Komodity: Brazílie zvýšila svůj odhad produkce kukuřice pro letošní rok

Téměř celý tento týden se neslo obchodování na komoditním trhu ve znamení klesajícího trendu.
Jen kukuřice obchodovaná na chicagské burze zaznamenala propad o 34 USD/100 bušlů, když sestoupila ze svého pondělního maxima 364,27 USD/100 bušlů, což bylo zároveňi její měsíční maximum, až na úroveň 325,84 USD/100, kde byla její dnešní otevírací cena.
Můžeme říci že futures kontrakty na nákup této zemědělské komodity klesly o 2,4%.
Tento propad se nevyhnul ani prosincovému kontraktu, který se propadl až na 3,3225 USD za 1 bušl (1 bušl kukuřice je cca 25,4 kilogramů). Další informace přišla z Brazílie, která je druhým největším vývozcem obilí.
Tato země zvýšila odhad sklizně kukuřice v letošním roce z původních 49,45 milionu metrických tun na 50,27 milionů tun.
Brazílie, která má dvě sklizně kukuřice ročně, plánuje pokrýt 33,6 milionů tun z první a 16,6 milionů tun ze sklizně druhé.
Zatím obchodníci vyčkávají na další informace.
Je známo, že produkce z letošní první sklizně může lehce poklesnout z důvodů teplého a suchého počasí z konce roku 2008, které bránilo rozvoji této plodiny.
Pro dnešní den budou rozhodující výsledky z USA, které budou mít velký vliv na pohyb kurzu amerického dolaru, ve kterém jsou všechny zemědělské komodity kotované.

Autor: David Hašek ( david.hasek@xtb.cz )


Zdroj:    X-Trade Brokers
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.