Diskuze - Test finančních poradců: další šance pro OVB

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Další příspěvky v diskuzi (celkem 141 komentářů)

1. 11. 2021 9:23 | Iveta

Můžu jenom s Vámi souhlasit. Já se tam dostala před 10 lety a bylo to to samé jak píšete. Jen se fakt divím, že to může pořád fungovat. Že se jim stále daří rekrutovat ty slušné lidi, kteří na to prostě nemají žaludek. V lepším případě včas utečou, v horším se zhroutí. Mně se podařilo utéct včas, protože jsem záhy zjistila, že lžou a jsou naprosto neprofesionální. Např. poslouchat, co říkají klientům v oblasti daňových úlev v návaznosti na životní pojištění, se mi jako účetní zvedal žaludek. A když jsem si dovolila jemně oponovat, bylo zle. Kdo jste trochu slušný a empatický člověk, vůbec tuto společnost nezkoušejte.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2021 11:15 | Oldřich

To jsou zahraniční firmy, které tady až na Generali nepůsobí. Jsem tady 11 let a nikdy, říkám, níkdy mi z OVB nepřišel jediný mail, co mám klientům nabízet. Naopak jsou provize například za hypotéky stejné od všech bank, takže ano, jsme nezávislý, cítím se tak. A opt, H. Horká, je jedna z regionálních ředitelek, tak to asi nepsala, takže fake :-)

Citace - h.horká / 23.09.2011 11:11

Seznam většinových vlastníků OVB Holding. 36,31% Deutscher Ring (pojišťovna) 11,48% Generali (pojišťovna) 31,48% IDUNA (pojišťovna) 17,54% Balance ... (dcera pojišťovny) celkem-96,81% Nezávislé,že ?? :-)))
0
+-

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2021 11:14 | Oldřich

Miroslav Horký je jeden ze zemských ředitelů, velmi fajn člověk. Ten toto určitě nepsal. Takže další fake :-)
0
+-

Zobrazit celé vlákno

25. 5. 2021 22:54

naser sy
+2
+-

Zobrazit celé vlákno

12. 5. 2021 18:37 | Banda

Dobrý den, je možnost si s Váma o této zkušenosti ještě někde více popsat a dozvědět se více věcí do hloubky?
Děkuji za odpověď a už i tak za Vaší obsáhlou zkušenost.
+1
+-

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2018 1:21 | Finanční konzultant RII

OVB a jejich odnože a odnože odnožů, což jsou desítky+ firem má jen jednoho zaměstnavatele, jednu značku...
Vše funguje následovně: žádný karierní plán neexistuje, většia vedoucích poboček jsou věrní přátelé / rodina majitele (zakladatele), kteří nemají o ničem párů. Na druhou stranu zaměstnávají hromadu lidí, kteří dělají jediné a to nábor, psychologickou hru.
Jejich produkty nejsou špatné, ale Váš herec(poradce) neví, co máte, ani nevytvořil Váš projekt a jestli ano, opakujete neustále totéž.
Poradci dostávají 50% provize, zbytek jde na šéfa šéfů. Prvně Vás nechají zadlužit a posléze všechny známé musíte obvolat, abyste se mohli z toho vyhrabat, ale 95% lidí odejte a kvůli zrušeným smlouvám dluží statisíce. zbylých 5% se naučí verbovat a své dluhy nahodí na další a další.
Jinými slovy, bez přicházejících a odcházejících lidí, kteří Vás živí, většinou do roka než zbankrotují a nahradí se jinýmy, skončíte Vy.
Takže pokud narazíte na ostříleného dobrého poradce z OVB a jejich odnožů, zničil stovky životů svých kolegů. A takového člověka nehodlám podporat, ať je sebelepší.
Jestli narazíte na ovci, pomožte mu k odchodu a zamyšlením se, pokud po týdnu namotivování je v pořádku, co dělá.

Děkuji za pozornost
+14
+-

14. 4. 2016 12:56 | Katka47

Dobrý den, potřebovala jsem vlastní bydlení a kamoš mi dohodil také machra z OVB...nic nevyřídil, lhal mi celou dobu až jsem si sama zavolala do banky a paní mi tam objasnila situaci..málem mi vyletěli oči z důlku co mi řekla..že dávno je zamítnuté a že dokumenty nedoložil..půlku jich postrácel totiž atd....a navíc si ode mě v těžké životní situaci ještě vyptal 5000,- za vyřízení....o tom zamítnutí mi poslal pouze sms v pátek večer a už se mi neozval peníze nevrátil..
-3
+-

19. 3. 2021 20:35 | Anna

Ahoj všichni kdo budete tento příspěvek číst. Je to už nějaký měsíc pryč, co nefunguji u společnosti OVB. I přesto, že už tam nejsem, zkušenost s těmito lidmi ve mně zanechala opravdu velmi špatný zážitek s zkušenosti. Naprosto se ztotožňuji s termínem SEKTA. Nastoupila jsem do této společnosti pod velkým tlakem, kdy jsem několikrát zmínila slečně, která mě rekrutovala, že nestojím o práci finančního poradce a že to vím bezpečně, že tohle dělat nechci. Nikdo si nedovede představit, jaký nátlak tito lidé dokážou vyvinout. V podstatě jsem byla narekrutována na základě lži a slibů, které se nikdy nestaly. Ve své najivitě a bezelstnosti jsem tomu věřila. Jediné na co jsem slyšela, byla slibovaná práce s klienty ohledně finančního světa. To mi přišlo smysluplné a dobré. Po nějaké době jsem zjistila, že to není o klientech. Hlavní účel OVB je rekrutovat nové lidi a vytvářet si svojí malou (firmičku). Od samého začátku jsem toto odmítala. Přičemž v tuto chvíli ¨moje vedoucí¨udělala krok zpátky a nechala mi nadechnout.Je to masáž od začátku do konce. Nazvala bych to NEUSTÁLE ZNÁSILŇOVÁNÍ VAŠÍ SOBNOSTI. Školení bylo o víkendech, kdy jste si ho museli sami hradit a školení bylo opravdu propracované. Přijeli další finanční poradci a běžně Vám ukazovali výpisy z účtu. Což není zcela běžná věc, že? Samozřejmě tento přístup a jejich vyprávění, jak a kdy se jim začalo dařit nás nakoplo k tomu, že to asi tedy funguje. Ale už člověku nedošlo za jakou cenu by to mělo fungovat. Tito lidé smýšlí stejně. Vždycky jde jenom o peníze. I když Vám budou tvrdit, že to pro peníze nedělají, ale že je ta práce neskutečně baví:D. Jedna velká lež od začátku do konce. Na školeních umí používat velmi emotivní videa, kdy se vše tváří, jak jsou to vlastně citově a emočně založení lidé. Tito lidé propadli zlu. Jsou vlastně sami politování hodni:/. Ti co vydrželi a nechali si ty palice vygumovat není vůbec možné cokoliv vyvrátit, nebo vysvětlit, že jsou opravdu mimo.CELÁ OVB JE JEDNA VELKÁ MANIPULACE. Kdybych měla vše vypsat, tak je to myslím na knihu. Ale tohle beru jako důležité. Třeba si to někdo přečte a zastaví ho to před životní chybou. Znám lidi, kteří díky OVB začali navštěvovat psychiatra, aby se z toho mohli dostat.Další věc je, že nemají přátelé. Tím myslím opravdový přátelé. Mezi sebou se samozřejmě všichni tváří jako velcí kamarádi. Ale v osobním životě zůstávají sami. A je to velmi jednoduché. Kdykoliv se s někým seznámí, tak vždycky jde o to ho zrekrutovat, takže vlastně o kamarády, který by mohli mít, následně přijdou. Alespoň toto je má zkušenost. PAMATUJTE SI, ŽE ODPOVĚĎ NE, PRO NĚ NENÍ ODPOVĚĎ...Znám lidi, kteří dali výpověď, aby se mohli naplno věnovat této práci a pak se dostali akorát do finančních problémů:(. Jsem ráda, že je možnost to někde napsat...
+8
+-

1. 2. 2013 17:35 | Zaky

1) Všichni mí klienti jsou spokojení, protože jsem ochotný říct "tahle smlouva je dobrá, ten člověk co vám jí dělal je dobrej poradce, držte se ho"
Jsem dobrej poradce a pokud nevím, přiznám to, omluvím se, doučím se a pak zase přijdu s nabídkou. O tom to je. Tasíte tu zuby na OVB, ale stejní idioti o kterých tu mluvíte jsou i ve všech ostatních poradenských společnostech!
Já mám velikou provizi, ale za tu cenu, že já a můj tým máme spokojené klienty, kterým jsme ušetřili spoustu peněz a kdyby to tak nebylo, provizi musíme vrátit. Nenechávám sebe a svuj tým školit jen od OVB, ale hlavně od společností, které produkty nabízejí a tak to má být.
+24
+-

Zobrazit celé vlákno

23. 11. 2012 22:25 | 83eve

h.horka.... ODKUD ZNATE TEN SEZNAM většinových vlastníků OVB Holding???
0
+-

Zobrazit celé vlákno

19. 10. 2012 20:19 | Jindřich Buk

Váš názor je velice zajímavý a kéžby se sním dalo souhlasit. Bohužel to by stejný machr musel být i klient. V dnešní době nestačí člověku říct, hele mam fakt super poradce sejdi se s nim. Dneska má málo kdo takové přátele, kteří by mu tak bezmezně věřili. Pokud vy takový machr jste pak se s vámi rád sejdu a nechám se přesvědčit, že to tak může fungovat:-)
-1
+-

Zobrazit celé vlákno

14. 8. 2012 18:20 | admin

Spolupráce pro finanční poradce
pro finanční poradce máme speciální nabídku - prostřednictvím Dukascopy Europe si můžete vyzkoušet spravovaný účet již od 100USD. Platíme vysoké zprostředkovatelské provize. http://www.managed-forex-account.eu
0
+-

4. 4. 2012 2:53 | kulisek

Špatná reklama taky reklama, a možná jedna z nejlepších protože o ní ví všíchni a už je to jen o tom změnít názor klienta což by pro dobrého poradce neměl být problém. Je fajn že OVB je vidět i bez medialní reklamy. :-)
+2
+-

15. 12. 2011 14:23 | TTT

Vy jste tam pracovala???? já jen, že to že jsou to akciový vlastníci, neznamená, že nesmí dělat nic jinýho. Krom toho deutscher Ring v čr moc nefunguje, Iduna tež ne. Dělají i české produkty - protože jim většina lidí (pro mě z nepochopitelných důvodu) věří... Evidentně máte pouhé znalosti z internetu.
0
+-

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2011 11:11 | h.horká

Seznam většinových vlastníků OVB Holding. 36,31% Deutscher Ring (pojišťovna) 11,48% Generali (pojišťovna) 31,48% IDUNA (pojišťovna) 17,54% Balance ... (dcera pojišťovny) celkem-96,81% Nezávislé,že ?? :-)))
+18
+-

23. 7. 2011 7:48 | Miroslav Horký

Za zmíňku možná stojí uvést majitele OVB. To pro naivky a členy té jejich "nezávislé" sekty. Majitelem holdingu OVB jsou největší německé pojišťovny.Proto nemůže být o "nezávislosti" řeč.To by jste vyděli na statistice uzavřených smluv.Zjednodušeně-dceřinné a jinak provázané produkty mají výhodu. "Koho chleba jíš toho píseň zpívej."
+4
+-

7. 2. 2011 15:14 | Zuzana

Zdravím, u jednoho poradce z Ovb jsem si nechala dělat analýzu. Byla jsem obezřetná, protože jsem slyšela jak výborné reference, tak i reference nespokojenosti. Výsledek - jsem nad míru spokojená, Ovb je jen firma, ale záleží na lidech co v ní pracují... Můžete vzít skvělého člověka do firmy s nejlepšími úmysly, ale časem se ukáže jako podvodník... co z toho plyne? Myslím, že by si měl každý udělat vlastní obrázek o spokojenosti jako já:)
+8
+-

11. 12. 2010 10:27 | Linda

U OVB jsem podepsala, jak spoření na důchod, tak spoření mé dceři. Jsem nad míru spokojená a můžu jen doporučit. Finanční poradce se mnou hovořil profesionálně, na úrovni a vysvětlil mi vše.
+7
+-

11. 3. 2008 12:20 | Danuška

Já má zase pár klientů kteří měli programy od OVB a už je dneska taky nemají. Opravdu tyto programy jsou hrozné a jen pro Vás výhodné a řekni že to není pravda. Možná Vám křivdím ale opravdu spousta z nich jsou špatně postavené!!
-4
+-

Zobrazit celé vlákno

14. 1. 2008 22:59 | Josef

Jak už bylo několikrát řečeno, vše je o lidech. Osobně pracuji u společnosti OVB a systém práce hodnotím velmi kladně. Každý člověk by si měl udělat obrázek o svém poradci sám. Těžko můžeme soudit firmy, když ti, kdo rozhodují co bude klient dal delat ( fin. plan), jsou vlastně konkretni lide - poradci. Takže ať se jedná o OVB, AWD atd, hodnotme konkretni lidi. Ve vsech firmach jsou dobri a spatni. Ale o tom nechť si každý udělá obrázek sám. Nemá smysl pomlouvat...
+17
+-

Stránka 1/8

Předchozí

1

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  15 040 325 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2021

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Překlenovací úvěr
Poradna > Karty, účty, úvěryÚvěrySpotřebitelské úvěry

Otázka: Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat ohledně vrácení daní z překlenovacího úvěru. A sice jestli se vrací celá částka která je napsána v potvrzení o zaplacených úrocích například částka 38 000kc nebo zda se... více

Rodinné právo

Daně

Investiční poradna

Hypoteční úvěr

Karty, účty, úvěry

Pojištění a penzijní připojištění

Sociální poradna

Dotace z EU

Právní poradna

Stavební spoření

Realitní poradna

Spotřebitelská poradna

Spoření na stáří

Poradna při finanční tísni

Elektronická evidence tržeb (EET)

Koronavirus a peníze

Doporučujeme

Kde proboha žili? Fialův plán boje s covidem sází na nemožné

Kde proboha žili? Fialův plán boje s covidem sází na nemožné

Nediskriminovat, ale spojovat. Budoucí vládní koalice Petra Fialy, který bude brzy jmenován...více

Povinné očkování je tu. Můžeme se snad z covidu vyhrabat jinak?

Povinné očkování je tu. Můžeme se snad z covidu vyhrabat jinak?

Dosluhující kabinet vyhlásil další nouzový stav, a kromě toho vytasil zbraň těžkého kalibru...více

„Ať tě znásilní horda migrantů, ty tlustá krávo.“ Musíme si takové komentáře na internetu nechat...

„Ať tě znásilní horda migrantů, ty tlustá krávo.“ Musíme si takové komentáře na internetu nechat líbit?

„Doteď mi chodí výhružky smrtí nebo doporučení, aby mi někdo uřízl hlavu nebo mě znásilnil....více

Je tohle normální?

Je tohle normální?

Spisovatelka a novinářka Markéta Lukášková patří ke generaci žen, které si mockrát vyslechly...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petra Procházková

manažerka, Agrofert

Miroslav Kalousek

politik

Petra Procházková
ÚSPĚŠNOST
47,37 %

z 57 duelů
Miroslav Kalousek
ÚSPĚŠNOST
47,83 %

z 69 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
Nadílka

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.