Úvěrem ze stavebního spoření splatíte i jiný úvěr na bydlení

PR článek | rubrika: PR Článek | 13. 5. 2008 | 3 komentáře
Samotná myšlenka přeúvěrování je jednoduchá – pokud je na trhu výhodnější úvěr, respektive úvěr s lepšími parametry než klientův současný, má význam uvažovat o přeúvěrování starší půjčky.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

13. 1. 2009 21:43 | Pavel

Nevim, jak je to ze zakona, ale pokud nemate fixaci na celou dobu splaceni, tak proste neexistuje sance jak spocitat kolik zaplatite celkem a co mezi HU a SS je vyhodnejsi. Pro SS jsem se rozhodl z duvodu libovolne doby faze preklenovaciho uveru (musi byt vetsi nez 2 roky, ale za tu dobu bych 40% z celk. castky stejne nemel sanci dat dohromady). Ten preklenovak je opravdu mene vyhodny nez HU, ale ve fazi radneho uveru z SS je vse naopak, urok mate garantovany a to tak, ze ho splacite tim "nejlepsim moznym zpusobem pro vas". Tzn. mam li splatit ve fazi radneho uveru na 5% mega, zaplatim na urocich (1/2)*10E06*0.05 rovnomerne rozdeleno do daneho poctu let.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2008 12:28 | Ivoš

Tento týden jsem byl u Modré pyramidy, kde mi běží stavebka, a ptal se na možnost překlenováku - vyjeli mi papír, kde byla částka, kterou zaplatím na úrocích a částka, kterou zaplatím na úrocích u přiděleného úvěru. To ještě naléhali, že teď, o prázdninách, mají snížený úrok (asi na 4,8%), tak ať neváhám... Pro jistotu jsem se stavil v mBance, kde mi to, při stejných podmínkách, vyjeli taky a zjistil jsem, že klasická hypotéka u mBanky by byla levnější o několik desítek tisíc (tedy s variabilní úrokovou mírou na téže úrovni jako je teď). Tak nevím, budu muset ještě pouvažovat, vtip je v tom, že u stavebky počítají úrok z cílové částky, kdežto u hypotéky jen z dlužné částky a se splácením se tak snižuje. Jinak u té hypotéky to přesně odpovídalo vzorci PLATBA v Excelu (hlavně proto, že mB nemá žádné poplatky), tak si to každý může nasimulovat sám...
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2008 13:17 | Petr

No toje BOMBA překlenovákem refinancovat úvěr,ještě jsem neviděl od poradců stavebních spořitelen aby klientovi vypočítali kolik zaplatí za překlenovák celkem než se překlene na klasický úvěr ale všichni argumentují stálou úrokovou sazbou,nízkými polatky za vedení účtu..... Několik takových překlenováků mám nyní nachystaných na refinancování HU dokonce překlenovák na 99.000,- Kde u SS zaplatí 180.000,- a HU zaplatí 153.000,- včetně "drahé" platby za vedení účtu 200,-/měsíc na 10 roků to dělá 24000,- . Nepodávejte lidem jen polovičaté informace říkáte si poradci spočítejte kolik klienti zaplatí CELKEM vždyť ze zákona jste povini klientovi podat veškeré informace.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michael Tretter

podnikatel, Tretter’s Bar

Ivo Rittig

lobbista a podnikatel

Michael Tretter
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ivo Rittig
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services