Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Právní poradna

Potřebujete právní radu, a pokud možno zdarma? Pak jste na správném místě. Experti z naší právní poradny vám poskytnou bezplatnou právní radu z nejrůznějších oblastí. Než se pustíte do pokládání dotazu, zkuste se podívat na nejčastější dotazy, je pravděpodobné, že stejný právní problém měl už někdo před vámi.

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Nejčastější otázky čtenářů

Těhotenství,smlouva na dobu určitou, neschopenka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám smlouvu na dobu určitou do 30.6.2015, jsem těhotná, můžu na neschopenku nastoupit od 1.7.2015 nebo je potřeba nastoupit o pár dní dřív před skončením smlouvy? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

výpověď

Dobrý den, mám dotaz. Může mi můj zaměstnavatel nějak bránit ve výpovědi? Chci podat výpověď, ale můj zaměstnavatel mi brání v tom, že za mne nejdříve musí sehnat náhradu – je to vůbec možné, aby mi bránil ve výpovědi a odkazoval se na to, že nemá za mne náhradu? To si myslím, že není můj problém, ale problém zaměstnavatele. Poradíte mi, jak mám správně postupovat? Děkuji za odpověď. Nashledanou.

Celý příspěvek a Odpověd

tvůrce webových stránek kontra jejich provozovatel

Moje firma vytvoří webovou stránku, na které bude její majitel provádět finanční transakce, bude mít přístup k účtům zákazníků. Je nějaký paragraf, zákon, který by určoval, že za případné chyby a finanční podvody nese odpovědnost POUZE majitel a provozovatel webu, nikoli tvůrce webu? Děkuji za odpověd.

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Právní poradna

Všechny dotazy

Švarcsystem

Právní poradna > Pracovní právo > Švarcsystem

Dobrý den, vyřídila jsem si ŽL na správa a udržba nemovitostí a domácností, zatím však mou hlavnízakázkou (prací) je úklid hotelových pokojů a údržba hotelových prostor v jednom hotelu,tuhle práci pro hotel vykonávám asi 5 měsíců podle předešlé týdenní domluvy cca 5dní v týdnu, nechodím pravidelně každý den.K tomu pravidelně jednou týdně provádím úklid domácnosti babičce mého manžela, vystavuji ji fakturu jednou měsíčně.Chci se zeptat není to švarcsystém? Víc zakázek nemám a zatím neplanuji.Práci vykonávam podle potřeby né každý den ani pravidelně časově, jak příjdu tak odejdu jak mám hotové.Používám vlastní pracovní prostředky někdy i auto, některé pomůcky, které vlastní Hotel smím používat i já ale rukavice,některé čistící prostředky mám svoje.Fakturu pak vystavuji jednou za měsíc na celkovou částku jako "fakturuji vám za provedené práce za měsíc...". díky za info Červinková

Celý příspěvek a Odpověd

Neschopenka

Právní poradna > Občanské právo > Neschopenka

Dobrý den.Potřebovala bych poradit.Od září jsem nastoupila do nového zaměstnání.v agentuře co zajišťuje práci.bohužel jsem před koncem měsíce onemocněla a jsem stále na neschopence.už jsem doma dva měsíce a ještě jsem nedostala nemocenskou od zaměstnavatele.a ani nemám výplatnici za ten první měsíc.komunikace s nimi je dost složitá.dá se nějak bránit.nebo má zaměstnavatel nárok mi držet nemocenskou,tedy 14 dní který mi má vyplatit zaměstnavatel.Předem moc děkuji Dědková

Celý příspěvek a Odpověd

vymáhání dluhu

Právní poradna > Finanční právo > vymáhání dluhu

Švagr si vzal hypotéku a já mu dělám ručitele. On má ale problémy se splácením, přestal splácet a tudíž budu muset splácet zbývající dluh ve výši 600 000 Kč. Několik splátek jsem již uhradil.Zajímalo by mne, zda a jakým způsobem mohu vymoci své peníze zpět. Na jakého právníka by bylo možné se obrátit (druh práva, specializace)? Děkuji Vám za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Navýšení mzdy

Právní poradna > Pracovní právo > Navýšení mzdy

Dobrý den, prosím o radu. Od příštího měsíce budu vykonávat jiný druh práce, povýším. Bude mi aktualizován popis pracovního místa, funkce bude náročnější a odpovědnější. Bohužel mi zaměstnavatel adekvátně k 1. 12. nenavýší plat, navýšení mi bylo ústně přislíbeno až v rámci celopodnikové hromadné úpravy mezd, tj. na jaře 2017 – ale není mi známo o jakou částku, a přímý nadřízený mi to není schopný říct. Vyjádřil se v tom smyslu, že to může být 500,- Kč i 5 000,- - záleží na konečném rozhodnutí jeho přímého nadřízeného a množstvím volných prostředků. Každopádně nyní na to prý nejsou prostředky, a to ani formou mimořádné odměny. Ve firmě existuje účinný pracovní dokument, ve kterém je uvedeno, že úpravy navýšení smluvní mzdy je možno výjimečně provést, a to mj. především v případech změny druhu práce anebo změny pravomoci a odpovědnosti vykonávané funkce, což je přesně můj případ. Dohodu o změně pracovní smlouvy i smlouvu o individuálních platových podmínkách jsem minulý týden podepsala, aktualizovaný popis pracovního místa mi zatím k podpisu nebyl předložen. Prosím o radu, jak postupovat – mám podepsat popis pracovního místa, můžu trvat na zvýšení platu již k 1. 12. 2016 anebo mít písemně potvrzeno, že k navýšení dojde a v jaké výši? Je zaměstnavatel povinen sdělit mi to? Co dělat, pokud na to nepřistoupí? Práce mě baví a nerada bych odcházela….Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Výpočet hodinového průměru pro pracovněp

Právní poradna > Pracovní právo > Výpočet hodinového průměru pro pracovněp

Dobrý den, mám dotaz zda při výpočtu průměru pro PPÚ postupuje zaměstnavatel správně. Postupuje následovně: Fond pracovní doby za čtvrtletí – 504 hod. Skutečně odpracovaná doba – 420 (zbytek nemoc) Započtený výdělek za čtvrtletí – 68967 Část mzdy poskytnuta za delší čas. Období (např.13.plat, roční odměna) – 10392 Zaměstnavatel používá tento výpočet: 68 967 : 420 (odpracovaná doba) = 164,21 10 392 : 504 (fond prac.doby) = 20,62 A pak výsledné průměry sečte - 164,21 + 20,62 = 184,83 Podle mne je správě následující výpočet: (68967 + 10392) : 420 = 188,95 Který postup je správný podle ZP nebo lze použít oba? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

E-shop s pouzitym zbozim

Právní poradna > Obchodní právo > E-shop s pouzitym zbozim

Dobrý den, mám nápad založit živnost, která by se zabývala výkupem použitého zboží od běžných občanů, které by se následně nafotilo a prodávalo e-shopu konečnému spotřebiteli. Jednalo by se o zboží, které spadá do základní sazby DPH. Jak by se správně tedy mělo toto zboží zdanit? Pouze z rozdílu vykupované a prodané hodnoty? Nebo existuje i nějaká daň z výkupu? Jaké další právní záležitosti se k tomu pojí? Musím mít nějaké povolení od výrobce těchto výrobků? Předem děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Zdržení výplaty nemocenské

Právní poradna > Pracovní právo > Zdržení výplaty nemocenské

Dobrý den,posledni dva měsíce resim nemocenskou která mi ještě nepřišla volal jsem na úřady a zjistil jsem že účtárna u mého zaměstnavatele ztratila lístky na peníze to jsem obehal a dodal a za týden opět problém neodeslaly výměr mzdy,dovolene a exekucí.resil jsem to týden po telefonu a nikdo v účtárně nic neřekl jen se vymlouval že vše poslaly.socialni úřad jim tedy poslal výzvu k poslání podkladů a po dvou tydnech čekání opět nic nedostaly prý.po týdnu volání a vyhrožování mi řekli že už to odeslaly a že je vše ok.ja nevím mám přítelkyni na md a dítě roční a dva měsíce jsme neměli z čeho platit je to normální jednání nebo se s tím dá něco dělat???děkuji za odpoved

Celý příspěvek a Odpověd

Pohovka

Právní poradna > Finanční právo > Pohovka

Dobrý den, zasílal jsem přepravní společností sedací soupravu a tu mi znehodnotila polití barvou. Zajímalo by mě jaká je amortizace u takovéto věci. Nevím na jakou hodnotu mám právo. Sedací souprava stála 20 000,- a byla šest let stará. Prosím o pomoc při řešení tohoto problému.

Celý příspěvek a Odpověd

podezření z poškození vozidla

Právní poradna > Občanské právo > podezření z poškození vozidla

Dobrý den, bylo mi poškozenou vozidlo před domem. Po zavolání policie jsem podala výpovedˇa podezření na jednoho pana. V současné době mě ten dotyčný osočil ze křivého obvinění a vše předává právníkům.Od policie jsem dostala písemné vyjádření pachatel nebyl zjištěn,případ byl odložen. Jelikož částka opravy nepřesáhla 5.000kč,byl to jen přestupek.Je "podezření" trestní čin?může mě obvinit?

Celý příspěvek a Odpověd

Zabavení celého měsíčního příjmu rodiny

Právní poradna > Finanční právo > Zabavení celého měsíčního příjmu rodiny

Dobrý den Prosím o radu, má banka právo, při nedodržení smluvních podmínek Kontokorentu na běžném účtu,zabavit Manželce i mě obě celé naše měsíční mzdy které nám chodí obě na tento účet a nenechaly nám vůbec žádné finanční prostředky na přežití.Máme dvě děti 10 a 15 let. A k tomu máme ještě i další finanční závazky jako je hypotéka atd.Na které nám rovněž nezbyly finanční prostředky. Banka nám tvrdí že je vše v pořádku. Je to takto správně? Nebo máme možnost se nějak bránit?

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

Lefensor, s.r.o.

Lefensor, s.r.o.

Společnost Lefensor, s.r.o., úspěšně působí na trhu již od roku 1997. V současné době se orientuje zejména na právní a poradenskou podporu poskytovanou malým až středním podnikům, živnostníkům a nepodnikatelským subjektům – osobám, sdružením, atp. Naším cílem je poskytnout kompletní a komplexní právní zázemí všem našim klientům, a to v lepší kvalitě a rychleji než konkurence, za stejných jistot a nejnižší cenu na trhu. Díky vlastním, kvalitním lidským zdrojům a řadě spolupracujících subjektů jsme schopni zajistit všechny námi nabízené služby za zlomek jejich tržní ceny. Naším mottem není jednorázová spolupráce za vysokou cenu, ale dlouhodobé budování vzájemné důvěry založené na kvalitních službách.

Za tuto kategorii odpovídá:

Lefensor, s.r.o.

http://www.lefensor.eu/

Partnerem poradny od: 8. 10. 2014

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Strukturální nezaměstnanost, Měnové futures, Extrapolace, česká spořitelna, banky, bankovnictví, daňové úniky, fintech, nezávislí, zcizitel, podpora při rekvalifikaci, BankKlient, přehlednost formuláře, bavlna, URL adresa, účelové vázání, advokát, odborné stanoviko

3A30100, 1SP7998, 9A90000, 7U67866, 7U18766

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK