Diskuze - Kdo platí opravy v bytě?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 63 komentářů)

29. 4. 2013 12:47 | Jana

Dobrý den, rád bych věděla kdo musí v bytě hradit servisy plynových kotlů či elektrických zařízení, a kdo jejich revize. Samozřejmě částka za revizi nebo servis bude vždy vyšší než 300,-Kč. Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 4. 2013 21:02 | Pavel

Chtěl bych se zeptat: Bydlím v městském bytě přes 22 let a máme dřevěná okna. Město jako majitel bytu začalo měnit okna v bytech na plastové a chtějí abych podepsala smlouvu a splácela okna 500 Kč měsíčně a do pěti let je splatila. Jsem povinna ty plastové okna uhradit? Nebo okna by mělo hradit město jako majitel. Děkuji za odpověď
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2012 11:34 | Lucie

Dobrý den , mám úplně stejný problém jako vy .. Stejný příběh .. Včera mi po dvou letech marných stížností přijeli vyměnit kotel . Kotel ale namontovali z polovičky dobře.. Kotel teče špatná instalatérská práce . Kotel bere vzduch z místnosti(z koupelny )tudíž špatná práce kominíků . Takže ve finále kotel nefunguje, jelikož žádný servis se mi nechce podepsat pod instalaci, nemám zapojený termostat a v koupelne musím mít nonstop otevřené okno a kýble pod kotlem abych nevytopila sousedy . Nájemné neplatím zrovna malé a jedná se o městský byt ..Cchci se tedy zeptat jak pokračovat dále ?? A jak jste dopadla vy? Je to opravdu masakr. Předem děkuji za odpoveď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 4. 2012 19:59 | Pulkrábek Josef

Dobrý den, jsem vlastníkem bytové jednotky a spoluvlastníkem společných částí domu a zastavěného pozemku v domě ve kterém je většina bytů ve vlastnictví stavebního bytového družstva, které současně vykonává funkci správce domu. Všichni vlastníci bytových jednotek v domě mají s bytovým družstvem - správcem domu uzavřenu "Smlouvu o správě společných částí domu". Přesto že ve smlouvách o předání bytů do osobního vlastnictví je jasně vymezeno, co je součástí bytu a co je součástí společných částí domu a přesto, že ve smlouvách o správě společných částí domů je jasně vymezeno, že prostředky skládané vlastníky bytových jednotek v rámci tzv. dlouhodobé provozní zálohy na správu společných částí domu lze použít pouze na opravy, a investice do společných částí domu, správce domu - stavební bytové družstvo zatěžuje tento účet a používá finanční prostředky z tohoto účtu i k úhradě nákladů na opravy, investice a pojistné události v bytech ve vlastnictví družstva či třetích osob a tyto náklady rozúčtovává na jednotlivé byty v poměru spoluvlastnického podílu na společných částech domu. Přesto, že i kontrolní komise družstva, na kterou se, po neúspěšné reklamaci u předsedy družstva, vlastníci bytových jednotek obrátili, potvrdila nesprávnost takového používání finančních prostředků, předseda družstva a místopředseda družstva a současně vedoucí jeho ekonomického úseku nápravu tohoto, dle mého neoprávněného nakládání s prostředky vlastníků, svěřenými družstvu jako záloha na správu společných částí domu odmítají. Prosím o radu, jak postupovat, abychom docílili nápravu tohoto, jak jsem již uvedl, neoprávněného nakládání se svěřenými finančními prostředky či možná porušování povinností při správě svěřeného majetku.. Děkuji. S pozdravem Pulkrábek
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2012 17:16 | nájemník

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli má majitel bytu nějakou povinnost nám ohlásit výměnu oken v pronajatém bytě, jde mi o způsob a lhůtu, kdy by to měl oznámit. Přidjde mi zvláštní, když to oznámí 2 dny předem formou sms.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 2. 2012 16:29 | Anonymka

Mám dotaz, když jsem vlastník bytu a mám k bytu terasu a na té terase se urval na levé zde díky nedávných vichrům plech, nebo spíš půlka odstála.. do dvou dnů, plech byl odstraněn křivá půlka vyhozena a druhou mi hodili na terasu .. radši na to nešahám nikomu nevolám jelikož už se to asi hlásilo, když to někdo vyrval, nikdo na mě nezvonil, sousedi když mě potkali nic neřekli... mám se připravit že to pak budou po mně chtít uhradit? nebo to patří k fondu oprav?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 2. 2012 22:18 | marie

Vážení nájemníci, jsem pro to, aby si veškeré i drobné náklady v pronajimatelovo bytu zaplatil sám. Vždyť se mu dostatečně platí a navíc veškeré vyměněné věci mu po Vašem odstěhování zůstanou. Pokud bych si mohla veškeré drobné věci, které jsem musela zaplatit si mohla vzít, neměla bych proti placení drobných oprav vůbec nic. A to nejpodstatnější je to, že jen pronajimatel si může náklady odečíst s daní a tím zaplatí mnohem menší daně z podnikání státu a nemusel by náklady shánět podvodem od každého známého. Tak pronajimatelé a nájemci už konečně přemýšlejte a neztěžujte si život.
A co je"nejlepší" v branži pronajimatelů. Vadné vedení el. energi v jejich nemovitostech. Ze zásuvek prýští plameny a Třeboňskému pronajimateli bytu, po neustálém upozorňování, to nic neříká. A co je nejhorší, že ani městský úřad nedělá nic i když o tom všichni velmi dobře ví. Když to zabije někoho, tak možná, že se nad tím drobátko zamyslí a snad si i řeknou, proč to nezabilo všechny členy nájemního bytu. Vše tomu nasvědčuje. Protože ucházení z plynového kotle se řeší tím, že se na kontrolu kotle pošle kamarád pronajimatele a ten řekne že je vše v pořádku, aby se nemusel koupit nový kotel. Co na to říkáte naši vládníci? Přece nic, protože většina vládníků byty pronajímá a proto nebude dělat zákony proti sobě. Ale nechat rozbitý plynový kotel v bytové jednotce je podle zákona připravovaná vražda. Ale ten pan pronajimatel z Třeboně je velice dobře postavený, tak až k té vraždě z jeho strany dojde, tak ze všeho vybruslí, tak jako při kontrole kotle. Zde bych takovému pronajimateli zabavila nemovitost a ne, že bych mu platila za tak závadný byt nájemné. Nyní doufám, že se mi nějaká vlivná osoba ozve a pomůže mi odstranit takový podvodníky a z mého hlediska vrahy. Za pomoc při mé zoufalé situaci děkuji. Opět říkám jsem proti placení drobných oprav pronajimateli, protože si je může odečíst z nákladů. nespokojeně spokojená občanka ČR.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 1. 2012 7:51 | hotmail7

Citace - Monika / 03.10.2011 12:25

Dobrý den,žijeme v nájemním bytě a už po třetí se nám rozbyl plynnový kotel.Prví oprava přesáhla 5000 a tu pronajímatel uhradil,druhá 2500 a tu pronajímatel neuhradil.Ted' se nám opět porouchal a vypadá to na dosti drahou záležitost cca 10000,Jsme v nájmu na dobu neurčitou,prosím porad'te.Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 10. 2011 12:25 | Monika

Dobrý den,žijeme v nájemním bytě a už po třetí se nám rozbyl plynnový kotel.Prví oprava přesáhla 5000 a tu pronajímatel uhradil,druhá 2500 a tu pronajímatel neuhradil.Ted' se nám opět porouchal a vypadá to na dosti drahou záležitost cca 10000,Jsme v nájmu na dobu neurčitou,prosím porad'te.Děkuji
-7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 7. 2011 13:54 | Mary

Dobrý den, rozbil se mi plynový kotel a musí se vyměnit plynový ventil. Chci se zeptat, kdo tuto celou opravu bude hradit pronajímatel nebo nájemce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 2. 2010 12:59 | steso

Dobrý den,mám problém a chtěl bych znát Váš názor.Jsem vlastníkem bytu 1+1 s asi 25 m terasou,která je součásti byt.Před nějakou- 3 roky-dobou pro zatékání byla terasa opravena z fondu oprav na náklady společenství vlastníků.Teď jsem pod tlakem některých nájemníků,.že po opravě bylo vysloveno doporučení aby se terasa nepoužívala,aby jsem terasu neužíval,s tím že může dojít k zatékání do nižších podlaží. Terasu užívám obvyklým způsobem,bez těžkých předmětů které bych uskladňoval na ní,bez spol.akcí na ní apod.Jak se můžu bránit těmto invektivám,o co se opřít,o jaké ustanovení zákona. Subj.se domnívám,že pro mnoho nájemníků je problémem to,že terasu mám jenom já v domě.Děkuji za Váš názor a radu ,s pozdravem MUDr.Juraj Ševčík
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2009 15:10 | Procházková Květa

Mám nájemce v bytě / 1 důchodkyně / obývá 76 m2 a platí regulované nájemné 947,- Kč. K tomu používá i garáž, kterou si sama zabrala a nikoho se ani nezeptala. Nyní, když požaduji uvolnění garáže , ona nutně potřebuje nové umyvadlo a baterii / zdůrazňuje pákovou / . Obávám se dalších požadavků., nevím kde bych na to vzala. V řeči se ale od ní dozvím, že má sjetou celou Evropu a ještě jednou by se chtěla podívat do Maroka a Tunisu. Tady vidím, co je prioirita, hlavně se dobře najíst a užívat si každoročně zahraniční dovolené , ale křičet , že na zvyšování nájemného už mít nebudu a majitel je zloděj.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2007 9:34 | Tonny60

Dorý den všem. Stačí se podívat do inzerce se zn. prodej nemovitostí. Kolik se tam najde inzerátů na prodej celých domů od rádoby majitelů/vlastníků domů i s nájemníky, když si neustále tito lidé stěžují na to,jak pronajímáním bytů strácejí své peníze. Pokud mi něco nepřináší zisk, tak se toho snažím zbavit. A taky ať mi netvrdí, že je to jejich jedinný zdroj přímů. Co potom dělali,než dostali navráceny tyto nemovitosti??? V našem domě si koupili lidé byty a někteří je začali pronajímat za vysoké odstupné (měsíčně do kapsy cca8.000,-) . a elektriku,plyn a opravy si hradí ten ,kdo ten byt si pronajal. Jakto,že to najednou jde,když si lidé tyto byty koupí. Ať vlastník domu rozprodá byty,shrábne peníze a žije si v klidu. Asi to tak nebude prodělečné,jak si tito lidé(co by podnikatelé,ale raději podnikavci) stěžují. Nedovedu si představit, že by stát přestal nájemné regulovat.Těmto "podnikavcům" by najednou narostla křídla a v Česku bysme měli najednou spoustu bezdomovců. Neházím všechny majitele do jednoho pytle; najdou se z té spousty vlastníků i tací, kteří to myslí dobře a snaží se o prosperitu a zvelebování domů ke vzájemné pohodě s nájemníky. U nás ve 14-ti tisícovém městě máme jednoho takového vlastníka.
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2006 4:24

Jsem nucena pronajímat byt ve svém rodinném domě za regulované nájemné. Vzhledem k tomu, že se jedná o byt nad 150m2 a byt užívají 2 lidé v důchodovém věku, jsou v podstatě nevystěhovatelní, neboť jako náhradu jim soud určil byt přiměřený. Takže, 15 let nedělám nic jiného, než při každém zdražení energií mi reklamují a vrací vyúčtování, tím prodlužují splatnost nedoplatků. V průběhu rodu si sami dle svých úvah upravují zálohy na topení a vodné-stočné. Pernamentně si stěžují při každém zdražení těchto energií na drahý nájem. Do roku 2000 platili 780,-kč základní nájemné. K problému oprav v pronajatém bytě. V celém domě jsem na vlastní náklady vyměnila stará netěsnící okna za plastová. Při této výměně bylo dohodnuto, že budou ve všech bytem natřeny dveře, zvláště pak v jejich, neboť byt do roku 2000 nevytápěli, tvořily se plísně do doby, než jsem jim instalovala na vlastní náklady ústřední vytápění. Nyní zase nevětrají - ve skutečnosti velký byt by ani nepotřebovali, neboť by jim vyhovovalo topení WAW v jedné místnosti přes zimu. Přesto, jsme se na vnitřních nátěrech dveří písemně dohodli v roce 2000. V celém domě nátěry již byly provedeny, dokonce i zvenčí jejich vstupní dveře, zbývaly vnitřní nátěry v jejich bytě. Tyto samozřejmě neprovedly a a na dotaz kdy? mi zaslali doklady o zakoupení barev z roku 2003 s tím, že opravy provedli synové v roce 2003. Jde samozřejmě o podvod a dala jsem jim výpověď z důvodu "nájemce porušuje své povinnosti vyplývající z nájmu bytu"
S nájemníky nemám nájemní smlouvu - takovou jsem nikdy s nimi neuzavřela. Platí regulované nájemné.
Můj dotaz zní: jsem povinna uzavřít s regulovaným nájemníkem nájemní smlouvu, když dopředu vím, že se na vzájemných podmínkách se nelze dohodnout a navíc by to byla smlouva, která by nebyla uzavřena svobodně???
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2006 21:17

mate pravdu, je to hanba a nechapu opravdu ty nenazrane politiky, ze se konecne nevenuji take lidu, od ktereho chteji souhlas k tomu aby dale mohli krast. Psal jsem jiz tolikrat a nic to neprineslo. Podivame-li se na roky 1993 a dale, kdy se rozdavaly zlate aktie atd. a jak vzniklo PPF a dalsi silne financni skupiny, tak pak se nemuzeme divit, ze nebyl cas na to, aby se delaly zakony take pro obcany a ne jenom pro zlocince. Jsou zrovna takovi smejdi, jako byli komunisti,jenomze´si oproti komunistum mohou to co nakradli lidem v klidu uzivat. Jsou z nich vazeni podnikatele. Zlocinci jsou to , kteri nemaji svedomi. Napr. co ted s duchodci, kteri bydli v bytech s reg. najemnym a je jim treba 75 let? Kam maji jit? Proc musi vlastne jit? Protoze politici nemysleli na to, kdyz prodavali majetek lidu na ruzna individua, ze by meli zajisti fond na podporu duchodcum. Spravne by majitel domu, ktery nemuze vypovedet duchodce, ne kvuli tomu,, ze by na to nemel byt zakon, ale proto, ze nema to svedomi, mel dostavat normalni trzni najemne a to by meli politici duchodcum dotovat, kdyz duchodce na to nema. To by bylo to nejmensi gesto od techto zbohatliku. Proc existuje poradi 100 nejbohatsich lidi v Cechach, jak se dostali k tam desnemu majetku? Jenom zlomek techto bohatych se dostal k penezum poctive. Je to opravdu hanba, ze se deji takove veci v srdci Evropy. Uprimne vas lituji s vasimy problemy. Mam rovnez dum s najemniky s reg. najemnym, ale diky bohu vydelavat tolik, ze mohu uzivit jak rodinu, tak doplacet na najemniky - ziji jiz mnoho let v cizine a vybudoval jsem si firmu a mohu se tedy nechat ceskymi politiky vydirat. Ale reknu vam, nemit rodinu, jiste by se ze me stal Robin Hood a to by se pak asi pani divili. Preji vam, aby se brzy situace zmenila. Je to opravdu hanba. Stydim se za to kolikrat pri tech politickych debatach, ze jsem Cech, protoze takovou snusku kravin, co dovedou vyprodukovat politici, jentak nikde neuslysite. Jsou to opravdu chudaci a potrebovali by dostavat na prdel nejmene trikrat denne v cele s jejich velkym vudcem. Nechci jmenovat, ale nemam uctu k zadne ceske politicke vladnouci strane. Jsou to arogantni hlupaci. Mejte se hezky a mnoho stesti.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2006 4:24

Jsem nucena pronajímat byt ve svém rodinném domě za regulované nájemné. Vzhledem k tomu, že se jedná o byt nad 150m2 a byt užívají 2 lidé v důchodovém věku, jsou v podstatě nevystěhovatelní, neboť jako náhradu jim soud určil byt přiměřený. Takže, 15 let nedělám nic jiného, než při každém zdražení energií mi reklamují a vrací vyúčtování, tím prodlužují splatnost nedoplatků. V průběhu rodu si sami dle svých úvah upravují zálohy na topení a vodné-stočné. Pernamentně si stěžují při každém zdražení těchto energií na drahý nájem. Do roku 2000 platili 780,-kč základní nájemné. K problému oprav v pronajatém bytě. V celém domě jsem na vlastní náklady vyměnila stará netěsnící okna za plastová. Při této výměně bylo dohodnuto, že budou ve všech bytem natřeny dveře, zvláště pak v jejich, neboť byt do roku 2000 nevytápěli, tvořily se plísně do doby, než jsem jim instalovala na vlastní náklady ústřední vytápění. Nyní zase nevětrají - ve skutečnosti velký byt by ani nepotřebovali, neboť by jim vyhovovalo topení WAW v jedné místnosti přes zimu. Přesto, jsme se na vnitřních nátěrech dveří písemně dohodli v roce 2000. V celém domě nátěry již byly provedeny, dokonce i zvenčí jejich vstupní dveře, zbývaly vnitřní nátěry v jejich bytě. Tyto samozřejmě neprovedly a a na dotaz kdy? mi zaslali doklady o zakoupení barev z roku 2003 s tím, že opravy provedli synové v roce 2003. Jde samozřejmě o podvod a dala jsem jim výpověď z důvodu "nájemce porušuje své povinnosti vyplývající z nájmu bytu"
S nájemníky nemám nájemní smlouvu - takovou jsem nikdy s nimi neuzavřela. Platí regulované nájemné.
Můj dotaz zní: jsem povinna uzavřít s regulovaným nájemníkem nájemní smlouvu, když dopředu vím, že se na vzájemných podmínkách se nelze dohodnout a navíc by to byla smlouva, která by nebyla uzavřena svobodně???
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2006 21:47

Vážená paní, je vidět jen Vaše závist nad "někoho " miliony...zapomněla jste nám napsat, jestli jsou Vaši známí regulovaní nájemníci či nejsou....všichni víme, že jsou.....!!!! Zda si plní své povinnosti vyplívající z nájmu bytu atd....to , že je majitel milionář, neznamená, že musí vše druhým platit! Já svým nájemníkům také nic nekupuji (nejsem milionář)a důvod je jednoduchý...pokud se podíváte do zákonů, tak i nájemníci mají své povinnosti....odpovězte prosím co Vaši známí s bojlerem za dobu jenž ho užívají udělali????? Co ho nechat opravit???? to je povinnost nájemníka a pokud to nečiní, tak není důvod, aby mu ho majitel kupoval! Budu Vám vděčen, pokud zde napíšete vše konkrétněji , velice rád bych ukázal pravdu, ale na tu se zeptejte svých známých. A podepište se prosím o to bude naše debata zajímavější. Dvorovčík Luboš majitel objektu s regulovanými nájemníky, hamba!
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 5. 2006 21:49 | B.Maříková

Moji známí mají podobnou zkušenost s pronajímatelem jak popisujete případ paní Novákové. Nefunguje jim bojler a pronajímatel, milionář, ředitel mlékáren Madeta v Č. Budějovicích odmítl opravu provést. Důvod byt ten, že si moji známí nenechají všechno líbit. Prohlásim, že všem ostatním bojler vymění, jim ne. Je to neuvěřitelná arogance, na kterou pan majitel nemá právo.
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 3. 2006 22:46 | Tomáš Marný

Tak jste nám předvedl IQ voliče bolševiků... Houpací kůň je proti Vám inteligent ;-).
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 3. 2006 13:42

Vymazáno redakcí PCZ, viz upozornění v horní části této stránky.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Zeman

prezident

Pavel Telička

politik a lobbista

Miloš Zeman
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 4 duelů
×
Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services