Diskuze - Jak koupit byt: výběr konkrétního bytu

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

29. 1. 2014 18:51 | Jirka

Na to doporučuji vzít si najmout realitku nebo agenturu,která zastupuje kupující.Jsou v Praze,Brně,Ostravě..... Výhoda je,že nic se služba neplatí předem,ale procentama z ušetřených peněz,kdy vyjednají slevu z kupní ceny bytu nebo vily. Jedná se třebas o Reneo.cz, Alisen.cz , Rodinna realitni kancelar.cz
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 11. 2008 0:37 | lukas

mám vesměs negativní zkušenosti s realitkami. Denně vás otravují nezkušení človíčci z RK. Z únavných rozhovorů a schůzek s nimi máte pocit, že mluvíte s lidmi, co vyšly maximálně základní školu. Nabízel jsem na mnohých inzertních serverech naši chatu, kterou jsem prodal až za několik měsíců. Byt jsem prodal za necelý měsíc přes menší realitku SOFOKLES GROUP a.s. Mají např. web NovyBytecek.cz Ocenil jsem korektní přístup makléře, který mi doporučil optimální(mírně nižší) cenu, jelikož jsem na prodej relativně spěchal. Kolega z práce potřeboval rychle prodat svůj byt v Praze, aby mu "neutekla" novostavba rodinného domu za Prahou. Domluvil se s nimi, vykoupili ho i ve špatném stavu (umakart.jádro,atd..) Doporučuji dobře vybírat. Pokud jde o provizi, asi nikomu se nechce platit desítky až stovky tisíc za služby RK. Vždy je myslím potřeba se rozhodnout, zda se to vyplatí (jaké služby jsou v ceně - posudek, převody energií, serioznost RK)
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2008 12:13

Citace - bredy.vyletnici.net / 13.10.2008 11:09

Ideální nemovitost pro mne. Barák na samotě u lesa a hned vedle autobusová zastávka 30 minut do Prahy :-). Nic víc nepotřebuju, protože vše ostatní je v Praze...
To se mi celkem vyplňilo, akorát je kolem nás takových baráků 12. Ale sousedi jsou docela příjemní.


Tohle velmi souvisí s názvem článku Jak koupit byt. No nic, hlavně když sis tady zamachroval.

Já bych doplnil, že je celkem užitečné dozvědět se více o finančních možnostech budoucích sousedů. V rámci možností. A to z důvodu možných oprav a úprav domu. Protože postarší sousedi a ti méně zámožní se mohou bránit navyšování plateb do fondu oprav.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2008 11:09 | bredy.vyletnici.net

Ideální nemovitost pro mne. Barák na samotě u lesa a hned vedle autobusová zastávka 30 minut do Prahy :-). Nic víc nepotřebuju, protože vše ostatní je v Praze...
To se mi celkem vyplňilo, akorát je kolem nás takových baráků 12. Ale sousedi jsou docela příjemní.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2008 8:11 | tehlik

V clanku mi chybi i upozorneni na takove dulezite veci, jako je vyuziti sousednich bytu (k bydleni, kratkodobe pronajimane, opustene), pripadne umisteni ruznych provozoven - zejmena z hlediska hluku, bezpecnosti atd.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Kasa

podnikatel a investor, Ticketon.cz

Martin Roman

manažer, ČEZ

Martin Kasa
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Martin Roman
ÚSPĚŠNOST
25,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services