Pražská burza ztratila nejvíce z evropských trhů

Pražská burza dnes pokračovala v korekci, která byla odstartována v pátek po zveřejnění indexu důvěry Michiganské univerzity.
Nejsilnější výprodej se konal na obou developerských společnostech, Orco Properties ztratilo 6,5 % a akcie ECM klesly o 9,2 %, ty však výrazně posilovaly v uplynulém týdnu.
Také akcie společnosti CETV procházejí výraznou korekcí, v Praze otevřely o 1 dolar pod hodnotou závěru v USA, kde dnes ještě svoje ztráty prohlubují až na 435 korun.
Dnešní den přinesl také ztráty bankovním titulům, Erste Bank poklesla o více než 4 % na 685 korun, Komerční banka ztratila dokonce 5,6 %.
V závěru dne přišla zpráva o sníženém výhledu několika finančních institucí v České republice ratingovou agenturou Moody´s.
Celkově index PX klesl o 3,7 %, což bylo nejvíce z celé Evropy, a to i včetně Ruska, objem obchodů dosáhl 2,9 mld. korun.

Zdroj:    ATLANTIK
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.