Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Likérka Stock Spirits se poohlíží po akvizicích, největší synergie vidí v Polsku, ČR a na Slovensku

Likérka Stock Spirits Group se poohlíží po akvizicích na svých největších trzích, zopakoval v rozhovoru pro tisk polský ředitel Marek Sypek.
Největší synergické efekty Sypek vidí v Polsku, České republice a na Slovensku.

Sypek v rozhovoru uvedl, že největší zájem o akvizici má Stock Spirits Group v Polsku, společnost se však poohlíží po příležitostech na všech trzích včetně Itálie.
Největší synergické efekty vidí Sypek v Polsku, ČR a na Slovensku.


Během konferenčního hovoru k výsledkům za rok 2017 výkonný ředitel skupiny Mirek Stachowicz uvedl, že společnost případné akvizice posuzuje podle jejich synergického efektu z hlediska nákladů a růstu, což směřuje pozornost společnosti na stávající trhy.
Uvedl však, že se společnost dívá jak na rozšíření z hlediska portfolia značek, tak i geografického.


Stachowicz tehdy také řekl, že existuje možnost navýšení (a snížení) nedávno nabytého podílu v Quintessential Brands Ireland.
Vyjádřil se také o Itálii, kterou společnost i přes poklesy v posledních letech opustit nechce, vzhledem k fragmentovanému trhu, na kterém působí řada drobných, rodinných likérek, které k podnikání ne vždy přistupují z komerčního hlediska.


Akcie likérky Stock Spirits Group (BAASTOCK) dnes v Praze posilují o 0,3 % na 76,4 Kč.


Zdroj: Puls Biznesu, Stock Spirits Group


Jan Tománek, Fio banka, a.s.


Zdroj:    FIO
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK