Poradna - Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí

Daň z nemovitosti a daň z převodu nemovitosti, zkrátka majetkové daně – víte, že existují, ale nejste se jisti, jestli je musíte platit? Zkuste se zeptat v naší daňové poradně. Pokud se vás daň z nemovitosti nebo ostatní daně spojené s vlastnictvím majetku týkají, jistě oceníte i naši nabídku daňových formulářů a kalkulaček.

FAQ - všechny FAQ ze sekce

Pozemek s právem užívání parkování

Dobrý den, v bytovém domě jsme si v podzemní garáži koupili od developera podíl na pozemku s právem užívání parkovacího stání. Novostavba je 3 roky zkolaudovaná. Platí se v tomto případě daň z nabytí nemovitosti? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Daň z nabztí nemovitosti

Dobrý den, budu se rozvádět. Dům máme s manželem na půl v podílovém vlastnictví ( ne SMJ).Budu platit daň z nabytí nemovitosti pokud mi svoji polovinu přepíše ještě během manželství? Je vůbec nějaká možnost ( v našem případě)kdy tu daň neplatit?děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

musím podat daňové přiznání když jsem

daroval neteři pozemek co jsem zdědil po matce?

Celý příspěvek a Odpověd

Exekuce

Dobrý den, získala jsem pozemek v rámci nejvyššího podání v online exekuci. Ráda bych se zeptala, jestli i v tomto případě mám platit daň z nabytí. Dále bych se ráda zeptala, jestli se platí daň z nemovitosti v případě, že tou nemovitostí je družstevní byt. Děkuji za Vaši pomoc.

Celý příspěvek a Odpověd

Darování nemovitosti

Dobrý den,otec mi chce darovat dům, při tomto kroku vím, že se nemusí platit daň z nabytí nemovitosti. Ovšem musím vyplatit sestru 1/2 z ceny odhadu. Musím v tomto případě platit daň z nabytí nemovitosti? Vyplacení by bylo formou hypotéky, ve které musím uvést účel úvěru. Byla by daň z celé ceny nemovitosti? Díky

Celý příspěvek a Odpověd

přílohy

Dobrý den, v květnu jsme s manželem koupili stavební pozemek a máme podat daňové přiznání. Daň jsme platili hned při koupi. Minulý týden jsme šli na FÚ a vyplnili daňové přiznání. Jako přílohu chtějí doložit nějaký papír, mam dojem že z katastru nemovitostí ale my jsme nic nedostali, pouze kupní smlouvu. Nevíte o jakou přílohu se jedná a kde se dá sehnat? Děkuji za odpověď Zachatá

Celý příspěvek a Odpověd

Odkoupení poloviny bytu od sestry

Dobrý den, chci od sestry odkoupit půlku bytu, který jsme zdědili. Budu muset platit daň z nabytí a ona daň z příjmu? A daň z nabytí případně z jaké částky? Z ceny, na které jsme se domluvili, nebo z poloviny odhadní ceny? Děkuji mockrát za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Koupě 1/2 chaty a daň

Dobrý den, právě probíhá dědické konání ohledně mého otce. Měl bych zdědit 1/2 chaty + 1/2 moje sestra. Se sestrou jsme domluvení, že mi svojí 1/2 chaty prodá. Chci se zeptat jestli budu platit daň z nabytí nemovitosti a jestli ano, tak z jaké částky - zda-li z 1/2 kterou kupuji nebo z celkové hodnoty nemovitosti. Předem děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí

Dobrý den, měl bych jeden dotaz. Koupil sem 1/6 podíl na pozemcích, které jsou vedeny jako vinice. Jedná se o podíl na cca 1200m2. Jedná se o podíl na 12 parcelách. Zápis do KN byl proveden k 6.6.2017 tzn. Asi jsem promeškal lhůtu pro podání přiznání z nabytí nemovitých věcí na FÚ. Moje otázka tedy z ní co vyplnit do formuláře, když už je po lhůtě? Jako řádné přiznání? A dále pak jakou přílohu mám zvolit a pokud se nepletu v přílohách je pouze jedna kolonka pro číslo parcely. Jakym způsobem mám vyplnit oněch 12 parcel? Případně jak vypočítat výši daně, když se jedná o vinici? Znalecký posudek by byl vyšší než hodnota nabyté nemovitosti. Ještě doplnění cena v kupní smlouvě na daný podíl byla jen 3000 Kč. Budu rád za každou radu. Předem Vám moc děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

Daň darovací

Dobrý den,nejspíš neobvyklá situace, ale koupili jsme před dvěma měsíci s přítelem barák, který je napsaný na oba. Ještě nemáme zaplacenou daň z převodu nemovitosti a přítel se se mnou rozešel. Řešíme, že bych mu tu půlku darovala a on mě z půjčky vyplatil. Je teď nějaká možnost, aby se nemusela platit daň dvakrát? Daň z převodu a pak tu darovací... Nebo je i jiná lepší možnost? Předem děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Stránka 1/6

Předchozí

1

Partneři sekce

Partner sekce

Best Account

Best Account

Best Account nabízí svým klientům daňové poradenství, ale také vedení účetnictví, daňové evidence, mzdové agendy a personalistiky.
Své služby poskytujeme jak drobným živnostníkům, tak větším společnostem. Rádi vám pomůžeme i se zahraničním zdaněním, bez ohledu na to, jestli jste fyzická nebo právnická osoba.
Jako členové Komory daňových poradců ČR nabízíme vysokou míru profesionality a odbornosti. Jsme taktéž členové Odborného kolegia při Komoře daňových poradců.
Klientům radíme jak při řešení běžných situací, tak i v případech, kdy je potřeba využít nestandardních postupů.
Naší předností je individuální přístup ke každému z vás.
Víme, kde a jak vám ušetřit peníze a čas.

Za tuto kategorii odpovídá:

Tereza Tirolová

https://www.bestaccount.cz/

Partnerem poradny od: 26.2.2018

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.