Fio informuje: Burza umazala úvodní propad, Orco si přípsalo 17,5%

Pražská burza začala středeční obchodování poklesem, když dopoledne převažoval prodejní sentiment z předchozího dne.
Postupně se ale na trh vracela nákupní nálada z předchozích týdnů a dalším motivem mohla být víra v další pomoc Fedu pro akcioví trhy (při dnešním večerním zasedání). Index PX tak nakonec umazal -1,5% ztráty a zakončil kladnou nulou na 1115 bodech.
Nejvýraznějším obratem prošly akcie Komerční banky a NWR.
Prvně jmenovaný titul se z úvodních minim na 3210 Kč vrátil zpět na 3400 Kč ( 2,2%). Akcie NWR nejprve otestovaly 118 Kč a posléze přidala 10 Kč nahoru ( 4,4%). Nejvýraznějšího zhodnocení dosáhly akcie Orca ( 17,5%), kde kupci nenašli protiváhu prodejních pokynů.
Objem s Orcem dosáhl 23 mil. Kč.
Před zítřejšími výsledky bylo obchodová na ČEZu v rovnováze a kurz se udržel nad 980 Kč ( 0,13%). Erste se nakonec k růstovému výkonu neprodrala a nepřešla přes 670 Kč (-0,3%). Prodejce udržel na uzdě také akcie Telefonica 02 (-0,5%).

Fio, burzovní společnost, a.s., Pavel Hadroušek, makléř
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.


http://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml


Zdroj:    FIO
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.