Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Právní poradna

Potřebujete právní radu, a pokud možno zdarma? Pak jste na správném místě. Experti z naší právní poradny vám poskytnou bezplatnou právní radu z nejrůznějších oblastí. Než se pustíte do pokládání dotazu, zkuste se podívat na nejčastější dotazy, je pravděpodobné, že stejný právní problém měl už někdo před vámi.
  • Vašich dotazů přichází mnoho a my vám za ně děkujeme. Abychom neupřednostňovali kvantitu před kvalitou, tato poradna se každý den po vložení určitého počtu dotazů uzavře a dnes už je plno. Zkuste to prosím zítra.
    Děkujeme za pochopení.

Nejčastější otázky čtenářů

Těhotenství,smlouva na dobu určitou, neschopenka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám smlouvu na dobu určitou do 30.6.2015, jsem těhotná, můžu na neschopenku nastoupit od 1.7.2015 nebo je potřeba nastoupit o pár dní dřív před skončením smlouvy? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

výpověď

Dobrý den, mám dotaz. Může mi můj zaměstnavatel nějak bránit ve výpovědi? Chci podat výpověď, ale můj zaměstnavatel mi brání v tom, že za mne nejdříve musí sehnat náhradu – je to vůbec možné, aby mi bránil ve výpovědi a odkazoval se na to, že nemá za mne náhradu? To si myslím, že není můj problém, ale problém zaměstnavatele. Poradíte mi, jak mám správně postupovat? Děkuji za odpověď. Nashledanou.

Celý příspěvek a Odpověd

tvůrce webových stránek kontra jejich provozovatel

Moje firma vytvoří webovou stránku, na které bude její majitel provádět finanční transakce, bude mít přístup k účtům zákazníků. Je nějaký paragraf, zákon, který by určoval, že za případné chyby a finanční podvody nese odpovědnost POUZE majitel a provozovatel webu, nikoli tvůrce webu? Děkuji za odpověd.

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Právní poradna

Všechny dotazy

Daň z nabytí

Právní poradna > Finanční právo > Daň z nabytí

Zdravím Přijala jsem finanční částku za polovinu domu ve kterém jsem bydlela s partnerem od r.1993 a kde jsem byla spoluvlastnikem. Jelikož jsem si musela pořídit za tyto finance jiné bydlení ... chtěla bych vědět jestli se i v tomto případě na mně vztahuje daň z převodu. Děkuji za odpověď... Závodná

Celý příspěvek a Odpověd

Musím na neschopenku,když jsem těhotná?

Právní poradna > Občanské právo > Musím na neschopenku,když jsem těhotná?

Dobrý den, jsem těhotná a pracuji ve směnném provozu, denní, noční, 12ti hodinnové směny. Zaměstnavat mi tvrdí, že bohužel mě nemá kam přeřadit vzhledem k mému stavu a že by bylo nejlepší, kdybych si vzala neschopenku. Nemám rizikové těhotenství a jak se říká, těhotenství není přeci nemoc. Také se mi nechce zbytečně přijít o peníze a být omezená vycházkami. Nejedná se spíše o pracovní překážku z jeho strany? Prosim tedy o radu, zda má záměstnavatel právo mi nařídit tu neschopenku a jak bych se měla zachovat. děkuji za odpověď Radba B.

Celý příspěvek a Odpověd

nástup do zaměstnání

Právní poradna > Pracovní právo > nástup do zaměstnání

Dobrý den, rodičovská dovolená mi končí 21.7.2016. Byla jsem v práci kde mám pracovní poměr na dobu neurčitou, pracovní zařazení vedoucí skladu. Když jsem se tam byla naposledy podívat zaměstnavatel mi sdělil, že to s firmou vypadá špatně, že není práce a abych si našla něco jiného. To jsme tedy neudělala, jelikož on by mi měl dát odstupné.chci se zeptat místo mé pozice je tam kolegyně která byla jenom skladnice nyní je vedoucí skladu nemá doteď změněnou pracovní smlouvu. Firma sice nemá práci, ale zavírat se zatím nebude. Je zaměstnavatel oprávněn dát mi výpověď?

Celý příspěvek a Odpověd

Výpověď mandátní smlouvy e-mailem

Právní poradna > Obchodní právo > Výpověď mandátní smlouvy e-mailem

Dobrý den, dnes jsem při rušení e-mailové schránky, kterou přestávám užívat, narazila na svou výpověď mandátní smlouvy z konce roku 2013. Tehdy jsem měla zájem o práci pro obchodní kancelář nejmenované společnosti, při pohovoru jsem podepsala smlouvu, ale z osobních důvodů z mé strany už nedošlo ani na zaškolení a já smlouvu ještě ten den vypověděla - učinila jsem tak elektronickou cestou; sama jsem při podpisu neobdržela ani kopii dané smlouvy. Na e-mail s výpovědí jsem nedostala žádnou odpověď a pustila to z hlavy, vzhledem k tomu, že jsem ke společnosti neměla žádné pracovní závazky. Mohu to brát jako uzavřenou věc? Četla jsem, že v případě mandátní smlouvy není forma doručení právně upravena, e-mail tedy snad nevadí. Spíše ale nevím, jak je to s výpovědní lhůtou - je zřejmě do konce následujícího kalendářního měsíce po doručení, ovšem já neměla zadané žádné pracovní úkoly, vzhledem k tomu, že jsem neprošla ani zaškolením, jak jsem psala výše, a nikdo mě ohledně toho dále nekontaktoval. Nemohu z toho tedy mít zpětně nějaký problém nebo ano? Moc děkuji za odpověď!

Celý příspěvek a Odpověd

Autorský honorář

Právní poradna > Pracovní právo > Autorský honorář

Dobrý den, Od 1.února tohoto roku jsem na mateřské dovolené a uzavřela jsem Rámcovou smlouvu o dílo se společností, pro kterou píši odborné práce. Chtěla bych se zeptat, jak je to s odváděním daně. Jedna společnost mi honorář zasílá již zdaněný, druhá v plné výši bez zdanění. Znamená to tedy, že v případě honorářů, které jsou již zdaněné se o nic nezajímám a v případě těch co nejsou, musím odvést na konci roku daň já? Dále bych se zeptat, zda jsem povinna danit všechny honoráře, nebo zda existuje nějaká částka, do které nemusím daň z tohoto typu příjmu odvádět. A ještě bych se chtěla zeptat, pokud je moje spolupráce soustavná, musím si zařídit živnostenský list, nebo se na autorskou práci tato povinnost nevztahuje?

Celý příspěvek a Odpověd

Odstoupení od smlouvy bez penalizace

Právní poradna > Obchodní právo > Odstoupení od smlouvy bez penalizace

Dobrý den, Podepsali jsme smlouvu o výstavbě domu s "Ekonomické stavby". Součástí smlouvy měla být projektová dokumentace. Smlouva byla podepsaná 17.6.2015, ale do dnešního dne projektová dokumentace stále chybí. Pokud z tohoto důvodu odstoupíme od smlouvy, jaká je šance, že nebudeme platit penále? Firma má ty nejhorší recenze, co se týká plnění podmínek, jediné, co je zajímá je otázka kdy si vezmeme hypotéku. Obávám se, že jsme naletěli. Děkuji za odpověď Alena

Celý příspěvek a Odpověd

Třída - procesování veřejných zakázek

Právní poradna > Pracovní právo > Třída - procesování veřejných zakázek

Dobrý den. Prosím o Váš názor na to, do jaké platové třídy by měl být zařazen úředník územního samosprávného celku vykonávajícího činnosti spojené s procesováním veřejných zakázek a veřejných zakázek malého rozsahu. Práce odpovídá NV č. 222/2010 Sb. uvedené v části 1.01.04 referent majetkové správy. Tato část se však (prý) vztahuje pouze na státní zaměstnance, pro úředníky ÚSC je (prý) určena část 2.10.xx státní správa a samospráva. V této části však náplň práce spojená s veřejnými zakázkami není uvedena. Můžete mi, prosím, sdělit, do jakých tříd budou tito úředníci zařazeni a příp. i část a díl dle katalogu prací. Děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

Nárok na podporu

Právní poradna > Pracovní právo > Nárok na podporu

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Na úřadě práce jsem byla naposledy vedena před 14lety. 10 roků včetně mateřské dovolené, jsem pracovala v jedné firmě, kde jsem měla na dobu neurčitou. Já jsem dala výpoveď a druhy den nastoupila do zaměstnání v blízkosti svého bydliště. Tady jsem měla na dobu určitou od 1.10.2015 do 31.5.2016. Jenže mi neprodloužili smlouvu tak jsem skončila. 1.6.jsem na urad prace nešla. A od 6.6.2016 mám jiné zaměstnání, kde je zkušební doba 3 měsice a smlouva do 31.12.2016. Jenomže nemám hlídání pro děti přes prázdniny a tak budu muset dát výpoveď. Když se půjdu zaregistrovat na urad prace, budu mít nárok na podporu, kdyz ukoncim ja pracovni pomer ve zkusebni dobe? A z čeho by se mi to popřípade pocitalo? Z predesle prace? A jeste se zeptam socialni davky, na ty bych mela taky narok, kdybych byla bez prace a mame 3 deti (8, 6 a 3 roky), manzel pracuje jako zamestnanec v jedne firme, ale bydlime s jeho rodici, kteri, ale oba pracuji. Děkuji moc za odpovedi

Celý příspěvek a Odpověd

Odpocinek mezi smenami

Právní poradna > Pracovní právo > Odpocinek mezi smenami

Dobry den, dle ZP je nutny odpocinek mezi smenami alespon 11 hod. Muze byt zkracen az na 8 hodin pri poskytovani sluzeb obyvatelstvu, zejmena ve zdravotnickych zarizenich. Spadaji tato darcovske centra -zarizeni transfuzni sluzby- jako je napr.darc.centrum Chodov, Cerny most nabo Caraplasma pod tuto vyjimku? Muzou mit zamestnanci odpocinek mezi smenami kratsi nez 11 hod? Nemaji celodenni provoz. Maji otevreno jen pres den, napr od 7-19 hod, do 20,30 hod apod. Dekuji.

Celý příspěvek a Odpověd

Proplacení dovolené ve zkušební době

Právní poradna > Pracovní právo > Proplacení dovolené ve zkušební době

Dobrý den, mám dotaz ohledně proplacení dovolené v předchozím zaměstnání. Dne 9.3.2016 jsem nastoupila do nového zaměstnání. Ve zkušební době jsem ukončila pracovní poměr tj.3.5.2016. Za měsíc duben jsem odpracovala 175 hodin. Firma mi proplatila 120 odpracovaných hodin a 6 dní dovolené(aniž bych nějakou vybrala) a za měsíc duben mi zapsaly jeden odpracovaný den a jeden den dovolené.Pokud tomu rozumím tak 55 hodin mi neproplatily ale na místo toho mi přidaly 3,5 dovolené. Chci se zeptat zda je toto řešení dobře. Neměla by firma proplatit 175 hodin a k tomu nevybranou dovolenou? Předem děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

Lefensor, s.r.o.

Lefensor, s.r.o.

Společnost Lefensor, s.r.o., úspěšně působí na trhu již od roku 1997. V současné době se orientuje zejména na právní a poradenskou podporu poskytovanou malým až středním podnikům, živnostníkům a nepodnikatelským subjektům – osobám, sdružením, atp. Naším cílem je poskytnout kompletní a komplexní právní zázemí všem našim klientům, a to v lepší kvalitě a rychleji než konkurence, za stejných jistot a nejnižší cenu na trhu. Díky vlastním, kvalitním lidským zdrojům a řadě spolupracujících subjektů jsme schopni zajistit všechny námi nabízené služby za zlomek jejich tržní ceny. Naším mottem není jednorázová spolupráce za vysokou cenu, ale dlouhodobé budování vzájemné důvěry založené na kvalitních službách.

Za tuto kategorii odpovídá:

Lefensor, s.r.o.

http://www.lefensor.eu/

Partnerem poradny od: 8. 10. 2014

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

zákoník práce, zaměstnání, nemovitosti daně, cestovní aknceláře, investice, Delta Air Lines, zákon o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, perspektiva, vila, maržový účet, ochrana před věřiteli, hervé falciani, Martin Fassmann, druhé kolo, conseq classic invest, hypotéční kalkulačka, elektřina, plyn, cestovní pojištění, povinné ručení, půjčka bez doložení příjmů

3L21276, 3H33130, 3K00070, 3K00070, 4AP9448

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK