Fio informuje: PX dále vzhůru, rostly hlavně banky

Pražská burza se i ve čtvrtek těšila „dobrému zdraví“ a přesto, že okolní trhy ve druhé polovině týdne dále neposilují, náš trh opět slušně přidal. Index PX končil výše 2,1% na 1144 bodech.
Poněkud přepálené tempo českého trhu drží hlavně výkony bankovního domu Erste.
Její akcie dnes bez problémů přeskočily metu 700 Kč a zřejmě za podpory zavírání krátkých pozic končily až na 729 Kč ( 6,7%). Ani akciím Komerční banky se nevedlo špatně a cenové úrovně 3380 Kč ( 3,45%) byly rovněž k vidění naposledy vloni v říjnu.
NWR se po optimistickém otevření na metě 140 Kč vrátila ke včerejším cenám na 135 Kč ( 0,16%). Na ČEZu se zisky vybíraly hned zkraje a elektrárenská společnost se tak ani nesnažila přiblížit k 1000 Kč (-1%). Objem s akciemi ČEZ dosáhl 1,277 mld. Kč.
Slušně obchodovaným titulem zůstala také Telefonica 02 (355 mil. Kč), ale její pohyb nad 490 Kč již ztrácí výraznější dynamiku.
Více než 5% růstem se mohly pochlubit akcie CME, které se ve druhé polovině dne obchodovaly nad 430 Kč.

Fio, burzovní společnost, a.s., Pavel Hadroušek, makléř
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.


http://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml


Zdroj:    FIO
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.