Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak získat klienta?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 413 komentářů)

14. 5. 2013 10:58 | Jirka H.

Taky jsem tam pracoval a musím uznat, že v něčem se moje zkušenosti prolínají s těmi Vašemi :( byl jsem tam necelý rok a taky ze začátku to vypadalo, že to bude nejlepší práce na světě. Postupem času, respektive po obvolání všech mým potencionálních kontaktů, které jsem si sehnal, došly čísla a došly i peníze. Nějaké kontakty mi dali sám šéf, ale šlo to od desíti k pěti. Penězi z provize také ručím :( naštěstí ale jen určitým procentem, ne jako vy. Začínal jsem ve druhé větvy a čtyrech měsících a vyčerpání všech kontaktů jsem se stal zase pochoďákem a na první větvy jsem obcházel střední školy a lanařil lidi ke spolupráci. Nemůžu na nikoho házet špínu, takhle se tam prostě pracuje a komu se to nelíbí a nebo na to nemá (obvolávání, obcházení, shánění nových klientů atd...) tak prostě odejde. Je to jiný druh práce, musí na to člověk mít "koule". Bohužel není jistota výdělku...dva měsíce můžete obcházet každý den, obvolávat a máte prd, a pak najednou se vám někdo ozve, že to chce. Ale zájem je tak +- 2 klienti z obvolaných 20...Pracoval jsem v Brně a moji provizi měl také na starosti můj GST.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 5. 2013 9:34 | V.M.

Docela se divím tomu, co tady píšete. Vaši nadřízení by neměli mít nic společného s vaší výplatou. Provize zasílá centrála na VÁŠ účet a nikdo jiný to nemůže ovlivnit. Je dobré si přečíst smlouvu o spolupráci (což jste asi neudělal) kde je vše obsaženo. Pokud Vám vaše provize mají vyplácet vaši nadřízení, podejte stížnost na společnost a nechte toto prošetřit, takhle to totiž fungovat nemá...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 5. 2013 9:08 | Michal Haffner

Dobry den, rad bych přidal take ruku k dílu a podelil se o svoje zkušenosti... Pracuji 5 měsícem na Palačáku v Praze... Prvni mesic, co jsem absolvoval vstupní školení, byli vsichni hafec šťastný a pořád se vsemu smáli...na konec seminářů sem si mel prinist aspon 10 kontaktu, ale kdyz ukážu iniciativu a přinesu o par čísel víc, ukážu svoji silnou stránku... Vesměs slo o kámoše z fotbalu a rodiče... Ze si dokazu vydelat 50000litru mesicne, to je možný, musite totiz prinist tech minimalne deset kontaktu a to jde vetsinou o ty nejbližší, ktery vas neodmitnou a upisou se vám...kontakty dojdou, zacne tlak od gsťáků, ze musite novy kontakty ale kamosi uz nejsou a rodina se uz upsala...prijde tedy zlom a penize uz nepřicházejí a šéfové nam říkají, ze pokud nebudou kontakty, nebudou peníze...kolik si samy privedete lidí, kolik z nich umluvite, tolik bude penizků...ale tema z prvniho platu musím rucit a nemohu je poradne použít, kdyby nekdo odřekl smlouvu...a co je gól, a co bych rad nekde ukázal...šéf se zda neskutecne za vodou, porsche 911, značkový všechno, clovek si myslí, ze od nej penize přijdou...ale opak je pravdou...u ty prvni vejplaty sem musel hodne nalejhat, aby mi je poslal... Dostal sem o tretinu min a když sem si pro ne prisel az k nemu domů, asi se v tolika penězích netopi...podobný jsou uz koleje pro vysokoškoláky, jak zarizenej byt měl... Auta se fasujou z vyrazenejch sluzebaku z nemecky OVB, proto taky vzdycky jenom znacky Audi, VW, Mercedes, Porsche...v nicim jinym nejezdí, jednoho bavoraka nabizeji i me ale jak je nalitanej a v jakym je stavu? Hrůza! Stale tady delam a mam sto chuti napsat panu Josefu Klimovi z tv Nova...at i ostatni vidi, jak se tu dela a vo vsechno se neříká a nechava jen v interní komunikaci...
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 5. 2013 21:22 | V.M.

zase další chytrej na světě
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 5. 2013 22:04 | karel vesely

musim konstatovat ze cele spolecenstvi pojistoven u nas cr a jejich poradcu jako napr.ovb patri do kriminalu ale co vim tak kriminalka cr je velice dobre sleduje a myslim ze je otazka casu kdy ovb bude u konce a co vim tak spousta obcanu v cr se prave proti lidem s ovb trestnou cinosti msti
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2013 21:15

Jistě, jen škoda, že vás ani na vysoké škole nenaučili pravopis..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 1. 2013 15:59 | Jíří Hroch

Dobrý den,
vím, že je v dnešní době těžké najít si kvalitního finančního poradce. Mám doma nějaké portfolio smluv a chtěl bych ho zkontrolovat, našel by se tu nějaký zkušený a kvalitní poradce, který by mi s tím pomohl? Bydlím v Praze.
V případě zájmu se ozvěte na email jirkahroch@email.cz
Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 12. 2012 17:18 | Martin

Vzhledem k tomu, že jste schopen napsat "školi", tak předpokládám, že vysokoškolského vzdělání se Vám (bohužel) nedostalo.
Co se týče prvních měsíců - Zkušený vedoucí pracovník sice plány tvořit může , avšak vzhledem k potřebě nahánění bodů bude nejlepší investice v každém velkolepém plánu IŽP.
Víte, pracuji v této branži takřka 5 let a tento článek naprosto vystihuje většinu mnou podchycených případů jednání klientů s OVB. Je to smutné, ale je to bohužel tak.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2012 12:49 | AJ

Bavím se zde nad komentáři, které haní společnost OVB. Ve společnosti pracuji od ukončení vysoké školi, jelikož společnost i finanční poradenství má perspektivu do budoucna. Finanční poradci jsou pravidelně proškolováni partnerskými společnostmi, v zájmu stálého sebevzdělávání a profesního růstu. Na základě zkušenosti s jedním makléře však nemůžete celé OVB. K tvorbě již zmíněných plánu je v několika prvních měsících k dispozici zkušený vedoucí pracovník, takže plány jsou vždy koncipovány odborně a na přání a požadavky klienta. Hanění v tomto směru je opravdu pouze konkurenčním bojem proti lídru trhu nebo zkušeností s jedním poradcem. Práce v této společnosti mě baví a vím, ze pokud budu klientovi dobrým poradcem, dostanu zmiňovaná doporučení i své finanční ohodnocení za "dobře" odvedenou práci.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2012 14:01 | TS

*etikety
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 11. 2012 13:58 | TS

Co se pražské 99 týče, mám velmi čerstvou zkušenost ze sobotního GST "dne" 24.11. Můj kamarád v této společnosti už pracuje a poprosil mě, abych tam s ním zašla jako "doprovod". Bohužel, to mu nařídili nadřízení, musí přilákat očividně nováčky jak říkáte. Takže na místě jsem koukala jako sůva z houští, že se mi přednáší jako budoucímu pracovníkovi. Mám z klienta tahat jeho kontakty, které lehkým psychologickým trikem "ukažte mobil" zvládne každý. Nejdřív jsem netušila, o jakou firmu jde a opravdu jsem nezaujatě zvažovala práci, jestli by mě bavila a jestli bych do toho někdy šla. Druhý den jsem ale měla jasno, že pro mě nahánění lidí a nestabilní plat není. Abyste si udělali obrázek, tak nejstaršímu člověku na nejvyšší pozici bylo pouhých 28 let, přednášel o své kariéře a působil velmi příjemně až na nedopnutý knoflíček u košile. Fakt, že mladíčci neměli dokonce ani dobře uvázanou kravatu, to mluví o nedbalosti a neznalosti základní etiky. Pokud někomu prezentuji svého meďoura, mám snad i na to, abych se uměl ve společnosti chovat, jinak si ani k obyčejné studentce jako jsem já nevybuduji respekt. První dojem z této "firmy" lidí v průměru dvacetiletých tedy dopadl rozpačitě, až špatně. Nejhorší vystupování, až dokonce buranské měl GST, který se na svou pozici "vypracoval" v rekordním čase 2 let. Od takových lidí bych si poradit nenechala, proto vás varuji před toutu pobočkou. Přednášky a školení jsou nenápadným nátlakem na vaše rozhodnutí a myslím, že hodně lidí vycítí manipulaci jako já. Co se celkově OVB týče, asi opravdu záleží jen na tom, komu se dostanete pod ruku, víc zkušeností nemám, tak nemohu soudit.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2012 22:08

Také jsem už o těch praktikách slyšela a i moji klienti zakusili. Já jsem z kanceláře u výstaviště v CB
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2012 15:31 | H.Malá

Myslím si ,že věnovat se finančnímu poradenství není ztráta času.Nezáleží pod jakou hlavičkou, ale na poctivém svědomí. V Českých Budějovicích je firma, která se schovává pod hlavičku OVB.Má sídlo Pražská 99, České Budějovice. Má různé inzeráty na nábor pracovníků na dobu neurčitou.V měsíci srpnu a září 2012 slibovali dokonce čistý výdělek 15000,- Kč.Nejde jim vůbec o žádné poradenství, ale o podvodné získávání kontaktů.Lidem slibují pracovní místo a nakonec pod nátlakem si pracovníci musí udělat živnost. Práce v kanceláři je ze začátku na pět dní na zkoušku. Tato zkouška trvá třeba tři neděle. Když si pracovníka prověří- majetek, příbuzní a vidí, že z něj "nekápnou" větší pojistky,neprošel zkouškou. Myslím si, že by se mnou souhlasilo několik desítek uchazečů o práci v této firmě. Od měsíce září do této doby se zde vystřídalo cca 40 uchazečů a stálých pracovníků. Pokud pracovník se domáhá svých práv a slíbeného platu, majitel s "jednatele" jim lžou, vydírají, udávají. Jděte se podívat do této kanceláře a hned na vás dýchne ledová nálada všech "zaměstnaných".Pracovat v této kanceláři znamená šahnout si pořádně do své peněženky.

C
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2012 20:15 | A. Flejmy

Mimochodem se podívejte na jejich příspěvky tady – jeden polovzdělanej trotl vedle druhýho...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2012 20:14 | A. Flejmy

To chápu. Ale stejně si všichni začnou hlídat kapsy, když čtyři Cikání nastoupí do devítky. A to je realita, o té mluvím, ne o nějakejch kecech. Když mně někdo bude tvrdit, že finanční poradce nedouk je výjimka (a nejde jen o tohle ÖMV, nebo jak se to jmenuje), vím, že to tak docela není pravda. A budu si prostě dávat bacha na každýho. Realita je taková, že těch nedouků je mezi poradcema dost, ne jeden z tisíce, ne jeden ze sta, dokonce ne jeden z desíti. Je jich prostě dost na to, abych si začal hlídat kapsy, když nastoupěj do devítky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2012 14:41

když už, tak do Německa. A ne každý poradce je špatný, stejně tak jako ne každý cikán krade
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2012 9:34 | A. Flejmy

Chcete říct, že si nemusíme dávat pozor na zástupce firmy OVB, že prasácké chování jednoho je výjimka? Ale že všichni Cikáni kradou, tomu byste jistě věřil, i když vás osobně žádnej neokrad, že ju? Takže takhle, pane: Já nejsem žádnej rasista, ale ty agenti OVB by se měli vrátit do Rakous, odkud přišli. My je tady živit nechceme.
-10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2012 0:19 | jan L

Přečetl jsem si zdejší článek o praktikách jakéhosi OZ pracujícího pro společnost OVB. Vzhledem k tomu ,že je možné narazit na špatného skladníka ale také neschopného politika ba dooknce policistu.Tak nevidím nic prazvláštního na případu neschopného OZ který agresivním způsobem snaží dotlačit klienta k podpisu smlouvy,z článku vydno asi jakékoliv co mu přinese nějaké peníze?.) Toto se prostě a jednoduše může stát ale není třeba podle jedno či pár individuálních případů celou filozofii společnosti OVB.Ktera je ve vysledku pro klienta noveho kolegu nebo kohokoliv kdo hodlá sám ze sebou a svojí finanční gramotností něco udělat.ANO je pravda ,kdo nechápu význam této věci tak to není práce pro něj.Vzhledem k tomu že se jedná o služby ve finančním odvětví je ti pro zaostalce jako jakou je vychodní evropa a evropa vůbec jsou samozřejmě novinkou v uvozovkách.Spol. OVB půsovící 17let na trhu jako jeden z pilířů finančního trhu jako takového. Filozofoe je jtaková jaká je buď bereš nebo nech bejt.) Raději lidem který se o své peníze nikdy nestarali raději jim pomůžu ať z toho aspoň něco mají. Takže hodně štestí a obchodu zdar .) Béda z Dětenic :D
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2012 9:52 | lubokan

Těžko brát vážně vaše čtení, když neumíte napsat srozumitelnou větu...
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 10. 2012 0:30 | Karel I.

Nevím!Děšlám už tuto práci nějaký pátek a myslím,že důležité je mít pokoru a nehrát si na spasitele...nepoužívat "odbornou" mluvu,které ani sám nerozumím,ale hovořit s lidma přirozeně a normálně.Důležité je také nechtít udělat obchod za každou cenu...již v dávné minulosti bylo řečeno,že: "i žádný výdělek je výdělek"....nebo tak nějak.A poradce,který je v článku popisován je ostudou všech poctivých poradců a nedivím se kolikrát,že lidi k OVB nemají důvěru.Myslím,že by to chtělo větší selekci příjmaných uchazečů.Asi tak!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radim Passer

podnikatel, Passerinvest Group

Pavel Kohout

ekonom

Radim Passer
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Kohout
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services