Diskuze - Test finančních poradců: další šance pro OVB

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 146 komentářů)

27. 5. 2007 15:48

Ja jsem clovek,ktery se vetsinou spis zdrzuje mluvy a spis s pousmanim cte,ale na tenhle prispevek nelze nereagovat. Koukam zase jeden strasne neuspesnej clovek,ktery pro klid dusicky spini firmu,ktera mu dala sanci a on ji akorat nedokazal uchopit a vyuzit. Skoda,no.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2007 11:02 | Andrea

Hezký den všem,
souhlasila bych s kolegou v tom, že na kom si chce někdo smlsnout, klidně to udělá. A nechápu jak si tu někdo dovoluje soudit OVB když je to jen a jen o lidech. Pokud znáte pana Vomáčku neznáte OVB. To stejné bude, když napíši, že redaktoři kteří připravují tento článek naprosto nemají ponětí o čem píší............. :o)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2007 15:44

nesnesu takovehle generalizovani. samozrejme ze poradci OVB jsou spatni,co treba 5 ze 100. Kuli par lidem,kteri to delaji spatne prece nemuzete odsoudit vsechny poradce. Chtel bych abyste videli spokojene klienty kteri mi dekovali,protoze jsem je vytahl z problemu,kterym jsem pomohl a verte ze se vsemi svymi klienty mam blizky pratelsky vztah a neni nejmensich pochybnosti mezi nami. jestlize se doslechnete,ze v jihoceske pekarne byla smena pekaru,kteri delali spatne rohliky, prestanete kupovat a jist dosmrti rohliky? to je prece nesmysl. delam svoji praci svedomite,eticky,mora lne a vzdy ve prospech klienta. klidne ho podlu do banky kterou nemam v portfoliu,pokud vim ze ma lepsi nabidku a nemam problem s klienty. Spise s lidmi kteri jsou nevychovani a sprosti a to ze u nich kdysy byl nejaky dealer z treba Kooperativy,to preci neznamena ze mi majinadavat,byt sprosti a nevychovani. myslim ze lide by se meli zamyslet jestli neni rozdil mezi kvalitnim projektem resicim situaci treba mlade rodine,ktera se pripravuje na bydleni a vnucovanim produktu bez znalosti klientovi situace.
samozrejm e se cesem vyselektuje kvalita a bude jasne kdo na trhu obtoji. jen pro informaci vim o 3 spolecnostech na ceskem trhu ktere posilaji ke klientum sve sverence bez jakehokoli skoleni a ti nabizeji co by se klientovi libilo jen podle obrazku na deskach. mam za sebou zmnoho set hodin ruznych skoleni a prace s lidmi a jsem skutecny profesional,to neplati samozrejme o vsech a ja se lidi kteri poskozuji klienta na zaklade sveho uspech nezastavam,ale klidne si vyslechnu interpretaci kazdeho poradce a rozhoduji se na zaklade informaci ktere ziskam,nikoli toho co si myslim.to je podle me postup logicky a jediny promysleny. jen takove prirovnani,pokud bych si vybiral vysokou skolu podle toho co o ni uslisim,myslite ze bych mel kde studovat? negativne napisou hodnoceni temer vsichni..kteri ji nezvladli(pomlouvat je snadne) a ti kteri jsou s ni spokojeni? kolik jich o tom neco napise? Pokud je mezi vami nejaky vysokoskolak,meli byste popremyslet,jestli budete odmitat neco o cem nevite temer nic. zjistete si objektivni informace a pak hodnotte.rad budu reagovat.
nebranim se jakekoli diskuzy,ale obavam se mi nemuzute dat jediny smysluplny argument,pokud delam svou praci poctive a dobre,neni nic lepsiho. ti spatni casem odpadnou sami.
posledni vec. ti kteri sem napsali kuli zkusenosti se spatnym poradcem,tem fandim a dekuji,je to v zajmu objektivity (nepocit am sem duvod ze jsem ho nepochopil a nezeptal jsem se na co chci znat odpoved. a pokud nevim jak ma vypadat ma budoucnost a jestli jsem pro zlepseni neco schopny udelat - to je lenost a nezodpovednost) ti kteri sem pisou pouze aby zamaskovali vlastni neuspech v praci a svoje nedostatecne kvality k tomu aby mohli tuto praci mohli delat kvalitne,tak ti at laskave prestanou spinit kvalitni spolecnost a zamysli se radsi nad svymi schopnostmi .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 4. 2007 23:46 | Hurvajz

A co by sis měla myslet? Nedávno jsem někde četl že Vondráčková je chlap...proč to píšou? Protože je to jedna z největších osobností šoubiznisu...tak se do ní všichni narážej...a to je stejný jako z OVB, je to nejstarší a největší GIGANT v oblasti finančního poradenství.
A co se týče toho doporučení klientů, podobnym způsobem pracujou i doktoři - na doporučení. Akorád že finančnímu poradci nikdo jen tak nezavolá, protože lidi v ČR k tomu zatim nemaj moc důvěru.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 4. 2007 19:21

Dobrý den,ted jsi čtu články o OVB a jsem docela v šoku.Tuto práci mě dohodil kamarád a je to přesně jak říkáte každý telefon je na stylu,že mě vás pan xxx doporučil a,že pan xxx je proněj velice splehlivá a schopná osoba.Ted opravdu nevím co si mám myslet.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2007 1:35 | Jakub Schermer

Dobry den, jsem take z OVB, ale sveho kolegy se zastavat nebudu, k tomu mam malo informaci, a ty tzv. "psychologicke kecy" tez v lasce nemam. To ze jste predlozenemu planu nerozumnela, muze byt jak vina Vase, tak vina poradce. Pokud necemu nerozumite a rozumnet chcete, musite se ozvat. Popravde receno brat si ke konzultaci ucetni, ci napr. danoveho poradce take neni optimalni. I v teto branzi funguje normalni trzni konkurence a nic Vam nebrani v tom, se sejit s jinym poradcem, treba od jine spolecnosti a nechat si vypracovat novy, snad lepsi, plan. Jinak pozor neplette si penzijni pripojisteni a "duchodove pripojisteni". Penzijni pripojisteni je druh sporeni se statnim prispevkem, zatimci "duchodove pripojisteni" je oznaceni kapitalove zivotni pojistky, ve Vasem pripade pravdepodobne smerovane na zajisteni duchodu(moznost slusne z ni vybrat az k 60tinam), doufam ze na tuto smlouvu neplatite o moc vic nez 12000,- rocne, protoze je to nesmysl at uz kvuli poplatkum, tak kvuli temer nulovemu zhodnoceni sporici casti. To jen abych to uvedl na pravou miru...a mimochodem, ten kdo s Vami tuto smlouvu uzaviral si take prisel na velmi zajimavou provizi. Pokud mate nejaky dotaz, ozvete se mi na mail. Zadna doporuceni po Vas chtit nebudu:-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 3. 2007 10:09

I já se musím přípojit, protože s OVB nemám dobrou zkušenost. Jednak se mi jejich "psychologický" přístup zdá poněkud agresivní. Věty typu: A vy nechcete ušetřit? Vám nezáleží na tom, kolik máte peněz? s patřičným podtónem ve vás za chvíli vzbudí pocit, že jste nezodpovědný debilek. Navíc ty triky jsou už tááák staré a strašně se divím, že to tvůrci strategií pro poradce ještě nezjistili :-). Na obranu bych zatím jen uvedla, že ten MŮJ vyžadoval kopie smluv. Pokud jde o konkrétní produkty, MŮJ poradce cosi důležitě cmáral perem PARKER na papír, do toho psal jakási hausnumera. Vůbec jsem tomu nerozumněla a odmítla jsem smlouvy na místě podepsat. Na to následovaly opet velmi emotivní reakce typu: A vy mi nedůvěřujete? V čem se vám to nelíbí (jo to kdybych věděla, tak si neberu čas na rozmyšlenou, ale hned to řeknu)... Nejsem bůhvíjaký finanční lumen, a tak jsem se radila s jednou účetní, která sice možná není finanční poradce, ale pro mě je důležité, že je to člověk, který se o své peníze vždy dokázal postarat na výbornou. Ona prošla smlouvy a údaje finančního poradce a zjistila, že údaje, které uvedl, vůbec nesedí, a to dost podstatně. Takže jsem nabyla dojmu, že pan buď tomu rozumí jako koza petrželi, nebo je to když ne přímo podvodník, tak docela slušný mlžič. Pokud jde o jeho "finanční plán", už při prvním pohledu mi bylo jasné, že ho musel zmatlat zpatlat během chvíle a vůbec nezohlednil některé skutečnosti, které jsem mu řekla... Zkrátka, jeho nabídka mohla být výhodná snad jen pro něj. No a na závěr, nabulíkoval mi, že pojistná smlouva, kterou mám uzavřenu, je smlouva o důchodovém připojištění, i když je to kapitálové životní pojištění. Tato informace má význam pro daňové účely, takže málem jsem ji kvůli němu neuplatnila jako náklad při ročním zúčtování.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2007 21:15 | Jiřík

Všeobecný přehled? Myslíš, že znalost zeměpisu, dějepisu, biologie, chemie či fyziky je nezbytný pro finančního poradce? Podle mne je důležitější znalost ekonomie v tomto zaměstnání...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 1. 2007 14:40

Dobrý den všem, můžete mi prosím sdělit svoje zkušenosti s AWD. Navštívil mne jejich člověk který působil seriozně. Nic jsem mu zatím nepodepsal, ale zapůjčil k prozkoumání svoje fin.údaje, pojištění, smlouvy apod. aby mi vypracoval lepší fin.analýzu a doporučil změny. Děkuji velmi za vaše zkušenosti a rady. Bron
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 1. 2007 10:20 | PavEll

Hezký den všem, co se týče OVB, ještě teď mě polévá horko, když si zde čtu příspěvky o této společnosti...jako bych viděl sám sebe - člověk se až podiví nad tím, jak může být občas tak "hloupý". Měl jsem totiž tu čest si tohle prožít na vlastní kůži a vidím, že se chování "finančních poradců" za tu dobu ale vůbec nezměnilo...Trapná hodinová přednáška o společnosti, OPAKOVANÉ telefonické upozorňování na to, zda-li jsem již sehnal další kontakty (?!) - to bylo opravdu nepříjmné, z několika svých přemluvyvších přátel jsem si udělal málem nepřátele!, ve "finančním plánu" se člověk jakoby tak trochu nevyznal, člověk ...prostě a jasně...dobrý pocit z toho člověk neměl...a peníze nejsou třešně, které můžu sbírat ze stromu...Po další schůzce, z které jsem přišel neméně chytřejší, jsem spolupráci raději ukončil. "Finančnímu poradci" jsem odpustil jen díky tomu, že to byl můj známý. Hold, chybama se člověk učí...
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 12. 2006 17:51 | caspero

Sakra proč nám do našich diskuzí stále a všude zasahují slováci, sakra, chtěli vlastní republiku a teď se stále cpou do čech
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2006 23:16 | Honza

V poradenství pracuji tři roky a tohle rozhodne neni ten nejhorší případ. Bohužel systém OVB je přesně na tento tip poradenství nastaven. Velmi záleží na ředitelství, ve kterém poradce pracuje. A samozřejmě na poradci, jestli preferuje klienta nebo svoji peněženku. Bohužel provizní systém OVB neumožňuje preferovat zájmy klienta, člověk se musí hodně snažit, aby se uživil, aspoň na začátku kariéry. Na druhou stranu vědomosti průměrného poradce OVB jsou ve srovnání s ostatnímy poradenskými společnostmi nadprůměrné. Já jsem svou práci ještě před půl rokem dělal podobně a taky jsem tomu říkal poradenství..... Co se týká doporučení, na této bázi pracuje většina poradců a nevidím na tom nic špatného.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2006 19:54 | Jitka

Já bych se ráda trošku OVB zastala. Myslím, že je to jako všude a záleží na jednotlivci. Já sama mám celkem slušné zkušenosti. Jsem s jedním poradcem v kontaktu už několik let a myslím, že mi dost pomohl. Nic mi nevnucuje, ale pouze doporučuje a radí. Nějaké peníze jsme uložili do několika podílových fondů. Vysvětlil mi rozložení rizik apod. Později sám volal, že z důvodu špatného vývoje kurzu Eur převedeme peníze jinam, později mi sám doporučil zrušit jeden vklad a raději splatit úvěr (s 6ti procentním úrokem). Je pravda, že po mne chtěl také kontakty, ale nijak "netlačil" a dostal ode mne pouze 3 typy. Takže můj názor je, že určitě není špatné někoho takového mít a je to všechno o jednotlivcích.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2006 18:07 | Petr Schimonssön

Jen krátká reakce k Helvagu: Helvag byl svou povahou investice, kde klient podepsal vysokou miru rizika. A pokud by ste se problematikou vice zabyval, zjistil by ste, ze nejvetsi podil na ztrate penez v Helvagu ma nemecka justice.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 6. 2006 17:30

Prachy nejsou průhledné nikdy a je od věci se v jejich prostředí naučit pohybovat. Zde v OVB mě to učí, jsou seriózní a věřím jim. Jarka
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 6. 2006 17:29

Prachy nejsou průhledné nikdy a je od věci se v jejich prostředí naučit pohybovat. Zde v OVB mě to učí, jsou seriózní a věřím jim. Jarka
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 5. 2006 0:47

bla, bla , bla , příliš průhledné
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2006 15:26 | Pavel

Každopádně mně, jakožto gymnazistovi (8l) připadá, že po absolvování základních ekonomických kurzů VŠE rozhodně ti "ekonomové" z OA nemají co do znalosti ekonomických problémů vůbec navrch ;-)
Nojo, sebevědomí Vám rozhodně nechybí. Jestlipak Vám také nechybí smysl pro humor? http://student.cvut.cz/view.php?cisloclanku=2005122701
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2006 15:24 | Pavel

ad Ralph, 25.4. (ale i ostatní obhajující poradce)
Vy se divíte, že lidi nemají důvěru k "finančním poradcům", v dnešní době plné podvodníků? Copak nebylo dost pyramidových her, "kampeliček" a jiných podvodů? Rozumný člověk je v těchto věcech podezřívavý, zejména pokud finančnictví nerozumí, jako já. A poradci to můžou myslet sebelíp a mohou být jak chtějí poctiví. Ale když někdo bez vyžádání zavolá, že je ze společnosti Brokers Consulting (už jen ten název je velmi věrohodný, asi jako název Royal Express:-) ) a že nabízí zhodnocení našich financí, nebo něco takového, ale podrobnosti žádné nesdělí, že prý až na "dvacetiminutové schůzce"... Opravdu jsem "hlupáček", že jsem praštil telefonem? A že mám svých pár korun na účtu v bance, nikoliv na podílových fondech, nebo čem, dohozených nějakým samozvaným poradcem?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2006 1:56 | Peter ICQ 257 234 957

ja by som navrhoval aby predajcovia produktov- poistovaci a spol. ( co si hrdo hovoria financny poradcovia) boli plateni zo zisku klienta. A z predaja produktov - poistky, podiel, fondy,stavebne sporenie.... nemali ani korunu, pripadne mali rovnaku proviziu za kazdy produkt. A aby boli brani na zodpovednost, ked klientovi poradia nieco zle, napriklad pri stav. sporeni mu daju cielovu sumu 5 000 000 len preto, aby dostali vysoku proviziu,( a cielova suma by tam stacila napriklad 200 000) Navrhujem, aby mu museli uhradit sposobenu skodu. Trh by sa precistil od darebakov. Bol by markantny rozdiel medzi tym co radia teraz. Boli by motivovany aby klient dostal to najlepsie poradenstvo. Dnes ked poradca sprostredkovatelskej spolocnosti zneuzije nevedomost klienta a uvedie ho zamerne do omylu, nie je vobec sankcionovany. Treba napalit riadne vysoke pokuty ( od 50 000 pre predajcu a 2 000 000 pre spolocnost). Pokuta by isla do Narodnej banky. Financny trh by sa precistil. Tie spolocnosti nech sa nikto nehneva nie su zamerane na kvalifikovanane poradenstvo ale na predaj. Nie su nutene zkvalitnit predaj.
Peter
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Šimáně

podnikatel, Unimex Group

Martin Wichterle

podnikatel, Wikow Industry

Jiří Šimáně
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Martin Wichterle
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services