Diskuze - Exekuce majetku: co vám exekutor nesmí zabavit

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 154 komentářů)

13. 1. 2013 20:52 | Luca Witto

POKUD CHCETE NĚKOMU POMOCI S BYDLENÍM U VÁS DOMA A NEBO V RODINNÉM DOMKU,JE DOBRÉ TÉTO OSOBĚ VYHOTOVIT NÁJEMNÍ SMLOUVU I KDYŽ JE TO ČLEN RODINY A V TÉTO SMLOUVĚ UVÉST, ŽE TATO OSOBA NIC NEVLASTNÍ A NEMÁ MAJETKOVÝ VSTAH K NOVÉMU BYDLENÍ.OZNAČIT MÍSTNOST,KDE TENTO ČLOVĚK BUDE BYDLET A POUŽÍVÁ MOVITÉ VYBAVENÍ,KTERÉ MU SEPÍŠETE,JAKO K POUŽÍVÁNÍ. ,ZA TUTO SLUŽBU VÁM BUDE PLATIT NÁJEM VÁMI ZVOLENÝ.kAŽDÝ MĚSÍC VYSTAVÍTE VÝDAJOVÝ A PŘÍJMOVÝ DOKLAD O ČÁSTCE TŘEBA 600,.KČ A MUSÍTE TOTO DÁVAT DO DAŇOVÉHO PŘIZNÁNÍ,JAKO PŘÍJEM Z OBYVATELSTVA.TOTO JE DOBRÉ VYPRACOVAT U PRÁVNÍKA ZAREGISTROVAT.JE TO OBDOBNÉ JAKO MÍT TRVALÝ POBYT NA UBYTOVNĚ A NEBO V HOTELU,KDE VÁM NIC NEPATŘÍ A TUDÍŽ EXEKUTOR NEMŮŽE ODVÉST VĚCI, KTERÉ VÁM NEPATŘÍ.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2013 11:52 | Lukas p

Tak to je dobrý. Vzal jsem domů člena rodiny, kterému chci pomoci dostat se zpět do života. To mi jako exekutor může vlízt do rodinného domu. On tady nemá trvalé bydliště. Myslel jsem, že jako majitel domu si mohu pozvat koho chci, co je komu do toho. Postavil jsem si sám barák, vše řádně splatil, nemám žádné závazky. Nechápu to. Je to můj dům, můj majetek. Mohu si vzít do domu koho chci, byť dlužníka. A mě se tady může vrtat nějaký exekutor v majetku. To je porušování svobody.Nikoho nechci chránit, ale takhle nikdo druhou šanci nedostane. To že mi někdo diktuje co můžu ve svém baráku považuji za nedemokratické.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2012 12:38 | Tomas

Ahoj,no pračku ani ledničku Vám vzít nemohou viz.file:///C:/Documents%20and %20Settings/Tomas/Plocha/Exeku ce%20majetku%20%20co%20v%C3%A1 m%20exekutor%20nesm%C3%AD%20za bavit%20-%20Pen%C3%ADze.cz.htm
s pozdravem Tomas
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 10. 2012 10:34 | Vlasta

Dobrý den,
manžel dostal invalidní důchod. Na tu mu byla uvalena exekuce. Po nějaké době na jeho důchod uvalili druhou ale ta se mu zatím nestrhává jelikož jeho příjem není tak vysoký. Prý je v pořadí a začne se strhávat až mu skončí jedna. Jelikož nejsme rodina, která žije ráda v dluzích volali jsme panu exekutorovi, aby nám vystavil splátkový kalendář a my ji splatíme sami. Tam nás odpálila nějaká jeho asistentka, že to má zaplatit najednou, když to nemůžou strhávat jinak si jednou pro jeho majetek. chci se zeptat, když je tato exekuce v pořadí je možné aby exekutor zabavil majetek??? Vybavení bytu je majitelky tohoto bytu a je zapsáno i v nájemní smlouvě. Můžete mi prosím napsat zda může exekutor vzít i toto vybavení, když nejsme jeho vlastníky????? Moc děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 10. 2012 11:21 | hanakarla

mam exekuci platim ji jak muzu i z matersky.chteli po me splatky 2000 mesicne rekla jsem ze to dat z matersky nemuzu ale diky jejich vyhrozovani ze mi vezmou pracku i lednicku coz tyto veci doet potrebuji mam ani ne dvoleteho syna.a tak jsem jim dala 5000 hned a poslala jsem jeste z matersky 1000 uz tady byli zase ze chteli 2000 ale o tom ze jsem jim dela 5000 kdyz tady byli poprve o tom nejak zapomeli mluvit.nenavidim takove lidi to jsou lidi bez srdce.a to ani jedna z tech veci neni moje neco mam v pronajemni smlouve a neco je pritelovo prvniho synovo kterej se k nam kvuli praci nastehoval a lednici ma pritel na splatky.az to seberou tak nevim kam dam malimu jidlo cipky na horecku prasky jeste polykat neumi.a pret budu jak za valky v ruce nemuzu si koupit ani valchu i tu by byli schopni mi vzit.ze neberou majetky tem nahore ty maj taky exekuci dost tem to nechaj ty muzou hrabat dal ale nam obycejnym lidem ktery mej jen to aby jeko lidi zili tak i to jim vezmou na tech se budou hojit?to nejsou lidi i ty opice se k sobe dokazou chovat lip
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 8. 2012 13:36 | barborka

Dotaz má pan Kalousek přehled jak odvádějí exekutoři daně?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 7. 2012 20:09 | EL

Dobrý den jsem na mateřské dovolené mám příjem jen 9000,kč a ztoho platím 5000kč byt.Za pár měsíců mě mateřská končí,mám několik splátek po 100kč a taky i 500kč,splácím protože se bojím že mě příjdou exekutoři domů a ne jeden a poberou mě pračku televizy,poraďte mě co stím mám dělat.Nebudu moci už dlouho tohle splácet aspoň po částech.Děkuji za odpověď
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2012 18:26 | Jiricek

Ja volim take komunisty!!!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2012 0:27 | Renata

Chci se zeptat jestli exekutor muže zabavit sedací soupravu i konferenční stolek.Dík za odpověd.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 5. 2012 2:44 | Spravedlnost

Exekuce v tomto Státě nemá vůbec co dělat! Stát který okrádá svou Asociální Reformou tisíce rodin ! a ještě schvaluje KATY EXEKUTORY jednoho dne zapláče.Až se konečně místo 120 000 zvedne 500 000 - 1000000 lidí a půjde vykopat ty smrady kteří tuto žebrotu ve Státě nastavili ! 20 let kradli a po 20 letech kradou dál. Volím Komunisty !
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2012 10:17 | Vaněk Pavel

Tady v tom státě si lotři dělají cochtějí za pomoci justice. Dokavaď se lidé nesjednotí a nevemou hole místo klíčů,tak tady bude pořád bordel.A co se týče exekutorů,sou to bezcharakterní ksindlové a měli by dostávat za vyučenou,jen jak vlezou mezi dveře.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2012 11:25 | Zuzana

zuzinapolaskova@seznam.czMam dotaz chtěla jsem se zeptat obavy z exekuce synovi je 21 let nic nema je trvale přihlašeny v mem domně je možne když by mněl exekuci mužou zastavim muj dum či majetek podotykam syn nic nema jen trvaly pobyt Děkuji za odpověd
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2012 0:33 | Mgr. Pavel Zemach

Musel jsem zaplatit exekuci za něco, co jsem již nedlužil "Panu exekutorovi" Jarošovi, Chrudim. Krom jiného, že jsem tam musel 2x jet z Brna,byli arogantní a ani jednou mne neumožnili se osobně setkat s "panem" exekutorem",což považuji za diskriminaci a protiprávní jednání. Mgr.Pavel Zemach
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 2. 2012 17:10 | Petr

Nemáte se jak bránit. Exekutor je v Česku právně nepostižitelný. Činnost exekutorů úspěšně kryje exekutorská komora, za pomocí Exekučního řádu a zneužíváním Občanského soudního řádu. Jejich přehmaty bagatelizují a případné kárné žaloby protekčně maří (znám exekutory kteří mají na krku kárných žalob pět a stejně to nic neznamená svoji činnost vesele provádí dál). Vtrhnou vám do bytu (nejlépe když nejste doma - to mohou legálně v klidu zničit dveře a vloupat se vám do bytu)kde sepíšou všechen majetek co má nějakou cenu (včetně snubního prstenu který podle zákona sebrat nesmí) a nejlépe zpeněžitelné kusy vezmou ihned s sebou a tyto ihned prodají za směšnou cenu. Vy máte možnost podat návrh na vyloučení věcí z exekuce přímo k rukám exekutora - toto se nedoporučuje, protože se vám exekutor stejně vysměje. Podáte tedy vylučovací žalobu k soudu - důkazní břemeno je na vás - tzn. musíte mít veškeré doklady k věcem které exekutor sepsal. Pokud máte štěstí, že máte doklady od těchto věcí, je velká šance, že soud po třech letech vyhrajete. Nicméně vyhráno ještě nemáte - exekutor dobrovolně zabavené věci nevydá - musíte podat opět žalobu na vydání věci. Exekutor vám pak po nějakém čase výtěžek v Kč (všechny vaše drahší věci jako třeba zlato, obrazy, lepší televizi již pod cenou prodal)s prodeje exekuovaných věcí pošle, je zbytečné se radovat - jedná se většinou o směšné částky (tak 15% skutečné hodnoty uloupených věcí). Exekutor ze zákona nesmí uvést věci do stavu před exekucí. V případě, že vás náhodou zastihne v bytě, a exekuce je opravdu na vašeho bývalého manžela, máte smůlu a pustit ho musíte - podle zákona jste totiž povinná (dlužník) vy. V tomto případě nemá smysl se ohánět doklady na věci které exekutor zabavuje, protože ze zákona není povinen ani oprávněn zkoumat čí to vlastně majetek vlastně zabavuje. Platí tedy to co jsem napsal výše. Je potřeba se obracet na naše zákonodárce, tito jim umožnili beztrestně krást.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 2. 2012 16:44 | Lucka

v exekutorských směrnicích je psané, že ledničku lze zabavit, pokud není v domácnosti nemocný člověk, který potřebuje ledničku na skladování léků a pračku zabavují v případě, že nejsou v domácnosti malé děti.
-19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 2. 2012 17:31 | patras

dobrý den. měl jsem doma exekutora a on mi olipil pračku,ledničku a mikrovlnku,tyto věci nejsou moje,mám je pronajaté spolu s domem a vepsané v nájemní smlouvě,ale nechci majitele nijak vystrašit. mám doma 8 měsíční mimčo a 4 letou holku. můžete mi prosím poradit?. děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2012 5:15 | Stanislav Šich

Mám syna stejného jména, kdysi si nějaký dloužek udělal. Bydlí jinde a už prý nic nedluží. Červík v hlavě mi však stále hlodá. Ale jak tak hledám v legislativě, nikde není psáno, že mi exekutor může vlézt (dokonce bez mé přítomnosti) do bytu. Naopak musí jednat dle Ústavy ČR. Policie může dle zák. o Policii ČR pomoci exekutorovi pouze v případě, že mu hrozí újma na zdraví. Jinak samozřejmě můžou do bytu s povolením k domovní prohlídce, nebo mají podezření z něčeho. Tedy pokud by přišel exekutor, který by neměl exekuční příkaz vůči mně, nemá mi co lézt do bytu i kdyby s ním byl policajt. Asi bych se zapřel do futer, až by do mě exekutor strčil, tak bych požádal toho policajta o pomoc proti osobě, která mi ohrožuje při obraně mých práv daných ústavou. Protože máme Listinu práv a svobod zakotvenu v ústavě, je povinností všech ji dodržovat, exekutoři tuto povinnost mají navíc uvedenu v exekutorském řádu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 1. 2012 18:25

Může si dovolit tak vyhrožovat, co by nemohl! Jít k rodičům zabavovat ale právo nemá. Co dělat preventivně? Zjistit jméno a stěžovat si na Exekutorskou komoru. Co dělat kdyby vážně přišel? Nikam ho nepouštět, zavolat policii, zavolat sousedy, aby dělali svědky, fotit, filmovat. Udat policii, podat trestní oznámení, naprášit na Exekutorskou komoru. A majznout holí (když se policie a svědci nebudou dívat).
Mladého vydědit, ne ale kvůli exekutorům.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 12. 2011 22:50 | ANDREA PECHALOVA

DOBRY DEN,CHTELA BYCH SE ZEPTAT,JESTLI MUZE PRIJIT EXEKUTOR K MYM RODICUM A ZABAVIT JIM MAJETEK,PROTOZE MUJ BRATR NADELAL SPOUSTU DLUHU?JIZ DELSI DOBU S NIMI NEZIJE A MA JINE TRVALE BYDLISTE,KDE VSAK EXEKUTOR NEMA CO ZABAVOVAT.A PROTO MU BYLO RECENO ZE PUJDE K RODICUM!JE TO MOZNE,ABY JIM PRISEL ZABAVIT MAJETEK,KTERY MEMU BRATROVI NIKDY NEPATRIL?A POPRIPADE,MOHL SI DOVOLIT TAKTO VYHROZOVAT?JAK SE BRANIT V PRIPADE,ZE BY TAM EXEKUTOR PRISEL?POMUZE,KDYZ HO VYDEDI?DEKUJI MOC ZA VASI ODPOVED ANDREA PECHALOVA
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 11. 2011 8:29 | Soňa Steinerová

Dobrý den, z předchozího manželství mam z části i díky bývalému manželovi exekuci,bývalý manžel se splácení vyhýbá.Já jsem na mateřský,staráme se s nynějším manželem o 3 děti a ve schránce jsem našla vzkaz od exekutora že mam do 2 dnů uhradit 77 000 kč jinak nám zabaví věci v bytě.Byt je manžela a veškerý vybavení bytu také,byt vlastnil už 11 let před svatbou.Navrhla jsem exekutorovi splátky a on se mi vysmál,že mám jediný právo a to zaplatit dlužnou částku,že ho nezajímá kde na to vezmu,ať si vezmu třeba hypotéku.Že jinak zabaví vše v bytě i když to prokazatelně není moje.Mam možnost se bránit?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Tykač

podnikatel, Czech Coal

Libor Malý

podnikatel, zakladatel Jobs.cz

Pavel Tykač
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Libor Malý
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services