od firmy podporu a udržovat tak vnitřní balanc a respekt,“uvádí Kuchárová.

Zaměstnanci se mimo klasické benefity, jako je 5 týdnů volna, stravenky, MultiSport karty či možnosti občasné práce z domova, těší například z roční valorizace mezd, bonusů a mimořádných odměn, Fit Days, Cafeterie, levnějších pohonných hmot, slev u partnerů, příspěvků na jazykové kurzy nebo neomezené možnosti absolvovat kurzy na vzdělávacím portálu Seduo.

„Získání ocenění Top Employer znamená, že máme správně nastavené procesy a že společnost dělá věci, které jsou pro lidi v PPL důležité. Pracovní prostředí ovšem nevytvářejí procesy, ale právě lidé, kteří doručují naše výjimečné služby. Úspěch je tedy převážně v tom, že nabíráme správné pracovníky na správná místa, staráme se o jejich rozvoj a pracovní spokojenost,“doplňuje Kuchárová.

PPL se znovu certifikovalo jako skvělé místo pro práci

Společnost loni opět získala také certifikaci Great Place to Work, kterou již přes 20 let uděluje organizace se stejnojmenným názvem vybraným mezinárodním, národním i menším zaměstnavatelům.

„Obhájení certifikace Great Place to Work nás do jisté míry těší ještě o něco více než Top Employer. Její získání totiž závisí rovněž na zpětné vazbě od našich zaměstnanců, společně s analýzou činností a programů uskutečňovaných v oblasti lidských zdrojů naší společnosti. Je to pro nás znamení, že kroky, které vstříc naším zaměstnancům podnikáme, volíme správně,“ uzavírá Kamila Kuchárová.

PPL CZ se také koncem roku 2023 umístila v první desítce průzkumu 100 nejlepších zákaznických zkušeností v Česku, který každoročně sestavuje KPMG Česká republika na základě 50 tisíc klientských hodnocení.

 

O společnosti PPL

Společnost PPL CZ je součástí divize DHL eCommerce a na tuzemském trhu představuje předního poskytovatele přepravních služeb pro firmy a podnikatele. Nabízí však i služby pro soukromé osoby se službou Balík pro tebe. PPL CZ se specializuje na balíkovou přepravu po ČR a do celé Evropy. Společnost zaměstnává téměř 1000 pracovníků a spolupracuje s 2000 řidiči. Disponuje 28 body sítě včetně dvou překladišť a rozsáhlou sítí výdejních a podacích míst – PPL Parcelshopů a PPL Parcelboxů, kterých je více než 6000 po celé České republice včetně boxů třetích stran. DHL eCommerce je součástí skupiny DHL Group, která je přední světovou poštovní a logistickou společností. Skupina spojuje lidi a trhy a umožňuje globální obchodování. DHL Group zaměstnává přibližně 600.000 lidí ve více než 220 zemích a teritoriích po celém světě, díky čemu je jedním z největších soukromých zaměstnavatelů na světě.

 

 

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Nejde jen o peníze. Dobrá pojistka vás rychle vrátí na silnici a váš život do normálních kolejí. Proto si zvolte…

Sdílejte článek, než ho smažem

Daňové přiznání online

Další tiskové zprávy

VIDEOSTREAM ZDARMA: Koncert pro všechny slušný lidi

ČTK bude v sobotu 21. února v servisu PROTEXT VIDEO vysílat on-line Koncert pro všechny slušný lidi, který je součástí Dne za Ukrajinu. Vystoupí Chinaski, Pokáč a Kašpárek v rohlíku.... celý článek

GoNET s.r.o. - Od těžkých začátků až po úspěšný milník 100 tisíc zákazníků Lepší.TV

GoNET s.r.o. - Od těžkých začátků až po úspěšný milník 100 tisíc zákazníků Lepší.TV

Ostrava 23. února 2024 (PROTEXT) - Ostravská společnost goNET s.r.o. provozující IPTV službu Lepší.TV s hrdostí oznámila překonání klíčového milníku - přesáhnutí hranice 100 tisíc platících... celý článek

Hotel Don Giovanni boduje u hostů i v mezinárodních anketách

Hotel Don Giovanni boduje u hostů i v mezinárodních anketách

Praha 23. února 2024 (PROTEXT) - Hotel Don Giovanni dominující rozhraní Žižkova, Vinohrad a Malešic, patří mezi nejznámější budovy v Praze. Jeho exteriér má řadu architektonických odpůrců,... celý článek

Rostoucí sila blockchainu: StartupYard spouští druhý ročník blockchainového akcelerátoru

Rostoucí sila blockchainu: StartupYard spouští druhý ročník blockchainového akcelerátoru

Praha 23. února 2024 (PROTEXT) - Po úspěšném prvním kole TATUM blockchain akcelerátoru ohlásil StartupYard společně s DEPO Ventures otevření druhého běhu tohoto programu, do kterého... celý článek

Společnost Bybit Web3 představuje Airdrop Arcade: platformu na principu Quest-to-earn, která nabízí zcela nový přístup k aktivitám ve vzrušujícím světě airdropů

Společnost Bybit Web3 představuje Airdrop Arcade: platformu na principu Quest-to-earn, která nabízí zcela nový přístup k aktivitám ve vzrušujícím světě airdropů

Dubaj (SAE) 23. února 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Bybit, jedna ze tří největších kryptografických burz na světě z hlediska objemu transakcí, s potěšením představuje... celý článek

Partners Financial Services