Diskuze - Jak a do čeho správně investovat

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 60 komentářů)

28. 6. 2005 14:17 | tomas

mrkněte sem, tady je to pěkně vidět Nikkei/SP500 http://www.vtoreport.com/nikkei%20vs%20s&p.htm a také je vidět, že SP500 se snad vydává tím správným směrem a to je nahoru... (doufám) Přiznám se, že nepatřím k zastáncům toho, že by měl SP500 následovat Nikkei.To srovnání grafů mi přijde trochu vytržené z kontextu. Proč? Protože se podívejme na fundamentální pozadí propadu Nikkei v 90 letech.Akciová a nemovitostní bublina, která vedla a stále de facto vede k deflaci, obrovské problémy bankovního sektoru (díky zmíněné bubl u aktiv),strukturální problémy celé jap. ekonomiky-něco podobného co v EU. Takže nicotný ekonomický růst celá ta 90. léta. A ptám se tedy, na základě čeho rostou akcie? No přeci na základě zvyšujících se zisků korporací-to prostě tak je! A ted si srovnejme US ekonomiku.Ta roste a je v daleko, daleko lepší kondici než JPY. Zisky korporací prostě rostou-tzn. základní předpoklad pro růst akcií je splněn. Můj závěr-nemyslím si, že pokud US ekonomika poroste, že SP500 půjde down. Ale uvidíme...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2005 13:44 | Jiří Nový, Kladno

no aby to nebyl jen nějaký blábol, když teď za přístup na finq.cz se platí prací :-) aby se mi vyplatilo něco udělat :-)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2005 13:01 | janula

co sa vlastne doporucuje ako investicie, ked skutocne nastane Kondratevova zima??
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2005 12:33

presne tak, clovek se "nauci" az tam je se svymi penezi a teprve z techto zkusenosti se poradne pouci...:-)chce to chladnou hlavu a umet prodat i s mensi ztratou..to je hodne tezky..a hlavne se pak "nedivat zpatky"...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2005 12:27

MRK jsem chytl na vzestupu, ale pozde prodal..i kdyz jak se divam ted na price, prodal jsem jeste dobre :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2005 12:24

čteme nejspíš podobné zdroje, graf srovnání Nikkei/S&P500 jsem take videl u Colloseum... prozatim vse ukazuje proti rustu, nynejsi propad muze byt zacatek padu po 2. vrcholu..a Kondratev mel prozatim taky vzdycky pravdu..
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2005 12:17

otazkou jako vždy je, kam se vrtnout ted :-) soft comodities? metals + gold uz vyrostly hodne.. nebo zpatky JPY?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 6. 2005 17:34 | bdX

už jo - MRK.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 6. 2005 12:31 | Martin Podávka

Zajímavé téma, o prázdninách napíši přehled rozdílů (indexové - fondy, cetrtifikáty a akcie), tipuji, že v srpnu by to vyšlo na FinQ.cz, tak pokud budete mít zájem ...
Osobně vidím certifikáty jako nejhorší, důvody uvedeu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 6. 2005 8:21 | Jirka

Taky si myslím, že budeme muset pečlivě vybírat tituly. Z indexů by mošná šlo vybrat nějaký oborový, ale na ty hlavní bych nesázel.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 6. 2005 8:13 | Jirka

Já si dokonce myslím, že je moc užitečné, když si trader natluče nos hned na začátku. Pokud se mu první obchody povedou náhodou dobře a začne frajeřit, může skončit rychleji, než ten, kdo se hned spálil a začal brát burzu vážně. Mojí hlavní chybou byla nedočkavost. Do jisté míry jsem ale vycházel ze zkušenosti, která říká, že čekat dlouho na vhodnou příležitost, znamená propásnout celou růstovou fázi. A taky jsem si předem dobře nerozmyslel, co mi stojí za to vzhledem k vysokým poplatkům a malému objemu peněz, které na obchodování mám. Až teď hledám vhodný kompromis mezi cenou akcií, nakoupeným počtem od jednoho titulu a přijatelným rizikem (volatilita, likvidita, stop-loss hranice).
K tomu vzdělávání: Moje angličtina je dost bídná, ale tomu, co je na www.incrediblecharts.com jsem rozuměl dobře. Je to hlavně pro technicky orientované tradery, ale bez ohledu na délku obchodů. Je to psáno stravitelným stylem, bez nadměrného používání hantýrky, jako to bývá třeba ve zpravodajství amerických finančních serverů. Můžu doporučit.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 6. 2005 0:11 | JirkaNepřihlášený

Na trvalou invaliditu mám v komoře sekeru. A blízcí mají instrukce. Jen doufám, že v případě potřeby je dokáží splnit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 6. 2005 0:06 | JirkaNepřihlášený

Souhlas. To je článek o ničem. Pokud si to zaplatili nějací penězoměnci, tak to beru. Ale na druhou stranu je celá současná ekonomika založená na tom, že ti, co neumí své úspory zhodnotit, je s určitým rizikem půjčují těm, co na nich dokáží vydělat a částí zisku zhodnotit klad střadatele. Ještě, kdyby dal od ekonomiky ruce pryč stát, to by se to rozjelo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 6. 2005 20:49 | Jan Sladký řečený Kozačka

Ovšemže nic nového v článečku pod slunéčkem není, jen jak nakrmiti finanční domy novým přílivem penízků, s kterými mohou pro sebe další penízky vydělati a své akcionáře za kopečky potěšiti....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2005 14:57 | Festus

--Trader ! Prezit a vydelat na burze je snadne a bez prace. Staci koupit nekolikrat rocne fundamentalne levne akcie s dobrou dividendou od podniku , ktere kazdorocne zvysuji zisky a nechavat si akcie leta , dokud nebude rust zisku tech podniku u konce , nebo nebudou akcie nebezpecne predrazene , nebo nebude index nebezpecne predrazeny jako v lednu 2000. Napriklad akcie Iberdrola , Barclays , Royal Bank of Scotland , Bank of America , Citigroup , Wells Fargo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 20:07 | Honza

sorry za překlep: sa,,...měl býr small :)
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 18:59 | Honza

spíše než na sa,, a large cap bych se díval na sektory či ergiony.
70. léta v době inflace - surovinové akcie 80. léta ... Japonsko 90. léta ... IT + Telekomy, Finanční akcie
Je čas na rotaci sektorů a regionů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 18:13 | trader

Mimochodem, autor píše v článku že lze investovat stovky či tisíce korun. Osobně se domnívám, že na to aby člověk skutečně na burze pořádně začal vydělávat potřebuje co nejvíce peněz . Už jenom proto aby přežil období svých počátečních neúspěchů. "Size does matter" říkají v USA a mají absolutní pravdu. Nejvíce překvapivě totiž riskují ti, kteří spekulují s tisícem dolarů. Ti kteří mají na účtech aspoň 10 či lépe 50 a více tisíc dolarů jsou na tom s rizikem mnohem lépe. A také to bývá vidět. Přeji všem úspěch
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 17:05

Performance-index-certifikat pripisuje dividendy do sve hodnoty a ta muze bejt o 2,4% az 2,7% rocne vyssi , nebo 31% az 38% za 13 let vyssi nez hodnota Preis-index-certifikatu , ktery dividendy nepripise a asi ani neposle. A jedna se zde o index certifikat na Eurostoxx50 a S&P500.
Original : Der Unterschied in der Wertentwicklung kann beträchtlich sein: Beim Euro-Stoxx-50-Index macht der Unterschied zwischen dem Preis- und dem Performance-Index im Durchschnitt 2,7 Prozent jährlich aus; beim S & P 500-Index beläuft sich dieser Unterschied auf 2,4 Prozent jährlich.
Wer beispielsweise 1990 in den Euro-Stoxx-50-Performance-Inde xstatt in den Preisindex investiert hätte, hätte bis Ende 2003 einen Mehrertrag von rund 38 Prozent gegenüber dem Preisindex erwirtschaftet; beim S & P-Performance-Index beläuft sich dieser Mehrertrag gegenüber dem Preisindex auf rund 31 Prozent.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2005 16:48 | Fidel Kastrol

--Jirka ! Jen neprodavej emericky akcie se ztratou ! Vzdyt rostou a porostou jeste aspon 5 let. Ja mam vsechny emericky a avrupsky akcie od jara a od zimy v plus a necham si je jeste leta. Jenom CEZ jsem prodal za 4 mesice (s vydelkem) tesne pred dividendou , protoze podezrivam CEZ jako tunel a protoze jinde dostanu 2x vyssi dividendu a rust kurzu taky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Jahn

manažer

Lubomír Lízal

ekonom

Martin Jahn
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 7 duelů
×
Lubomír Lízal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services