Diskuze - Exekuce majetku: co vám exekutor nesmí zabavit

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 154 komentářů)

22. 10. 2011 12:19 | tomas

dobrý den bydlím u matky té hrozí exekuce mám u ní bydliště a svůj majetek mohou mi ho vzít
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2011 19:28 | Vlasta

Dobrý den,dnes byl u mého syna exekutor a bez přítomnosti majitele bytu odvrtal zámek a odvezl elektroniku a počítač.Syn má již dva roky dlužnou částku uhrazenou.Chci se zeptat jestli může takto exekutor postupovat a jestli má být u zabavování majetku přítomná městská nebo státní policie.Otec syna který je majitel bytu se vrátil domů a exekutor ho vyhodil z bytu a nechtěl ho pustit dovnitř.Je tento postup správný?Děkuji za odpovědˇ.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 6. 2011 15:39 | Martin Vlnas

Hezký den, dotaz prosím vložte přímo do příslušné poradny, kde Vám jej naši odborníci rádi zodpoví. Díky moc. Martin Vlnas
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 3. 2011 9:50 | Ivana

Mám dotaz u kamarádky bal exekutor a polepil jí vše i 10let starou lednici a ihned si odnesl z PC hard disk na kterém měla fotky a vlastně veškeré soukromé informace.Hard disk ani nesformátoval tak si myslím že jde určitě o porušení soukromých dat a je to proti morální.Jinak zabavení lednice mi z důvodů hygieny a pravděpodobné vzniku a nákaze např.Salmoneosou nepřijde taky normální.Můj názor je, že exekuce u nás je v rozporu s ústavou.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2011 10:34

nejsem fundovanej vám radit,ale můj pocit pokud jste sami nepodali informaci exekutorovi o přeposlaní peněz na synův účet,jak je možné že podal pracovník na přepážce tu to informaci exekutorovi v rozporu s ochranou informací klienta s vyjímkou soudního povolení.Podle mě pokud neměl doklad od soudu o exekuci na příjem platu a obecně právo na zjištění údajů o finanční situaci (informace od banky) postupoval v rozporu s postupy.Musíte zjistit rozsudek soudu o exekuci případně se ohradit na jednání.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 3. 2011 10:38 | jana

prosím oradu. manželova mzda byla zaslána synovi na účet a exekutor dle zjištění v bance na pobočce sdělil,že nemůže syn vybrat ani korunu manžel neuhradí nájem služby a nemáme ani na jídlo. když jsme exekutora informovali nepodal žádnou zprávu.přitom účtárna sráží ze mzdy 9000 a zbytek mu mělo přijít na účet 8000 a nevybrána ani koruna. celý měsíc bez jídla nezaplacené služby za byt ponese ve svém svědomí exekutor. na dluh chodit do obchodu nehodláme.a půjčovat nemám důvod.tyto peníze z těch jsme měli zaplatit výdaje za byt takže se půjdeme pást a pan Doležal aťsemá.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2010 3:09 | choice

Ahoj
To je Mrs.Happy john úvěru Company, nabízím úvěr pro jednotlivce, kteří se zoufale potřebují úvěr všech kind.I poskytovat legitimní službu, která někdy, že je opravdu zájem ucházet se o rychlé loan.If máte zájem laskavě vyplnit žádosti o úvěr níže uvedeného formuláře: Vážení čtenáři, byste měli vzít na vědomí, že tato nabídka je pro vážné smýšlející jednotlivce, firmy a companies.Do nenechají tuto příležitost projít si by.Get vašeho úvěru řešit své finanční problémy. Já nabízím vám všem, aby podle mého nejlepšího vědomí a k Vaší spokojenosti v pořádku,
1) jména a příjmení 2) Stát: 3) adresa: 4) Stát: 5) Sex: 6) Věk: 7) Stav: 8) Zaměstnání: 9) Telefonní číslo: 10) Měsíční příjem: 11) Další z Kin: 12) Půjčka potřebné částky: 13) Půjčka Doba trvání: 14) Účel úvěru:
Všimněte si, že jste k vyplnění formuláře žádosti s uvedením správného údaje o své vlastní tak, že úvěr bude snadno pro vás dostat na time.Thanks a Bůh žehnej vám všem. Mrs.Happy John. Email: mrshappyjohn.loanlender@gmail. com
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2010 15:54 | JOBEIVAN

Prosím Vás,odpovězte mi někdo na můj dotaz: Kolik mi může měsíčně strhávat exekutorka z mého starobního důchodu 12.291,-Kč?Moje manželka je rovněž ve starobním důchodu.Nezaopatřené děti nemám.Dluhy se netýkají orgánů státní správy ani vyživovací povinnosti. Děkuji za odpověď!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2009 11:30 | Petra

Mam dotaz,hrozi mi exekuce ale na trvalem bydlisti nebydlim chodi mi jen posta na postu do boxu a momentalne bydlim v podnajmu stim ze vybaveni bytu mam pujcene od bratra co musim udelat aby exekutor nezabavil jeho veci ktere mi zapujcil.dekuji
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 10. 2009 10:21 | jana jurackova

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat mohu podat na exmanžela exekuci,že řádně a včas neplatí peníze z vypořádání majetku.Soud mu již podruhé přidělil společný byt který jsme měli v OV.Před 5-ti jsme měli první soud do dnešního dne platil nepravidelně jeden rok neplatil vůbec.Obrátila jsem se opět na právníka,který si účtoval nehoráznou částku ale soud opět přiznal byt do výlučného vlastictví exmanželovi který pobírá již několik let sociální dávky.Soud mu určil platit měsíčně částku 5OOOkč přitom od státu dostává pouze 4100 .Nerozumím tomuto rozhodnutí,ale dalšího právníka si dovolit nemohu protože ten první si vzal částku 56000.Na druhého právníka již nemám,Mohu v případě neplnění povinností podat na exmanžela exekuci na majetek? Mockrát děkuji za vaši odpověd předem děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2009 21:27 | Lanita

Dobrý den chtěla bych se zeptat:Z trvaleho bydliště jsem se přestěhovala a jelikož veškerá korespondence mi zdrejmně chodí na adresu trvalého bydliště tak sem neměla šanci dostat nakou vyzvu k zaplaceni pohledavky,pohledavku jsem nela jak platit jelikoz jsem prisla o zamestnani a nemam ani vystavenou socialni podporu,ziju u svych rodicu a nedavno jsem obdrzela telefon,ktery byl od exekutora ktery mi zdelil 2 dny pred koncem mesice ze jakmile nezaplatim do konce mesice 13000 tak mi bude castka ztrojnasobena a bude mi zabaven majetek...chtela bych se tedy zeptat jestli ma na toto pravo a prvo na to zabavit majetek mym rodicum kdyz na teto adrese nejsem prihlasena...predem dekuji
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 8. 2009 10:10 | Eva

Prosím,můžete poradit jak postupovat v případě,kdy advokátka neoznámila soudu ještě před vydáním usnesení,že obdržela požadovanou platbu a nechala dojít na exekuci/exekutor její manžel/ a já jsem se vše dozvěděla ,až když mě oslovila realitní kancelář s tím,že odkoupí můj dům.Upozoňuji,že požadovaná platba činila 28400 Kč a obstaven byl:rodinný dům/návrh na dražbu domu/,penzijní pojištění,stavební spoření a veškeré účty. Usnesení jsem obdržela od exekutora až po zjištění pravdy na katastru .Po mém doložení zaplacené platby,exekutor vše začal rušit.Způsobil mě neprávem mnoho problémů.Může vůbec takto postupovat.eva
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 8. 2009 21:59 | tomas balcarek

nevim jak zakrocit exekutor mi vzal i postel a to si nemuze dovolit vite nekdo jak se branit ale tak aby dyl poradne potrestan diky tbacil tel 603310181
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 7. 2009 10:48 | Lenka

Exekutor ti určitě nechal nějaký papír kde je nějaké číslo jednací soudu nebo někoho kdo ten příkaz vydal. Začala bych osobním kontaktem soudu a žádala vysvětlení situace. Pokud budeš s kým koliv komunikovalt písemně tak to posílej jedině doporučeně. Jinak pozor už platí že všechny zásilky poslané do tvého trvalého bydliště jsou brané jako převzaté ikdyž si je nevyzvedneš!!! Vyjímky jsou pouze v tom případě že prokážeš že si tou dobou byla na dovolené nebo hospitalizovaná v nemocnici.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 7. 2009 10:41 | Lenka

Pokud máš paragony od věcí které jsi koupila tak by ti to vzít neměli, jinak je to podobný případ jako jsem psala já. Trvalý pobyt tam přítel nemá a exekutor chce zabavit co najde. Jinak se obávám že na ten tvůj účet sáhnout můžou. Kamarádce takhle odstavili účet za bývalého a nikoho nezajímalo že není z čeho platit nájem a jidlo. Trvalo dva měsíce než ji nechali na účtě přístup aspon k životnímu minimu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 7. 2009 10:30 | Lenka

Kamarád má exekuci na plat i na majetek ale žádný majetek nemá. Momentálně bydlí u kamaráda a navštívil ho exekutor s tím že pokud mu nepodepíše papíry tak příště přijde a vezme si věci z bytu kamaráda. Je to vůbec možné? Když je tam vlastně na návštěvě než si něco k bydlení najde tak přece nemůže exekutor zabavit cizí věci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 6. 2009 10:43 | Tereza

Dobrý den. Mám jeden docela velký problém. Netýká se vlastně tak mě, jako mého přítele. Nedávno se rozvedl a teď žije se mnou v pronajatém bytě, ani jeden tam nemáme trvalé bydliště. Přítel ho má stále u své ex. Prakticky všechno, co tam je, jsem pořizovala já za své peníze. Jeho výplata také chodí na můj účet. A teď k tomu problému : se svojí exmanželkou si kdysi vzali nějakou půjčku, kterou nespláceli. Měla to splácet jeho ex, ale nečinila tak a tvrdí, že jí ani žádné upomínky z banky nechodili, jedná se o LBBW. Nakonec se ten dluh vyšplhal na cca 170 000 a nedávno příteli přišel dopis, že tento dluh musí zaplatit do 1 týdne, jinak tuto pohledávku podstoupí exekuci. Již před pár měsíci žádali dopisem o nový splátkový kalendář, ale nebylo jim vyhověno. Teď se samozřejmě trápí tím, jak to bude moci zaplatit...ani jeden z nich nemá nic naspořeno. Oba se hlavně bojíme možné exekuce...jeho ex má v osobním vlastnictví byt, ale ten chce darovat nebo prodat své matce, aby jí ho exekutor nemohl zabavit. Byt má hodnotu vyšší než je požadovaná částka. A nakonec k mým otázkám : může exekutor zabavit moje věci ? dát exekuci, sice je to přítelův plat, na můj účet, když byl již před pár lety vytvořen na mé jméno? mohou i přesto zabavit ten byt a bude kdyžtak můj přítel ještě něco platit? a co se stane, když nezaplatí, popř. když exekutor nebude mít co zabavit? děkuji moc za rady....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2009 18:04 | dANA

tO SE BOHUŽEL LEHCE ŘEKNE, HŮŘ PROVEDE.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 6. 2009 17:59 | Dana

Tak mám něco podobného.Jenže exekuci mám na 167tisíc, z toho mám za měsíc a půl splaceno 20tisíc.Každý měsíc na zastavený účet chodí 3tisíce.Mám dvě děti, jsem samoživitelka, musím platit nájem a dětem školu, na to mi zůstává kolem 8 tisíc.Dne smi exekutor volal, že pokud do pátka neseženu zbylou dlužnou částku, tak přitvrdí.Veškerou elektroniku v bytě již oblepil.Vůbec tedy nevím v čem chce přitvrdit.Začínám se bát toho, že to dopadne tak, že ukončím svůj život.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2009 0:39 | vosmikova jaroslava

Dobry den poradte mi,dnes jsem telefonicky mluvila s exekutorem panem judr ivo mazal o probihajici exekuci na majete.chce po mne zaplatit do patku 30 00 kc ,a nedase snim mluvit.jsem matka dvou malich deti a muj prijem cini 9200 a stoho platim 5000 naajem+ sluzby aa dalsi 2 exekuce dopraiho podniku .s tehle exekuce jsem neobdrzela zadne papiry a nebylo mi ani nic sdelono exekutorem jeno to ze jeto s banky u ktere jsem ani nemela ucet opravdu nevi co to je. nakone stejne nemam nejake prepichove vybaveni domacnosti vesmes mam vse pres inzeraty zminovani exekutor mi na to odpovedel velice drzimy slovy ze ho to nezajima ze mi vybily celi byt do posledniho hrnicku a ze se mmi postara o umisteni deti do domova ne ni tohle trochu moc,nedoslo tady k vydirani nebo k vytvareni natlaku nevim co mam delat a nakoho se obratit.at si klidne odnese majetek ale procmi vohrozuje s mimi detmy.prosim o jakoukoliv radu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Brůna

podnikatel, Husky

Jaroslav Pajonk

podnikatel, Centr Group

Petr Brůna
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Jaroslav Pajonk
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services