Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

28. 6. 2018 23:32 | Pro Lenku rada

Lenko,zajdi na katastr, tam přesně zjistíš bonitu půdy, zda se jedná o ornou půdu, louku nebo stavební pozemek a přesně ti dají i zákres z kat.mapy i metry. To je základ pro tvoji nabídku pro případného kupce. Na Sreality.cz si zjistíš, jak se ceny pohybují a urči si cenu. Dej inzeráty do Annonce, ta vychází na netu i v tištěné formě. Ze svých zkušeností ti radím, prodávej bez RK. Je to to nejhorší, co mě v životě potkalo, lži, podvody a nakonec to skončilo u soudu, stojí to dost peněz (statisícové částky, jelikož se to táhne mezi mnou a RK několik let) A cena není konečná. Nabízej inzerát s těmito informacemi z katastru a všechny smlouvy řeš přes právníka. Tak si zachráníš připadné budoucí starosti s RK a hlavně peníze a čas a nervy.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 6. 2018 15:17 | Vladimír Valouch

Jednoznačně doporučuji síť RE/MAX, zkuste si vybrat konkrétní kancelář či přímo makléře/makléřku na webu www.remax-czech.cz. Pokud se jedná o pozemky zemědělské, tak doporučuji portál www.farmy.cz. S pozdravem Vladimír Valouch
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 6. 2018 10:04 | Káťa

Podívej se na edoxreality. Přes ně jsme prodali my a super přístup. Vše bylo bez problému a nikdo nás neokradl a ni nepodvedl.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2018 10:54 | Lubi

Musíš oslovit nějakou RK, následně to chce odhad, pokud nemáš představu o ceně a nevíš jaká je tržní hodnota tvé reality. Vše se nafotí a inzeruje. Jak se najde kupec, převede se záloha k notářovi, nebo realitce, ti pak zprostředkují prodej. Uzavře se kupní smlouva a udělá převod na katastru po doplacení zbylé částky. Zrovna nedávno jsem to podstupovala. Pokud vybereš kvalitní realitku jde to vše bez problému.  Nebo varianta č. 2 uděláš si to všechno sama a zaplatíš pak jen úschovu u právníka. Ale dost se naběháš po úřadech, smlouvy atd.. Osobně jsem volila realitku, protože to co bych ušetři na provizi bych časově stejně "zaplatila" můj čas je drahý :D a to papírování by mě asi zabilo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 6. 2018 10:39 | Lenka

Ahoj, dědila jsem po babičce pozemky kousek od Prahy a chtěla bych je prodat. Nemáte někdo na doporučení dobrou RK. Nikdy jsem nic ani nekupovala, ani neprodávala, takže jsem úplně bez zkušeností...předem díky. Lenka
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2018 18:40 | Ivan

Mezi realitními makléři a realitkami jsou mnohdy propastné rozdíly.Jsou relitky, které s rezervační smlouvou předkládají i návrh kupky, aby kupující věděl, do čeho jde. Znám jednu malou regionální realitku,která, aniž by to prezentovala v nabídce a mělo to i ve zprostředkovatelské a rezervační smlouvě, tak kopala za svého prodávajícího, mimochodem který jí nezaplatil za zprostředkování ani halíř, to hradil vše kupující rezervačním poplatkem, že vázala vystěhování prodávajícího na šestiměsíční lhůtu po obdržení kupní ceny, pochopitelně bez nějakého nájmu. Kupující jel několikrát značnou vzdálenost k advokátovi k podpisu kupní smlouvy, kterou prodávající odmítal podepsat , že nemá zatím zajištěnou nemovitost, kterou by si koupil, aby se mohl přestěhovat, ačkoliv tento požadavek opět neobsahovala zprostředkovatelská ani rezervační smlouva. Kupující byl navíc nucen snášet dosti hrubé invektivy od prodávajícího za přítomnosti a přispění majitele realitky, když se mu nelíbilo, že se kupující tomuto požadavku bránil, nemluvě o tom, že si prodávající představoval, že pokud si něco sežene, tak za něj kupující složí rezervační zálohu ve výši poloviční kupní ceny a ještě za něj zaplatí tuto cenu před tím, než on sám podepíše kupní smlouvu na jím prodávanou nemovitost.Tuto lhůtu odůvodňoval, že si musí pro přestěhování se do jím kupované nemovitosti za peníze kupujícího udělat stavební úpravy, aby tam aspoň chudák mohl bydlet. To, že prodával nemovitost, kde také byly nutné stavební úpravy před nastěhováním, to majitel realitky popíral a ještě kupujícího napadl, že kupovaný dům je bezvadný, vždyť jenom za umyvadlo v koupelně dal 600 Kč. Problém byl pravděpodobně v tom, že prodávající nabyl dojmu, že by ten svůj kotovičák k rekonstrukci mohl prodat kupujícímu dráž,než jaká byla nabídka, protože kupující měl peníze a již zaplatil rezervační poplatek, tak začal tlačit za přispění relitky, která zase viděla vyšší provizi, na pilu.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2018 15:18 | Robert Červenka

Dobrý den, nabízím vám možnost osobně vysvětlit toto lživé nařčení. Můžete mě kdykoliv kontaktovat na čísle 607173694 a domluviti si schůzku. S pozdravem, Robert Červenka MM reality
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 5. 2018 15:30 | Digiman

Buďte ráda paní Novakova, že jste přes ně nic nekupovala. Já to mám za sebou a horor je slabé slovo. Komplikace a komplikace a komplikace a komplikace a to nemluvím o tom jednani, kdy se že mě snažili neustále udělat blbce (že já tomu nerozumím)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2018 0:32 | Ing.Ivan Brada

.... čirou náhodou jsem se dostal k tomuto příspěvku. Máte pravdu, Ledererovi mi dodnes dluží 80 tis. jako půjčku - zkrátím - hrdě se hlásím k MaMrealitám (stránky neumožňují správný symbol) jejichž jsem od r.2010 makléřem. Kdo chce zkusit, jsme v Křižíkovce. Je to o lidech ....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 5. 2018 17:07 | Ondřej .... Odpověď Jiřímu

Robert Červenka známá firma na hořovicku zloděj, lhář a podvodník, vim o dalších lidech které podobně okradl, veliký pozor!!! doufám že Vám to dobře dopadlo.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 5. 2018 22:18 | Jindra reakce na Milana

Milane, myslíte že všechny realitky jsou špatné? Všichni makléři? Když píšete, že to takhle chodí všude? To už opravdu jsou všichni zkažení prachama a podvádí kudy chodí. Je to asi dobou....že je taková pakáž nepostižitelná, umí v tom chodit a hlavně na to mít žaludek někoho podvést a okrást.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 5. 2018 12:40 | Milan

Bohužel, takhle to chodí všude. Jak by řekl jeden nejmenovaný. Je to kampaň, je kampaň.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2018 13:08 | Romana

Pomůže zveřejňovat a zase zveřejňovat, ať o takového zlodějíčka nikdo už nezavadí.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 4. 2018 22:54 | Jiří

Dávejte si velký pozor na Roberta Červenku z MM reality na pobočce v Hořovicích, tváří se jakoby mile ale je to arogantní člověk a zloděj který utekl se zálohou a nereaguje na telefony.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 4. 2018 8:53 | Alena

Dobré dopoledne, téma realitní kanceláře, je velmi ošemetné a chápu rozhořčení některých z Vás. Ale já si stojím za názorem, že není realitka jako realitka. My byli při výběru realitní kanceláře v Praze dost obezřetní, zjistili jsme si o ní podrobné informace a hlavně jsme chtěli znát zpětnou vazbu od předchozích klientů. Nakonec jsme si vybrali tuto realitní kancelář v Praze http://happyhouserentals.com/ a rozhodně bychom neměnili. U nás proběhlo vše hladce a v podstatě nám vytrhli trn z paty. Za nás maximální spokojenost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2018 23:20 | mira miroslav

Komiks na příběh od této RK REKO BEROUN
https://www.supermaklerky.luxusni-bydleni-praha.com/ceske-tsunami
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2018 23:15 | mira miroslav

Tak teď o těch makléřích, kteří dělají ostatním tu špatnou vizitku. Hlavně co se týče neprofesionality, ale i etiky a morálky! Přímo majitelka Realitní kanceláře REKO Beroun Jana Kučabová zatajila klientům pravdivé, podala lživé, nepravdivé informace o zprostředkované nemovitosti. Zprostředkovala tak prodej nemovitosti, která by se jinak neprodala, jelikož jsou tam nedořešené vztahy mezi majitelem pozemku a majitelem nemovitosti. Slibovala komplexní servis, za který si i vzala nemalou částku jako provizi. Když na vadu byla kupujícími upozorněna, ještě na ně podala trestní oznámení pro pomluvu, to bylo Policií ČR odloženo, jelikož nebyla zjištěna pomluva. A když o tom poškození veřejně napsali, jak se tato RK chová, podala RK na poškozené klienty žalobu na ochranu osobnosti a požaduje 100.000,-K jako omluvu! Chápete to? RK pochybila při zprostředkování a ještě se cítí být dotčena. Neváhá ještě poškozené klienty křivě obviňovat ze lži, vláčí po soudech. Tak jí vadí, že se poškození klienti nebáli napsat pravdu, kterou chtěla nechat smazat, ale bez úspěchu. Dokonce vše líčí jako kampaň proti její RK, kde poškozené neváhá křivě obviňovat ze spousty věcí, jakože tyto stránky vylepují někde po veřejných místech atd.....není to pravda, chce, aby poškození klienti byli trestně stíhání a museli smazat svůj příběh s RK. Více na http://www.ers.estranky.cz/ a dokonce vyšel i komiks na tuto RK https://www.supermaklerky.luxusni-bydleni-praha.com/ceske-t… Úsudek o této RK si udělejte sami. Podvede kupující a ještě je žaluje za pomluvu, bohužel pro ni - pravda není pomluva, což se také u soudu prokázalo.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 4. 2018 22:26 | Vejmělková

Realitní makléři jsou podvodníci svého druhu, dá se bez nich dobře fungovat s trochou práce, snadno je obejít. nejsou vůbec potřební. je to takový parazit.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2018 12:36 | Holý

Někteří realiťáci jsou v podstatě lidé, co nic jiného neumí. Realitku NE, Vystavit si nemovitost na sreality.cz zvládne každý a raději si nechat právníkem vypracovat potřebné smlouvy a ty pak použít s drobnou úpravou při případném dalším prodeji nebo koupě nemovitosti a úschovu peněz řešit určitě také jinak, než přes realitku. Tuhle sortu lidí, bych totiž zařadil mezi tzv. "šmejdy".
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 4. 2018 12:13 | NovotnyV

Zdravím, ono je to těžké. Vzhledem k tomu, že se na trhu s nemovitostmi pohybuje obrovské množství realitních kanceláří, je jasné, že můžete narazit na ty dobré, ale i nesolidní. Já jsem velmi opatrný a v tomto ohledu obzvláště. A ne nadarmo se říká dvakrát měř a jednou řež. Být obezřetný se vyplácí. Není to tak dávno co jsme řešili prodej bytu v Praze. Zjistili jsme si možnosti, dali na kladné recenze a obrátili se na jednu realitku a ta odvedla svou práci na jedničku. Stačí se jen správně rozhodnout. Pokud řešíte prodej bytů v Praze, rozhodně mohu doporučit http://happyhouserentals.com/cz/prodej-nemovitosti/byty-na-prodej/. Až budu někdy zase něco s nemovitosti řešit, rozhodně vím, kam se obrátím.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Janoušek

lobbista, podnikatel a kriminálník

Petra Procházková

manažerka, Agrofert

Roman Janoušek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Petra Procházková
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services