Rixo startuje online srovnání životního pojištění

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 29. 4. 2021 06:00 | 11 komentářů
Rixo startuje online srovnání životního pojištění

Zdroj: Rixo

Služba Rixo.cz oznámila, že jako první na trhu dokáže porovnat nabídky životního pojištění online. Po vyplnění základních údajů hned ukáže zájemcům konkrétní produkty s cenou a dalšími podrobnostmi.

Rixo zatím při porovnání životního pojištění pracuje jenom s daty pěti pojišťoven. Online výsledky ukáže jenom u Pillow (pojištění osob), České podnikatelské pojišťovny a Uniqa. Nabídku dalších dvou – Allianz a MetLife – předá zájemci později, protože ještě nemají zprovozněné napojení na online zobrazení.

„Úspora i několik stovek korun měsíčně je u tohoto typu pojištění velmi podstatná, vzhledem k tomu, že se sjednává na dlouhou dobu. Za dvacet let tak může klient zbytečně zaplatit i několik desítek tisíc korun,“ říká Martin Ždímal, technický a produktový ředitel Rixo.

„Dosud neměl zájemce o cenách životního pojištění přehled a velmi těžko se k nim dostával. Když si chtěl sám srovnat nabídky, musel rovnou do pojišťoven nebo za poradci,“ připomíná Ždímal. Češi se zatím naučili řešit online cestovní pojištění a autopojištění, jiné typy pojistek řeší spíše osobně.

Ostatní porovnávače v Česku většinou životní pojištění neobsahují vůbec, nebo ukážou prezentace zadané jednotlivými pojišťovnami bez konkrétních nabídek. V nejlepším případě umějí ukázat orientační cenu s nezávisle popsanými hlavními výhodami či nevýhodami jednotlivých pojišťoven, ale bez detailů o rozsahu pojištění a složení jeho ceny – k nim se zájemce může dostat až při telefonním hovoru, přičemž zadání čísla je povinné.

Pojištění úrazu a nemoci včetně smrti začala v dubnu nabízet i pojišťovna Pillow (v rámci neživotního pojištění). Je jednou ze čtyř, u níž si lze na tato rizika sjednat online také samotnou smlouvu. To doteď nabízely jenom Kooperativa (Flexi Risk), Komerční pojišťovna (Mutumutu) a Pojišťovna VZP (v omezeném rozsahu).

Hrajte na jistotu

Pod bus
Zdroj: Shutterstock

Dobré pojištění může být k nezaplacení. Rádi vám pomůžeme vybrat.

Zpátky ke službě Rixo. Zatímco u životního pojištění zatím spolupracuje jenom s pěti partnery, u online porovnání pojištění aut nebo majetku (bydlení) je jich víc: Allianz, ČPP, ČSOB, Direct, Ergo, Komerční pojišťovna, Maxima, MetLife, Pillow, Pojišťovna VZP, Slavia a Uniqa. Chybí mezi nimi Generali Česká a Kooperativa. „Zatím se nám s nimi nepodařilo shodnout na obchodních podmínkách,“ vysvětluje mluvčí Rixo.cz Michaela Bartošová.

Rixo funguje od poloviny roku 2018, ostrý start oznámila loni v lednu. Zpočátku chtěla zaujmout hlavně tím, že lidem bezplatně kontroluje jejich pojistné smlouvy a pomáhá je vylepšit. Dosavadní smlouvu stačí jednoduše vyfotit a nahrát do systému.

Možnost kontroly smluv dál funguje, do popření však nově jde právě online porovnávač. „Například u srovnání povinného ručení a havarijního pojištění stačí, když zadá registrační značku a služba vyplní technické údaje o vozidle sama. Zákazník je tak nemusí složitě hledat v technickém průkazu. Poté stačí zadat jen několik základních údajů o sobě, kvůli bonusům, a zobrazíme mu šest nabídek přehledně seřazených vedle sebe od té nejvýhodnější (poměr cena/výkon) až po nejlevnější. Pokud se pro jednu rozhodne, stačí, když klikne na tlačítko Mám zájem a smlouva mu automaticky dorazí do mailu,“ popisuje Ždímal.

Firma vydělává na provizích od pojišťoven. Jestli skončil její první ostrý rok v zisku nebo ztrátě, nechce upřesnit. Výsledky zatím nejsou dostupné ani ve sbírce listin obchodního rejstříku. Zveřejnila jen to, že má aktuálně 133 tisíc klientů – počítá všechny, kteří se zaregistrovali.

Služba Rixo startovala pod skupinou Home Credit, jejímž většinovým vlastníkem je PPF. Loni v březnu přešla Rixo pod skupinu Emma Capital, za níž stojí podnikatel Jiří Šmejc – ten je zároveň menšinovým vlastníkem Home Creditu.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 11 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 4. 2021 18:08, Jakub

Citace - hook / 30.04.2021 17:51

no, božínku, asi cílem srovnání je uzavřít smlouvu, ne ? A to bude jakou formou ?

Online, většinou se online smlouvy podepisují platbou. A znovu, jelikož se jedná o NEŽIVOTNÍ pojištění, AML neřeší.

Zobrazit celé vlákno

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

29. 4. 2021 9:00, hook

no neumím si představit jak rixo obejde zákon a u rizikovky nad 2000,-/měsíčně bude řešit "na dálku" identifikaci klienta podle AML.

-2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (11 komentářů) příspěvků.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Máte právo nečekat. Dřinu nechte strojům. I v pojištění

4. 5. 2021 | Gabriel Pleska

Máte právo nečekat. Dřinu nechte strojům. I v pojištění

Chcete ho rychle, digitálně, bez papírování. U pojišťovny Youplus můžete díky automatickému upisování do pěti minut vědět, jestli vás pojistí. Ale pokud jste komplikovanější případ,... celý článek

Pillow spouští pojištění úrazu a nemoci. Láká na jednoduchost

27. 4. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

Pillow spouští pojištění úrazu a nemoci. Láká na jednoduchost

Pojišťovna Pillow rozšířila nabídku o pojištění úrazu a nemoci. Slibuje jednoduché podmínky pojištění bez skrytých kliček a háčků nebo nejnižší cenu pro aktivní a zdravé lidi. Po pojištění... celý článek

Pojištění dítěte: neřešte týden v nemocnici, ale vážné věci

23. 4. 2021 | Renata Lichtenegerová

Pojištění dítěte: neřešte týden v nemocnici, ale vážné věci

Kvalitní pojištění mají mít v rodině především živitelé. Jenže rodinný rozpočet může zasáhnout i vážné onemocnění či úraz dítěte. Nevyhazujte ale peníze zbytečně.

Kooperativa má v akci dvojnásobné plnění při invaliditě

31. 3. 2021 | Jiří Hovorka

Kooperativa má v akci dvojnásobné plnění při invaliditě

Pojišťovna Kooperativa nabídne od začátku dubna do konce června zvýhodněné životní pojištění. U sjednaného rizika pojištění invalidity zdvojnásobí po celou dobu trvání smlouvy plnění... celý článek

Dvacet nejlepších finančních produktů. Hlasujte, kdo vyhraje

8. 3. 2021 | redakce Peníze.CZ

Dvacet nejlepších finančních produktů. Hlasujte, kdo vyhraje

Finálové kolo hlasování o Cenu veřejnosti Zlaté koruny vrcholí. I vy můžete vybírat z dvaceti nejoblíbenějších finančních produktů, které se probojovaly do užšího výběru. Hlasování... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.