Fio informuje: Rychlý závěrečný sjezd, index PX padá -3,4%

Přepálený a překoupený český trh se v závěru obchodování poté co index PX neudržel metu 1150 bodů poroučel do výrazného záporu.
Index PX nakonec po závěrečné aukci ukazoval hodnotu 1114 bodů (-3,4%)!.
Po většinu dne se přitom trh držel poblíž nuly, investoři vyčkávali na impulsy a tím negativním byl odpolední propad na zahraničních trzích.
Akcie Erste se během pár minut zřítily jako domeček z karet, když projeli metou 700 Kč až k 670 Kč (-6,10%). Podobně se „dařilo“ akciím Komerční banky.
Nad 3500 Kč o tento titul kupci zájem nejevili a držel tam kvůli „short squeez“, rychlí sjezd na 3320 Kč proto nepřekvapil (-5,2%). Výrazný propad zaregistrovaly také akcie NWR a nepodařilo se jim udržet 130 Kč (-6,7%). Ani akcie Telefonica 02 nedokázaly odolat negativnému závěru, kde si odepsaly 10 Kč až k hladině 480 Kč (-3,2%). Akcie ČEZ sice přes den atakovaly 1000 Kč, ale nakonec se vrátily na 990 Kč (-0,10%). V kladných hodnotách se stačily udržet akcie Unipetrolu, které při denním maximu 135 Kč končily na 129 Kč ( 1,6%). Výrazné růsty při slabých objemech zaregistrovaly akcie developerů (Orco 11,5%, ECM ( 6,7%).

Fio, burzovní společnost, a.s., Pavel Hadroušek, makléř
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.


http://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml


Zdroj:    FIO
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.