Diskuze - Nulová akontace a nulové navýšení je spíš reklamní

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 56 komentářů)

9. 12. 2005 14:15 | Willy

Ojeté auto na leasing je nevýhodné. A nové auto si kupují tři kategorie lidí: 1. podnikatelé, kteří si leasing odepisují s daní, 2. lidé, kteří peníze nemusí řešit a 3. blbci.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2005 12:46 | Lenka

Počítáte s nemocí? Mě to potkalo a jak jsem byla ráda, že jsem neměla žádné půjčky.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2005 12:09 | Jarmila

Někdy jsou i akutní věci. Svého času jsem měla tak na "z ruky do huby". Den Štědrém dnu mi odešla lednička. Bez té se fakt neobejdete, pokud nechcete denně kupovat a skladovat potraviny někde zabalené do octa nebo je honem zavařit do sklenice. Taky byla na splátky. Bez úroku, na tři roky. Ono i ve splátkách se musí umět hledat. Draze koupit umí každý blbec.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2005 11:34 | Jana

Ja bych to takhle radikalne nevidela. Jak rikam, na auto jsem si nasetrila, ale na druhou stranu jsem v situaci, kdy mi plat roste tempem vic nez 30% kazdy rok. Takze automaticky vyvozovat z toho, ze nekdo penize na urcitou vec nema momentalne, ze na tu vec celkove nema, taky neni uplne trefne. Kdyz mate dobry vyhled (budouci vydelky), na tu vec mate. Jina situace je samozrejme u nekoho, kdo ma konstantni plat.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2005 11:29 | Jana

Taky myslim, ze spotrebni zbozi na splatky je trochu ujete. I kdyz porad lepsi, nez dovolena :-) Nemam nic proti hypotece, mohla bych zit jeste i s autem na leasing (i kdyz sama jsem si na nej stejne radsi nasetrila). U ostatnich veci radeji spotrebu odlozim.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2005 10:17 | jezevec

No gut. A co takhle si koupit ojeté auto, na které máte - našetřit si na lepší, a pak zase na lepší? To vás nenapadlo? Vy dokážete nazvat nové auto na leasing "nezbytnou potřebou"? Přičemž nijak neponižuji skutečnost, pokud někdo radši zaplatí "něco navíc", a nese známá rizika auta na leasing (zejména v případě totalschade) - jen proto, aby se vozil v autě, na které nemá. Připouštím že někomu to vyjde jako výhodné - stejně jako někomu jinému vyjde jako výhodné koupit si věž na splátky dražší o 20% úroků, místo aby si na rok koupil za kilo rádio od žlutých tváří a na dobrou věž si našetřil.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2005 9:42 | svb

Mě se to nezdá tak jednoznačné. Pokud spotřebu odložím, znamená to, že budu určitou dobu bez té věci, kterou si chci pořídit. Je to tedy otázka čistě toho, zda má pro mne větší hodnotu vlastnit daný předmět po dobu, o kterou bych musel spotřebu odložit, nebo částka, kterou zaplatím navíc. V některých případech může být kredit pro konkrétní osobu výhodnější. Já například také neschvaluji nakupování na splátky, ale auto na leasing mám - představa, že bych byl dva roky bez auta než na něj našetřím pro mne byla daleko horši, než že zaplatím nějaké peníze navíc.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2005 9:20 | Jirka

I jedna moje vzdálenější příbuzná si nakoupila rychlovarnou konvici za 500 Kč na splátky. Když mi to matka vyprávěla a dodala ještě, že ta příbuzná měla přitom nabitou prkenici a příjem ze zaměstnání má vyšší než my dva dohromady, šly na mě mrákoty. Mně by to nestálo za to už kvůli tomu papírování a zařizování plateb těch splátek. Musel bych minimálně dát bance trvalý příkaz nebo souhlas k inkasu a později jej zrušit, případně pravidelně běhat se složenkami na poštu. A taková pětistovka splácená v deseti platbách složenkou, to musí hodit navýšení jako hrom. Splátky jsou bezesporu módní záležitost. Jen móda dokáže lidem radit něco tak nepraktického. Anorexie, čtvtmetrové podpatky, splátky levných věcí... To by se ulehčilo zdravotnictví a sociální záchranné síti, kdyby lidi používali hlavu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2005 9:14 | jezevec

A co jste čekal? Myslíte si, že je něco zadarmo???? Formulace "splátky bez navýšení" se dá jinými slovy říci jako "v ceně zboží nebo souvisejících služeb je již cena za úvěrování zohledněna" - jinak cena peněz je samozřejmě nenulová a možnost platit na splátky vždycky nějak zaplatíte. Je to totéž jako když banky "zruší poplatek za zrušení účtu" - ve skutečnosti zruší "položku ceníku kerá se jmenuje poplatek za zrušení účtu", ale cenu práce za zrušení účtu vždycky někde nějak zaplatíte.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2005 5:59 | Pavel

A podařilo se Vám skutečně na úvěr bez navýšení nakoupit ? V uplynulém období jsem zkoušel - spíš tak ze sportu - nakoupit konkrétní fritovací hrnec - v "běžné ceně" 4990 Kč na internetovém obchodě - na úvěr bez navýšení. Nabídky internetových obchodů se pohybovaly od 3845 do 4600 Kč, u většiny z nich to dle reklamy mělo jít bez navýšení (nejčastěji přes Cetelem, jednou přes HomeCredit). Setkal jsem se s následujícím: - celá aplikace spadla a nebylo možné pokračovat - úvěr bez navýšení je možné zkombinovat pouze s placenou dopravou v ceně od 200 Kč nahoru - v košíku se vám bez upozornění objeví položky "vyřízení úvěru na dálku" v ceně kolem 50 Kč - zboží vám jsou ochotni dodat pouze v době od 8:30 - 16:00 hodin a to na adresu bydliště (asi aby si ověřili, že tam skutečně bydlíte) - což pro mne zaměstnaného je celkem problém - vrcholem a jediným mnou jmenovaným je electrohall.cz, kde vám v seznamu nabízených výrobků vyběhne zboží za 3800 Kč, aby se vám následně v košíku bez upozornění objevilo za 4097 Kč Mám rád internetové obchody, ale ne za každou cenu. Nakonec jsem v Glóbusu friťák nakoupil v akci za 3999 kreditní kartou od Citibank, která mi pak za tři dny oznámila, že prodloužila bezúročné období na tři měsíce. Mimochodem, zkoušel jsem i Cetelem v Globusu, ale zrovna měli akci "Přijdu v 18:00" a už v 17:40, kdy jsem tam byl, tam postávala celkem fronta....
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2005 4:30 | zhouba

Miluji tyhle reklamy. Správně by měly znít: Dejte si pod stromeček zbrusu nový dluh. Nakupovat spotřební zboží na dluh svědčí o mírné nesvéprávnosti kupujícího. Rozumný člověk pracuje s úvěrem jinak.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2005 19:13 | 1dzelen1

Úplně s tebou souhlasím.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 12. 2005 17:58 | jezevec

Bylo by dobré porovnat taky CENY zboží nabízeného v kategorii "splátky bez navýšení". Pokud je nabízené zboží o 25% dražší než jinde - snadno ho nakupovat na splátky bez navýšení.
Osobně však míním, že nakupovat spotřební zboží na splátky (bez ohledu na deklarovanou i skutečnou RPSN) může leda chorý mozek. Neexistuje nic, co by člověk musel vlastnit tak akutně, aby to nepočkalo, než si našetří. Zejména životní styl typu "jedny splátky doplatím a vezmu si zas něco na splátky" musí provzovat jen kliničtí imbecilové. Kdyby svou potřebu o rok odložili, mohou si na první věc našetřit a pak už si půjčku nikdy nebrat.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2005 13:53 | dchytilova

Děkuji za postřeh ;) plnou individualitu si zatím u našich pojišťoven opravdu nepojistíte, v článku tedy opravuji.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 12. 2005 13:22 | Jirka

"U té nejzákladnější varianty budete pojištěni pro případ smrti, pracovní neschopnosti a plné individuality."
Individualita jako pojistná událost? Roztomilá zkomolenina.:-))) Přidám také jednu k dobru:
Moudrá kniha povídá tady těmi řádky: "Těžká cesta do pekla, ještě těžší splátky."
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2005 13:07 | Eva

Napriklad na internetovem obchode www.kasa.cz nabizi nakup na splatky bez navyseni a bez akontace a neni to zadny reklamni trik, jak se pise v nadpise. Jak vidno tak to jde, kdyz se chce.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 3/3

3

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Leoš Novotný

podnikatel, Leo Express

Jiří Šmejc

podnikatel, Home Credit

Leoš Novotný
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Jiří Šmejc
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services