Také si myslíte, že životní pojištění nepotřebujete?

| rubrika: PR Článek | 30. 11. 2015
„Lidé mají často pocit, že se jim nic zlého nemůže stát, a nepřikládají pojištění svého zdraví dostatečný význam,“ říká Marek Woitsch, ředitel úseku životního pojištění České podnikatelské pojišťovny.

Uzavření životního pojištění je pro většinu z nás něco, co velmi rádi odkládáme „na později“. Je třeba si uvědomit, že se jedná v první řadě o preventivní opatření pro situace, které se v našem životě jednoduše stát mohou. Neboť jak říká staré české přísloví, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech…

Marek Woitsch, ředitel úseku životního pojištění

Skutečně tolik podceňujeme životní pojištění?

Těch příkladů vidím kolem sebe mnoho. A jsem přesvědčen, že lidé si stále dost dobře neuvědomují, co vlastně riskují, když nemají sjednané životní pojištění. Že pochybili, obvykle zjistí, když už je pozdě. Hlavním smyslem životního pojištění je krytí rizik. V případě nenadálé životní situace spojené se zraněním či vážnou nemocí, hraje velkou roli správné nastavení smlouvy. Do nedávné doby lidé pojištění chápali především jako nástroj pro investování, dnes se situace pozvolna zlepšuje. Alespoň to vidíme u nově sjednaných smluv, kdy čím mladší je smlouva, tím více plní svoji funkci – je nastavena vyšší pojistná částka a sjednáno více pojistných rizik.

Kdy je vhodná doba pro uzavření životního pojištění?

Řekl bych, že všichni chápeme význam zajištění proti výpadku příjmu živitele rodiny, ať již se jedná o muže či ženu. Ale situace, které mohou mít na váš život fatální dopad, mohou přijít i v době, kdy nikoho kromě sebe neživíte. Také pojištění dětí má své opodstatnění, v době jejich nemoci zpravidla spočívá péče na jednom z rodičů, což vede ke snížení rodinného příjmu, které právě pojištění může kompenzovat. Uzavřít životní pojištění proto doporučuji co možná nejdříve, většina pojistných událostí má původ v těch nejobyčejnějších situacích.

Jak je to s nastavením pojistné částky? Máte nějaké doporučení?

Správné nastavení pojistné částky je důležité. Výše je vždy individuální a záleží na konkrétních potřebách a možnostech každého z nás. Podle stávajícího životního standardu by si měl každý zvážit, jaký objem finančních prostředků a kolik času by jeho rodina potřebovala, aby se s výpadkem příjmů živitele rodiny vypořádala a podle toho si vypočítat, na jakou pojistnou částku by se měl pojistit. Pro zabezpečení rodiny standardně doporučujeme sjednat pojistnou částku na smrt, případně invaliditu, přibližně ve výši trojnásobku ročního platu.

Které druhy životního pojištění převažují?

K našim nejprodávanějším produktům patří smlouvy investičního typu – tedy investiční životní pojištění Evoluce pro dospělé a Štístko pro děti. Jedním z důvodů, proč klienti volí tento typ pojištění, je ten, že mohou během pojištění aktivně ovlivňovat výši zhodnocení volbou vhodné investiční strategie a také výši pojistného plnění při dožití. Dalším důvodem je vysoká flexibilita pojištění, která zahrnuje možnost pojištění dalších osob, či připojištění na vybraná rizika. Samozřejmě může klient nastavení pojistné smlouvy během trvání pojištění kdykoliv upravovat.

Co nového připravujete pro své klienty?

Od prosince nabízíme nový produkt Rizikovka, zaměřený čistě na krytí rizik. Na jedné smlouvě lze pojistit dvě dospělé osoby a až čtyři děti. Zvlášť bych upozornil na některá rizika, která bude možné připojistit, ačkoli standardně spadají do výluk z pojištění. K těm nejvážnějším patří riziko onemocnění rakovinou nebo vrozené vady u dětí. Pojištění se vztahuje i na úrazy, ke kterým dojde při teroristickém útoku.

Vytisknout

Líbil se vám článek?

+1
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.