Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

PortFio – navýšení pozic v Erste Group a Kofola

S nedávnou úpravou doporučení u titulů navyšujeme pozice v rámci modelového portfolia PortFio.

Akcie Erste Group po výsledcích za 1Q klesly pod hranici 1000 Kč a v posledních dnech se kurz konsoliduje na hranici 200 denního klouzavého průměru.
Z našeho pohledu nepřinesl report žádné nové zásadní informace, které by vedly k přehodnocení střednědobých projekcí hospodaření a došlo k potvrzení cílové ceny na úrovni 1070 Kč.
V kontextu poklesu kurzu došlo ke zvýšení doporučení na „akumulovat“.
Nižších cen využíváme k navýšení pozice v modelovém portfoliu a na trhu se nakoupilo 50 ks akcií za cenu 974,50 Kč.
Pozice v Erste patří ve struktuře portfolia společně s ČEZem k největším. K cílové ceně nabízí aktuální kurz potenciál na úrovni 10 % plus dividendový výnos lehce přes 2 %.
Titul se s nárokem na dividendu obchoduje na pražské burze do 28.5.2018.


Mírné zvýšení váhy v kontextu platného doporučení „akumulovat“ bylo provedeno i u akcií Kofola.
Titul se s technickým poklesem po rozhodném datu pro dividendu dostal pod hranici 400 Kč a obchoduje se aktuálně na nejnižších úrovních od ledna 2017.  Pozice byla rozšířena o 100 ks na ceně 382 Kč.
K cílové ceně 459 Kč nabízí titul aktuálně 20 % potenciál růstu kurzu.
Společnost aktuálně řeší úpravu akcionářské struktury, když svůj podíl k prodeji nabízí minoritní akcionář CED Group, který drží podíl na hranici 21%.
CED Group již snižoval svůj podíl v loňském roce, kdy za 440 Kč prodal část akcií Kofola společnosti AETOS (majoritní vlastník, ovládaný rodinou Samarasů).  


Fio banka, a.s.


Zdroj:    FIO
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK