Diskuze - Když je pánem vaší domácnosti exekutor... a ani ne

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 132 komentářů)

4. 8. 2006 9:24

Vážená paní,v tomto státě spravedlnost opravdu neexistuje,soudci a exekutoři zvlášť si zde dělají co chtějí,můžete se do nekonečna odvolávat a nikoho to nezajímá....a to,že nemáte co jíst je nezajímá už vůbec,protože oni nemají starosti typu koupím 1 nebo 2 rohlíky....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 7. 2006 16:26

Vážená přispěvatelko, exekutoři rozhodně nemají žádné tučné příjmy (na rozdíl od advokátů a notářů), protože moho účtovat odměnu pouze procentní sazbou za to, co vymohou. Když Vám advokát prohraje spor nebo notář špatně sepíše veřejnou listinu a vy třeba kvůli tomu spadnete do exekuce, tak mu za jeho "práci" musíte tučně zaplatit, namísto, aby byl pouze nakopán kamsi... .
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 7. 2006 16:23

Vážená paní, je třeba si uvědomit, že exekuci na Váš majetek nařizuje výhradně soud a nikoliv žádný exekutor, který je soudem pouze pověřen, aby ji provedl. Proti usnesení soudu o nařízení exekuce je přípustné odvolání ke krajskému soudu, eventuelně dovolání k nejvyššímu soudu ČR a k Ústavnímu soudu ČR. Teprve po využití všech těchto možností se můžete obracet do Strasbourgu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 7. 2006 15:30 | Jana

Pepo, samozřejmě že je na to zvláštní zákon. Dluh vůči zdravotní pojišťovně je závazkem veřejnoprávním, na ten se občanské právo vůbec nepoužije.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 7. 2006 15:16 | odemne

Zdravotni pojistovna nemuze vymahat dluh za 8 let dozadu, když se majetkové nároky promlčují po třech létech, podle občanského zákoníku. Leda že by na to pojišťovna měla nějaký specielní zákon, což je možné.
Pepa z depa
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 7. 2006 10:49

Můžete se přijet podívat.Abych to utáhla musela jsem to vydržet.Takže klidně zajeďte uvidíte trosku,která z toho onemocněla a ztratila práci.Ve stohu spát nemohu mám dvě nezletilé školou povinné děti,ale momentálně po všech peripetiích se tam s nimi budu muset uchýlit.Nemám totiž na zaplacení dlužného nájemného což činí 46000,které mi naskočilo díky mé nezaměstnanosti a onemocnění.Takže takhle se s Vámi zamete ač jste byl vždy řádný občan této společnosti.A promiňte já se mezi ně řadila.Jinak se to reaguje kdo tohle nezažije a věřte že jinak na to pohlíží člověk, kterému se něco podobného přihodí.Když to nezažijete a nevíte co to obnáší tak se k tomu raději nevyjadřujte.Věřte že to je velmi bolestivé,když vidíte jak se Vám vše bortí pod nohama a Vy jste bezmocný.Přeji hodně štěstí!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 7. 2006 10:36

Věřte že v tomto státě spravedlnost neexistuje.Všechny neplatiče,kteří se do této situace dostali a ne svoji vinou,ale příkladně ztrátou zaměstnání a tím i veškerých příjmů hazí naše vzácná exekutorská komora do jednoho pytle.Postup:Neplatíš nezajímá nás proč máš děti nemáš děti,zavinila jsi to nebo jen částečně proč se to stalo atd,atd nikoho nezajímá.Jedou si dle svých směrnic a buď nemáš tak vezmou vše a ty skončíš s dětma na ulici,nebo máš tak zaplatíš a oni z toho mají tučné příjmy.To je vzácný příklad jak dostat sociálně slabší občany,kteří se dostanou podobným způsobem do problému pod most mezi bezdomovce.Já zkoušela psát a prosit o odklad splátek všem ,před nikým jsem se neschovávala momentálně díky roku a půl bez zaměstnání a tím velké finanční tísni se dvěma dětmi a včera jsem za to dostala výpověď z bytu ač jsem jim stále psala jak na tom jsem.Česko je země neomezených praktik,které jsou aplikovány na lidi v nouzi a věřte že nemáte na nic nárok ani právo.Neplatíte tak Vás zametou a už nikdy se z toho nevzpamatujete.Držím Vám palce a jestli budete podávat tu stížnost ráda se k Vám přidám.Ale myslím že jsme bez šance.Též mám všeho dost věřte.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 7. 2006 9:52 | BaresovaBlanka@seznamc.z

Zajímalo by mě, ale pravdu, jak se mohu bránit proti exekutorovi, zvažuji napsat do Strasbourgu,ale přeci není možné,aby v našem státě neexistovala spravedlnost.Proti exekuci jsem se dovolala, ta mě byla snížena pouze částečně, ztratila zaměstnání a tak už toho mám dost.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2006 6:51

To bylo po sametovce starostí aby se nezveřejňovaly jména spolupracovníků STB, že by si mohli ublížit atp. Teď se nehledí jestli někdo k vůli exekuci spáchá sebevraždu atp.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 7. 2006 13:18 | Pepa z depa

Chtěl bych vidět člověka,který 5 let spal jen 3 hodiny denně. Je zřejmé, že tato žena je hysterka,pravděpodobně jí utekl manžel, protože to s ní už nemohl vydržet a ona teď hledá nějaký jiný zdroj,kohokoli, z koho bude možné tahat peníze. Dobročinnosti se meze nekladou. Je asi dobrou manipulátorkou ,hodně lidí bude na její naříkání slyšet a třeba na tom ještě vydělá.
Vzpomínám si na r.94, když jsem bydlel ve stohu a topil v popelnici zakopané do země. Koupal se v ranní rose, tím, že jsem se válel v jetelině na pozemku souseda. Později jsem postavil koupelnu, folii zakopanou do země a napouštěnou ohřátou vodou přes kovovou spirálu z ledničky sebranou na skládce, přes ohniště a poháněl jsem to čerpadlem z akvária. Když nějací lidé naříkají jakou mají nouzi a že se musejí zadlužovat ,musím se tomu smát,co všechno lidi potřebují k životu. Pravdou ale je, že v tom stohu jsem nebyl ženatý.
Váš Pepicek Vomacek
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 7. 2006 18:32

Dobrý den,
čtu vaši (úmyslně nepíšu velké V) reakci na celkem fundovaný příspěvek. Je velice ubohá, prtože například manžel povinného zodpovídá za dluhy druhého manžela a nepomůže mu podle zákona ani notářský zápis o zúžení společného jmění manželů. Každý, kdo tvrdí, že jeho věci nepatří do exekuce, má nárok podat si vylučovací žalobu. Asi by jse valil oči, jak by s Vámi jako s "neviným rodiným příslušníkem " zametl exekutor ve Švýcarsku nebo Holandsku. Takže si raději dejte paličkou a jděte si nastudovat příslušné předpisy, zejména exekuční řád.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 7. 2006 21:50

Ačkoli mám takový věk,mým dětem je 14 a 11 let.A vychovány jsou dle mého soudu dobře.Ve škole prospívají velmi dobře .Myslíte ,že kdyby jim bylo 25 tak že by se toto mohlo stát? Jistě ne.Děkuji za názor.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 7. 2006 11:04 | Mirka

Vážená paní, z Vašeho věku je zřejmé, že "děti" již určitě mají cca 25 - možná i více roků. Takže v podstatě dospělé a mohly by Vám pomoci ve splácení půjček. Tak jak jste pro ně měla několik zaměstnání - tak by i ony mohly /několika zaměstnáními/ pomoci ve splátkách. Pokud jsou dobře vychovány. !!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 7. 2006 9:02 | Jana

Snad když si půjčuji, musím i s touto eventualitou počítat - stejně jako třeba s nemocí. Když už si opravdu musím půjčit, je třeba mít rezervu ve výši několikanásobkuměsíčních výdajů a pojistit se proti neschopnosti splácet.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 7. 2006 20:34

Chlapec blbej jako tágo a mléko mu teče po bradě a chce někomu radit a kritizovat ho. Paní si způsobila to, že ztratila práci.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 7. 2006 1:41

Vážený ,musím Vám tedy říci že jsem věděla na co mám.Alespoň v době kdy jsem měla práci.Ani ve snu by mě nenapadlo že bych o ní mohla přijít.A vůbec by mě nenapadlo že budu pro jakoukoli firmu už moc stará.To jen aby jste věděl/la že jsem nedělala nic neuváženě nebo nenažraně.Možná že kdyby se stalo nedej něco takového Vám viděl/la by jste to možná trochu jinak.Ale Vám by se to asi nestalo.Nikomu by jste nepomohl/la atd,atd.Ale to je věc názoru a nicméně každý má právo svůj názor říci.Dnes bych po těchto zkušenostech možná jednala jinak.I když mě osobně lidi lhostejní opravdu nejsou a vždy když je to v mých silách tak pomohu.I když se mi to třeba vymstí.Mějte se fajn.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 7. 2006 23:52 | Kryštof Kolumbus

Soudruhu..
Ten problém si ta paní způsobila sama... Měla vědět, kolik si může půjčit bez toho, aby jí výrazně neklesla životní úroveň v budoucnosti i v případě problémů... Problém vidím v její osobní nesolidnosti a nenažranosti... To jsou důsledky jejich vlastních činů...
A Vy a lidé Vám podobní se chtějí z takových věcí jen vylhat... Nikdo ji totiž nenutil, aby si půjčovala... Komu není rady, tomu není pomoci... Banky vymyslely za svou tisícíletou historii pouze jedno řešení... Registry nesolidních dlužníků....
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 7. 2006 21:35

To by se zakomoušů URĆITĚ NEMOHLO stát. !!!!! Ti co pomlouvají komouše jsou teď zalezlí a teď by měli předvést "VÝHODY" tohoto systému. Teď drží huby a trapně a BLBĚ radí o místech ve státní správě atp. Když je to lepší jak za komoušů tak komunistobijci pomozte a předveďte že umíte nejen KECAT ale i dělat PRO LIDI.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 7. 2006 13:00 | Jana

Milá Jano, držím palce, ať se z toho dostanete. Co třeba někde do státní sféry - na nějakém úřadě, tam jste zaměstnání nehledala? Tam by pro Vás byly lepší pracovní podmínky... Já jsem ještě vcelku mladá, je mi pod třicet, ale čím déle pracuji, tím víc zjišťuji, že lidé s věkem a zkušenostmi rozhodně nejsou pro společnost přítěží. Ano, ti, co se po revoluci neadaptovali na nové podmínky a chod si do práce odpočinout, tak ti jsou - ale zaměstnanec se zkušenostmi, navíc s dospělými dětmi (nehrozí potřeby různého hlídání atd.) rozhodně není ztracen a jen hloupý zaměstnavatel se ho zbavuje. Chce to jen trošku zdravého sebevědomí a vůli učit se pořád nové věci.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 7. 2006 12:04

Na internet se dostanu u sousedky,která ví jak to mám těžké.Je mi 53 let a jen velmi těžko si mohu ke svým dvěma dětem přibrat další.Věřte,že úklid bych ráda vykonávala,ale vzhledem k mé částečné invaliditě (nemoc páteře-dost závažná) to bohužel nejde.Věřte že i to jsem chtěla zkusit.Před lety když jsem byla na mateřské jsem si nabrala tři úklidy a po 3/4 roce jsem skončila a dostala se až do částečného důchodu.Věřte že mám odpracováno mnoho let a nikdy jsem se neflinkala.VŽDY JSEM MĚLA MINIMÁLNĚ DVĚ ZAMĚSTNÁNÍ ABYCHOM MOHLI ALESPOŇ ŽÍT.I bych ráda něco na vlastní pěst což by bylo pro mě ideální.Ale na to je potřeba počáteční kapitál.Ten momentálně nemám.Pohybuji se celý život v obchodní sféře.Zkušenostií a praxe mám dost.Ale bohužel jediné co mě brzdí jsou finance.Přesto věřím že se nějakým způsobem opět prokoušu k normálnímu způsobu života.Víte jen jsem chtěla reagovat na to že ne všichni neplatiči jsou nepoctivý.Velmi ráda bych to vše doplatila ihned to mi věřte.Zatím žiji v beznaději a pomoc v nedohlednu.Momentálně hledám brigády přivýdělky a věřte že beru cokoli i za ty nejnižší mzdy jen abych se někde chytla.Jsem stará a pro tuto společnost zřejmě nepotřebná.Je to smutné zjištění když po řadu let odvádíte svědomitě svoji práci tomuto státu a když zestárnete zbydou Vám oči pro pláč.Lidé tohoto věku jsou pro tuto společnost jen přítěží a tak je nutné je likvidovat.Čím dřív se jich stát zbaví tím lépe.Alespoň nemusí vyplácet důchod.Je to tak.Zatím Vás zdravím Jana
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vlastislav Bříza

podnikatel, Koh-i-noor

Martin Jahn

manažer

Vlastislav Bříza
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Martin Jahn
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 7 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services