Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Právní poradna

Potřebujete právní radu, a pokud možno zdarma? Pak jste na správném místě. Experti z naší právní poradny vám poskytnou bezplatnou právní radu z nejrůznějších oblastí. Než se pustíte do pokládání dotazu, zkuste se podívat na nejčastější dotazy, je pravděpodobné, že stejný právní problém měl už někdo před vámi.
  • Vašich dotazů přichází mnoho a my vám za ně děkujeme. Abychom neupřednostňovali kvantitu před kvalitou, tato poradna se každý den po vložení určitého počtu dotazů uzavře a dnes už je plno. Zkuste to prosím zítra.
    Děkujeme za pochopení.

Nejčastější otázky čtenářů

Těhotenství,smlouva na dobu určitou, neschopenka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám smlouvu na dobu určitou do 30.6.2015, jsem těhotná, můžu na neschopenku nastoupit od 1.7.2015 nebo je potřeba nastoupit o pár dní dřív před skončením smlouvy? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

výpověď

Dobrý den, mám dotaz. Může mi můj zaměstnavatel nějak bránit ve výpovědi? Chci podat výpověď, ale můj zaměstnavatel mi brání v tom, že za mne nejdříve musí sehnat náhradu – je to vůbec možné, aby mi bránil ve výpovědi a odkazoval se na to, že nemá za mne náhradu? To si myslím, že není můj problém, ale problém zaměstnavatele. Poradíte mi, jak mám správně postupovat? Děkuji za odpověď. Nashledanou.

Celý příspěvek a Odpověd

tvůrce webových stránek kontra jejich provozovatel

Moje firma vytvoří webovou stránku, na které bude její majitel provádět finanční transakce, bude mít přístup k účtům zákazníků. Je nějaký paragraf, zákon, který by určoval, že za případné chyby a finanční podvody nese odpovědnost POUZE majitel a provozovatel webu, nikoli tvůrce webu? Děkuji za odpověd.

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Právní poradna

Všechny dotazy

Zdanění dividend v zahraničí

Právní poradna > Finanční právo > Zdanění dividend v zahraničí

Dobrý den, obchoduji přes SAXO BANK . Zdaňuje dividendy 35%. Je možné uplatnit rozdíl u mého fin. úřadu a jeho vrácení (v ČR)? Děkuji. Z.S.

Celý příspěvek a Odpověd

Proplacení dovolené

Právní poradna > Pracovní právo > Proplacení dovolené

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, musí mi zaměstnavatel nevybranou dovolenou proplatit automaticky, nebo je nutné o to zažádat písemně. Zaučuji totiž novou kolegyni, a není mi umožněno si celý zbytek dovolené vybrat. Předem děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

jaká smlouva?

Právní poradna > Občanské právo > jaká smlouva?

Dobrý den, žiju s přítelem 2 roky a rozhodl se koupit nový automobil. Jenže nemá teď peníze k dispozici a chce, abych zaplatila polovinu, tj. 184 tis. Kč a on za rok doplati druhou polovinu. Auto bude psáno na přítele. Pro mě je to hodně peněz a chci to smluvně ošetřit s tím, že ty peníze bych chtěla vrátit jen v případě rozchodu, jinak to bude ve společném užívání. Dotaz zní jaký typ smlouvy se má sepsat, jestli smlouva o zápůjčce nebo nějaká jiná. děkuji. L.

Celý příspěvek a Odpověd

zákaz čerpání dovolené a vzniklá škoda

Právní poradna > Pracovní právo > zákaz čerpání dovolené a vzniklá škoda

Mám dva měsíce řádně nahlášenou dovolenou a podepsanou mým vedoucím. Z důvodu onemocnění pracovního kolegy, mě nadřízený mého vedoucího dovolenou zakázal a to jeden den před jejím nástupem. Z tohoto důvodu jsem přišel o několik tisíc Kč za předem zaplacený zahraniční zájezd. Storno již nebylo možné. Jaká je šance na náhradu škody ? Mám nárok, aby mě škodu zaměstnavatel uhradil ?

Celý příspěvek a Odpověd

Dovolená po mateřské dovolené

Právní poradna > Pracovní právo > Dovolená po mateřské dovolené

Dobrý deň, som Slovenka pracujúca v ČR, momemntálne od 10/2014 na rodičovskej dovolenke (RD), ktorá by mala trvať do 03/2017. Na materskú dovolenku som nastúpila 03/2014 (zmluvu mám na dobu neurčitú). Po materskej mi vznikol nárok na dovolenku za rok 2014, ktorú som ale ešte nevyčerpala. Dohodla som sa so zamestnávateľom, že si ju vyčerpám pred nástupom do práce. Avšak zamestnávateľ ku 30.06.2016 ruší svoju činnosť. Zamestnanci zostávajú, avšak už budú pracovať pre inú firmu. Ja som s terajším zamestnávateľom podpísala "Prevod zamestnanca" k novej firme (pretože mi nemôžu dať výpoveď keď som na RD). Moja otázka znie ako to teraz bude s vyčerpaním dovolenky? Dá sa prerušiť RD aby som si vyčerpala dovolenku než firma skončí? Alebo si ju mám vyčerpať až pred nástupom do práce v 04/2017 (to už ale bude iný zamestnávateľ - musí mi dovoliť ju vyčerpať)? Vopred ďakujem za odpoveď. S pozdravom Daniela Kňažíková

Celý příspěvek a Odpověd

náplň práce dle katalogu prací

Právní poradna > Pracovní právo > náplň práce dle katalogu prací

Dobrý den, > > ráda bych se zeptala na jednu věc. Právě jsem nastoupila do nového > zaměstnání (domov pro seniory, příspěvková organizace) na pozici > recepční se zařazením v katalogu prací: 1.06.08, 1.06.01 a 1.06.12 s > platovou třídou 2 a tříměsíční zkušební dobou. Chtěla bych se zeptat, > když mi ředitel řekne, abych umyla služební auto, které je používáno > zaměstnanci (ne mnou), musím to udělat, myslím si totiž, že to do mé > práce už nepatří. V případě, že to není moje povinnost a on by mě > chtěl kvůli tomu ve zkušební době vyhodit, je možné se proti tomu > nějak bránit? V pracovních úkolech recepční, které jsem dostala > sepsané na papíru spolu s pracovní smlouvou, je uvedena tato věta: > podle potřeby a pokynů přímého nadřízeného vykonává i další práce > související především s pracovním zařazením. Tak musím mu podle této > věty umýt auto (zařazení v katalogu prácí: 1.06.08, 1.06.01. 1.06.12)? > Děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

Rozvržení pracovní doby

Právní poradna > Pracovní právo > Rozvržení pracovní doby

Dobrý den, pracuji jako učitelka na základní škole. Mám plný úvazek – tj. 22 hodin přímé vyučovací povinnosti, pracovní doba je stanovena od 7:30 do 16:00 hodin. Zaměstnavatelem jsem vyslána na školu v přírodě a byla mi nařízena následující pracovní doba, k níž jsem měla vážné výhrady, s nimiž jsem ale neuspěla: Pondělí: nástup v 7:30, odjezd do ŠvP v 8:00, ale pracovní doba mi začíná dle rozpisu až v 10:00, tedy 10:00 – 12:00, 14:00 – 20:00 Úterý: 8:00 – 12:00, 14:00 – 18:00, tento den se koná celodenní pěší výlet - výstup na Praděd, tedy mimo prostory ŠvP, poté mám určenu noční pohotovost (neuveden začátek a konec pohotovosti), po noční pohotovosti žádný nárok na odpočinek Středa: 8:00 – 12:00, 14:00 – 18.00 Čtvrtek: 6:00 – 8:00, 12:00 – 14:00, 18:00 – 22:00 Pátek: 7:30 – 12:00, 12:30 – 16:00 Je postup zaměstnavatele správný? Může mi toto nařídit, aniž bychom uzavřeli jakékoli další dohody? Rozpis jsem dostala teprve v úterý 17.5.2016. Děkuji za odpověď. Marta

Celý příspěvek a Odpověd

dovolená při mateřské

Právní poradna > Pracovní právo > dovolená při mateřské

Dobrý den, jsem na mateřské od 18.12.2015, za rok 2015 jsem vyčerpala řádnou dovolenou. Zaměstnaná jsem na dobu neurčitou, od července přestoupím na rodičovskou d. Zaměstnavatel tvrdí, že nemám nárok na dovolenou za rok 2016, je to tak? Děkuji, Kozáková

Celý příspěvek a Odpověd

Ukončení pracovního poměru

Právní poradna > Pracovní právo > Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,obracím se na vás s dotazem ohledně ukončení pracovního poměru ze zdravotních důvodů vinou pracovního úrazu.Dne 3.3.2015 se mi stal pracovní úraz na pravé ruce.Dne 20.4.2016 jsem byla posudkovou komisí uznána invalidní ve III.stupni.Jsem doposud v prac.neschopnosti,kterou ukončím ke dni 21.5.2016.Z odborného posudku mého lékaře návrat do zaměstnání není možný.Jak mám dále postupovat ohledně ukončení pracovního poměru?Mám sama podat výpověď dohodou,nebo to musí udělat zaměstnavatel?V jakém případě mám nárok na odstupné? A pokud ano v jaké výši? Jsem u zaměstnavatele od 1.12.2014. Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Výpově dohodou

Právní poradna > Pracovní právo > Výpově dohodou

Dobrý den, mám dotaz zda mám nárok na odstupné v případě když firma převádí pobočku kde pracují novému majiteli jako franšízu. Současný zaměstnavatel nám dává výpověď dohodou a nový zaměstnavatel nám nabízí novou smlouvu za stejných podmínek. Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

Lefensor, s.r.o.

Lefensor, s.r.o.

Společnost Lefensor, s.r.o., úspěšně působí na trhu již od roku 1997. V současné době se orientuje zejména na právní a poradenskou podporu poskytovanou malým až středním podnikům, živnostníkům a nepodnikatelským subjektům – osobám, sdružením, atp. Naším cílem je poskytnout kompletní a komplexní právní zázemí všem našim klientům, a to v lepší kvalitě a rychleji než konkurence, za stejných jistot a nejnižší cenu na trhu. Díky vlastním, kvalitním lidským zdrojům a řadě spolupracujících subjektů jsme schopni zajistit všechny námi nabízené služby za zlomek jejich tržní ceny. Naším mottem není jednorázová spolupráce za vysokou cenu, ale dlouhodobé budování vzájemné důvěry založené na kvalitních službách.

Za tuto kategorii odpovídá:

Lefensor, s.r.o.

http://www.lefensor.eu/

Partnerem poradny od: 8. 10. 2014

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

čsob penzijní společnost, třetípilíř, penzijní společnosti, axa penzijní společnost, nn penzijní společnost, bilance důchodového účtu, národní muzeum, Axon Consulting, zaměstnavatel, intrika, Čínský jüan, Euro>26, ztráta klíčů, řidičský průkaz, tomáš budník, hypotéční kalkulačka, elektřina, plyn, srovnání cestovního pojištění, nejlevnější povinné ručení, půjčka bez doložení příjmů

5B93032, 3M25036, 7A76444, 3Z18118, 6A85277

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.