Diskuze - Kdo platí opravy v bytě?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 63 komentářů)

22. 3. 2017 18:33 | Maria

Nam minule horela vbyte eletrika elektrickej skrinke tak som volala pani co mame od nej prenajaty byt a ta mi povedala ze si mam zavolat eletrikarov a dat opravy na vlastne naklady .tak kto to ma podla zakonna opravit
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2016 2:43 | dfi

14 let po rekonstrukci bytu se na keramické vaničce ve sprchovém koutě objevila prasklina slabá jako vlas, která nebyla zpočátku ani vidět. Zatékalo ale k sousedům v nižším patře, tak došlo k výměně vaničky,ale majitel poslal fakturu na 13tis kč, že nájemník vaničku rozšlápnul. Bohužel nebylo nic zdokumentováno ani dopředu oznámeno. Tvrzení majitele je nepravdivé, jak postupovat, jak se bránit?Děkuji za vaši odpověď.D
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 10. 2016 15:15 | Katka K

Potřebuji vyměnit vodovodní baterii v pronajatém bytě. Podle předpisu 308/2015 Sb. se vzhledem k výměně nejedná ani o § 3 g) ( nejde o opravu ), ani § 3 i) ( nejde o výměnu drobných součástí předmětu ) a ani § 5 ( výměna je za vyšší cenu než 1000 Kč ). Kdo má tedy výměnu vodovodní baterie hradit?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2016 21:20

Citace - marichri / 22.11.2013 14:35

Dobrý den,ráda bych věděla kdo má na starost revizi plynového kotle.Dnes mi bylo zděleno,že si musím zavolat revizi i zaplatit sama.Jsem nájemnicí bytu 7 let,ale slyším to poprvé.Děkuji
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2016 15:57 | Sarysek

Dobrý den, v případě že mám ve svém vlastnictví přízemní byt a je zde nutné provést injektáž na vlhkém zdivu za 200 000 Kč z důvodu vlhkosti, na zdi která se nachází mezi přízemím- společné prostory a mým bytem, kdo hradí částku nutnou vynaložit na opravu? SVJ nebo majitel? Technologicky je jedno, ze které strany se bude injektovat, jestli z bytu, kde bydlím a nebo ze společných prostor. Nejvíce problémová část z hlediska vlhkosti je v mém bytě, děkuji Š.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2016 17:08 | Michaela

Dobry den bydlim v najemnim dome .Dum je 61 let stary.Rozbili se dvere ktere se musi vymenit platim to ja nebo majitel?Dale po nejake dobe se zjistilo ze kotel na topeni plyn v kuchyni a karma v koupelne na teplou vodu vede do jednoho kominu tim padem splodiny mohou jit do bytu .Musi majitel zajistit vymenu kombinovaneho kotle na jeho naklady nebo to budu splacet ja?prosim poradte kam zajit se poradit s problemy v najemnich domech dekuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 2. 2016 14:34 | Darina

Dobry den, Potrebovala bych prosim poradit. Máme pudní vestavbu,kterou jsme si udelali na vlastni náklady a město nam to umořuje z nájmu. Dum,tedy i puda jsou majetkem města. Město pred 16ti lety pudu převzalo a zkolaudovalo s tím,ze je vše v naprostém pořádku,což také bylo. Pred dvěma lety jsme začali mít potíže se střešníma oknama (nejdou otevirat,zatéka,trouchnivěji-j soudřevene,atd...) A od té doby sem město poslalo svoje zamestnance a ti rekli,ze je potreba jasná vyměna,protoze neni mozna zadna oprava z duvodu toho ,ze náhradní dily se jiz nevyrabí. Takze nic jineho ani nepřipada v úvahu... Nicméně uředníci na městě nam poslal dopis, kde je psáno,ze je to drobna oprava,kterou si mame udelat na vlastni náklady. Drobna oprava je ale do 500 kč,coz za to okna asi nepořidime,ze!! V druhém dopise nam pak píší,ze zivotnost střešnich oken je prý 50 let, coz si myslim,ze je nesmysl. Mozna bych to pochopila u běžných oken,ale né u střešních,které jsou vystaveny daleko větším a horšim vlivum počasi. Kazdopadně puda je ve vlastnictvi města a tim pádem i okna,ktera jsou součástí pudy. Takže jako vlastníci nemovisti jsou přece povinni se o ni starat a k tomu náleží i oprava-výměna oken. Muzete my prosim poradit,kde bych našla-dočetla se,jaká je zivotnost techto oken popřipadě poradit,co udělat,aby nam městská část okna vyměnila? Uz je to opravdu zoufalé,přehazují si nas jako horký brambor a jejich přístup je opravdu šílený! Navic nám do bytu začalo i špatně těsnicima okna dooost táhnout! Děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2016 17:22 | Michal

Dobry den, potrebuju poradit. bydlim v najmu kde platim 24tis mesicne a 2.6.14 jsem nahlasil ze tece do baraku pres sttrechu kolem schodu a prsi primo na gauc do obyvaku, pani tam poslala nejakeho kutila s lepidlem neco udelal no neopravil to po kazde co jsem nahlasil ze tam tece poslal toho smeho, oznamoval jsem to pre mail takze mam dukaz. ted se stehujeme pryc a zavad tam bylo vice vzdy oznamoval pres mail. no ted jsme ji nezpaplatili posledni najem ze to muze ztrhnout z kauce. s tim samozrejme nesouhlasi a chce nas vystehovat, myslim ze nas nemuze vystehovat no jde mi o to ze chci si narokovat slevu na najemne a na vraceni zpetne nejakych penez. zavad tam bylo hodne i plisne a zatekani radiatoru, vzdy poslala chlapka s lepidle a ten ceno udelal no problem pretraval. co by jste mi poradili? pani je hodne neprijemna celou dobu co tam bydlime. uz se blizi konec a nechci to nechat tak.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 9. 2015 10:41 | Jana

Prosím potřebuji od Vás poradit.Bydlím v bytě již 39.let byt jsem nekoupila ale stáje v něj bydlím jsem nájemník družstva.Družstvo jsem před 2.roky žádala o rekonstrukci koupelny bylo to zamítnuto a do dnešního dne se to řeší a žádný výsledek nájem platím řádně vůči družstvu nemám žádné dluhy.Vím že mám na to nárok ze zákona .Je možnost žádat o snížení nájmu .Děkuji.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2015 19:23 | Michal

Dobrý den před 4 lety jsem si koupil byt do OV od samého začátku platím takzvaný fond oprav . Po první zimě jsem se rozhodl pro výměnu oken. Je možné tyto náklady spojené s výměnou oken vymáhat po SVJ ? Nebo hold člověk jak se říká ostrouhá ...předem děkuji za reakce
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 7. 2015 22:30 | Ludmila Trněná

Dobrý den.. mám dotaz: bydlím v přízemí ve státním bytě, ,mám přes 80 roků a někdo mě kamenem rozbil zvenku plastové okno v 5 hodin ráno.Byla volaná i policie ale pachatel- neznámý.Okno je větších rozměrů.Chci se zeptat kdo zaplatí opravu? Bylo mě sděleno,že musím já...je to možné??Prosím o odpověď děkuji Trněná
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2015 12:49 | Michal G.

Promiňte ale jednoduše, Plno Čechů sou prostě vychcanej národ (né všichni) a jak je jednou majitel, tak chce po nájemníkovy hory doly. Typickou ukázkou je to co psal pan Janes a tak to i je. Nájemník majitelovi opraví byt, za svoje peníze, majitel odkejve apsoň ten malej nájem a po letech ho chce vyhodit aniž by si aspoň stihnul odbydlet svoje náklady. A zaplacenou práci,( kde to žijete pane nájmeníku:D).To je prostě jen další ukázkou české povahy toho kdo je na hoře naštěstí aspon pár není takovejch.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 9. 2014 21:30 | Janes.

Já bych to nazval,co ted?Bydlím v nájemním bytě,majitel je fyzická osoba.Byt byl před 10 lety rujna,bez vody,topení,elektřiny a.t.d. a jelikož jsem se rozhod to udělat a majitel byl nadšen,tak mi povolil rekonstrukci,jokou si udělám a dle svých představ,ale bez jeho peněz a jakékoliv jeho pomoci,s tím,že budu stále platit tkzv.činži za tkz.4 kategorii,což jsem vzal a komplet to zrekonstruoval s koupelnou a záchodem vevnitř,celé élektrorozvody,voda,plyn,podla hy,omítky,sadrokartony,kuchyna vše a je pravda a platím stále za byt asi 1500kč,ale já,jelikož jsem ted invalidní a potřebuji do bytu zezadu nájezd,nebo zepředu výtah,tak mě taktně tlačí ven a to,že se mám domluvit se sousedkou,s kterou,mimochodem on tkzv.pytlačí a ta to nechce ani náhodou,protože chce byt pro svou dceru a tak mi nechce nikdo ani proplatit rekonstrukci bytu do stavu typu 1 kategorie,včetně 2 plechových vystavních garáži,co jsem postavil venku,takže mě to stalo asi 300000kč a práce k tomu a prý nemám nárok na nic,protože jsem to vybydlel,i když jsem poctivě platil činži,jako sousedi a tak ted neví,jak slušně dostat alespon 200000kč za všechno zpět.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2014 8:35 | Věra

Dobrý den,mám v pronájmu byt ale jeden pokoj s povolením majitele pronajímám.Bohuzel nynější nájemníci rozbily sporak a vcera i skleněnou výplň u dveří pokoje ktery mají pronajmuty.Smlouvu o ukonceni pronajmu jsme s majitelem sepsaly uz před 14.-ti dny a to do 3 1.11.2014 ale s takovým to chováním bychom se jich rádi zbavily dříve. Můžete poradit jak na to.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 7. 2014 9:57 | Marie

Včera jsem byla na správě domu , jelikož mě před pár dny bouchla el.trouba na kombinovaném sporáku a začíná mi rezavět vana. Jádro včetně zařízení jsem pořizovala na vlastní náklady před 17 lety. Byla to podmínka bytového úřadu pro přidělení obecního bytu po rozvodu.. Na sporák jsem dostala tel.číslo na opraváře který ho buď opraví a já zaplatím ( 300 kč to ale určitě nebude ) nebo dá potvrzení o neopravitelnosti a dostanu nový. Na vanu nebo sprchový kout mi bylo řečeno, že dostanu papír pro úřad ( zřejmě stavební ) a na vlastní náklady si to budu moci vyměnit. Což dost dobře nechápu. Byt je typická 2 + kk a je obecní a nevím jak se mám proti tomu bránit. Dopředu děkuji za jakoukoli radu
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 7. 2014 11:13 | Tomáš

Dobrý den, odstěhoval jsem se z bytu, kde majitel měl vlastn přačku k užívání.Pračka je po záruce a rozbila se.Majitel si vzal zálohu na opracu, oprava se udělal s tím, že odešla elektronika.Tedy není nevině používání.Mám nárok na vrácení peněz ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 3. 2014 12:44 | Marek

Dobrý den, chtěl měl bych dotaz. Bydlely jsme v nájemním bytě a koncem roku jsme se stěhovaly do nového. v bytě dříve praskl kulový ventil od stupaček. Majitely jsme to nahlásily a nic neřešil. Teď nám začal skoro po 4 měsících od předání( jen si vzal klíče a nic neřešil) volat, že chce 8000,-, že měnil stupačky. Má na to nárok?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 2. 2014 14:32 | sabka

dobry den chtela bych se zeptat:bydlime najemnim byte pani ktera nam pronajima nam uz nedava novou najemni smlouvu,hledame si novy byt,ale jenze nemame na kauci atd. mela by nam ji zaplatit ,chtela bych vedet když sme opravily koupelnu,zasdily dvere a prouboraly a dalsi opravy stalo to nas celkove 44 1OO kč mame pravo a by je nam vratila spatky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2013 11:22 | Andrej

Článek je sice hezky, ve skutečnosti ale družstvo se odkaze na občansky zákoník §687 odst. 4 a na prvních několik slov §687 odst. 3 a posle vás do prd*le.
+51
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 11. 2013 14:35 | marichri

Dobrý den,ráda bych věděla kdo má na starost revizi plynového kotle.Dnes mi bylo zděleno,že si musím zavolat revizi i zaplatit sama.Jsem nájemnicí bytu 7 let,ale slyším to poprvé.Děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/4

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Jahoda

podnikatel, Emco

Pavel Blažek

politik

Zdeněk Jahoda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Blažek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services