Pět způsobů jak snadno ušetřit tisíce

PR článek | rubrika: Jak na to | 19. 10. 2015 | 2 komentáře
Správně vybrat životní pojištění je mnohem jednodušší, než si průměrný spotřebitel představuje, říká Martin Podávka, produktový guru Allianz pojišťovny. Podle něj stačí používat selský rozum a držet se jednoduchosti.
Pět způsobů jak snadno ušetřit tisíce

Pojištěním, které nemíchá investiční a rizikovou složku je například rizikové životní pojištění F1 Safety. Informujte se u svého poradce.

PRAVIDLO 1

Smlouva životního pojištění může mít dvě složky: ochrannou a investiční. Pokud jsou obě složky od sebe jednoznačně odděleny, je pojištění přehledné a bez vysokých poplatků, které se „rády ukrývají“ právě ve složité struktuře. Produkty, které obě části spojují, jsou dražší a pro běžného spotřebitele obtížně pochopitelné.

PRAVIDLO 2

Požadujte pevnou a srozumitelnou cenu. Složité produkty nejenže míchají ochrannou a investiční složku dohromady, ale postupně zvyšují cenu za riziko dle věku klienta. Přehlednější a jistější je pojištění, které drží cenu pro každé sjednané riziko (úraz, nemoc, smrt,…) stejnou od počátku do konce. Vždy tak přesně víte, kolik platíte letos i za deset let.

PRAVIDLO 3

Moderní produkty jsou nejen transparentní, ale také levné. Často neúčtují žádné podivné poplatky: počáteční, měsíční nebo za předčasné ukončení. Pozor! Většina produktů stále účtuje například počáteční poplatek až ve výší 20 000 Kč. Nenechte se také zmást investičními životními pojištěními, převlečenými za populární rizikovky. I tam najdete spoustu zbytečných poplatků.

PRAVIDLO 4

Nechtějte vždycky nejnižší cenu. Nízká cena je fajn za podmínky, že to není na úkor rozsahu nebo výše pojistné ochrany. Příkladem může být například levné onkologické pojištění, které ale v případě rakoviny tlustého střeva nevyplatí nic, protože se vztahuje jen na pohlavní orgány. Je to podobné, jako kdybyste si pojistili dům pro případ požáru, který ale smí nastat jen v pondělí nebo v úterý. Takové pojištění je k ničemu.

PRAVIDLO 5

Nepojišťujte si zbytečnosti.Pojištění je zde pro závažné události, které nejsme finančně schopni pokrýt sami. Pojišťovat si drobné úrazy často znamená zbytečně dávat peníze pojišťovně. 

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+17
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Oblíbená témata

allianz, životní pojištění

Simplecoin

A tohle už jste četli?

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

24. 5. 2022 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 3 komentáře

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

Někteří lidé, kteří si před lety sjednali investiční životní pojištění, mají šanci na vrácení víc peněz. Podle Ústavního soudu nemuseli hned od začátku vědět, že je smlouva neplatná.... celý článek

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

28. 3. 2022 | Jana Divinová | 11 komentářů

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

Komu patří pojišťovny v Česku? Projděte si přehled vlastníků a jejich stručnou historii.

Pojištění a válka. Kdo by platil? Porovnali jsme podmínky

1. 3. 2022 | Dušan Šídlo, Daniel Šafrán | 2 komentáře

Pojištění a válka. Kdo by platil? Porovnali jsme podmínky

Co si nikdo nepřál, se bohužel stalo skutečností. Kvůli válce jsou v ohrožení životy i majetek. Jak se na válku dívají pojistné podmínky různých pojišťoven v Česku?

Jak si snížit daně. Velký přehled slev a odpočtů

15. 2. 2022 | Petr Kučera | 8 komentářů

Jak si snížit daně. Velký přehled slev a odpočtů

Na daních můžete zaplatit mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Při vyplňování přiznání za rok 2021 lze využít odečitatelné položky a daňové slevy. Tady je aktuální přehled.

Finanční produkty roku. Výsledky soutěže Finparády

25. 1. 2022 | Finparáda, redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Finanční produkty roku. Výsledky soutěže Finparády

Hledáte nejlepší bankovní účet, spoření, pojištění nebo třeba hypotéku? Inspiraci můžete najít ve výsledcích 11. ročníku soutěže Finanční produkt roku.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.