Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Daně z příjmů

Kolik zaplatíte na dani z příjmů, jaká pravidla platí pro podnikatele a živnostníky, jak daň z příjmů vypočítat, jak podat daňové přiznání? Odpovědi najdete v našich článcích, daňových kalkulačkách a také v daňové poradně. Před vložením otázky mrkněte na nejčastější dotazy, je pravděpodobné, že stejný problém měl někdo před vámi.

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Nejčastější otázky čtenářů

Daň ze sumy na úhradu daně z nemovitosti

Dobrý den Pronajímám pole. Nájemce mi zasílá na účet jako jednu částku nájemné + částku na úhradu daně z nemovitosti. Do jaké kategorie příjmů v daňovém přiznání patří, prosím, částka na úhradu daně z nemovitosti? Přeji hezký den JR

Celý příspěvek a Odpověd

Placení daně z prodeje družst. bytu

Dobrý den, v loňském roce jsem zdědil po otci třetinový podíl na bytu v družstu, který letos prodáváme. Chci se zeptat jestli platí, že pokud podíl nevlastníme jako dědicové po dobu pěti let, tak se musí platit daň z přijmu? Otec tento podíl vlastli 20let, počítá se i toto nebo ne?

Celý příspěvek a Odpověd

2 nebo 1 Daňové přiznání?

Dobrý den, v roce 2017 jsem pracoval jak na DPP, tak na HPP a od října na smlouvu o uměleckém díle - natáčení reportáží (tu bych měl nejspíše danit) Navíc jsem zároveň od prosince 2017 registrovaný jako OSVČ (za rok 2018 bez příjmů). Chtěl bych se zeptat jestli mám podávat 2 daňové přiznání (za OSVČ i za smlouvu o um. díle) nebo zdali obě činnosti mají být na 1 daňovém přiznání. Za případnou odpověď mockrát děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Daně z příjmů

Všechny dotazy

Odpisy

Daně > Daně z příjmů > Odpisy > Odpisy

Odpisy_nemovitost Dobrý den, dle ZDP neumím zatřídit do odpisové skupiny položky, které jsem dostala ve znaleckém posudku, jedná se o např. brána oplocení,kanalizační šachta a zpevněná plocha ( parkoviště s dlažbou ). Poradíte

Celý příspěvek a Odpověd

smlouva o dile atd.

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > smlouva o dile atd.

Dobry den, Chci se zeptat, co vsechno z prichozich plateb musim uvadet do Danoveho priznani – nikde jsem na tento pripad odpoved nenasel: - Prijem na zaklade Dohody o provedeni prace - ten predpokladam uvedu - Nekolik malo prijmu na zaklade Smlouvy o dilo (ziskany narazove pouze v letnich mesicich). Myslel jsem, ze takoveto prividelky ani nebudu muset uvadet. Avsak ted vaham, protoze secteno dohromady za rok 2017 necekane mirne presahly castku 30.000 Kc. Jestli toto musim uvadet, tak si nevim rady, do jake casti formulare to psat a co za dokumenty k tomu mam dokladat. OSVC nemam zalozeno. - Musim uvadet prichozi platby ze zahranici, ktere byly poslany na muj ucet –kvuli vhodnejsi mene– pro mou pritelkyni, cizinku, avsak nejsou prijmy pro me od mych zamestnavatelu? Dekuji

Celý příspěvek a Odpověd

Jak danit odměnu správce domu?

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Jak danit odměnu správce domu?

Dobrý den, jsem spoluvlastníkem a současně pověřeným správcem bytového domu ostatními spoluvlastníky. Nejsme podnikatelé ani fyzické osoby. Nemáme IČO. Příjmy (- výdaje) daníme podle §9 ZDP. V této oblasti jsou daně jasné. Jako odměnu za správu domu pobírám částku 9 - 12 tisíc Kč měsíčně. Odměna správce domu je zahrnuta v nákladech z příjmů z pronájmů. Odměnu daním ve svém daňovém přiznání podle § 10 ZDP. Výdaje podle § 10 nemohu odepsat paušálně a kromě benzínu jiné výdaje prakticky nemám. Ten si však kvůli jednoduchosti stejně neodepisuji. Jinak mám příjmy ze závislé činnosti. Otázka zní, zda ve svém daňovém přiznání postupuji správně? Prosím o odpověď. Děkuji Petr Sova

Celý příspěvek a Odpověd

Daňový nerezident ČR - 2. otázka

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Daňový nerezident ČR - 2. otázka

Ako daňový nerezident mám povinnosť podať danové priznanie v ČR - overené finančnou správou. OK - aký je ďalší postup - mám povinnosť sa niekde prihlásiť, zaregistrovať? Študujem v kombinovanej forme na českej univerzite. Od 10/2017 pracujem na 1/2 úväzok + dohoda o vykonaní práce. Aké povinnosti pre mňa vyplývajú? Ďakujem za čas.

Celý příspěvek a Odpověd

danění z ciziny

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > danění z ciziny

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak přesně danit příjmy ze zahraničí. Od února do konce května jsem pracoval na Mallorce, pracovní smlouva byla od firmy sídlící ve Švýcarsku, byly mi strhávány daně podle švýcarských podmínek. Poté jsem od června pracoval v ČR u 2 firem (u první 1,5 měsíce a poté 3 měsíce u druhé). Jak se přesně daní zahraniční příjmy? Pokoušel jsem se najít něco přímo ze Švýcarska, ale bohužel. S daňovým přiznáním v ČR bych si věděl rady, nicméně to zahraničí mě nenapadá. Děkuji za informace a přeji hezký den.

Celý příspěvek a Odpověd

Daňové priznanie - práca v 2 krajinách

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Daňové priznanie - práca v 2 krajinách

Dobrý deň. V období 1.1.2017-31.8.2017 som bol zamestnaný v ČR na HPP. Následne som pracovný pomer v ČR ukončil výpoveďou a od 1.9.2017 až do 31.12.2017 pracujem v Rakúsku na lokálnu HPP zmluvu. Moja otázka je: Som POVINNÝ podať daňové priznanie IBA v ČR nakoľko som sa v ČR zdržoval viac ako 183 dní a zároveň priznať aj príjem z Rakúska? Alebo mám možnosť podať dve daňové priznania jedno v ČR a jedno v AT, každé za vyššie uvedené obdobie? Rád by som využil druhú možnosť a rád by som vedel či tým neporuším pravidlá? Ďakujem

Celý příspěvek a Odpověd

Daň z příjmu: státní zaměstnanec s DPP

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Daň z příjmu: státní zaměstnanec s DPP

Dobrý den, jsem zaměstnankyně stání správy: mezi zářím 2016 až koncem srpna 2017 jsem byla zaměstnána v jedním orgánem státní správy a od září 2017 jsem přešla coby zaměstnankyně k jinému orgánu státní správy. Zároveň jsem na prosinec 2016 a na období únor 2017-prosinec.2017 měla uzavřenou dohodu o provedeni práce se soukromou vysokou školou v Praze. Odměna ani v jednom případě nepřesáhla 10 000 Kč/měsíc a objem práce 300 hodin za rok, takže mé příjmy měly být měsíčně zdaněny 15% daní z příjmu. Musím podat individuální, osobní přiznání daně z příjmu, a pokud ano, jaké doklady mám FÚ doložit? Děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

Daňové prohlášení u dvou zaměstnavatelů

Daně > Daně z příjmů > Studenti a daně > Daňové prohlášení u dvou zaměstnavatelů

Dobrý den,jsem student, leden-září jsem měla podepsané daňové prohlášení u jednoho zaměstnavatele, od června jsem pak ale pracovala jinde,kde jsem prohlášení měla od září.Peníze mi i přes prohlášení byly stahovány (šéfová řekla, že se s tím nedá nic dělat), musím tedy teď žádat o vrácení a chci se zeptat zda můžu uvést i měsíce červen-srpen, přesto že jsem prohlášení měla u původního zaměstnavatele?

Celý příspěvek a Odpověd

živnostník

Daně > Daně z příjmů > Studenti a daně > živnostník

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. V roce 2017 jsem si založila živnost, protože jsem jela v létě na 2 měsíce do Řecka jako animátor pod cestovní kanceláří. Když jsem se vrátila, živnost jsem si přerušila. Plat jsem dostala 26000. Jsem student. Musím si podávat daňové přiznání, i když živnostníkem už nejsem? Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Student

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Student

Hezké ráno přeji! Já jsem student tady (V České republice a v cizí zemí), a cizinec. Co ohledně daní? Kalkulačky ne můžou dělat chyby? Hruba mzda 26 000 Kč/měsíc Za výpočtem je 20 310 Kč. Já jsem: A) cizinec; B) student ČR; C)Student jiného státu; D) podinatel v jiné zemí (ale to je jedno, prtž teď podnik se likviduje v jiné zemí, ano?); Prosím o správné konzultaci, protože v budoucnu já přinesu Česku ještě více daní v rozpočet, pokud teď očekávání se splní na plnou. Děkuji za odpoveď a přeji hezky zbytek dne, Vladyslav

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

Best Account

Best Account

Best Account je daňově poradenská společnost, která nabízí svým klientům nejenom poradenství v oblastí daní, ale také vedení účetnictví,daňové evidence a personalistiky.
Své služby poskytujeme jak drobným živnostníkům, tak větším společnostem. Rádi Vám vyhovíme taktéž v oblasti zahraničního zdanění a to jak fyzických osob, tak právnických.
Jako členové Komory daňových poradců ČR nabízíme vysokou míru profesionality a odbornosti. Jsme taktéž členové Odborných kolegiích při Komoře daňových poradců.
Klientům radíme, jak při řešení běžných situací, tak nestandardních postupů.
Naší předností je individuální přístup ke každému z Vás.
Víme, kde a jak Vám ušetřit peníze a čas.

Za tuto kategorii odpovídá:

Tereza Lichovníková

https://www.bestaccount.cz/

Partnerem poradny od: 26.2.2018

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK