Ropa pokračovala v korekci

Po pátečním zhruba čtyřprocentním propadu cena americké lehké ropy v pondělí pokračovala v poklesu, když zářijový kontrakt ropy ztratil 76 centů (1,1 %) a uzavíral na 66,75 amerických dolarech za barel, což byla nejnižší uzavírací hodnota od 29. července.
Během pondělní seance se cena dokonce propadla až na 65,23 dolarů za barel. Cenu tlačí dolů obavy z dalšího vývoje světového hospodářství, mnoho analytiků a ekonomů totiž očekává, že hospodářské zotavení ve světě nebude v nejbližších měsících a zřejmě i v roce 2010 nijak výrazné a že tudíž nedojde k citelnějšímu oživení poptávky po energiích.
V USA se například očekává další nárůst nezaměstnanosti a to až k deseti procentům v roce 2010, což bude mít negativní vliv na spotřebitelskou poptávku.

Zdroj:    Colosseum
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.