Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak získat klienta?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 413 komentářů)

7. 3. 2014 15:40 | Katka

Ano, pokud si měla špatného vedoucího, tak je dost možné, že tě to učil špatně. A zase neházejte to na firmu OVB.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 1. 2014 20:59 | Michal

Nevím, ale dělání analýzi a braní si doporučení od klientů je na denním pořádku jakékoliv společnosti, která sprostředkovává pojištění jednoho z cca. 50 bankovních domů v republice. Každý poradce, který dělá takovou práci pro kohokoliv tuto práci dělá skoro stejně s podobným postupem a už je jen na něm, jestli je pardon KOKOT a dělá špatnou vizitku ne jen sobě, ale i společnosti pod jejíž hlavičkou pracuje. OVB není svaté, ale to není žádná společnost a to z jednoho prostého důvodu, vždycky se najde člověk, který bude pověst společnostem jako je OVB kazit a ničit vizi, kterou bylo cílem při zakládání těchto společností prosadit. Finanční poradce nejsem, ale dělám si názor sám na všechno.. Pracoval jsem pro Kapitol (kooperativa), zkoušel Partners, byl jsem v OVB a to dobu a to co je psáno nahoře je blábol.. A to co píše tady kolega, že v OVB byl a okradl příbuzné, to asi nebylo v roce 2012,2013 ani 2014 že? Protože zde nastaly takové změny týkající se chování a servisu ke klientům, že o tom asi nemá ani páru .. Nechci se pouštět do konfrontace s kýmkoliv, ale jak jsem napsal.. Pěkný večer přeji MK
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2013 13:08 | Renata Michálková

Jako bývalý spolupracovník OVB vám mohu poradit jen dát od této společnosti ruky pryč. Dokud bude lidi tlačit do nevýhodných IŽP, tak to nikdy nebude správné poradenství. Osobně jsem se tam naučil během dvou let "jen" prodávat i eskymákům ledničku. Je tedy pravda, že dnes mám i díky tomu úspěšnou vlastní s.r.o. zabývající se prodejem. Ale těch kamarádů a rodinných blízkých, které jsem "okradl" je více než by mi bylo libo. Dělal jsem jen co mi OVB tlačila do hlavy a já idiot jim věřil. Pracoval jsem pod Slezákovou. Jen pro úplnost.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 11. 2013 11:13 | belko De Casrew

Musím říct, že autora chápu. Když je člověk pitomec, připadá mu práce učitele obtížná a práce česače jablek nebo pojišťováka snadná. Každý by měl dělat to, co odpovídá jeho naturelu a schopnostem.
Na trhu práce je spousta lidí, co jsou ochotni za tyhle směšné peníze učit, protože vědí, že je to jistá práce, nemají odpovědnost, krátkou pracovní dobu a pohodu. Sám učím s nějakými přestávkami 12 let po soukromých jazykových školách a ta práce je sice nemotivující, ale velmi snadná.
Když se vám ta práce nelíbí, nedělejte ji. nebo ji nedělejte pro stát. Nebo tu alespoň nefňukejte.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2013 15:37 | Dana

Já osobně mám s OVB naprosto příšerné zkušenosti. Jednou jsem i volala na centrálu, že pokud mi poradci nepřestanou volat, zažaluji je. Jistý pan Már se ke mně vetřel na doporučení, odmítl si zout boty, že mu smrdí po celém dni nohy a pak mi dlouze mektal o tom jak mi splní moje sny. Nic jsem s ním neuzavřela, protože představa, že bych se s ním měla ještě někdy setkat mně dost děsila :-) Pár mých známých tam pracovalo a co jsem slyšela, tak ten MLM je tam hodně špatně postavený, spoustu peněz jde zbytečně do těch co jsou výš, rozutíkali se tedy do jiných firem. Teď mám svého poradce ve Fincentru a neměnila bych, opravdu slušný člověk, neobtěžuje mně, rozumí svojí profesi , nepáčí ze mně kontakty (dobrou službu doporučím sama a dost mých známých je s ním moc spokojeno).
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 10. 2013 19:03 | Jaroslav Doležal

Reaguji na článek od K.K.Většina negativních pisatelů by si taky měla uvědomit (a to jim leží víc v žaludku),že peníze za toto poradenství nejsou zadarmo.Je spousta zaměstnavatelů a podnikatelů co svoje zaměstnance dokáží pouze vykořisťovat a přesto tam lidé pořád chodí pracovat mnohdy za minimální mzdu.Proto tolik negativních názorů.Je to jen o lidech a na úhlu pohledu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 10. 2013 20:34 | Em

Vůbec mě příspěvky nepřekvapují, to je prostě český národ, který papouškuje to, co už někdy slyšel, aniž byste o tom něco věděli. Možná byste se divili, co mají lidé ve smlouvách a kolikrát ani nevědí, za co platí. Podívejte se vpravo nahoru - partnerem webu je PARTNERS, takže mě ani nepřekvapuje, že se zde pomlouvá OVB. Chytráci jste.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2013 22:09 | K.K.

Jako každá profese a povolání,tak i finanční poradenství se dá "dělat"dobře a špatně.Zvolila jsem si pracovat jako poradce a dělám vše pro zajištění mých klientů,pro jejich spokojenot a klid,pro zajištění jejich i jejich dětí...Beru to jako poslání-a je mi úplně jedno,kdo si o tom co myslí.Možná mne k tomu vedly osobní důvody,kdy v době finanční krize mého bývalého manžela nebyl v okolí nikdo,kdo by mu poradil,kdo by mu věnoval čas a našel řešení...Rodina se rozpadla,mne a děti dostal na úplné dno-po finanční stránce a nezbylo mi,než odejít a začít úplně znova a od nuly,se dvěma malýma dětma.Bez bydlení,bez jakékoli pomoci..Možná to byl důvod,proč jsem zvolila tuto profesi a denně vidím,že jsem svým klientům nápomocná,šetřím jejich peníze,radím a pomáhám.Neuteču po podepsání smlouvy-jsme ve stálém kontaktu,po pár měsících se setkáváme,řešíme změny v jejich životech,zaměstnání,rodinném životě a podle toho dál pracujeme...Ano,jsem poradce pod OVB,ale jednám sama za sebe.Mám svou hlavu,své svědomí a uráží mne,když jsem házená do jednoho velkého pytle s ostatními.Ruku na srdce-všichni lékaři jsou poctiví??Všichni učitelé jsou kvalitní??Všem zubařům jde o náš zdravý chrup??Všichni prodavači nám poradí ten nej produkt??Nelze odsuzovat všechny lidi pracující v nějakém oboru-většina je poctivá a svědomitá,ale vždy najdete někoho,kdo náhled na danou profesi kazí.Máte vždy na výběr,najděte si jiného poradce,ale nehaňte všechny dohromady.
+59
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2013 22:11 | já z OVB

Opravdu si myslíte, že je chytrý nápad investovat do C-Quadratu skrz Generali, kde první 2 roky vše co klient vloží seřere pojišťovna na poplatcích? A to se ani "nezmiňuju" o tom, že se klient dostane do plusu až za nějakých 11 až 12 let! Hlavně že se kasáte že poradíte... Co třeba přímá investice do fondů C-Quadrat, kde bude klient například osvobozen od 15% zdanění výnosu, že se klient dostane do plusu již za 3,5 roku? ale z toho už nekápne taková provize co?
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 10. 2013 13:25 | Tomas

A ke kteremu institutu finacniho poradenství bych měl zajít pro radu ohledně problémů se svými finančními produkty?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2013 0:11 | Jakub

OVB bych nikdy nevěřil, tady u nás slibují mladým kanceláře, auta a a až to odsouhlasí, tak jim nastolí takové podmínky, které stejně nezvládnou...vydřiduši
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2013 17:48 | koloman fasco hrmovic

tak to ma byt
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2013 13:01 | Azrael

Jednou jsem zkoušel si jit stěžovat na centrálu. A divte se. Namóděná recepční mi řekla telefonní klapku a ukázala telefon. Dotyčnému pánovi jsem ani nestál za to, aby přišel na recepoci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 8. 2013 15:28 | Ráďa

Vždy je to o lidech, tato struktura dělá již dlouho špatnou pověst OVB. Můj syn s nimi měl také zkušenost. Vydržel 3 měsíce. Po roce práce v bance se ale setkal se svým kamarádem ze střední a zkusil tuto činnost v jiné struktuře a je velice spokojený. Nerozumím ale tomu proč někdo nepodá stížnost na centrálu OVB, třeba i do zahraničí proti těmto praktikám. Dokonce tuším, že na tom Palačáku to takto praktikují dodnes!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2013 13:22 | V.M.

podepisovat smlouvu sice nemůže, ale než si zkoušky udělá, tak "vystupuje" jako tipař a pokud nadřízený uvede do dokumentů osobní číslo spolupracovníka, provize půjde jemu a ne nadřízenému.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 7. 2013 7:29 | Anonym

Dokud nemá složené zkoušky tak nemůže podepisovat smlouvy a VŽDY to musí udělat jeho nadřízený.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 6. 2013 0:11 | Anonym

Zdravím všechny. Společnost OVB opravdu dokáže člověku pomoct, ale tato práce není určená pro ty kteří se tomu věnovat nechtějí a myslí si že stačí zavolat klientovy a udělat s nim analýzu atd... NE! O tomhle ta práce není. Tahle práce se opravdu týká kariéry. Musíte do toho dávat ze začátku všechen svůj čas a bude se držet nad vodou...Není to pro líné lidi kteří si seženou 20 klientů a nikdy je už nevidí :)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2013 22:11 | Jaja

Všetko, ako aj v každom inom zamestnaní, je to len a len o ľuďoch... Kto dá za svoho kolegu "ruku do ohňa"? Myslím, že sa nenájde ani jeden... Je to poctivosti seba samého a svojej prezentácie na trhu...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2013 21:35 | Anonym

U nas se to takhle praktikuje normalne ,ze se sestavi smlouva na miru klientovi .
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 5. 2013 20:53 | V.M.

Tak proč nikdo proti těmto praktikám nepodá stížnost? Určité struktury kazí práci i pověst těm, kteří to dělají dobře, ale dokud si to všichni budou nechávat líbit, tak to bohužel jiné nebude. Absolutně mi nejde do hlavy systém provizí o kterých tu píšete a o kterých jsem četla i v jiných příspěvcích. Podle smlouvy o spolupráci není možné, aby Vám GST nebo jiný vedoucí do nich zasahoval a žádným způsobem s nimi nemůže manipulovat, ani dávat storna, natož dávat jen část provize. Viděla bych to tak, že Vám vaše smlouvy podepisoval nadřízený, on sebral provizi a vy jste dostal jen část, ale tohle je prasárna a neměl by jste to tak nechat!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Dvořák

manažer a podnikatel

Ivan Pilip

exministr a podnikatel

Martin Dvořák
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Ivan Pilip
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services