Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Daně

Z daňového systému České republiky se leckdy opotí i zkušený daňový poradce. Laik se v daních těžko vyzná, přesto je musí platit. Proto Peníze.cz pravidelně plní sekci daně množstvím článků, které pomáhají s orientací v daňové problematice, navrch přidáváme daňové formuláře a kalkulačky. Ale co když máte specifický problém a odpověď jste v článcích nenašli? Nevadí, kde nestačí redaktor, pomůže odborník z daňové poradny.

Porovnejte si nabídky finančních produktů

Končí vám povinné ručení, potřebujete půjčit nebo chcete výhodně investovat? Nalezneme pro vás optimální řešení.

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Nejčastější otázky čtenářů

Platba daně z nabytí nemovitých věcí

Platba daně z nabytí nemovitých věcí - Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali po podání daňového přiznání mám zaplatit daň hned rovnou na účet příslušného FÚ nebo čekat nějakou výzvu/složenku/platební výměr? Děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

Platba daně z nabytí nemovitých věcí

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali po podání daňového přiznání mám zaplatit daň hned rovnou na účet příslušného FÚ nebo čekat nějakou výzvu/složenku/platební výměr? Děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

fin. dary/příspěvky

Dobrý den, vím, že jsem psal už včera, ale chtěl bych se ještě zeptat, zda může přijímat finanční dary/příspěvky osoba, která nemá živnostenský list, popřípadě jestli je v tom nějaký výrazný rozdíl, mezi osobou, která ho má a která ne a přijímá fin. dary/příspěvky. Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Daně

Všechny dotazy

Čech živnostník na Slovensku

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Čech živnostník na Slovensku

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat jak správně podnikat na Slovensku jako Čech. Bývam priamo na československej hranici a v ČR mám živnost na geodetické práce - "Výkon zeměměřických činností". Tuto činnost jsem občas na Slovesnku prováděl pro českou firmu, která tu má organizační složku. Jelikož té práce tu budu mít čím dál víc, potřeboval bych poradit jestli se mám někde zaregistrovat, udělat si na Slovensku živnost a případně ve které zemi bych měl platit daně a pojištění? (je totiž možné že tu budu na stavbě pracovat déle jak půl roku a pak možná přijdou další zakázky. Vždy ale budu fakturovat české firmě. Můžete mi poradit? Nejsem si pak jistý jestli tu nebudu muset fungovat jako osoba usazená nebo hostující. S pozdravem Libor Vokřínek

Celý příspěvek a Odpověd

Platby při práci v zahraničí

Daně > Pojistné na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění > Platby při práci v zahraničí

Dobrý den. Získal jsem práci jako pilot u zahraniční společnosti, která zaměstnává piloty přes agenturu se sídlem ve Švýcarsku. Daně budou placeny švýcarské, tedy v rámci dohody o zamezení dvojího zdanění se je nechystám platit zde. Nevím ale, jak je to se soc/zdrav. pojištěním, které bych nadále rád platil v ČR. Lze platit pouze povinné minimum, nebo mi na základě přiznaných příjmů v daňovém přiznání bude něco doměřeno? Nebo je třeba si založit živnost a využívat paušály? A pokud bych to nezdanil správně, jaká sankce a s jakou pravděpodobností mi hrozí? Pouze zpětné doplacení příspěvků, nebo i pokuta a kolik? Děkuji. Petr S.

Celý příspěvek a Odpověd

příjem ze zahraničí a paušální daň

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > příjem ze zahraničí a paušální daň

Dobrý den, prosím o radu s problémem, který řeší vice mých kolegů. Mají naprosto stejné podmínky jako já, ale nemůžeme se dohodnout na správném postupu. Jsem OSVČ, rezident ČR a pracuji jako opravář v ČR pro německou firmu, která mi ze zahraničí posílá měsíční odměnu (výplatu) dle mé pravidelné fakturace. Při podpisu smlouvy jsem měl za to, že na tento příjem jednoduše uplatním paušální daň. Nicméně německá firma mi ještě proplácí cesty k zákazníkovi, motel, materiál apod. na základě mých dokladů. Moje otázka je tedy – mohu uplatnit paušální daň a pokud ano, tak pouze na výplatu nebo musím zahrnout i příjmy, které mi firma poslala jako proplacení výdajů? Velmi děkuji za radu.

Celý příspěvek a Odpověd

Kdo platí daň z nemovitosti za rok.2017?

Daně > Majetkové daně > Daň z nemovitosti > Kdo platí daň z nemovitosti za rok.2017?

Prosím o radu, kdo bude platit za letošní rok daň z nemovitosti, když jsme jej nabyli k 1.2.2017. Daň z nabytí (převodu) nemovitosti zaplatí podle kup.smlouvy prodávající, ale výši musíme zajistit my, jako kupující. Je možné použít odhad přiložený ke kupní smlouvě nebo musí být nový? Děkuji předem,LK.

Celý příspěvek a Odpověd

Odhad nemovitosti

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > Odhad nemovitosti

Dobrý den, po zemřelém otci mám zdědit byt,garáž a zahradu. Notářka chce po mě udělat odhad nemovitostí. Musí to být, když se již děditská daň neplatí? K čemu je to třeba? Děkuji za odpověď. Kratochvíl Petr

Celý příspěvek a Odpověd

dpč+dpp

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > dpč+dpp

Dobrý den, chci se zeptat - mám-li uzavřenou smlouvu DPP(nepřesáhnu 10.000 kč/měsíčně) a DPČ (výdělek do 5.000 kč/měsíčně), musím podávat daňové přiznání,popř.mám jiné povinnosti? Každá smlouva je u jiného zaměstnavatele a také navštěvuji obě zaměstnání každý měsíc pravidelně, student nejsem. Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

DPH - přefakturace Německu

Daně > DPH > DPH - přefakturace Německu

Dobrý den, jsem plátce DPH, zprostředkuji montážní práce na výrobní lince v potravinářské firmě v Německu českým OSVČ plátci i neplátci DPH. Tito budou fakturovat práci mně a já tuto práci budu přefakturovávat německé firmě. Jak budu postupovat z hlediska DPH, budu se muset registrovat v Německu? Jak správně uvést v přiznání k DPH, v kontrolním hlášení a v souhrnném hlášení. Děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

Hlavní činnost OSVČ

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Hlavní činnost OSVČ

Dobrý den, je možné, že podnikám od roku 2011 bez registrace k dani z přijmu jako hlavní činnost OSVC? Po registraci na živnostenském úřadě mi došlo z finančího úřadu pouze přidělení DIC. Jde o to, že jsem nepodal dosud žádné daňové přiznání, po uplatnění výdajů paušálem mi vždy vycházela daň 0. Žádná výzva z finančího úřadu mi také nepřišla. Jaké mi horzí sankce a není tento přestupek promlčen? Díky za odpoveď.

Celý příspěvek a Odpověd

Zahraničí

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Zahraničí

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli musím podat daňové přiznání za rok 2016 pokud jsem byl z tohoto roku pouze 18 dní OSVČ bez výdělku, ale 5 měsíců jsem pracoval na Islandu, kde jsem však všechny své výdělky zdanil i podal daňové přiznání. Zároveň jestli v tomto případě musím podat Přehled o příjmech a výdajích OSVČ. Děkuji Slabý

Celý příspěvek a Odpověd

Tezaurující fond v zahraničí

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Tezaurující fond v zahraničí

Prosím o radu ohledně tezaurování zahraničního fondu drženého v zahraničí: dosažené výnosy automaticky reinvestuje tak, že za ně dokoupí další podíly. Toto není tedy prodej, ale ani čistě dividenda, přibudou mi za to další podílové listy. Zdaňuji to asi jako příjem z držby paragraf 8, hádám, správně? Některé z těchto automatických nákupů jsou zdaněny - Německo, daň stržena. Mám toto zdanit v ČR vždy a v zahraničí si zažádat o vrácení, nebo když bylo zdaněno v zahraničí, tak v ČR už nedanit? Děkuji za případné odpovědi.

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

NeoTax spol. s r.o.

NeoTax spol. s r.o.

Společnost NeoTax poskytuje klientům své služby v oblasti vedení a zpracování účetnictví, mzdového a daňového poradenství od r. 2013. Nabízí individuální přístup malým a středním firmám, ale i fyzickým osobám doma v České republice či zahraničním společnostem působícím na českém trhu. Jako člen Komory daňových poradců pomáhá klientům zorientovat se v nepřehledném daňovém systému a nacházet optimální daňová řešení. I když hodně procesů řeší online, vychází vstříc všem, kteří preferují osobní jednání.
Společně s daňovými poradci připravila také online daňovou poradnu s nejčastejšími dotazy i s možností položit vlastní dotaz.
Mezi projekty společnosti patří webová aplikace pro zpracování daňového přiznání fyzických osob OnlinePriznani.cz. Ta je schopna pomoct při jeho vyplňování.
NeoTax je členem Asociace společenské odpovědnosti, a také proto se snaží o stále lepší přístup ke svým zákazníkům, kolegům i partnerům.

Za tuto kategorii odpovídá:

Ing. Marcela Vjačková
daňový poradce

http://www.neotax.eu/cs

Partnerem poradny od: 20.9.2016

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Populismus, Leasing pro soukromé osoby, IČO, uber, martin úlovec, koncesovaná živnost, osobní doprava, kateřina sadílková, podnikatelské pojištění, Anuita, fiskální politika, TV Prima, následná smlouva, KOBOS, lidská práva, Jan Kočka, Pepsico, daňová úleva

3SB8178, 2SK1870, 00000000, 8U47504, 1B39094

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK