Koupě zadlužené nemovitosti? Na dražby je pozdě a jsou příliš riskantní

Daniel Kotula | rubrika: Jak na to | 29. 9. 2011 | 13 komentářů
Stále ještě se potkáváme s titulky hlásajícími, jak perfektní příležitost pro koupi nemovitosti je nedobrovolná dražba. Ceny 20 až 30 procent pod tržní hodnotou! Bývávalo. Dnes to tak rozhodně není. Příležitosti dražby poskytují, není jich však mnoho, většinou převažují rizika.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 11. 2011 10:53, S474N

Je videt, ze autor realne videl drazby maximalne z hodne rychle jedouciho vlaku. Vetsina informaci v clanku je tak smotana dohromady, ze ve finale akorat muze pripadne zajemce o drazby odradit (ze by zamer, aby zbylo vice nemovitosti pro Remax?). Samozrejme, jsou drazby, kde je finalni cena i nad trzni, ale ve vetsine pripadu spadne nemovitost do druheho kola a tim padem pada i vyvolavaci cena z 2/3 na 1/2. Koupit takovou nemovitost je i trosicku o stesti, ale vim, ze se to v hodne pripadech povede. Dale autor pise o tom, ze se nejaka drazba schova - to je naprosty nesmysl, drazba jako takova musi byt vyhlasena verejne a zobrazena i na portaldrazeb.cz, takze se zadna schovat ani nemuze. Stejne tak "zbavit" se puvodniho vlastnika neni az tak slozite, jak to vypada. Staci naplanovat rekonstrukci ci zatepleni, vymlatit vsechny okna a on jeste rad odtahne jinam :-)O vypalnem na drazbach se nema smysl ani zminovat, protoze to je dvojnasobny nesmysl. Sponovani ceny muze fungovat maximalne u drazby moviteho majetku, kde neni treba skladat predem drazebni jistotu. Uz vidim spekulanta, jak slozi jistotu 300 tisic, ucini vyssi podani a potom musi bud doplatit celou cenu nebo o jistotu prichazi. Z vyse uvedeneho mi pripada, ze autor clanku sel jednou na nejakou drazbu, kde se navic drazil tak maximalne kancelarsky stul s zidli a z toho vyvozuje zavery pro drazby nemovitosti.

+58
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

24. 5. 2019 14:05 | Enrik

Já zažil ,že exekutorský mafián nějaké Havlice draží pořád dokola a pak zjišťuje že ďělá procesní chyby a proběhlé dražby ruší!!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 1. 2019 23:22 | Pořadatel dražeb

Určitě je důležité si prostudovat dražební vyhlášku, je rozdíl mezi dražbou pořádanou exekutorem nebo dobrovolnou dražbou od insolvenčního správce.Spustili jsme web www.drazby.cz, kde najdete spoustu inforamcí o dražbách, které se jinde nedozvíte.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2016 11:16 | Dražitel

K článku bych rád řekl pár následujících věcí:
Článek je starý a na svou dobu dle mého poskytuje ceklem zavádějící informace. Dražeb jsem se dlouhodobě účastnil v letech 2011 až 2014 jako klasický překupník. Mohu říct že v době z níž článek je, to byl skutečně dobrý byznis a nebylo výjimkou, že pokud člověk dobře vybral, pak mohl vydělat na jedné nemovitosti statisíce. JENŽE...
Dnes už je doba jiná, já pozoroval celkem dlouhodobě zhoršující se trend kolem let 2013 a 2014, kdy jsem své angažmá ukončil. Čím dál častěji se totiž stávalo, že člověk objížděl jednu nemovitost za druhou a nakonec nevydražil nic, protože zájemců bylo příliš a ceny se šplhaly vysoko. Kromě toho samozřejmě tu a tam se nezadaří, předchozí majitel je s prominutím hovado, které stěhujete půl roku, a z relativně zachovalého vybavení domu udělá špinavou kůlničku na dříví...
Můj názor je ten, že dnes se samozřejmě dá také najít nemovitost za dobrou cenu, ale je to zatraceně těžké a náklady na neustále objíždění prohlídek a další rizika spojená s obchodem už za to spíše nestojí
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 7. 2015 20:13 | Lenka

Dobrý den. Také se během dvou týdnů chystáme koupit dům v dražbě,jeho majitelé se už odstěhovali, v domě zůstal jen jejich syn asi s přítelkyní a 4 dětmi. Také jsem zvědavá, jestli s pánem a jeho vystěhováním budou problémy, zřejmě si myslí, že když má 4 malé děti, může být v klidu, že je nikdo na ulici nevyhodí. Je lehčí dostat pryč jednoho člověka než celou rodinu s malými dětmi, nebo je to jedno - je to vše stejně těžké ? Děkuji
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2015 15:20 | Nina

Zdravím. Chtěla bych se zeptat jak je to s nájemní smlouvou po dražbě. Je stále platná pro stávajícího nájemce a ten co vydražil ji musí dodržet? Nebo nájemní smlouva s dražbou padá a nájem lze vypovědět? Týká se zemědělských pozemků. Nebo je možnost aktualizace smlouvy? Děkuji za odpovědi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 3. 2015 23:27 | Lenka

Zdravím máte prosím zkušenosti s nákupem domu v dražbě a hypotékou dohromady? Bojíme se, že nám nepřijdou peníze včas, když dražbu vyhrajeme. Jak to prosím řešit? je na to nějaká extra půjčka nebo co jiného? Díky předem...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 7. 2014 13:41 | Erik Procházka

Dobrý den, podařilo se vám situaci nějak vyřešit?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2014 10:54 | Petra

Dobrý den, lze koupit nemovitost po dvou neúspěšných dražbách přímo, nebo se musí dražba opakovat potřetí? A pokud se opakuje, je cena 50% odhadní ceny jako ve druhé dražbě, nebo klesá? Dekuji
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2014 20:25 | Lenka

Prosím nevím kam se obrátit o pomocnou radu můj syn s manželkou a 2 dětmi si koupili přes Realitku dům 1 800 000.Realitce složil 50 000 v březnu prodávajícím pak vyplatil čásku nemovitosti.Když se tam nastěhovali udělali si přepis atd co k tomu patří.Vše se zdálo být v pořádku dokud mu nepřišel dopis že nemovitost byla zabraná na dluhy prodávajícího takže dům není vlastně jejich.Jakto že o tom Realitka která prodávala nemovitost nevěděla a moje děti dali dům do krásy tak jak si to vždy přáli.Nechápu to jak o tom nikdo nevěděl i na Katastru mu ho bez problému přepsali jsme z toho opravdu špatní.Děkuji za radu zdraví LENKA :-(
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 11. 2012 22:15 | Mira

Na zacatek - jiz tretim rokem pri zamestnani podnikam s kamarady - v drazbach vykupujeme nemovitosti a nasledne je prodavame. Prumerna ziskovost vlozenych penez je okolo 30% .... ovsem ma to sva rizika a uskali, nicme kdyz myslite a overujete, da se to ustat. Za 20 nemovitosti jsme nechavali soudne vystehovat puvodniho majitele jen jednou .. tento clanek mi prijde jako "antidrazebni" .. . z meho pohledu jen dobre, at se nam do toho "amateri" nepletou :-).
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 12. 2011 11:52 | František Sousedík

Považuji za důležité sdělit čtenářům, že podle zákona o veřejných dražbách nelze většinu dražeb provést. Přičemž nedobrovolnou dražbu nelze provést žádnou. Zákon obsahuje postup a povinnosti, které nelze v mě známém reálném světě splnit. Něco jako když máte do litrové láhve dostat tři litry vody. Co se bude dít až někdo navrhne zrušení zákona od počátku? Dříve nebo později se to stane. "Vydražitel" bude nejspíše překvapen, že původní vlastnictví bude obnoveno. Podrobněji viz www.ppssb.wz.cz nebo samotné znění zákona. František Sousedík
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 11. 2011 10:53 | S474N

Je videt, ze autor realne videl drazby maximalne z hodne rychle jedouciho vlaku. Vetsina informaci v clanku je tak smotana dohromady, ze ve finale akorat muze pripadne zajemce o drazby odradit (ze by zamer, aby zbylo vice nemovitosti pro Remax?). Samozrejme, jsou drazby, kde je finalni cena i nad trzni, ale ve vetsine pripadu spadne nemovitost do druheho kola a tim padem pada i vyvolavaci cena z 2/3 na 1/2. Koupit takovou nemovitost je i trosicku o stesti, ale vim, ze se to v hodne pripadech povede. Dale autor pise o tom, ze se nejaka drazba schova - to je naprosty nesmysl, drazba jako takova musi byt vyhlasena verejne a zobrazena i na portaldrazeb.cz, takze se zadna schovat ani nemuze. Stejne tak "zbavit" se puvodniho vlastnika neni az tak slozite, jak to vypada. Staci naplanovat rekonstrukci ci zatepleni, vymlatit vsechny okna a on jeste rad odtahne jinam :-)O vypalnem na drazbach se nema smysl ani zminovat, protoze to je dvojnasobny nesmysl. Sponovani ceny muze fungovat maximalne u drazby moviteho majetku, kde neni treba skladat predem drazebni jistotu. Uz vidim spekulanta, jak slozi jistotu 300 tisic, ucini vyssi podani a potom musi bud doplatit celou cenu nebo o jistotu prichazi. Z vyse uvedeneho mi pripada, ze autor clanku sel jednou na nejakou drazbu, kde se navic drazil tak maximalne kancelarsky stul s zidli a z toho vyvozuje zavery pro drazby nemovitosti.
+58
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 9. 2011 8:39 | expet na krize

V poslední době si všímám, že se ve velkém rozmáhá zhacení první dražby ze strany dražebníka anebo neudělení příklepu. Důvody jsou čím dál vynalézavější. Od závadného doručování až po neskončené předcházející řízení, které nejsou ukončeny pravomocně, ale přesto se draží.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Němec

právník a mediátor

Alexandr Vondra

politik

Petr Němec
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Alexandr Vondra
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services