Diskuze - Vypořádání společného jmění manželů

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 14 komentářů)

22. 7. 2022 8:29 | Zdenka Kalová

Nečekaně mně zemřel manžel. Nemovitosti máme již dříve předané, bydlíme v podstatě v podnájmu. Jen mně zůstalo 15 let staré auto Fabia, a na účtech: Manžel měl jen na sebe napsaný podílový fond u České spořitelny, kde je cca 80 tis. Kč. Tento podílový fond byl dříve podmínkou, abychom ještě s jinou podmínkou (měsíčně zaplatit ze sporožirového účtu alespoň 1 x nějaký nákup ze Sporožirového účtu).Takhle zněla Smlouva ke Sporožirovému účtun a Podílovému fondu. Dále na Sporožirovém účtě jsme měli našetřeno cca 200 tisíc Kč (k tomuto účtu jsem měla přístup i já). A ještě u Komerční banky cca 100 tis. Kč.(přístup měl jen zemřelý manžel) Čili celkem cca 400 tisíc Kč, které připadne jen mně - vdově. Synové již nic nechtějí, jsme takhle dohodnuti. Otázka: Kolik bude mně asi činit poplatek notáři z dědického řízení? Nic víc jinak nemám. Děkuji. Kalová Zdenka
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2021 17:15 | Alex

Dobrý den, Mám dotaz Jde uplatnit Darovací smlouva při vyrovnávání SJM?Z roku 1999? Smlouva byla využita přímo na stavbu nemovitosti nemám na to faktury vyhořeli jsme.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2021 19:28 | Roman

Manžel chce manželce zabavit auto, záměrně ji nedal velký techničák na nutnou STK. Auto tudíž nesmí jezdit, je napsané na něj. ROzvádějí se a nemají vyřršené SJM. Ani žádné předběžné opatření. Musí mu ho vydat ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 9. 2021 19:42 | Pola

zemřel nám tchán a zdědilly jsme 70000kč.Je mi manželka polovinu vyplatit. Děkuji Pola
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 5. 2021 14:21 | Jitka

Dobrý den, manžel má na sebe napsaný byt. Je zapsán v katastru nemovitostí. Do katastru byl zapsán dva roky před manželstvím. Děti nemá. Rodiče nemá. Má jen žijící sestru. Nebydlí s ním. Když manžel zemře kdo dědí byt? Manželka nebo sestra? Děkuji Jitka
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 1. 2020 19:12 | Petra

Dobrý večer, prosím Vás spadá finanční vypořádání sjm do daní, musím ho přiznávat do daní? Děkuji za odpověď Petra
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2019 7:23 | Alena Dvořáková

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat. Manžel zdědil po rodičích byt společně se svými sourozenci. Společně ho prodávají. Mám nárok na část peněz z jeho dědictví? Máme 5 dětí a on tvrdí že to jsou jen jeho peníze. Děkuji Dvořáková Alena
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2018 13:14 | Alena

Prosím o radu, názor. Spadá do dědictví i majetek nabytý před manželstvím? Zemřela nám maminka, která dostala darem dva domy, pozemky, díky svojí pracovitosti vydělala relativně dost peněz. Znovu se vdala, s druhým manželem se dohodla, bohužel pouze ústně, že by si vzájemně nešli po majetku v případě úmrtí. To se bohužel nestalo a druhý manžel si teď dělá nárok na majetek. Přijde mi to neskutečné.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 10. 2016 15:43 | Schwarz

Třeba i existují, ale nebude jich moc jinak by politici a demografové nevymýšleli různé finanční pobídky ke zvýšení porodnosti / porodné, dětské přídavky, slevy na dani... /. A vy jste si jist, že když se báječně s dětmi shodnete když je jim 5 že to vydrží i přes pubertu a dál... Že, přes veškerou "výchovu" si nenajdou špatného partnera, nepropadnou alkoholu nebo drogám... Pokud jste si jist pak musíte i připustit že ten, komu se děti "nevyvedou" si za to může sám. Měl si je vychovat tak , aby se staly známými umělci, sportovci nebo řediteli. Pokud budou nezaměstnaní a v dluzích, je to jen chyba jeho výchovného přístupu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2016 19:06 | Martin

Kamosce umrel manzel, ted ma problemy s jeho deti z prvniho manzelstvi. Dospeli deti, ktere vychoval pripravil do zivota ted chteji aby zena kterou si vzal platila z dedictvi baraku ktery si vybudovali spolecne. Ona ted bude muset prodat svuj domov jen proto aby vyplatila nenazrane deti z prvniho manzelstvi. Deti jsou samostatne vydelecne cine proc by meli chtit detdit domov ve kterem zije tatova druha zena. Kam pujde az je vyplati, protoze na polovinu bytu nekoupi dnes ani garsonku. Tohle je nemozne. By me zajimalo jestli ma kamoska taky bude dedit v pripade kdyz umre nevlastni dceri manzel. Je to velice nespravedlive.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 6. 2016 18:22 | Honza

Třeba existují i lidé, kteří si nepořizují děti proto, že je to výhodné, ale prostě proto, že je chtějí. Pokud s dětmi dotyčný rodič dobře vychází, nenastanou žádné tahanice. Není důvod.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 5. 2016 16:49 | Lucy

Absolutně SOUHLASÍM !!!! Zemřel mi tatínek a nyní takovéto věci řešíme.Nepotřebujem služby notářky,umíme se domluvit sami.Jen budem platit a platit.Její promeškaný čas,odměnu - proč???? Nepotřebujeme její služby,proč nám to stát nutí ?! Pracuji ve zdravotnictví,ale měla jsem jít studovat práva a měla bych se jak .... v žitě.Za hodinu si říká 1000 Kč!
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 4. 2016 0:06 | Pavelková

Dobrý den, jak to prosím bude v případě, že manželé vlastní každý 1/2 bytového domu (zapsano na katastru bez SJM), ve kterém společně bydlíme, já mám dvě děti z prvního manželství. Budou dědit všichni rovným dílem (manžel a moje děti) nebo bude mít manžel nárok na 1/2 a zbytek se rozdělí na třetiny? Děkuji Pavelková.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2016 10:38 | Schwarz

Velmi by mne zajímalo, který idiot vymyslel systém, kdy pozůstalý manžel - k tomu, že přišel o partnera / partnerku bude mít kromě výdajů s pohřbem na krku ještě tahanice s dědici o vlastní byt, auto, eventuelně peníze na účtech naspořené na stáří. Opravdu se někomu zdá, že v takovém "právním prostředí" je výhodné mít děti?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Zeman

nejvyšší státní zástupce

Kateřina Neumannová

podnikatelka

Pavel Zeman
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Kateřina Neumannová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services