Diskuze - Finanční plánování podle společnosti Fincentrum II

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 16 komentářů)

21. 5. 2005 15:46 | Tunel Mont Blanc

Dnes se tuneluje pomoci opcnich programu , kdy rada chefu a dozorcu a odboraru ve velkych podnicich ( nebo jen v CEZ ? ) koupi za miliony korun za zlomek ceny akcie vlastniho podniku , ktere podnik plne zaplati a pak je funkcionari prodaji na burze za plnou cenu. V jednom takovem tydnu nekolik techto parazitu vydelalo dohromady 55 milinu korun za tyden a podnik ( CEZ ) ztratil proto 165 milionu korun za tyden. Prej ten opcni program schvalili drobni akcionari na valnem shromazdeni. To se divim , ze drobni akcionari experimentujou zda vydelaji na burze nekolik tisic , kdyz koupi akcie od predstavenstva podniku , kteremu pomohou vydelat nekolik milionu , protoze predstavenstvo muze koupit jeste dnes akcie 4x - 5x levneji nez je kurz. Radeji meli akcionari odhlasovat maximalni vyplaty predstavenstva podniku 500.000 korun a dozorcu 250.000 a zadne opce ani akcie , zato vsak dividendy pro vsechny akcionare 4% kazdy rok.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2005 14:54 | Samuel Wallis de Futuna

A proto ja si kupuju na vetsnou dobu akcie : Bank of America , Citigroup , Barclays , Citigroup , Royal Bank of Scotland , Wells Fargo. Kazdy rok dividendy 3% az 4% plus rust kuzu aspon 200% kazdych budoucich 10 let nebo 400% a pak pád na polovinu. Zatimco "odpadky" banek a pojistoven , kdyby daly 5% rocne = 60% za 10 let. Ja vydelam na vlastni byt 4x rychleji s akciemi nez s "odpadky" banek a pojistoven - sporeni a pojisteni. A "Kdo plati vlastni byt kreditem , ztraci penize dvojnasobne !" (( Stejne se ztraci penize pojistenim , nebot jsou potreba ty penize na mnohem vynosnejsi akcie. )) Jednak se ztraci penize , ze plati vice o uroky jednak se ztraci penize , ktere by se vydelaly s akciemi rustem kurzu a s dividendou. Sice za 10 let , az budou penize s akciemi na byt vydelany , mohou byt byty uz o 100% drazsi , nez kdyby se zaplatily hned dnes kreditem , ale zase bude pak o 200% vice penez na ne vydelano s akciemi. A potom , clovek neni po leta vysoce zadluzen a ma stale velky balik solidnich akcii od nevytunelovanych firem na konte a kazdy rok dostava balik dividend. A taky : kazdej je jednou nezamestnany , kazdej je jednou rozveden a nemuze uz pak splacet bance ty sjednane mesicni splatky a byt mu zase vezmou a uz splacene splatky jsou pak ztracene penize.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2005 5:45 | Fredy

Tak, tak. Na bankovních či pojistných produktech vyděláte jen tehdy, pokud tyto instituce vlastníte. To, co je uvnitř je jen drahá dřina s nejistým výsledkem.
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2005 21:25 | Speedy

Akcie ano, produkty ne, to musí za mne tady oddřít ti ostatní, alespoň doufejme :-))
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2005 16:02 | Bouček Antonín

Z kutilské dílny Motoinvestu, alespoň, co si pamatuji: Investiční fond Creditanstalt, fondy investiční společnosti Agrobanky, Agrobanka, Plzeňská banka, fondy Plzeňské banky, tak trochu Kreditní Banka Plzeň (i když zde zasadili jen závěrečnou ránu z milosti) a tuším, že i CS fondy, než je prodali těm maníkům, co si zbytek vyfoukli přes Drůběž Příšovice. Určité propojení bylo i s Foresbankou (co ji nakonec přebrala Union banka) a těma maníkama, co si hráli s lesními společnostmi, Spolchemií, Četransem (kde se navyšovalo miliardové jmění z hotovosti, přinesené v kufříku) a dalšími firmami ze severních Čech. V tom, že autoři kampaně "drobní akcionáři plačte" nakonec opravdu přinutili drobné akcionáře k pláči, máte dle mého názoru celkem pravdu.
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2005 15:44 | Jan Sladký řečený Kozačka

Z duše mi mluvíte, tak tak.... jen ten příklon k Erste u Vás - no to snad půjdu zapít neb něco podobného .... známý spořitelnobijce akcie jejich vlastní nyní, to nestává se každý den ....
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2005 15:09 | Speedy

Já nevím jak kdo a koho, ale mě už tyto věci nechávají vcelku klidným! Spíše mě někdy ještě tak zaujme humorná stránka případu, pokud se náhodou naskytne, a nevadí, že má občas i černou barvu. Tedy, hm, pokud se ta čerň netýká přímo mé osoby. Ostatní mi začíná být tady ukradené :-)) Neboť: kdo chce kam, pomozme mu tedy také i my tam, nic jiného mě, za dané situace a konstelace (jak jsou karty rozdány), totiž nenapadá. A přitom se (doufejme a možná?!) něco málo přiživím také? Ostatně, teď jsem právě minulý týden cosi, zatím jen pro blízkého příbuzného, zainvestoval do akcií Erste Bank. Tak ať jen tady hejlové finanční produkty kupují a hlavně je platí. Ať platí, platí, platí a tyto finanční poradensko zprostředkovatelské společnosti jako je Fincentrum ať se pěkně smekají: hlavně, aby to bylo také pro finanční skupinu České spořitelny. Rakouská Erste mě snad v dohledné době nevyvlastní, tak jako mi z principu hrozí tady od té pakáže v Česku :-((
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2005 13:34 | Hugo

Fincentrum je asi pan Nejedlý. Pokud se pletu, tak se omlouvám. Tato společnost je, podle mě, na tom vyšší stupni kvality. Proto mě dost překvapuje poměrně nízká úroveň poradce. Na první pohled sice dobré, ale nic vlastně neřešící. Jen snaha o nové smlouvy a nějaký větší úvěr. Celkem dobře to zhodnotil fredy. Je vidět, že ostatní hodnotitelé jsou namočeni do světa finančního obchodu. Pohled (možná) nezávislého fredyho, je pro mě cenější, než sice odbornější a erudovanější rady ostatních v komisi. Také mě překvapuje ten klid v diskuzích. Že by po hokejová euforie?
-18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2005 15:59 | zkouska1

A treti test TriManu, tedy placenych poradcu, byl jiz s timto standardizovanym zadanim.
http://www.penize.cz/info/zpravy/zprava.asp?IDP=1&NewsID=3080
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 5. 2005 15:48 | Petr Šafránek

Ale vždyť hned druhý test - Sophia Finance - byl z oblasti placených služeb - viz http://www.penize.cz/info/zpravy/zprava.asp?IDP=1&NewsID=2529
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 5. 2005 15:20 | Jarmila

Pane Šafránku, já si myslím, že na to, že byl zdarma, byl finanční plán celkem slušný. Od loňského či jakého roku dobrý posun vpřed. Vůbec se nedivím, že poradce pracoval v obecnější rovině, asi už věděl, že vypracování plánu je časově i znalostně náročná záležitost a asi se mu už také stalo, že pracoval zdarma, neboť český človíček je vynalézavý a je klidně schopen si od jednoho poradce zpracovat celý plán a u jiného (např. příbuzného) nakoupit. Proto tvrdím, že pokud chce mít klient jistotu, že plán je vytvořen přesně podle jeho požadavků a případně ho upozorňuje i na úskalí, na která předtím nepomyslel, měl by být placený. Což takhle udělat sondu do placených služeb? Aby klient věděl, jestli ze své peníze dostane protihodnotu. Tam by se nikdo nemohl vymlouvat, že nemohl nebo nevěděl, tam by měla být jasná práce profesionála.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 5. 2005 14:59 | karel

Mohu se zeptat, koho a jak tuneloval Motoinvest ? Myslím, že ten kdo trochu přemýšlel musel zjistit, že tato skupina nic špatného nepáchala. To, že se někomu hodilo ji očerňovat, je jiná věc. Slepě tomu však věřit je chyba, Např. jejich kampaň " Drobní akcionáři plačte" byla přeci naprosto pravdivá a budoucnost plně jejich předpokladům dala za pravdu. Škoda, že se mnohdy hledá viník zcela jinde, než ve skutečnosti byl. Co si takhle vzpomenout při tunelování bank na pana guvernéra, ředitele velké čtyřky, bankovní dohled. Podobně hloupé bylo házet na Klause krach bank. Přitom ze své funkce tento sektor neovlivňoval. Jen bylo výhodné hledat viníka jinde.
-11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 5. 2005 14:50 | Petr Šafránek

To je nekonečný problém zprostředkovatel vs. poradce. Máte samozřejmě pravdu, že nechat si zpracovat zdarma finanční plán a pak si vše uzavřít jinde, není fér. Na druhou stranu - je fér požadovat uzavření stavebního spoření dokud není dokončen a klientem schválen celý plán? Co když do něj stavební spoření nakonec nezapadne - což je přesně tento případ (překlenovací úvěr na nezletilou). Diskutabilní také je, zda finanční plán má hodnotu jen provize z jednoho stavebního spoření....
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 5. 2005 13:51 | Redakce PCZ

Vážená paní Jarmilo, zda byl tento postup poradce správný či ne, necháváme na posouzení čtenářům. My jsme to nemohli akceptovat jednoduše proto, že šlo o test. Pan Bádr si tedy SS uzavřít nemohl a test musel ukončit, aniž získal definitivní verzi finančního plánu. To je vše.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 5. 2005 12:54 | Jarmila

"Poradce firmy podmínil vypracování celkového finančního plánu sjednáním stavebního spoření na dceru, což jsme z pochopitelných důvodů nemohli akceptovat." Nezlobte se, tady se musím onoho poradce zastat. Vy po něm chcete, aby vám zadarmo udělal velice kvalifikovanu práci? Jasně se tam píše, že klient, tedy pan Bádr, si pro nedostatek času uzavře své stavební spoření jinde, tedy asi i další smlouvy. Poradce Vám kvalifikovaně poradí a Vy si to na základě jeho rady uděláte u známého, který sice neumí poradit, ale může zprostředkovávat, takže shrábne provize a bude za dalšího klienta od svých šéfů ještě pochválen? Hmm, fajn, hlavně že můžete akceptovat tento postup.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2005 11:28 | Bank of Uaa Uaa ua Uaa

Z internetu je mozno se poucit ze : Nekolik významných príkladu proslulého tunelování je : MOTOINVEST , CS Fondy , Agrobanka , Ceská sporitelna , Harvardské fondy , IPB Banka Bohemia , Komercní banka. Tedy se jim daji dalsi penize a jejich osud bude nejisty a jejich majitele nebo chefove a dozorci se obohati nekolikrat lepe na nasich penezich , nez chudy cesky lid. Chudy cesky lid vydela s penezmi v bance a pojistovne par procent rocne a chefove a dozorci par stovek procent rocne.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Stropnický

umělec a politik

Tomáš Hudeček

politik, primátor Prahy

Martin Stropnický
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomáš Hudeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services