Diskuze - Test finančních poradců: další šance pro OVB

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 146 komentářů)

23. 7. 2011 7:48 | Miroslav Horký

Za zmíňku možná stojí uvést majitele OVB. To pro naivky a členy té jejich "nezávislé" sekty. Majitelem holdingu OVB jsou největší německé pojišťovny.Proto nemůže být o "nezávislosti" řeč.To by jste vyděli na statistice uzavřených smluv.Zjednodušeně-dceřinné a jinak provázané produkty mají výhodu. "Koho chleba jíš toho píseň zpívej."
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2011 15:14 | Zuzana

Zdravím, u jednoho poradce z Ovb jsem si nechala dělat analýzu. Byla jsem obezřetná, protože jsem slyšela jak výborné reference, tak i reference nespokojenosti. Výsledek - jsem nad míru spokojená, Ovb je jen firma, ale záleží na lidech co v ní pracují... Můžete vzít skvělého člověka do firmy s nejlepšími úmysly, ale časem se ukáže jako podvodník... co z toho plyne? Myslím, že by si měl každý udělat vlastní obrázek o spokojenosti jako já:)
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2010 10:27 | Linda

U OVB jsem podepsala, jak spoření na důchod, tak spoření mé dceři. Jsem nad míru spokojená a můžu jen doporučit. Finanční poradce se mnou hovořil profesionálně, na úrovni a vysvětlil mi vše.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 3. 2008 12:20 | Danuška

Já má zase pár klientů kteří měli programy od OVB a už je dneska taky nemají. Opravdu tyto programy jsou hrozné a jen pro Vás výhodné a řekni že to není pravda. Možná Vám křivdím ale opravdu spousta z nich jsou špatně postavené!!
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 1. 2008 22:59 | Josef

Jak už bylo několikrát řečeno, vše je o lidech. Osobně pracuji u společnosti OVB a systém práce hodnotím velmi kladně. Každý člověk by si měl udělat obrázek o svém poradci sám. Těžko můžeme soudit firmy, když ti, kdo rozhodují co bude klient dal delat ( fin. plan), jsou vlastně konkretni lide - poradci. Takže ať se jedná o OVB, AWD atd, hodnotme konkretni lidi. Ve vsech firmach jsou dobri a spatni. Ale o tom nechť si každý udělá obrázek sám. Nemá smysl pomlouvat...
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 9. 2007 20:57

Milá Jano,
mám pocit, že jste také " poradce " OVB. Pokud někomu doporučím doktora, bude mít vzdělání, pokud někomu doporučím učitele, také musí mít určité vzdělání atd. ( nechci říct, že mezi nimi nebudou blbci ), ALE pokud, jako poradce OVB vyberou kohokoliv, tak jim nebudu věřit ani slovo ( nechci říct, že mezi nima nebude někdo talent ). Po tom, co jsem se naivně nechal nalákat na několik tzv. školení už této organizaci nevěřím ani slovo. Moje chyba ...
A Jano, pokud by dal můj kamarád číslo nějakému poradci, tak je to blb. Pokud je pan poradce machr, tak ponechá kontakt a zavoláš mu sama :-)
Přeji Vám mnoho zdaru ve Vaší finanční nezávislosti. VS
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2007 12:12

Zkousel jste to pocitat poradne? :-) Odkud jste?
+52
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 8. 2007 15:02 | Doskocil

Pěkný trik jak získat spolupracovníka :-)))
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 8. 2007 12:06 | jana

ad "Věty typu: A vy nechcete ušetřit? Vám nezáleží na tom, kolik máte peněz? s patřičným podtónem ve vás za chvíli vzbudí pocit, že jste nezodpovědný debilek." - presne tak se chovaji nekteri pojistovaci. nejak se na me dostali agenti jiste zivotni pojistovny a dvakrat volali (pak uz nastesti ne, ale dalo mi praci je odbyt), kteri proste ne a ne pochopit, ze NERCHCI a NEPOTREBUJu zivotni pojisteni, a taky mi cpali "ale to je prece riskantniiiii" a podobne vety, ktere mely za cil udelat ze me tupku. ja presne vim, proc nehcci ZP a proc je pro me vyhodnejsi neco jineho, ale oni vubec NEPOSLOUCHAJI, jen si melou svoje
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 7. 2007 11:23

V zásadě by mi nevadila žádná společnost tohoto typu, kdyby..... se všichni svorně netvářili, jak právě ta jejich firma je jedinečná a úžasná a má ty JEDINÉ správné produkty - fakt je ten, že všichni prodávají víceméně totéž a hlavně všichni cpou klienta do nejméně výhodného produktu na světě a to je kapitálové životní pojištění - ze kterého je logicky největší provize pro ně. Jinak hodnotit firmy - KAPITOL jsou vesměs nedoukové, umí prezentovat vlastně jediný produkt a ještě dost pofiderně, u MBI pracuje aspoň pár sympatických dam, ZFP má zajímavou filosofii "nauč se na svém případě porozumět tomu, jak fungují finanční produkty a vyřeš peníze taky své nejbližší rodiny a vydělej si na tom peníze" - to se mi líbí, bohužel ne všichni lidé v této firmě jsou OK a bohužel běhá pod hlavičkou této firmy spousta nedouků a v podstatě brigádníků :-). OVB to je pak vrchol nevkusu - arogantní namyšlení tupouni. Potkal jsem jich strašně moc a jednoho jediného bych si za svého poradce nezvolil - hrůza!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 7. 2007 9:00 | Martin

Ahoj Jakube, jsem z konkurence a mám několik klientů, kteří měli kombinace ZFP a už je nemají. Podle toho co píšeš, asi opravdu nevíš co vlastně nabízíš. Jsem rád, že si toto téma chceš rozvykládat a udělat si svůj názor, rád se s tebou setkám. Ozvi se mi na e-mail: Flavono@centrum.cz Z áměrně neuvádím své celé jméno a pravý e-mail, aby si někdo nestěžoval.
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 7. 2007 8:31 | Jana

Až tady někdo příště bude chválit svého doktora, tak to bude doktor, učitele – učitelé atd. Chaty na internetu jsou zaujaté, zaplacené (buď hrozně chválí, nebo hrozně kritizují) a hlavně neobjektivní. Já jsem si svého doktora a zubaře vybrala podle spokojenosti svých známých. Tento týden se mi ozval kamarád, že dal mé číslo poradci z OVB, ať si ho poslechnu, že on je s ním spokojený. Už jsem s ním domluvená na schůzce, ale kdybych se měla rozhodnout podle názorů cizích lidí na internetu, tak se s ním nesejdu.
+45
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 7. 2007 2:34 | Jakub Urban

Na kazdych forech je to uplne stejne.Nekdo pomlouva,druhy obhajuje.Ja osobne si zkousim karieru budovat v ZFP,libi se mi tam hlavne jejich vzdelavaci system.Nemuzu na ne rict nic spatneho,jsem v dobrem reditelstvi i kolektivu lidi.Ale rad bych se setkal s konkurenci,udelal si na ni sam nazor a neprejimal nazor nekoho druheho z netu.Jinak kombinaci mam,a nemyslim si ze je nejak nevyhodna,nebo proc si myslite ze je?
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 6. 2007 22:50 | Jan M.

To že dobré poradenství může ušetřit hodně peněz můžu říct z vlastní zkušenosti. Spolupracuji s OVB a nedávno jsem se seznámil s jedním klientem, kterému jsem udělal fin. analýzu jeho smluv. U jeho IŽP od společnosti AVIVA jsem zjistil to, že nemá definovaný konec. V praxi to probíhá tak, že pokud on 2 týdny před dožitím 60 let nepošle žádost o ukončení smlouvy, tak se automaticky prodlouží o dalších 5 let! A po tu dobu na ty peníze klient nemůže šáhnout - další ,,šance´´ je až v 65. Zkušenost s klienty je taková, že to co pošle pojišťovna pročtou ,,na jedno oko´´ a papír hodí do složek a už se jím nezabývají.... Troufám si říct, že kdybych na to klienta neupozornil, tak by oněch 60 let propásl a zpětně by se divil kdeže má naspořenou částku (v 60 bude činit cca 300 000 Kč). Tento klient (55 let) si přeje financovat hypotékou bydlení. Přeje si (a i mu jí doporučuji) 5 letou fixaci. Pokud by v 60 letech propásl výběr IŽP, kde by měl 300 000, tak by neměl možnost částečně umořit hypotéku (když se mění fix.) a 5 dalších let by splácel dluh nesnížený o oněch umořených 300 000. Kolik to zhruba stojí splácet ,,navíc´´ 300 000 u hypotéky? Nepočítám-li poplatky spojené s hypotékou, ani to ze zbyvajici cast by rychleji splatil (vetsi cast splatky by sla na umoreni) a vemu-li v úvahu dejme tomu 4% p.a. vyjde, že by na úrocích zaplatil za 5 let zhruba o 60 000 vice.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 6. 2007 9:41 | Rychlonožka

Milý Martine, co gramatika? Samozřejmě, že poradce (či pojišťovák) Kapitolu nabízel produkty jedné pojišťovny - vždyť Kapitol vlastní Kooperativa, takže žádný div.
+49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 6. 2007 9:31 | Petr

Koukam ze nejaky OVBak si hraje na klienta :-)...to je tak okate, hahahaha...
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 6. 2007 9:20 | Martin

Dobrý den, já osobně jsem se setkal s "finančním poradcem" od Kapitolu, ZFP a OVB ! První dva zmínění poradci na mě také dostali kontakt od mích známých a protože nejsem odborník přes finance, rád jsem si je poslechnul. Chlápek od Kapitolu na mě působil jako obyčejný pojišťovák a nutil mi pojistky, pro případ úrazu a na důchod. Bylo mi jasné, že úrazovka není k zahození a že stát my dá pramalý důchod (jestli vůbec nějaký), ale nic nového co bych nevěděl jsem se nedozvěděl. Navíc objektivita byla zavánějící, protože mi nabízel smlouvy pouze jedné pojišťovny. Je to sice velká pojišťovna, ale nerad vsázím vše na jednu kartu. Tento pán u mě nepochodil a byl proto na konci jednání nepříjemný, čímž si zavřel dveře.
"Poradce“ od ZFP to na mě zkoušel přes stavebka, životky a penzijka. Nabídka už byla širší, ale ... Tato společnost by měla dostat Nobelovu cenu za vynález Perpetummobile. Tvrdil mi, že když uzavřu kolečko 6-ti stavebek (každý rok jednu), tak mi z toho po 6-ti letech budou vypadávat takové peníze, že se mi jím navržené smlouvy budou financovat samy a místo 32 000,- ročně (do všech smluv) budu platit jen 3 600,- Trošku počítat umím a protože moje teta dělala stavebka, tak jsem mu hned názorně vysvětlil, že je to holí nesmysl (sám poradce byl překvapený), role jsme si mírně vyměnili, já jsem mu dal školení o stavebkách a o tom kolik mi po odečtu nákladů na všechny smlouvy vypadne peněz a byl klid.
Nad poradci jsem nezanevřel a poradce od OVB jsem si pozval domů sám (našel jsem si ho na internetu) Vystupování bylo příjemné a hned na začátku jsem se dozvěděl několik nových informací. O kontaktech řeč byla, ale ty jsem měl dát až na základě mé spokojenosti s prací poradce, s čímž jsem souhlasil. Něco málo smluv které jsem si uzavřel sám jsem poradci půjčil pro zhodnocení (doktor taky potřebuje vidět moji kartu). Konečně jsem natrefil na poradce, který mi donesl to co jsem chtěl a do ničeho mě nenutil. S mým poradcem od OVB spolupracuji už 3 roky a za tu dobu jsme vyřešili bydlení a investuji krátkodobě, střednědobě a dlouhodobě. Poradce mě pravidelně navštěvuje, informuje mě o mých investicích, ale i já sám mám možnost se přes internet přesvědčit jak se mým investicím daří a že jeho rady byly správné. Co se týče kontaktů, žádný jsem mu nedal. Já osobně jsem ho doporučil už asi 20 lidem, kteří s ním také spolupracují. Tak polovina jsou mí známí a polovina cizí lidé, se kterýma jsem se dal náhodně ve vlaku apod. do řeči o financích. A doporučuji mého poradce dál. Tak jako mám svého doktora, zubaře, automechanika, holiče, oblíbenou hospodu, nebo obchod, tak mám i svého finančního poradce.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 6. 2007 21:55

OjebavameVydridusimeB onzujeme na zaklade provizi poslali miliardy korun do investic typu Helvag a Pioneer
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2007 11:33 | Robert

1. Finanční poradce by měl být bedna na finance s velkým přehledem. Od právníka nebo doktora také chceme, aby měli vysokou školu a stále se vzdělávali. Funguje to tak u finančních poradců?
2. Finanční poradce by se neměl rozhodovat na základě provize. Pokud to dělá, je něco špatně.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2007 17:14 | Martina

Tim bych se tedy byt Vami moc nechlubila,protoze to jenom vypovida o Vasem slusnem vychovani. System doporuceni je zavedeny a funguje uz pres ctyricet let. Samozrejme nemohu chtit od svych klientu kontakty na sve zname,aniz by vedeli,zda jsem ve sve praci dobra. Proto jsem s nimi samozrejme domluvena,ze mi doporuceni daji teprve,pokud budou plne spokojeni s mym poradenstvim. Seriozni klienti s tim problem nemaji,takhle se prece siri vsichni podnikatele, lekari, pravnici,jenom u poradcu to holt vsem s prominutim omezencum lezi v zaludku
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaromír Drábek

politik

Helena Fibingerová

koulařka a podnikatelka

Jaromír Drábek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Helena Fibingerová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services