Diskuze - Nulová akontace a nulové navýšení je spíš reklamní

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 56 komentářů)

13. 12. 2005 8:10 | Jarmila

Ale Jezevče, při vší úctě, píšu jasně, že to bylo před 15 lety, to bylo 20.000,- celkem slušný peníz, na rozdíl od dneška. Taky píšu, že bych na novou měla, sice menší, ale měla. Jenže já jsem se tehdy nechtěla vydat ze všech rezervních peněz, takže jsem si vzala bezúročnou půjčku (skutečně bezúročnou!!. Poskytla ji jedna instituce, lednici jsem kupovala u jiné, aby bylo jasno) ve výši 10.000,- Kč, na 3 roky se směšnými měsíčními splátkami po 300,- Kč měsíčně a rovnou si koupila něco, na co jsem sice momentálně neměla, ale co mi už vesele oněch 15 let slouží. Vedle těchto splátek jsem tehdy ještě splácela dluh na podílu nemovitosti, kterou jsem koupila. Pravda, měla jsem dluhy, ale byly v přijatelné výši, na přijatelné splátky a byly určeny na tvorbu majetku. Mít dneska tu možnost, udělám to znovu. Jenže dneska by se asi bezúročná půjčka sehnat nedala. :-))
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 12. 2005 17:36 | alexa

No dobrý, a proč tolik spotřebovávat. Nežijeme náhodou ve spotřební společnosti? A co duchovno?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2005 9:46 | jezevec

Milá paní Jarmilo - při vší úctě k dámě - kdo má doma třicet let starou lednici, a nemá nasušeno dvacet tisíc na novou, bude asi mít více věcí někde v hlavě srovnaných zcela svérázně. Ale já skutečně nebrojím proti dluhům ze zásady - například zaměstnanec svou práci poskytuje taky na splátky či na úvěr, a mzdu dostane až příští měsíc, a nikomu to není divné. Osobně míním, že psychicky zdravý člověk dokáže plánovat svou spotřebu, včetně reprodukce spotřebičů (třeba i před koncem jejich žvotnosti, právě aby se vyhnul nutnosti hledat pak řešení ze dne na den). Ale nikomu to nevnucuji. Jinak pokud si myslíte, že peníze neexistuje cena peněz, a že existují hodní skřítkové, kteří vám půjčí fakt bezúročně - přeju vám v životě hodně štěstí :-)
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 12. 2005 8:24 | Jarmila

Jezevče, ta lednice se opravit nedala, byla po mých zemřelých rodičích a bylo jí 32 let. V bazaru lednice měli, ale byly to vraky v horším stavu, než byla moje lednice. Tak jsem si prostě koupila novou. Já na ni sice měla, ale koupila jsem si větší, i s malým mrazákem, a na tu jsem už tenkrát neměla. Ty splátky byly k smíchu, 300,- měsíčně. Mám ji už 15 let a s jednou opravou spolehlivě slouží dodnes. Proč kupovat malou, té se po několika letech pracně a pod cenou zbavovat a kupovat větší, když se to dalo vyřešit rovnou, i za cenu přijatelného a bezúročného zadlužení? A chcete slyšet fór? Za 3 neděle jsem ji jen tak z plezíru píchla do zásuvky a odpočatá babička lednice se rozběhla a následně mojí tetě sloužila dalších 5 let, než klekla docela.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 12. 2005 22:27 | haarik

Tohle by me taky zajimalo - zda jde v tech _nejlevnejsich_ eshopech skutecne nakoupit na uver bez navyseni, jak je prezentovano. Ne ze bych to potreboval, ze, ale koupit mycku za 14 tis. na uver bez navyseni a tech 14 tis. odlozit na 4 mesice trebas do Sporoinvestu - tak mate cca stovku do kapsy.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 12. 2005 22:19 | haarik

Tyhle uvery bez navyseni jsou financovane principialne ze 3 zdroju: 1) poplatek od obchodnika uverove spolecnosti - z toho plyne, ze timto zpusobem asi nejspis nenakoupite v nejlevnejsich obchodech, ze... 2) z pojisteni uveru - ktere je jednoznacne vysoce profitni pro uverovou spoelcnost - z toho plyne, ze vy musite pozadovat uver BEZ POJISTENI... 3) z propasleho splaceni uveru - uverova spolecnost doufa, ze se aspon castecne zahoji na tech, co z jakychkoliv duvodu nezvladnou splatit uver dle podminek "bez navyseni"...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2005 17:34 | Tomáš Marný

jj, třeba u Cetelemu právě ty 3.000,- Kč.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2005 22:26 | haarik

DataArt si muze dovolit prodavat na splatky bez navyseni z jedinyho prostyho duvodu, a to, ze je drahej.
To, co nezaplatite na navyseni, zaplatite vyssi cenou (z ni DataArt nejspis misto vas "odskodni" splatkovou spolecnost).
Ja to delam tak, ze si veci v DataArtu ci v jakymkoliv jinym kamennym ksefte ocihnu a necham predvest. A pak to koupim pres net, a to bud v Cybexu, v Softcomu a nebo na patro.cz.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 12. 2005 21:16

Ale proč ty svoje peníze nenechat vydělávat nebo jinak je použít a nevzít si věc na splátky když nezaplatím ani kačku navíc. To nechápu v čem je problém. Na účtě mám tak 3-5 násobek měsíčních nákladů a přesto kupujeme na splátky. Stojí to jedně asi dvacku za příkaz k úhradě a 5 minut na internetu k jeho zadání..
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2005 21:14

to ne, on si půjčí na chalupě na půl roku valchu
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2005 21:12

No to je prqavda, dovolenou na splátky si může vzít jen totální debil. Proti ostanímu vůbec nejsem, dilema mám s tím autem na leas se kterým jsou i další problémy v příadě nehody, krádeže, rychlý úbytek ceny ...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2005 21:08

No tak auto pokud jsi soukr osoba není právě investice které se zastávám, měl jsem už asi tři nová auta a mohu zodpovědně prohlásit, že další už si nekoupím. Příště jedině zánovní trochu jeté. Jinak většinou mi to vychází lépe koupit a splácet než šetřit. Před pěti lety jsme se zadlužili na dům, za tři roky bude splaceno a i když přičtu úroky, tak pořád bude hodnota domu vyšší. Nebo digitální foťák. Ten tahám s sebou častěji než to bylo u klasického a plácám fotku za fotkou a když před časem zemřel blízký kterého jsme díky digitálu měli na fotkách pár týdnů před smrtí, tak to je památka kterou bychom jinak neměli. Klasický foťák jsem nevozil všude sebou.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2005 21:00

S tou rychlovarkou za 500 kecáš, většinou je limit na úvěr někde kolem 2-3 tisíc Kč.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2005 20:58 | Alfik

jediná výhoda Tvého stylu myšlení je, že za rok, dva tři si koupíš dokonalejší věc (platí o elektronice).
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2005 20:56

To trochu nesouhlasím. My si domů pořídili už pár věcí na splatky a vždy vybírame ty bez navýšení. Proč vydávat najednou peníze, když je můžete užít jinak a někdo Vám zadarmo půjčí. A kupujeme když potřebujeme (teď i když budou vánoce nic nepotřebujeme , tak nekupujeme) a vždy čekám na takovou nabídku kterou nepřeplatíme. Nevím co je na tom nesvéprávného použít svoje peníze tam kde je potřebuji nebo kde vydělají a splácet bez navýšení něco co potřebuji. Jediná daň za tohle nakupování je, že snad každých 14 dnů od jedné z firem z těch mnoha kde jsem si již půjčili přijde nabídka ať si zase půjčíme to nám zaplňuje odpad (v zimě je pálím v kamnech pokud tam tedy není rovnou plastová kartička - ta patří do plastů)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2005 19:36 | tom

Kdybych neměl v rezervě likvidních 50 tisíc (2-měsíční životní náklady) , tak budu hóóóódně nervózní.
To, že někdo nemá v rezervě prá tisíc, aby si koupil novou , to opravdu nechápu. :((
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2005 16:58

Když ti klekne pračka, tak asi nebudeš 1- 2 měsíce prát, než ušetříš na novou... ?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2005 11:13 | svb

Myslím, že pořád pomíjíte to, co jsem vám už psal - to, že se omezím, má pro mne také nějakou cenu. Pokud si od někoho půjčím lednici z chaty, znamená to, že se mïnimálně musím postarat o dopravu (což se na peníze přepočítá snadno) a že potom budu nějaký čas (čas, po který mám odloženou spotřebu, tzn. než našetřím na novou) mít horší nebo menší lednici a tudíž ji nebudu moci využívat tak, jak bych chtěl (což už se na peníze přepočítává hůř) a pak je tu samozřejmě riziko, že se starší lednice rozbije (větší než u nové) a vznikne další škoda (to by se na peníze přepočítat také dalo), atd... Pokud jsou tedy všechny tyto náklady na "nouzové řešení" nižší, než cena půjčky, tak si půjčte lednici od kamaráda z chaty. Pokud mě ale doprava lednice z chaty vyjde na 10l benzínu a tři hodiny času, tak proč si proboha raději nekoupit novou na splátky, když za to zaplatím 500 navíc na úrocích?
Pořád nějak nechápu, proč bych měl volit dražší variantu jen proto, abych za každou cenu obešel půjčku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2005 11:06 | svb

Odpověď pro vás a pro jezevce, který píše, že mne nenapadlo koupit ojeté auto: Koupit ojeté auto mne samozřejmě napadlo, s tím předminulým jsme to tak udělal. Nicméně mne provoz tohoto vozu vyšel podstatně dráž, než kdybych si koupil auto nové! Auto jsem koupil v bazaru za 150 000 s tím, že je nebourané, v dobrém stavu. V průběhu tří let, po které jsem ho vlastnil, jsem v něm vyměňoval spojku, tlumiče a další věci. Pak jsem ho prodával do toho samého bazaru, kde jsem ho kupoval a to už tvrdili, že má úplně zbořený zadek a hnutou nápravu - když jsem jim říkal, že mi ho před třemi lety sami prodávali jako nebourané, tak se jen zvesela zasmáli a nabídli mi za něj asi 40000. A to se prosím nejednalo o AAA, ale o "slušný" bazar, čili jsem měl vlastně ještě štěstí. Kupovat ojeté auto v bazaru je v současném stavu tohoto sektoru trhu obrovské riziko a šance na koupi dobrého ojetého vozu se rovná šanci na výhru v loterii.
Takže protože se neřadím ve vašich kategoriích ani do 1 ani do 2 a do 3 se z pochopitelných důvodů zařadit nechci, navrhuji vám přidat další kategorii: 4, lidé, kteří nemají zrovna příležitost koupit prověřenou ojetinu od známého a preferují jistotu, že s autem nebudou mít problémy (a když budou, tak je to nebude stát ani korunu, protože auto je v záruce)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2005 22:45 | jezevec

Hmmm - neobejdete se bez nové lednice na splátky, když nemáte vůbec nic? Nedá se lednička (za cenu jedné splátky) opravit? Nedá se (za cenu jedné splátky) provizorně koupit lednice starší, třeba i menší než vysloveně potřebujete? Půjčit od někoho z chaty? Pokud žijete tak zoufale, že nemáte tisíc-dva na nějakou menší neznačkovou nebo bazarovou lednici - co kdyby vám den poté co se zadlužíte, zdechla pračka, vyhořel byt, přišla jste o práci, nebo si prostě zlomila nohu? Zešílíte? Nebudete půl roku prát (žrát)? Nechápu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radim Jančura

podnikatel, Student Agency

Pavel Kysilka

ředitel České spořitelny

Radim Jančura
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Pavel Kysilka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services