Pět způsobů jak snadno ušetřit tisíce

PR článek | rubrika: Jak na to | 19. 10. 2015 | 2 komentáře
Správně vybrat životní pojištění je mnohem jednodušší, než si průměrný spotřebitel představuje, říká Martin Podávka, produktový guru Allianz pojišťovny. Podle něj stačí používat selský rozum a držet se jednoduchosti.
Pět způsobů jak snadno ušetřit tisíce

Pojištěním, které nemíchá investiční a rizikovou složku je například rizikové životní pojištění F1 Safety. Informujte se u svého poradce.

PRAVIDLO 1

Smlouva životního pojištění může mít dvě složky: ochrannou a investiční. Pokud jsou obě složky od sebe jednoznačně odděleny, je pojištění přehledné a bez vysokých poplatků, které se „rády ukrývají“ právě ve složité struktuře. Produkty, které obě části spojují, jsou dražší a pro běžného spotřebitele obtížně pochopitelné.

PRAVIDLO 2

Požadujte pevnou a srozumitelnou cenu. Složité produkty nejenže míchají ochrannou a investiční složku dohromady, ale postupně zvyšují cenu za riziko dle věku klienta. Přehlednější a jistější je pojištění, které drží cenu pro každé sjednané riziko (úraz, nemoc, smrt,…) stejnou od počátku do konce. Vždy tak přesně víte, kolik platíte letos i za deset let.

PRAVIDLO 3

Moderní produkty jsou nejen transparentní, ale také levné. Často neúčtují žádné podivné poplatky: počáteční, měsíční nebo za předčasné ukončení. Pozor! Většina produktů stále účtuje například počáteční poplatek až ve výší 20 000 Kč. Nenechte se také zmást investičními životními pojištěními, převlečenými za populární rizikovky. I tam najdete spoustu zbytečných poplatků.

PRAVIDLO 4

Nechtějte vždycky nejnižší cenu. Nízká cena je fajn za podmínky, že to není na úkor rozsahu nebo výše pojistné ochrany. Příkladem může být například levné onkologické pojištění, které ale v případě rakoviny tlustého střeva nevyplatí nic, protože se vztahuje jen na pohlavní orgány. Je to podobné, jako kdybyste si pojistili dům pro případ požáru, který ale smí nastat jen v pondělí nebo v úterý. Takové pojištění je k ničemu.

PRAVIDLO 5

Nepojišťujte si zbytečnosti.Pojištění je zde pro závažné události, které nejsme finančně schopni pokrýt sami. Pojišťovat si drobné úrazy často znamená zbytečně dávat peníze pojišťovně. 

Líbil se vám článek?

+17
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Oblíbená témata

allianz, životní pojištění

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Pojištění pracovní neschopnosti dává prostor soustředit se na uzdravení

18. 6. 2021 | Radim Zelený | 3 komentáře

Pojištění pracovní neschopnosti dává prostor soustředit se na uzdravení

Vážná nemoc nebo úraz nás můžou na dlouhou dobu odříznout od práce, a tedy od peněz. K tomu, aby se člověk místo starostí s penězi mohl soustředit na léčbu a rekonvalescenci, je tu... celý článek

Životní pojištění není zbytečný luxus

17. 5. 2021 | Renata Lichtenegerová | 11 komentářů

Životní pojištění není zbytečný luxus

Těžká nemoc, vážný úraz, invalidita. Rizika, která si neradi připouštíme, ale mohou se týkat každého z nás. A s nimi hrozba dočasného, ale i trvalého propadu příjmů.

Máte právo nečekat. Dřinu nechte strojům. I v pojištění

4. 5. 2021 | Gabriel Pleska

Máte právo nečekat. Dřinu nechte strojům. I v pojištění

Chcete ho rychle, digitálně, bez papírování. U pojišťovny Youplus můžete díky automatickému upisování do pěti minut vědět, jestli vás pojistí. Ale pokud jste komplikovanější případ,... celý článek

Rixo startuje online srovnání životního pojištění

29. 4. 2021 | Petr Kučera | 12 komentářů

Rixo startuje online srovnání životního pojištění

Služba Rixo.cz oznámila, že jako první na trhu dokáže porovnat nabídky životního pojištění online. Po vyplnění základních údajů hned ukáže zájemcům konkrétní produkty s cenou a dalšími... celý článek

Pillow spouští pojištění úrazu a nemoci. Láká na jednoduchost

27. 4. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

Pillow spouští pojištění úrazu a nemoci. Láká na jednoduchost

Pojišťovna Pillow rozšířila nabídku o pojištění úrazu a nemoci. Slibuje jednoduché podmínky pojištění bez skrytých kliček a háčků nebo nejnižší cenu pro aktivní a zdravé lidi. Po pojištění... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.