Diskuze - Jak a do čeho správně investovat

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 60 komentářů)

24. 6. 2005 16:42 | Jarmila

Jenže smrt není jediným a ani nejvážnějším rizikem, větším rizikem je invalidita.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 15:00 | Honza

Anebo ten krach může přijít i třeba příští rok.
2000-2001 - první fáze poklesu 2002-2005 - růstová korekce¨ 2005- další propad...
Pokud se přes sebe položíte Nikkei a SP500 posunuté o 10 let, pdobnmost není čistě náhodná. A pokud to bude pokračovat i nadále, mají americké indexy stále kam klesat...
Proto bych se vyhnul indexům + akciím, které táhly minulý býčí trh (1982-2000)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 14:59 | trader

To máte pravdu, ale je to jediná možnost jak se něco naučit a přežít na burze. Když přežijete dostatečně dlouho pak máte velkou šanci, že skutečně vyděláte velké peníze. protože kde jinde je k dispozici tolik peněz jako každý den na amerických burzách. Důležité je vydržet, což znamená mimo jiné se neustále vzdělávat. Nejvíce se o obchodování člověk dočte v angličtině, u nás je toho bohužel dost málo - snad jenom na www.traders.cz je rozumná vzdělávací část, jinak u nás nikde nic.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 14:55 | Honza

Indexy ve většině případů také neobsahují dividendy, a přesto je aktivně řízené fondy nedokážou v drtivé většině případů porazit.
Abych byl spravedlivý, jednu nevýhodu certifikátů vidím. De facto je to dluhopis emitovaný bankou a jeho vlastník tak podstupuje kreditní riziko emitenta. Takže pokud certifikáty, tak jenom o renomovaných bank (i když ani to nemusí být 100% záruka)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 14:49 | janula

neviem ako je to v Amerike, ale europske certifikaty na indexy vsade pohlcuju dividendy a nic nevyplacaju ani sa o to nezvysi hodnota fondov...tipla by som si, ze v Amerike je to obdobne, emitent to len tak pre pekne oci nerobi a ten rozdiel oproti hodnote bazy, na ktorej je to zalozene je prilis maly, aby bol zaujimavy len sam o sebe.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 14:14 | Michal Kára

No, to docela jde - ale neni to to co hledam. Mozna jsem se nepresne vyjadril - jde mi spis o pojisteni trvale invalidity.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 14:08 | Captain Cook

1975-1986 pri vysoke inflaci v USA nejvetsi vydelek prinesly small cap akcie. 1987-1999 pri nizke inflaci v USA nejvetsi vydelek prinesly large cap akcie a large cap akcie prinesou snad nejvetsi vydelek i 2003-2010. 2010-2022 je mozna deflace v USA a doporucuje se vsechny akcie prodat a miti jen nejkvalitnejsi podnikove dluhopisy ratingu AAA. Nebudou dobre statni dluhopisy , asi bude vysoka nezamestnanost a vydaje na nezamestnane a nizke prijmy z dani bude USA financovat dluhopisy s nizkym urokem. Dluhopisy podniku prinesou vice. Rekordni urok 9,6% mely dlouhodobe statni dluhopisy USA v letech 1982-1997. Pri stoupajici inflaci pak mohou dati vice kratkodobe dluhopisy nez dlouhodobe. Prumerny rocni VYDELEK s akciemi USA 1994-1999 a RISIKO = odchylka od rocniho minima a maxima : large cap value akcie 16,3% 10,3% large cap growth akcie 29,4% 7,9% small cap value akcie 10,0% 14,3% small cap growth akcie 16,1% 17,5%
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 6. 2005 14:06 | Samuel Wallis de Futuna

Majitel certifikatu na akciovy index asi dostane u jednoho typu dividendy vyplaceny a u druheho typu dividendy pripsany do hodnoty certifikatu a pak mu ten druhy typ pro ty dividendy roste asi vice nez akciovy index , na ktery je ten certifikat delan. A neplati se z certifikatu rocni poplatky , nepodporuje se zadny fondsmanager. A clovek je na tom bez starosti lepe nez s fondem , protoze 80% vsech fondu nedosahne rust akcioveho indexu. 80% fondu roste mene nez akciovy index. Dalsi velky krach emerickych a avrupskych akcii se ocekava az po roce 2010.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 14:06 | zapa

Jednu nevýhodu jsem uvedl. Držitele cerifikátu na akciový index se výplaty dividend netýkají. Zato vydavatel certifikátu má v dividendách příjem, který může být srovnatelný s poplatkem za správu podobného indexového fondu. Investovat do akcií zadarmo asi nejde. Musím zaplatit poplatek za správu fondu nebo oželím dividendy nebo zaplatím poplatky za pokyny k obchodování. Předpokládám, že konkurenční poskytovatelé těchto finančních služeb se hlídají navzájem natolik dobře, že to z hlediska nákladů na držení akcií vyjde pro drobného investora nakonec asi nastejno.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 13:21 | janula

presne...a to ste este nezazili skutocny sesup:-)) to si clovek hovori, ze to nie je mozne a ono to mozne je:-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 13:04 | Honza

Můžete sem prosím dát nevýhody certifikátů? Dík.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 13:03 | bdX

Problém je v tom, že se každý pozná, až tam je. Nanečisto to nemá tu správnou šťávu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 12:59 | Jirka

Zdravím, Ladis! Já jsem fondy kupoval a prodával a vydělával. Ale už mne nudily. A hlavně mi vadilo, že mi můžou držet peníze až 15 dnů po odkupu (a taky to začaly dělat). Tak jsem prodal nadobro a teď už týden po večerech proháním NYSE a NASDAQ. Už mám -7%. Z toho 3% dělají poplatky za nákupy a jeden stop-loss a zbytek je daň za moji nedočkavost. Dnes to ještě prohloubím, protože většinu prodám se ztrátou. Pak si dám pauzu a počkám si na správný moment. Nemůžu uvěřit, že jsem zahájil takhle blbě. Ale měl jsem i kliku. Než jsem si uspořádal zbytky drobných na další nákup, prošvihl jsem včera open, a titul, který jsem chtěl koupit, zatím spadl o 17%. Oznámili poloviční dividendy proti očekávání. A pak to padalo všechno, jako celý Dow Jones. A dnes to nebude o moc lepší. No, snad tahle sprcha byla dost ledová.
Pro ty, kteří by rádi zkusili rovnou akcie: Nechoďte na trh, dokud neznáte dobře sami sebe!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 12:42 | Aleš Náhlík

Asi neumíte hledat na internetu ;), zkuste např. toto:
http://www.finq.cz/comments/2005/comm04.doc. Za 300-500 Kč měsíčně lze pojistit smrt na 1 milión Kč, nevidím problém?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 12:38 | R2D2

POZOR, já bych byl s certifikáty hodně opatrný. Že nyní najdete plno článků o jejich "sper vlastnostech" neznamaná, že jsou dokonalé. Naopak, existuje hned několik zásadních důvodů, proč jsou hoší než indexový fond. Stačí si zjistit podrobnosti. Zápory ale nehledejtae na stránkách prodejců (brokerjet.vz, zertifikatejournal.cz, ..atd) Čtěte nezávislé zdroje! to sco uvádíte není zcelapravda a hlavně to nejsou njdůležitější charakteristiky těchto cenných papírů.
P.S. Přihoďte si do srovnání ještě ETF (indexové akcie, ať to máte komplet).
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 9:56 | Michal Kára

> měli byste v první řadě uvažovat o dobré životní > pojistce. Ta by vaše blízké měla zabezpečit v případě, > že onemocníte závažnou chorobou, stane se vám úraz či > zemřete.
No nevim. Posledni dobou jsem takovou pojistku hledal, ale nenasel. Vetsinou za vysokou rocni platbu dostanou vasi pozustali takovou castku, ktera jim bude stacit jen na nekolik malo let.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 6. 2005 9:32 | zapa

Fond nebo certifikát, nevyjde to nastejno? Akciový fond má příjem z dividend, který většinou padne na plat správce fondu. Na indexový certifikát žádné divideny nejdou, vybere si je držitel podkladových aktiv. Je v tom z hlediska řadového investora nějaký rozdíl?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 8:52 | Kremilek

Ze statistiky vyplývá,že většina manažerů fondů nepřekonává indexy.Proto si myslím,že je vhodnější investovat do certifikátů.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 8:10 | NED

www.fondmarket.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 6. 2005 4:37 | Louis de Funes

Asi lepsi nez fond by byl certifikat na akciovy index. Asi lepsi nez sporitelni knizka by byly dluhopisy. Ale nelze nikdy kupovat fondy ! At je to PPF nebo Harvard nebo Appian nebo jakykoliv z 500 ceskych fondu vzniklych od 1992 do 2005 , vsechny jsou bouda na lidi. A americke a britske fondy zrovna tak. Vsechny fondy vznikly proto , aby jejich manager vydelal kazdy rok milion nebo nekolik milionu pro sebe. Lidi si musej vybrat sami akcie z Eurostoxxu a Dow Jonesu a nikdy nepodporovat fondy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 3/3

3

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Janeček

podnikatel, RSJ

Radovan Krejčíř

podnikatel a kriminálník

Karel Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Radovan Krejčíř
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services